Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2021., 20:04   #1381
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Jako zalosno od A1 da nisu uveli nocnu tarifu na 5g barem. Sa zte ruterom 500gb a u drugoj varijanti sa vanjskom antenom je 1tb. Sharkri budes nam javio rezultate testiranja. Eto ja imam doticnu tarifu 5g homebox ali mi ne radu u mobitelu kartica. Uopce ne pokazuje mrezu. Malo sam dalje pa smo kombinirali adresu da dobijem ruter zte. Uskoro dolaze p60 antene pa mozda bude srece da se uspijem spojiti na drugi dalje odasiljac.

Do 800 metara zracne linije ide na zte 801, a nakon toga ide vanjska antena do max 1800 metara od odasiljaca. To je neka im spranca po kojoj rade. Spaja se na 3500mhz kartica i jako malo postoji odasiljaca momentalno koji imaju tu frekvenciju. Signal od kartice nece se niti uplaliti ako nema 3500mhz taj recimo pravi 5g N standard. U prosjeku takvi odasiljaci se vecinom momentalno nalaze u centru grada ili pokraj nekih jacih lokacija.

Zadnje izmijenjeno od: antunhr. 15.12.2021. u 20:20.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 20:28   #1382
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kupio sam Mi 11 Lite 5G ali mi ne nalazi niti jednu dostupnu 5G mrežu.
Ne znam je li do mobitela, probao Tele2, ne nalazi 5G i spaja se na Telemach LTE+.
HT internet posvuda ista stvar, Bonbon isto.

Iako je 5G preferirano, uvijek nađe samo 4G, cellmaper isto

Bi li mobitel trebao makar vidjeti 5G mreže ili kako?

Da li moram imati neku tarifu koja to podržava ili bi se on trebao spojiti a biti 4G brzina...
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 20:42   #1383
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Trebas imati karticu koja podrzava 5g mrezu, uglavnom pretplata. Ima sada tu puno caka. Recimo meni na mi11 ultra hvata 5g dok na s21ultra ne zeli se sa istom karticom spojiti na 5g. Sve je to jos malo u razvoju i nije sto posto kompaktibilno sa svim uređajima koliko vidim. Ova dva mobitela su najaca klasa na trzisu pa opet postoje razlike. Eto a opet niti xiaomi mi11 ultra nemoze naci mrezu na 5g homebox sim kartici na lokaciji na kojoj postoji i trebao bi raditi.

Tako da je to sve samo testiranje jer drukcije se nemoze doci do informacije i plus poprilicno skup sport. Iz moga iskustva i testiranja trenutno A1 ima puno bolje brzine od t coma. Naravno da ovisi o lokaciji ali A1 barem na 4g nudi po 4 frekvencije dok t com po dvije max 3. Prije nekoliko godina 50 mbita je bilo vauuu..

Danas smo vec nekako da je to neki minimum i ako kucanstvo ima vise korisnika treba puno veca brzina a i promet naravno. Da imamo mogucnost optike nebi niti pricali o 4g i 5g jer je to jedino sigurno rjesenje bez problema i pada brzina
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 22:03   #1384
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Došao tehničar spojit trenutno nešto ne radi pa ćemo vidjet sutra, rekao doć će.
Cekamo doticnog da vidimo nastavak
axo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 22:32   #1385
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova

Da li moram imati neku tarifu koja to podržava ili bi se on trebao spojiti a biti 4G brzina...
Mislim da moraš imati tarifu koja podržava 5G. Znam puno ljudi s različitim 5G uređajima i nitko od njih ne vidi 5G ako nema takvu tarifu.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 07:20   #1386
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
ZTE MC801A
Testiram ruter od A1. Pošto je kod mene vrlo loš signal od 5G, ili ga nema, uglavnom ga isprobavam na 4G. Imam od ranije b818 pa uspoređujem rezultate. Na mom području bez vanjskih antena signal na 4G je dosta slab (3 crte od 5). Ništa bolje nije ni sa ZTE ruterom, dapače signal je slabiji. Zte podešavam preko skrivenih opcija, zaključavam frekvencije ali signal od 4G+ bez mogućnosti za uključivanje vanjskih antena nije za korištenje kod mene. Ustvari je ali brzina stigne do max 50 Mbps. B818 je kod mene zakon, sa vanjskim antenama ful signal a brzina ide i do 310 Mbps. Signal od 5G kod mene vrlo slab i ima ga na valove. Treba sačekati ruter koji ima mogućnost prikapčanja vanjskih antena za 4G i za 5G, recimo antena iskra p60. Ruter zte mc801a od A1 ima priključak za tel liniju. Tako je kod mene.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 16.12.2021. u 15:16.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 08:14   #1387
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
Za njimZTE MC801A
Testiram ruter od A1. Pošto je kod mene vrlo loš signal od 5G, ili ga nema, uglavnom ga isprobavam na 4G. Imam od ranije b818 pa uspoređujem rezultate. Na mom području bez vanjskih antena signal na 4G je dosta slab (3 crte od 5). Ništa bolje nije ni sa ZTE ruterom, dapače signal je slabiji. Zte podešavam preko skrivenih opcija, zaključavam frekvencije ali signal od 4G+ bez mogućnosti za uključivanje vanjskih antena nije za korištenje kod mene. Ustvari je ali brzina stigne do max 50 Mbps. B818 je kod mene zakon, sa vanjskim antenama ful signal a brzina ide i do 310 Mbps. Signal od 5G kod mene vrlo slab i ima ga na valove. Treba sačekati ruter koji ima mogućnost prikapčanja vanjskih antena za 4G i za 5G, recimo antena iskra p60. Ruter zte mc801a od A1 ima priključak za tel liniju. Tako je kod mene.
Pa kaj nema taj tvoj router priključak za vanjske antene? Doduše samo za 5G, ali jel si pokušao s time poboljšati signal?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 08:29   #1388
Filc
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 443
.
Probao ali nije išlo, tamo gdje mi treba 5G nema signala. Ruter ima priključak ts9 za antene 5G ali ne djeluju na 4G što mi je zasad prioritet.
.

Zadnje izmijenjeno od: Filc. 16.12.2021. u 08:34.
Filc je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 08:36   #1389
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Kupio sam Mi 11 Lite 5G ali mi ne nalazi niti jednu dostupnu 5G mrežu.
Ne znam je li do mobitela, probao Tele2, ne nalazi 5G i spaja se na Telemach LTE+.
HT internet posvuda ista stvar, Bonbon isto.

Iako je 5G preferirano, uvijek nađe samo 4G, cellmaper isto

Bi li mobitel trebao makar vidjeti 5G mreže ili kako?

Da li moram imati neku tarifu koja to podržava ili bi se on trebao spojiti a biti 4G brzina...
Telemach sve tarife imaju 5G, ali koliko mi se cini pokriveni su samo Osijek i Zagreb za sada.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 10:36   #1390
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Telemach sve tarife imaju 5G, ali koliko mi se cini pokriveni su samo Osijek i Zagreb za sada.

Tako je. Za Zagreb sam pisao nedavno.
Isprobano na Poco F3, F2 pro i Xiaomi MI 11i. Sva 3 uredno vide 5G mrežu na području grada, čak i rubni dijelovi, kao što su Sesvete.
Bez obzira što nisam na pretplati, odličan je osjećaj imati 75 Mbps downloada, čak i u većini zatvorenih prostora gdje vidim 2-3 crte signala.


SIM kartica mora biti novijeg datuma, pa ako mobitel ima 5G mogućnost a nema vidljivosti te mreže, nije zgorega otići u najbližu poslovnicu i tražiti besplatnu zamjenu SIM kartice.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 10:49   #1391
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,061
Citiraj:
Autor Filc Pregled postova
.
Probao ali nije išlo, tamo gdje mi treba 5G nema signala. Ruter ima priključak ts9 za antene 5G ali ne djeluju na 4G što mi je zasad prioritet.
.
Testiraj i B818 bez vanjskih antena. ZTE kad je na Auto ti se spaja na sve 4 frekvencije?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 11:25   #1392
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Momentalno nemogu uloviti 5g nikakav signal na svojoj lokaciji. Hibridni 5g jer ovo sta pise da je 5g po mobitelima to nema veze nikakve. Narucio sam p60 antene pa cemo vidjeti kakva je situacija i koliko su one stvarno dobre. Dali uopce rade i mogu dobaciti puno vise nego zte 801

@deda.cro Vidim da si iz sesveta. A1 ti u centru sesveta bez problema ima brzine od 500-900 mbita
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2021., 11:35   #1393
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
@deda.cro Vidim da si iz sesveta. A1 ti u centru sesveta bez problema ima brzine od 500-900 mbita

Sesvete polako ulaze u civilizaciju, osim Popovca naravno.

Moram uloviti nekog od pretplatnika u Telemach mreži, pa probati njihove brzine, jer su relativno brzo napravili upgrade baznih stanica.
Što se A1 tiče, njih sam toliko gnjavio (kao i tekom doduše) da su morali pokriti moj kvart optikom, pa sam zadovoljan fiksnim priključkom. Za mobilni su mi malo preskupi, barem što se mojih potreba tiče.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 00:00   #1394
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Meni su dosle danas P60 antene ali nisam uspio upogoniti 5g sa zte801. Malo sam trazio okolo po netu ali nisam nasao konkrentno dali se antene aktiviraju na 5g hibridnom NSA ili bas mora biti SA sistem da bi bile u funkciji.

Nemam opticku vidljivost do odasiljaca jer je taman malo nize od mene(antena) a opet udaljenost je 3 kilometra sto nije neki problem za P60 antene.

Ako tko zna axo, nikox ili vec netko drugi da nabaci neki savijet.

Isto savijet kako upogoniti zte801 u autu a nemam inverter 12-220. Usb c ne radi mi kao napajanje na njemu pa da ga spojim direktno na 12 u upaljac za auto. Postoji kakav drugi nacin mozda ?
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 00:31   #1395
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Od kuda su narucio p60?
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 01:08   #1396
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Kerman Logaritamska antena Unicom MIMO LTE 700-LTE 5G 3.8GHz, 7.5-10.5dB

Ista je kao i iskrina P60 i ima 10 metara kabla. 606kn dvije antene

Za dan do dva dodje hp exspresom. Ne isplati se zafrkavati preko slovenije, ebay i slicno ako ima kod nas a cak je i jeftinije.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 07:00   #1397
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789