Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2018., 22:09   #1
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
HDMI za 4k filmove

Pozz, kupio sam 4k tv i spojen je na laptop ali sam uzeo obican hdmi za full hd sta nisam uopce gledo i naravno kad stavim 4k rezoluciju na tvu laga dosta na you tube-u i filmovima. Sad me zanima dal ce bit dovoljno uzeti HDMI 2.0 4k 10.2 Gbps ili mora biti veća brzina. Trebam 7.5m kabala minimalno pa mi je dosta velika razlika u cijeni ako uzmem sa 18Gbps.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2018., 22:36   #2
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Mislim da ćeš na takoj dužini teško dobiti 4k signal osim ako ne uzmeš nešto u stilu fiber optic HDMI kabla (naravno cijena je paprena). Naravno možeš isprobati ali ja sam sebi isto trebao oko 8 metara nisam uspio dobiti signal s jedno 4-5 različitih kablova.
bor1s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2018., 22:41   #3
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
isto mogu potvrdit.. kupio sam 500kn kablova sve skupa i nisam mogao dobiti čisti 4k na takvoj sličnoj udaljenosti.. na kraju sam sastavio htpc, stavio kraj tva i uzeo 2m high speed 4k kabela 18gbps propusnost
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2018., 22:41   #4
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
https://www.amazon.de/gp/product/B01...?ie=UTF8&psc=1
Ja sam sa ovim 7,5 meterskim kabelom uspio povezat komp sa 4k tvom i radi uredno.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2018., 22:49   #5
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor scarzz Pregled postova
https://www.amazon.de/gp/product/B01...?ie=UTF8&psc=1
Ja sam sa ovim 7,5 meterskim kabelom uspio povezat komp sa 4k tvom i radi uredno.
bilo bi super kad bi radilo na toj udaljenosti.. s ovim kablovima s kojima sam probavao nije bilo baš najbolje
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2018., 23:33   #6
G-boy
Premium
Moj komp
 
G-boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: VG
Postovi: 307
Hvala na odgovorima, pokušat ću još s ovim od scarzza pošto je dosta jeftin pa ako ne uspije, odustajem.
G-boy je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2018., 23:34   #7
scarzz
Premium
Moj komp
 
scarzz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Stuttgart/Rijeka
Postovi: 412
4K 60fps i HDR uredno rade kod mene.
scarzz je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 03:17   #8
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor bor1s Pregled postova
Mislim da ćeš na takoj dužini teško dobiti 4k signal osim ako ne uzmeš nešto u stilu fiber optic HDMI kabla (naravno cijena je paprena). Naravno možeš isprobati ali ja sam sebi isto trebao oko 8 metara nisam uspio dobiti signal s jedno 4-5 različitih kablova.
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
isto mogu potvrdit.. kupio sam 500kn kablova sve skupa i nisam mogao dobiti čisti 4k na takvoj sličnoj udaljenosti.. na kraju sam sastavio htpc, stavio kraj tva i uzeo 2m high speed 4k kabela 18gbps propusnost

aj ne pisite gluposti.


naravno da postoje hdmi kablovi koji ce to bez problema odradit i nisu ne znam kako skupi.



naravno da takav kabel ne kosta 100kn, ali ne kosta ni neke lude cifre.



bluejeans cables i peglaj


malo stiva a i mjesto gdje narucit https://www.bluejeanscable.com/store...hdmi-cable.htm
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 13:45   #9
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
aj ne pisite gluposti.


naravno da postoje hdmi kablovi koji ce to bez problema odradit i nisu ne znam kako skupi.



naravno da takav kabel ne kosta 100kn, ali ne kosta ni neke lude cifre.



bluejeans cables i peglaj


malo stiva a i mjesto gdje narucit https://www.bluejeanscable.com/store...hdmi-cable.htm
Kako je lijepo kolega scarzz napisao što je on našao da mu funkcionira i stavio link i sve ok. Tako isto si mogao ti pomoći bez ovog bespotrebnog kvotanja kojim samo hoćeš reći da se pišu gluposti a dalje niti si pokazao šta je to glupo što smo kolega i ja napisali osim našeg iskustva s nekoliko "običnih" kablova koji ne rade. Nitko nije rekao da takvi kablovi ne postoje. I za kraj evo ako ubacimo prvi kabal iz tablice od nekih 25 stopa što je nekih cca 7.5 metara cijena je 64 dollara što je opet cca 400kn tako da je to za mene paprena cijena svejedno.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 14:02   #10
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Čekaj malo, ti bi htio za 100kn kabel od 6-8 metara i da je uz to 4k 60 sposoban

Napisao sam ti lijepo sve, da pišete gluposti da nema kabla koji to može, i dao ti link sa objašnjenjem i mjestom gdje možete kupiti provjereno dobre kablove koji nisu skupi.

Sorry ako te to uvrijedilo
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2018., 14:14   #11
bor1s
Premium Ultra
 
bor1s's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Vratlo
Postovi: 289
Niti si me uvrijedio ičim niti ja želim kabal za 100kn, nego samo me zanima ako već citiraš nešto i ispravljaš to ajd mi citiraj gdje smo mi rekli da nema takvog kabla i što je to glupost što je napisao kolega ili ja. Naravno to nećemo dobiti jer da si pročitao to što si citirao nebi ni citirao.
Dosta OT od mene kolega je dobio prijedloge pa može isprobati linkano.
bor1s je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 14:39   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
aj ne pisite gluposti.
jači si od jeremya majke mi

ako još malo dublje uđeš u hifu sa svojim ekspertizama ćemo lako doć do denon kontrolnog lan interkonekta od 700$
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2018., 14:43