Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2017., 12:15   #1861
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
android tema nikad, jer tamo neidu ios useri srat kak nevalja, to je jednostavno tako
Pa ne idu ios ali kenjaju android useri. Mislin da ti se samo čini jer ovdje je 1 topic za iphone a tamo je 10 topica po proizvodacima pa nije fer raspodjela kmečanja. Eto, samo to, da ne idemo dalje u offtopic.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 12:16   #1862
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
To se nije odnosilo na članove ovog foruma, tak jasno. Ali pogledajmo prosječnog korisnika. Hoće li taj kupiti V30 ili Mi max novi?. Neće. Uzet će S8 ili Iphone.
On topic. Ja sam mislio da će Iphone X biti kao novo ime za 8cu a oni ispalili 8cu koja je u biti 7S v2 a X je novi mob. Dobra fora.


a gle, opet ću ti reć ovo

ja imam ajfon

cura ima huawei, kurca nezna o mobitelima i do prije 3 dana je bila na symbian nokiji

kužiš di to ide.
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 12:17   #1863
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Iphone nema nikad akcije. Poneke trgovine imaju do 50 dolara nizu cijenu na Macove.

Odmah moras postavit lozinku kod Face IDa.
Ne znam zasto tolko kontra postova u vezi tog Face IDa, nije da ga na Androidu ima godinama vec i da smo navikli na njega i kak funkcionira.
Ako referiraš na mene, nisam uopće kontrirao, nego sam samo postavio pitanje. Očtio da se ovdje ne smije komentirati ako nemaš ajfon.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 12:19   #1864
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 12:39   #1865
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
svašta...
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 12:55   #1866
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ovo s usporedbom rezultata je navlakuša za naivne i one koji se furaju pod "tehno-frikove". Dajte iskreno navedite kada se desilo da ste pokrenuli neku aplikaciju koja je radila trzavo na vašem smartphoneu? Tu ne računam na situacije kad ste imali brdo aplikacija otvorenih u pozadini pa je već i kršenje sistema bilo na putu...

BTW, imam iPhone 6+, samo za info, da me se ne optužuje da sudjelujem kao vlasnik Androida ovdje u raspravi
Imao sam dugo vremena Lumiu 920 i nakon toga HTC M9 kojeg sad koristim kao poslovni telefon tako da sam upoznao 3 najveća mobilna OS-a.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:04   #1867
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Ako referiraš na mene, nisam uopće kontrirao, nego sam samo postavio pitanje. Očtio da se ovdje ne smije komentirati ako nemaš ajfon.
Nije na tebe nego opcenito. Cinilo mi se bilo kao da su svi zapeli na face idu
Zasto ne bi smio? Nemam ga ni ja, niti sam ikad posjedovao dulje od tjedan dana koliko sam ih na testovima imao. Tj, sedmicu sam imao koji tjedan no nebitno
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:08   #1868
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
narvno da svi smiju komentirat sve, ali tko god tu nije od jučer, zna di to ode, svaki put bez iznimke

svaka konstruktivna rasprava je thumb up, ali rasprave ''ajfon je skup i kupuju ga tatini sinovi'', ''ajfon je za neznalice'' i slično, nisu konstruktivne i vode ka drugu brki
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:14   #1869
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Nije na tebe nego opcenito. Cinilo mi se bilo kao da su svi zapeli na face idu
Zasto ne bi smio? Nemam ga ni ja, niti sam ikad posjedovao dulje od tjedan dana koliko sam ih na testovima imao. Tj, sedmicu sam imao koji tjedan no nebitno
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
narvno da svi smiju komentirat sve, ali tko god tu nije od jučer, zna di to ode, svaki put bez iznimke

svaka konstruktivna rasprava je thumb up, ali rasprave ''ajfon je skup i kupuju ga tatini sinovi'', ''ajfon je za neznalice'' i slično, nisu konstruktivne i vode ka drugu brki
Zato što tako ispada...
No nebitno za to, razlog zašto sam postavio pitanje o face id-u je zato što nisam upućen u detalje jer nisam pratio event i zato što se "takva" pitanja postavljaju meni kad ja predstavljam neki feature prilikom razvoja. Isto kao npr. kako će senzor/softver reagirati na sliku, a ne na stvarnu facu.
Slična stvar je bila i sa touch id-em nakon predstavljanja (ono fejkanje otiska prsta).
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:20   #1870
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
pa zato kaj se svi andoid useri sjate u ovu temu, dok ne vidim nijedan post nekog apple usera u android topicu, di će ić posrat sve što naprave

valjda im je ko dlaka u oku
Nema potrebe da mi to radimo - Qualcomm je to već napravio u naše ime
http://www.gsmarena.com/qualcomm_tau...news-27223.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:25   #1871
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Slažem se sa mamutarkom tj. zadnjim dijelom njegova posta.

Rekao sam već da nećemo tolerirati guranje ruku u tuđe đepove i pametovanja takvog tipa "tata plaća", "branite svoje investicije", "za tu lovu se može kupiti 5 komada iz kine...".

Možemo o tehnikalijama, ne znam zašto neki imaju konstantnu potrebu kroz više tema jedno te isto metiljati "prosječni korisnici, buđet, cijena...". Zapamtite da mi ovdje nismo prosječni korisnici i znamo puno više od takvih korisnika, a pojedinci će kupovati ono što si mogu/žele priušiti. Ako Pero iskešira 10 iljada za mobitel, Miro neka ne sere o tome i dobri smo si.

@Tvrdi
I sad ćeš se opet naduriti, ali stvarno, kako ti se da toliko reciklirati jedno te isto? Stalno "Samsung ovo, Apple ono". Kaj tebe toliko to jebe? Jel ti imaš ili tvoja djeca manje u đepu ako ja kupim Samsunga ili mamutarka iPhonea? Svaki četvrti post ti NIJE vezan za ekonomiju i "prosječne korisnike". 75% postova ti je vezan za isplativost i prosjek. Koga briga? Ovo je tehnološki, a ne sociološko-ekonomski forum.

@ostali ne-Apple ili ex-Apple korisnici

Apple nije karitas kao ni dobrotvorna ustanova. Svi znamo da se cijene. I ako imaju publiku, mogu raditi što hoće. Možemo svi reći da recikliraju i da nemaju ideje. Ali nećemo iKorisnike između redova i rukavicama nazivati ovcama i gurati im "zamjenske" Androide za manje love koji koriste "naprednije" tehnologije, a još manje razgovarati o ekonomskim pitanjima pojedinaca i njihovim očevima.

Da zaključim: bazirajte se na tehnikalije, a ne jel netko nema za kruh a kupio je iPhone X i prodo bubreg. Jebe nam se za to.

I sebi sam dosadan više oko toga...


@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:25   #1872
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
@sinisa1989 - a ko zna kak ce radit. Pogotovo u zimi dok ti se zamrzne faca vani mislim da ce se vise koristit klasicni unlock bez zastite ili sifra samo. Mene osobno nervira da svaki put moram stavit mob ispred lica da bi otkljucao.
Falit ce otkljucavanje otiskom prsta. Vjerojatno ce ga vratit sljedece godine.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:40   #1873
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Evo Brko baziram se na tehnikalijama. Što to novo apple nudi u svojim modelima kaj nismo već imali negdje na androidu. All glass design? Face recognition? OLED? HDR10? Bežično punjenje? 6 jezgreni proc? f 1.8 kamera?
Ako nemamo raspravu o tome o čemu imamo? O dizajnu i kak je lepi novi ajfon i kak ima stablini OS?
Kad je izašao prvi ajfon uništavao je konkurenciju. Pa i ostala dva....ipadi su brutalni bili. Ali ajfon u zadnjih par generacija...nedovoljno dobro. Da se bar ističe s nekim naprednim featureom.....
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:43   #1874
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Za iphone X nemam neko misljenje, nit mi smrdi nit miriši ali mi je srce na mjestu sto su ostavili ovaj 4.7 model sa naprijed skenerom za prst, idealan je za mene.
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:43   #1875
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Evo Brko baziram se na tehnikalijama. Što to novo apple nudi u svojim modelima kaj nismo već imali negdje na androidu. All glass design? Face recognition? OLED? HDR10? Bežično punjenje? 6 jezgreni proc? f 1.8 kamera?
Ako nemamo raspravu o tome o čemu imamo? O dizajnu i kak je lepi novi ajfon i kak ima stablini OS?
A jel Apple igdje jucer rekao da su uveli nesto novo sto nema nijedan Android?
Nije.
Cemu onda drobljenje po tom da kaj je novo uveo, da smo sve vidli na Adroidu. Makni Android na stranu i drobi o ajfonu, nije ovo tema za usporedbe.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2017., 13:44   #1876
Tvrdi
Sremium