Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.03.2002., 16:43   #1
Dayo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Bj
Postovi: 3
Angry WinXP i ploče za AMD

Trebam pomoć,

stvar je u sljedećem, imam:
AMD Athlon na 1GHz
MB FIC AZ11e
NVidia GForce 2mx/400
IBM 20Gb HD
Plextor 12/10/32TA
Hitachi DVD 5000

i nikako ne mogu instalirati WinXP, nakon prvog reboota (kod upgradea) i starta instalacije PC se smrzne ... Pošto mi Win 2000 koje imam doma i ovako i onako ne rade kako bi trebali (?!?) odlučio sam promjeniti ploču (ali doslovce).

Trebam savjet, koja ploča je provjereno kompatibilna sa novim OSom (ako je uopće stvar u ploči). Hvala
Dayo je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2002., 21:16   #2
Stormeye
Billy lives forever
 
Stormeye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2001
Lokacija: Hrvatska,Split
Postovi: 756
Koja ploča si lud! Iako ta tvoja nije topnotch ostavi ju namiru.Ona zna što radi ,definitivno.Ovdje mi malo smrdi tvoj OS. Sigurno je ili do njega ili do postavki u BIOSU.Prije OS ako se stroj sleđuje.provjeri malo registry dal mu je sve na mjestu,a ni VIA 4in1 nije na odmet ako imaš VIA čipset(ne znam).
Nakon toga probaj vidjeti ili isključiti dosadne startup programe ako ih imaš....Trebalo bi šljakat ,trenutno se ne mogu sjetit nečeg boljeg ali ako me trebaš imaš e-mail!
Pozdrav
__________________
FS Amilo M
Stormeye je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2002., 22:36   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Imas li dodatni IDE kontroler?
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2002., 02:39   #4
sbp
PC Ekspert
 
Datum registracije: Sep 2000
Postovi: 377
Ne bi se kladio da nije ploca, posto i ja i Pajo (dpajur) imamo slicnih iskustava s AMD-om i plocama...

Ja sam imo Asus K7m i Athlona classic 500 - stroj nikad nije radio stabilno - na random bi se smrzavo i to najcesce u MS aplikacijama. (Zanimljivo je da se nikad nije smrznuo u igrama).

Mijenjo sam i graf kartu i ram i sve ostalo kaj mozete smislit (osim ploce i procesora) i uvijek isto...

Radio sam clean install win 98se, winMe, win2k i winXP, stavljo service packove, i vapio za pomoc na ranoraznim forumima...

Najgore od svega je kaj imas polu-upotrebljivu masinu, i glupo ti je kupovat novu, a svaki put kad pokrenes nes, manijakalno stisces ctrl+s svakih 10 sekundi i molis boga da se ne skrsi/smrzne jos bar 5 minuta...

Pajo pak nikad nije ni uspio instalirat win2k, a mijenjo je procesore (Duroni), na Abitu-u, ne sjecam se kojem...
(Necu rec da mu Piii sa istim komponentama, osim proc+ploce radi super)

Topli savijet, bez uvrede AMD-ovci - kloniti se AMD-a. On moze radit super u 99% slucajeva, al kad naletis na onaj 1% onda ga mos frigat...

My 2c
sbp je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2002., 09:23   #5
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by sbp
Topli savijet, bez uvrede AMD-ovci - kloniti se AMD-a. On moze radit super u 99% slucajeva, al kad naletis na onaj 1% onda ga mos frigat...
Po mom iskustvu, nije problem u AMDu ili chipsetu samom. Osobno sam imao velikih problema, dok disk na kojem mi je instalacija OSa nisam maknuo s Raid kontrolera na SoutheBridge (Abit KT7A-RAID).
Bilo kakva nekompatibilnosti su nestale kao krpom obrisane, cak i u XPu. Doduse, tu je pomogla i promjena zvucne (Live! 5.1 zamijenjena s Terratec SixPack 5.1+).
Kod XP je dodatno sto on u sebi ima driver od HighPoitnt370 (RAID cip na ploci), ali nije bas ono pravo, pa treba skinuti novije s HighPoint atranica.

Naime, ja sam bas u onih 1% , barem bio
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2002., 09:29   #6
Dayo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Bj
Postovi: 3
clean install

To sa win2000 me je počelo piliti nedavno,

problem s kojim sam se susreo desio mi se i pri clean installu,
nakon starta instalacije i one famozne Windows zastavice, koja tako ponosno vijori ) NIŠTA se ne događa. Jednostavno sve aktivnosti prestaju.

Ljudi ja više neznam da li je to zbog chipseta (viaKT133) ili možda grafičke ili ... Lagano gubim nadu, sve ću da pošaljem u PM i odem na Jamajku (iz filma "Mi nismo Anđeli").

Help !
Dayo je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2002., 16:33   #7
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by gpremec

Bilo kakva nekompatibilnosti su nestale kao krpom obrisane, cak i u XPu. Doduse, tu je pomogla i promjena zvucne (Live! 5.1 zamijenjena s Terratec SixPack 5.1+).
eh vidis.. tu ti krene lavina.. kad krenes s idejom da si za relativno male novce mozes upgradeat stroj, tak da uzmes amd-ove procesor i neku vrhunsku plocu - da budes ziher da ce ti sve radit... onda skuzit, malo probleme radi muzicka.. pa onda mrezna.. pa onda mozda i graficka.. pa dok izmijenjas jedno 20 komponenti da bi dobio stabilan stroj skuzis da ti je cijena upgradea daleko veca od maticne i procesora

mislim da zapravo sa via chipsetom i amd-om puno vise srece imaju korisnici win98/me. al kaj ces, neki od nas jednostavno nemogu radit na tome. za igre su 98/me vjerojatno i bolji od win2k i xp.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2002., 16:36   #8
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
Citiraj:
Originally posted by sbp
Pajo pak nikad nije ni uspio instalirat win2k, a mijenjo je procesore (Duroni), na Abitu-u, ne sjecam se kojem...
(Necu rec da mu Piii sa istim komponentama, osim proc+ploce radi super)
eh sori.. ispravak netocnog navoda

uspio sam ja instalirat win2k.. dapace, vise puta (!) samo kaj uz sav moj trud i sve moguce eksperimentiranje sa svim i svacim nisam uspio dobit da mi radi stabilno..

nakon dva tjedna muke po amd-u, vratio sam starog celerona i bio presretan kak stroj radi. zivjela tehnika. sva sreca pa sam komponente mogo vratit. (par maticnih, par procesora i taj rad)
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2002., 18:28   #9
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: clean install

Citiraj:
Originally posted by Dayo
problem s kojim sam se susreo desio mi se i pri clean installu,
nakon starta instalacije i one famozne Windows zastavice, koja tako ponosno vijori ) NIŠTA se ne događa. Jednostavno sve aktivnosti prestaju.
jel ti traka (ono plavo na dnu) stane na tocnoj polovici?
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2002., 03:41   #10
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Po mom iskustvu nije hardware nego software znaci win xp trpio sam ih punih 2 tjedna. Znaci win xp su se resetirali sami od sebe ... cim ude do desktopa error i oce taj error slati u ms kao da bi oni popravili. instalirao sam sve drivere ali nista. A w2000 evo rade 2 dana bez prestaka prosjek je na 40C i jos se nisu srusili. Mozda bi ipak trebalo pricekat SP1 od winxp.
Ali hardware sigurno nije bar kod mene nije bio.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.03.2002., 21:24   #11
Dayo
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2002
Lokacija: Bj
Postovi: 3
Thumbs down ponovni pokušaj

Evo probao sam opet, bojim se i zadnji put ...
Nakon formatiranja harda i diseblanja sveg mogućeg u BIOSu pokušao sam ponovo instalirati WinXp. Nakon starta instalacije (učitavanje drivera, itd. ...) pojavi se crni ekran sa underscorom koji blica i to je to.

Vratio sam se na WinME i definitivno odustao od ponovnog pokušaja.
Hvala na savjetima !
Dayo je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2002., 19:44   #12
mikro[f]
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Slano, Dubrovnik
Postovi: 34
I ja sam imao iste probleme!!!
Jeli ti cd piratski?
Nemožeš upgrejdat(zaglavi se tamo gdje si rekao),već sa mikrosoftove stranice skini program(nesjećam se dobro,izmežu 4 i 6Mb) koji će ti napraviti 6 setup disketa i pomoću njih instaliraj xp!

Ako nemožeš naći program ja ću ti ga poslat.

Pod downloads traži Setup Disks for floppy boot install
__________________
NISAM LIP AL SAM TIP
mikro[f] je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na