Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.06.2008., 07:33   #511
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
RIJEŠENO

Eto,druga najgluplja stvar koja mi je pala na pamet,je i najpametnija,a zove se RivaTuner. Nekim čudom default Sapphire postavke ovu karticu u 3D-u, i na automatskoj brzini vrtnje venta drže na 70c,čak i 80 u full loadu,što je - slažete se neprihvatljivo.

Ja se dosjetio,malo i ..zašto ne napraviti profil za ovakav gabarit, pa puknuti 25% vent u 2D modu, i 40-50% u 3D modu,i voila! Jučer igrao cijeli cjelcati dan.A GPU na 50% ventu na 50c,i svi sretni.

Eto,nije mutavi dream kriv,nije flashanje Vanille,nije XP,nisu ni ludi driveri, nego isključivo kartica.Potrebno je dakle skinuti Rivatuner 2.09 i moddani .cfg file, postam i link kasnije,sve to lijepo napraviti,u profilu,autostart with XP, i radi super.

Ja se ispričavam pojedinim userima na testiranju njihovih živaca,no zato smo svi ponekad tu,zar ne?


@ pimpin cro...daj relax čovječe..nisam te prozvao,digni dva prsta i dat ću ti riječ..dream ima naclockan komp od 97....


http://www.overclock.net/ati/306827-...-problems.html

http://forums.whirlpool.net.au/forum...fm/915445.html

http://forums.sapphiretech.com/showthread.php?t=18479

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=258944

Eto..pa nek netko zaključi da si ja ne znam složit clockani komp,a ja nabrojao 50 ljudi na ovim forumima sa istim problemom..bravo pingpin.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 07:48   #512
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Aj priznaj nije bio problem u kartici, nego nisi ustekao struju u nju....

Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 07:59   #513
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Aj priznaj nije bio problem u kartici, nego nisi ustekao struju u nju....


4 your eyes only..da me počastiš da pričam proljeve?...cheers

Ma stavljao sam i dedicated onaj 6pin iz PSU-a,sa zasebnog raila, i onaj di je 6pin + 8 pin na istom railu...

Ma kažem,Rivatuner dušu dao.. čuje se ko Boeing,al i radi ko Boeing...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 08:16   #514
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,444
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
RIJEŠENO

Eto,druga najgluplja stvar koja mi je pala na pamet,je i najpametnija,a zove se RivaTuner. Nekim čudom default Sapphire postavke ovu karticu u 3D-u, i na automatskoj brzini vrtnje venta drže na 70c,čak i 80 u full loadu,što je - slažete se neprihvatljivo......
Meni je stalno na takvim temperaturama, nemam frke niti u XP-u niti u Visti. Idle je oko 50c, load ide i na 90c. Boo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 08:21   #515
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Meni je stalno na takvim temperaturama, nemam frke niti u XP-u niti u Visti. Idle je oko 50c, load ide i na 90c. Boo.
Dont hate the player,hate the game.Boo i tebi

Linkovi govore sami za sebe..tebi uvijek sve super radi ionako iovako...šta postaš uopće,spammeru?

Meni neće čmark loopati dulje od pola ure,a u igrama me baca u prosjeku nakon 10min van, uvijek rokne driver ili dobijem BSOD,a zvuk radi i dalje.. probao sve živo i mrtvo,8.2-8.6 drivere,XG drivere,friške XP...maybe je samo do mog primjerka,no ne bih rekao..

Pogledaj malo linkove..meni je idle bio 20% vent i 70c...ne znam uopće load onda koliki bi trebao biti..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 08:57   #516
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,444
Ma nemas ti pojma.

Vec kad smo tu, jel izasao kakav zracni cooler za nju, neda mi se bas davat preko 1k kuns za neku vodenu kombinaciju.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 09:03   #517
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
RIJEŠENO

Eto,druga najgluplja stvar koja mi je pala na pamet,je i najpametnija,a zove se RivaTuner.
Hehe

Dobro da nije bio složeniji problem ...2 tjedna ti je trebalo da ovo riješiš...koliko bi ti trebalo da je nešt ozbiljnije bilo? NHF
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 09:04   #518
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ma nemas ti pojma.

Vec kad smo tu, jel izasao kakav zracni cooler za nju, neda mi se bas davat preko 1k kuns za neku vodenu kombinaciju.
Ma ti mene uopće ne voliš...više

Nisi zadovoljan sa ovim bagerom od coolera priznaj..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 09:06   #519
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Hehe

Dobro da nije bio složeniji problem ...2 tjedna ti je trebalo da ovo riješiš...koliko bi ti trebalo da je nešt ozbiljnije bilo? NHF
Ma krenuo,tj. krenuli na mene u skroz krivom smjeru..da su XP,da je ovo ono..a sa običnom 3870 rasturio te XP stare,sa 10 verzija drivera i radilo sve super...

Grije se đubre...what can I say,da je nešto gadnije RMA-o bi karticu... ovako kad je neka gluparija,to mi je i obično najgore..

Ma kakav NHF...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 09:35   #520
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
ma strasno, 2 tjedna za nesto sta se u startu odmah radi sa stock coolerom (ako se vec ima toliko iskustva kako se tu napominje)...

glavno da se cijeli topic o 3870x2 pretvorio u rjesavanje tvog problema
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 09:54   #521
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
ma strasno, 2 tjedna za nesto sta se u startu odmah radi sa stock coolerom (ako se vec ima toliko iskustva kako se tu napominje)...

glavno da se cijeli topic o 3870x2 pretvorio u rjesavanje tvog problema
nije,tvog će se..a za obrisat zadnje 2 stranice moderatoru treba 2.3 sec, tako da...a i uvijek bolje da se potencijalni kupci upoznaju sa problematikom, da ne bude reklamacije za VGA koja radi..

Dalo bi se pošteno posvaditi i oko preporučenog napajanja za x2,tu na PCE...al neću,rano jutro je..a i čekaju me Fujtronci PNF u grmu nekom, da me zgankaju kad popljujem izjavu da je i za x2 Fortron 350W preeeeeeeedovoljan i slične bljuvotine.

Tema je 3870x2,pa i na tonama drugih threadova imaš sličnih postova od drugih usera...dont be so mad at me...,evo,trepćem okicama i obuko sam mamin grudnjak...like me now?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 10:03   #522
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Vec kad smo tu, jel izasao kakav zracni cooler za nju, neda mi se bas davat preko 1k kuns za neku vodenu kombinaciju.
Nažalost još ništa No opet mi nije jasno kako su neki likovi uspjeli uglaviti ta dva komada VF900 na nju.
I to se onako čini, s lakoćom. Problem je bio sa jednim PCI-E naponskim konektorom što je riješreno time što se zbrusilo par listića.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 10:08   #523
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Nažalost još ništa No opet mi nije jasno kako su neki likovi uspjeli uglaviti ta dva komada VF900 na nju.
I to se onako čini, s lakoćom. Problem je bio sa jednim PCI-E naponskim konektorom što je riješreno time što se zbrusilo par listića.
Jesi gledao vani šta?

http://www.xtremesystems.org/forums/....php?p=2763848

Evo i slika VF-ejaca..na linku...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 10:09   #524
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ništa, kako vidim, samo vodeni blokovi. Ako je netko našao nešto, neka slobodno podijeli s ostalima, pa makar bile improizacije s postojećim coolerima na tržištu.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 11:28   #525
sams
Guest
Moj komp
 
sams's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 29
Lijepa graficka nema sta , neznam dal se grije ali zanimljiv rewiev, hvala pomoglo mi je pri odabiru nove graficke..
sams je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 13:01   #526
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor sams Pregled postova
Lijepa graficka nema sta , neznam dal se grije ali zanimljiv rewiev, hvala pomoglo mi je pri odabiru nove graficke..
Ako ju uspiješ naći ispod 2300kn,u pravilu se jako isplati..malo muke oko namještanja,i sve bi trebalo raditi idealno,uz dovoljno prozračno kućište i ipak neko jače 550,600W napajanje.Ja ne bi riskirao ispod toga..Svi imamo itekako clockane strojeve,a i ovo cucla u 3pm pod loadom.

No opet,dvije 3870tke polovne su 2x800,850kn..pa i samim time,hm..bolje da ne idem tamo..bili smo jednom i lockali temu...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 13:15   #527
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
i ipak neko jače 550,600W napajanje.Ja ne bi riskirao ispod toga..Svi imamo itekako clockane strojeve,a i ovo cucla u 3pm pod loadom.
Corsair VX450W FTW
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 13:54   #528
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Corsair VX450W FTW
..i nek clockne ram i proc,stavi 2 harda i nek mu lijepo posauga sa 3870x2 u loadu 430W,a ovih 20W nek je kusur...

imamo li link neki na ovim stranicama koliko papa struje? ne konfa,u sklopu cijele konfe..nego solo kartica..mislim jedno 250W sigurno...

jel ovo realno,225W? malo su mi preoptimistični..IMHO...

http://www.gpureview.com/show_cards....=549&card2=560
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 15:16   #529
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
imamo li link neki na ovim stranicama koliko papa struje? ne konfa,u sklopu cijele konfe..nego solo kartica..mislim jedno 250W sigurno...
Mislim da oko 400w pije...

hd3870 obicna pije 75-80w, a hd3870x2 155w-160w.

A idle je ako se dobro sjecam nekih 50w...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 15:18   #530
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Mislim da oko 400w pije...

hd3870 obicna pije 75-80w, a hd3870x2 155w-160w.

A idle je ako se dobro sjecam nekih 50w...
prc komerc..over and over again...a oni stave na gpu 225W da cucla....kako sad 160..

http://www.gpureview.com/show_cards....=549&card2=547

valjda su copy pasteali tvorničke postavke..piše 3870 105W,3870x2 225W....
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 15:22   #531
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
prc komerc..over and over again...a oni stave na gpu 225W da cucla....kako sad 160..
Zato sto su pametni ljudi tako izracunali.

Cak mislim da sam vidio da cak trosi 10% manje od dvije hd3870, dakle nekih 150w.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 15:25   #532
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Zato sto su pametni ljudi tako izracunali.

Cak mislim da sam vidio da cak trosi 10% manje od dvije hd3870, dakle nekih 150w.
cool..koje slušalice preporučaš da ne čujem vent na 60%?
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 15:32   #533
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,480
Na rubu sam da opalim svakom po tjedan dana, ovo je zadnje upozorenje.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 15:35   #534
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Na rubu sam da opalim svakom po tjedan dana, ovo je zadnje upozorenje.
Opali meni prvom ako će ti bit lakše..evo nudim se,tema je 3870x2,i fleks i ja razglabamo o potrošnji 3870x2..ne golfa dvojke...i svemu vezanom posredno i neposredno,od problema,neproblema sa driverima,toplinom,glasnoćom venta..

Ako si na rubu...i ako će ti bit lakše hit me...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 15:49   #535
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
cool..koje slušalice preporučaš da ne čujem vent na 60%?
ocito neke zatvorenog tipa...

Ja neznam zasto nitko od vas tu sto ju ima ne proba na hd3870 stavit dva vf900 gore... Vidim da ekipa vani uz minimalno zejebancije uspjeva stavit ta cuda gore...

A onda je to uber kartica. Ako ikad umeme x2 prvo cu probat to nakalemit gore...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 16:56   #536
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
ocito neke zatvorenog tipa...

Ja neznam zasto nitko od vas tu sto ju ima ne proba na hd3870 stavit dva vf900 gore... Vidim da ekipa vani uz minimalno zejebancije uspjeva stavit ta cuda gore...

A onda je to uber kartica. Ako ikad umeme x2 prvo cu probat to nakalemit gore...
Zato šta ne pokrije onog malog đubra koji na stock cooleru postiže 70c..da ostane nepokriven,postao je neki lik gore..na linku koji sam ti dao,piše da bi se razletio..na preko 100c..

Pogledaj,zanimljivo je u svakom slučaju...mali neki đubar možda 5mm sa 3mm...i da se grije nenormalno..

http://www.xtremesystems.org/forums/....php?p=2763848
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 17:37   #537
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Zato šta ne pokrije onog malog đubra koji na stock cooleru postiže 70c..da ostane nepokriven,postao je neki lik gore..na linku koji sam ti dao,piše da bi se razletio..na preko 100c..

Pogledaj,zanimljivo je u svakom slučaju...mali neki đubar možda 5mm sa 3mm...i da se grije nenormalno..

http://www.xtremesystems.org/forums/....php?p=2763848
pa to pokrijes sa hladnjakom za memoriju.

Stavis fino paste, u dva kuta malo dvokomponentnog ljepila i komad pleha prek toga i bok... To je regulator napona ili kaj?

Uostalom bilo sta da stavis gore + protok zraka od vfa i hladi bolje nego stock cooler...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2008., 23:48   #538
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,066
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
pa to pokrijes sa hladnjakom za memoriju.

Stavis fino paste, u dva kuta malo dvokomponentnog ljepila i komad pleha prek toga i bok... To je regulator napona ili kaj?

Uostalom bilo sta da stavis gore + protok zraka od vfa i hladi bolje nego stock cooler...
Sve to stoji no ja prvi držim stock kuler na njoj još uvijek čisto iz razloga što sva ta silna toplina ide odmah van iz kućišta, ovako bi se morao zezati sa dodatnim ispuhom.

Plus što ona ploča sa gornje strane nije bezveze nego također pokriva hrpu manjih regulatorskih sklopova koji se griju u vražju mater i memoriju.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 07:59   #539
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor prljavi bluzer Pregled postova
Sve to stoji no ja prvi držim stock kuler na njoj još uvijek čisto iz razloga što sva ta silna toplina ide odmah van iz kućišta, ovako bi se morao zezati sa dodatnim ispuhom.

Plus što ona ploča sa gornje strane nije bezveze nego također pokriva hrpu manjih regulatorskih sklopova koji se griju u vražju mater i memoriju.
Točno to i pričam..tona stvari ostaje nepokrivena..ovo šta sam linkao,odnosno taj tip,sa plavom strelicom je samo jedna sitnica..koja roka na 100c ako se ne pokrije..

Ne bi riskirao sa improvizacijama..dobar je i ovaj bager od hladnjaka..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2008., 08:06   #540
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,326
da, iz ovih tvojih problema i postova na 2 stranice smo se i mogli uvjeriti koliko je dobar... NOT
maX je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na