Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2008., 16:40   #1
balash
Lik iz crtića
Moj komp
 
balash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 5
Question NZXT Hush vs CM 690 (tiho vs ventilirano) ???

Pozdrav!

Zanima me tiho kućište, ali s obzirom da planiram uzet HD4850 htio bih i da je solidno ventilirano. Vidio sam NZXT Hush, ali ne znam kak na temp djeluje ona izolacija. S druge strane CM 690 je šuplji svud po svud pa ne znam kako se sve to čuje.
E sad, kako nisam imao prilike dosad imati neko bog zna kakvo kućište zanimaju me iskustva od vlasnika dotičnih? Ili nešto slično u istom cjenovnom rangu?
Za CM 690 - kakva je buka ako se stave ventovi gore, iza - ispuh i dolje upuh te mozda jedan upuh naprijed?
vidio sam thread-ove za CM 690, ali nisam našao puno za Hush osim review, ali bih volio znati iskustva onih koji imaju dotična kućišta?

Komp bi bio:

Case: fali - ne mogu se odlučiti !!!
CPU: C2D E5200 ili C2D E7200
MBO: GB EP45-DS3
RAM: 2x2GB Mushkin XP
VGA: Gainward HD4850 Golden Sample
PSU: Corsair VX450
HDD: WD 640AAKS

PS: moze i predlog i neki predlog za RAM ako ima koji bolji u tom cjenovnom rangu

balash je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2008., 17:11   #2
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
CM 690 napuniš 500-600 RPM ventovima a unutra namećeš pasivanu i nemaš brige oko buke...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2008., 21:33   #3
Radikal
Zlotvor
Moj komp
 
Radikal's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 160
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
CM 690 napuniš 500-600 RPM ventovima a unutra namećeš pasivanu i nemaš brige oko buke...
Upravo to, nije nista bucno ako je ispod 1000 rpm-a. A recimo imas Glacialtech silent blade-ove od 12 cm i nemas brige. Ili ako jos tise zelis, neki potenciometar ti isto nije na odmet.
Jedno nemoj stavljat ventilator na bocnu stranicu i to je to.
CM 690 je prva liga za taj novac.
__________________
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Radikal je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2008., 22:59   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Ja imam na bočnoj stranici ispuh - sharkoona S na 400ak RPMa pa to nije problem jer on ne drma stranicu...

Istina je da na tako malo RPMa i ne puše nešto ali on ima svoju svrhu u radu (jer je preko regulacije sve spojeno i kad zatreba ide na 12V što znači 2x1000RPM i 2x1200RPM od 120mm koji ispušu topli zrak dok si reko eks ) a ovako bar ne dozvoli da prašina upada kroz rupu u case i ipak malo ispuhuje toplinu oko grafe jer je točno iznad nje...

Ja sam prezadovoljan sa hlađenjem i radi jako dobro - kako znam? tako da preko ljeta igraš i sve ljepo radi na 5V dok je u sobi 35C...

Inače ja imam dosta nizak prag tolerancije kad su buke ventilatora u pitanju...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 12:14   #5
Radikal
Zlotvor
Moj komp
 
Radikal's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 160
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Ja imam na bočnoj stranici ispuh - sharkoona S na 400ak RPMa pa to nije problem jer on ne drma stranicu...

Istina je da na tako malo RPMa i ne puše nešto ali on ima svoju svrhu u radu (jer je preko regulacije sve spojeno i kad zatreba ide na 12V što znači 2x1000RPM i 2x1200RPM od 120mm koji ispušu topli zrak dok si reko eks ) a ovako bar ne dozvoli da prašina upada kroz rupu u case i ipak malo ispuhuje toplinu oko grafe jer je točno iznad nje...

Ja sam prezadovoljan sa hlađenjem i radi jako dobro - kako znam? tako da preko ljeta igraš i sve ljepo radi na 5V dok je u sobi 35C...

Inače ja imam dosta nizak prag tolerancije kad su buke ventilatora u pitanju...
Ja takoder nisam tolerantan na buku. A ovo na bocnoj stranici nemam ventilator jer mi ne stane zbog TRUE na procesoru e onda ni na doljnji utor zbog S1 tako da....
A da se cm690 moze lijepo ohladiti dovoljno govori broj utora za ventove a skoro svi podrzavaju i 140 mm ali i o razmjestaju unutar kucista.
Sve u svemu, jako sam zadovoljan tim kucistem
__________________
¡ʞɔǝu ɹnoʎ ʞɐǝɹq
Radikal je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 13:25   #6
White
Premium
Moj komp
 
White's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 142
Eo, da kazem svoje iskustvo, mozda pomogne...
Imam Hush doma. Sto se mene tiče kučište nije loše, ali mislim da je malo preskupo s obzirom na ono što nudi. Ova zvučna izolacija i ne pomaže baš puno jer je nema svugdje, ja bi reko da je samo marketinški trik da poveca cijenu. Ono što piše da ima neke gume za smajnjivanje vibracija HDD je sr*** jer baš niš ne pomaže. Što se temperature komponenti tiče, meni je sve bilo okej dok nisam stavio Corsair napajanje koje dosta slabo piri pa je time i smanjilo ispuh. Mislim, i sad je okej sve, al su dost vece temperature. Ali ako odabereš neki hladnjak za proc koji ti nece ubijat protok sve ce bit okej (ja imam Big Typhoon kojeg nemjeravam zamjenit uskoro jer ubija protok). Od ventilatora imam samo Xilence na 7V iza za ispuh i jedan Xilence na 5V na grafi i sve je mnogo tiho (čuje se, ali je stvarno jako tiho). E da... i imaj na umu da je mnogo teško složit i sakrit kablove u tom kučištu...
Ima dosta mana kučište (ali ipak samtram da je dobro) al ja sam ga i tak kupio samo zbog izgleda
White je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 14:45   #7
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Samo zašto tako slabo napajanje? Pa bolje odmah 550W corsair, gotovo da je i nečujan... Model od 650W je 30ak kuna skuplji, ali glasniji... 550W peporuka..
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 16:07   #8
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Meni nije samo jasno kako kućište može bit bučno Koji su vam to ludi kritereji pri kupnji jebemu

Za kućište ti je (kad smo kod hlađenja) bitnije kako je provjetreno, tj. kako su razmještene rupe. Po meni perfektno, jer je sve živo probušeno, pa nešto možeš iskoristit, a nešto začepit. IMHO to je puno bolja opcija nego kad imaš jednu rupu, pa ostale moraš bušit...
Rupe su isto ok dimenzija 12,14, divota Šta se tiče ventilatora, ona 2 koja dobiješ s kučištem su ok, a onaj LED mi je zakon, jebeno tih na 12V, a na 7 doslovno nečujan.

Inače ako će ti pomoć, u mene ti je složeno ovako:
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Uglavnom, evo skice, vrijedi više od 1000 riječi, trenutno hlađenje (slika 1) i razmišljanje za budućnost, ljeto (slika 2):


...ostatak

Dakle bočno začepljeno, podno začepljeno (samo napajanje tu vrti, al to je njegova interna cirkulacija), krov začepljen jedan naprid, jedan nazad i to je to. Meni veći protok ne treba, a tišina je zajamčena Ovu "budućnost" na gornjoj slici još nisan izveo, jednostavno mi ne treba takav protok
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2008., 16:22   #9
balash
Lik iz crtića
Moj komp
 
balash's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Valg
Samo zašto tako slabo napajanje? Pa bolje odmah 550W corsair, gotovo da je i nečujan... Model od 650W je 30ak kuna skuplji, ali glasniji... 550W peporuka..
Pa dvoumim se pa će vjerajatno biti 650 TX. Razlika je 100 kn, a radi ga seasonic, pa eto. Al sad kad bolje vidim da kažeš da je 550W tiši onda možda i 550W.
A kakav je modularni 520W HX?

Citiraj:
Autor Mr.Ex.President
Inače ako će ti pomoć, u mene ti je složeno ovako:
DA! Već sam skinu tu sliku na komp. negdje sam ju našao u nekoj temi prije

EDIT: Kupljkeno CM 690. Hvala svima!

Zadnje izmijenjeno od: balash. 23.09.2008. u 19:01. Razlog: Kupljeno
balash je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na