Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.02.2008., 11:39   #121
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Koliko je to ''velik drop''?

Mjereno multijem?

nisam mjerio multijem bios,pokazuje 11.85v za 12v...dvdrw svako malo. nestane..onda joj moram ponovo napajanje ukopčat i restartat komp..ima još simptoma..ali sve drugo probao ...nema promjena..

btw:stavio xp,,čita 2 gpu-a,samo šta mi to vrijedi kad je sve u ku... ma pun mi kufer svega idem po chiefa od 7 milijona wata,pa kad upalim komp neka cijelo selo ostane bez struje.

oprostite ali u petak mi je stigla ploča i grafa i od tad se ***em s tim kompom mamu mu njegovu bacit ću ga sa prozora.
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 14:00   #122
NoN Miller
Fucking idioT
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Somewhere out of your sight
Postovi: 108
Hm... mislim da mi netko duguje ispriku ... Također mi recite da li se na napajanje može spojit watmetar (nesto slicno pred napajanju na samom C1) - i kada bi tamo postavio da li bi dobio stvarnu potrosnju. Bas sam mislio izmjeriti koliko je kod mene pad napona na opterecenju - Također želim objaviti da mi je stiglo novo napajanje i moji problemi su nestali. ALi zanimljiva je stvar da slicna konfa odrađuje uredno sve s starim napajanjem.
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.

"A low dropout voltage regulator circuit with non-Miller frequency compensation is provided." - tko zna zna."
NoN Miller je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 14:13   #123
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor NoN Miller Pregled postova
Hm... mislim da mi netko duguje ispriku ...
Isprika za kaj? Napajanje od 450W je dosta za ovo kaj ti i on imate doma. Uostalom vidi (post #14 pa nadalje) razvoj situacije.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 14:17   #124
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Citiraj:
Autor Micko Pregled postova
...
oprostite ali u petak mi je stigla ploča i grafa i od tad se ***em s tim kompom mamu mu njegovu bacit ću ga sa prozora.
Također kolega, jučer sam mislio da ću morat Vistu reinstalirat nakon dva i pol dana korištenja. Nešto prestrašno. Kupim si Crysis i COD4. Crysis prilikom set-up-a mi pokreće setup za WiFi AP od ASUS-ove ploče, katastrofa. Pokušao izravno pokrenut setup, piše da fali modul neki, nemam pojma. I nakon 1h više se niti ne sjećam što sam prčkao, instalirao sam ga. Igra je shit, zadnje smeće. Em grafika nije nešto, em mi na Very High nije niti igriva (stvarno čudno), čak i na normal zna štekat, katastrofa. S druge strane, COD4 mraaaaak. Nešto najlijepše što sam vidio. Sjene po oružju, oluja i kiša na brodu, atmosfera je fantastična. Sve high, bez AA ne šteka.
Napajanje Antecovo (došlo sa Sonatom III) od 500w radi bezprijekorno.

P.S. Jučer sam morao kupit 4 klasične žarulje i 4 halogene žarulje. Pazite slučajnosti, od subote (od kad imam upogonjen komp) mi crknule sve žarulje u sobi (1 halogena i 1 klasična) i tri u hodniku do.
Kladim se da će NoN Miller tražit još isprika.
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 14:18   #125
NoN Miller
Fucking idioT
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Somewhere out of your sight
Postovi: 108
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Isprika za kaj? Napajanje od 450W je dosta za ovo kaj ti i on imate doma. Uostalom vidi (post #14 pa nadalje) razvoj situacije.
Razlika između našeg kompa je što ja imam q6850 a on q6600, ja dva diska i on jedan disk - stime da offcourse on ima pilu od grafe... I kod mene je bilo koliko toliko podnosljivo (izdržao sam mjesec dana i nije bilo takvih velikih promjena ali se primjetilo.)
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.

"A low dropout voltage regulator circuit with non-Miller frequency compensation is provided." - tko zna zna."
NoN Miller je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 14:27   #126
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Već smo na prijašnjim stranicama riješili kolko kaj troši. Vrla stvar ko ima kakav procesor i kolko diskova.
Citiraj:
Autor NoN Miller Pregled postova
Ali zanimljiva je stvar da slicna konfa odrađuje uredno sve s starim napajanjem.
Znači napajanje je ispravno i dostatno. Trebal si tražiti uzročnika problema među drugim komponentama, a ne odma po novo napajanje.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 14:33   #127
NoN Miller
Fucking idioT
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Somewhere out of your sight
Postovi: 108
Ili kupiš nove napajanje i riješiš problem...
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.

"A low dropout voltage regulator circuit with non-Miller frequency compensation is provided." - tko zna zna."
NoN Miller je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 14:44   #128
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..evo nove svađe..Crysis izgleda bolje od CoD4..navali narode....
ta igra uopće nije hiperzahtjevna kako ekipa brije..ja ne znam šta im ne valja, osim taj pre-release piratska verzija igre koju posjeduju..pa vide tri tenka u jednom..i bačve i gole žene ispadaju iz ekrana..stvarno...

na mojoj konfi..gdje dobivam na 3.2ghz oko 11 000 čmarkova igra stvarno leti..i CoD4 i Crysis..tako da..na 1280x1024 na high nikad ne padne ispod 30fpsa..ne znam o čemu pričamo..a koristim ili 7.12 XG Warcatse ili 8.1 Catalyste..

..tako da,jedna 8800GT ili 3870tka je više nego dovoljna za sve igre danas..ne kužim kako na 3870x2 nešto može štekati..ali to je opet moja urota protiv te kartice,a radi se o tome da ATi namjerno zavlači s driverima..dok ne sklepa 3870x4 ......jedva čekam..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 14:45   #129
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor NoN Miller Pregled postova
Ili kupiš nove napajanje i riješiš problem...
Samo kaj nije problem u napajanju. Sam si rekel da dela sa sličnom konfiguracijom. Osim toga kupovanje novih komponenti na prve znakove kojekakvih problema - nije rješenje.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 14:58   #130
NoN Miller
Fucking idioT
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Somewhere out of your sight
Postovi: 108
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
..evo nove svađe..Crysis izgleda bolje od CoD4..navali narode....
ta igra uopće nije hiperzahtjevna kako ekipa brije..ja ne znam šta im ne valja, osim taj pre-release piratska verzija igre koju posjeduju..pa vide tri tenka u jednom..i bačve i gole žene ispadaju iz ekrana..stvarno...

na mojoj konfi..gdje dobivam na 3.2ghz oko 11 000 čmarkova igra stvarno leti..i CoD4 i Crysis..tako da..na 1280x1024 na high nikad ne padne ispod 30fpsa..ne znam o čemu pričamo..a koristim ili 7.12 XG Warcatse ili 8.1 Catalyste..

..tako da,jedna 8800GT ili 3870tka je više nego dovoljna za sve igre danas..ne kužim kako na 3870x2 nešto može štekati..ali to je opet moja urota protiv te kartice,a radi se o tome da ATi namjerno zavlači s driverima..dok ne sklepa 3870x4 ......jedva čekam..
potpis...
u ovom trenutku nevidim potrebu za kupovinom takvog monstruma. Photoshop mi renderira mocne stvari u svega nekoliko sekundi... igrama ni ne padne na pamet da stekaju jedino imam zamjerku to sto me ***e crysis kada ulazim u njega (film mi ***acki steka) - pretpostavljam da je bug i da se da rijesit ali nije tako iritantno...
Ali jedna stvar je bar prema meni sigurna - ako netko hoce best buy grafu - to sigurno dolazi od ati-ja (3850) - vidio sam kako radi i za te pare nemogu vjerovati... ta
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.

"A low dropout voltage regulator circuit with non-Miller frequency compensation is provided." - tko zna zna."
NoN Miller je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 15:15   #131
Index
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 142
Ja mislim da je prilično nerealno i neozbiljno očekivati da kombinacija quadcore + dvoglava high-end grafa radi ispravno na napajanju koje doduše daje 450W. I to još sa napajanjem koje nema ni certifikat za crosfire ili sli. Osim toga, to napajanje nema ni drugi 6pinski naponski kabel, pa ni 8 pinski pcie koji je eto potreban za ispravan rad takve grafe.
Moj savjet je da kupiš napajanje koje ima minimalno 600W nazivne snage i minimalno 2 PCI-e 6pinska kabla, ili još bolje 8 pinske pcie kablove.
Nije za đabe ati stavio dva naponska priključka od kojih je jedan i 8 pinski.
Index je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 15:16   #132
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
ma ja nemam pojma u čemu je problem,,uglavnom znam da sve leti kroz prozor ako večeras ne proradi kako treba....ja platio ,ja razbio


















naravno da se zaje..vam
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 15:18   #133
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Citiraj:
Autor Index Pregled postova
Ja mislim da je prilično nerealno i neozbiljno očekivati da kombinacija quadcore + dvoglava high-end grafa radi ispravno na napajanju koje doduše daje 450W. I to još sa napajanjem koje nema ni certifikat za crosfire ili sli. Osim toga, to napajanje nema ni drugi 6pinski naponski kabel, pa ni 8 pinski pcie koji je eto potreban za ispravan rad takve grafe.
Moj savjet je da kupiš napajanje koje ima minimalno 600W nazivne snage i minimalno 2 PCI-e 6pinska kabla, ili još bolje 8 pinske pcie kablove.
Nije za đabe ati stavio dva naponska priključka od kojih je jedan i 8 pinski.


Zapravo, bolje da odmah ide na bar 800 wata jer nikad se ne zna što će se nadograđivat.

edit: Ovo s nestajanjem optičkog pogona se prijatelju događa na laptopu s vistom.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 15:22   #134
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Citiraj:
Autor generic Pregled postova


Zapravo, bolje da odmah ide na par 800 wata jer nikad se ne zna što će se nadograđivat.



a da otkupim od hep-a trafostanicu,,taman mi je blizu kuće,neće mi trebat puno kabela
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 15:23   #135
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Ako si već poludio pa ideš kupovati..kupi moje..Coolermaster,imaš ga u linksu za 699kn..SLi i CF ready ti je..650W,brdo 6pinskih,8 pinski..za te monstrume..potpuno nečujno..120mm vent..milina...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 15:31   #136
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ako si već poludio pa ideš kupovati..kupi moje..Coolermaster,imaš ga u linksu za 699kn..SLi i CF ready ti je..650W,brdo 6pinskih,8 pinski..za te monstrume..potpuno nečujno..120mm vent..milina...

hvala na preporuci,ali volio bih,više stat na kraj s kupovanjem tog hardvera,bar na neko vrijeme.
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2008., 20:03   #137
NoN Miller
Fucking idioT
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Somewhere out of your sight
Postovi: 108
Citiraj:
Autor Micko Pregled postova
uglavnom znam da sve leti kroz prozor ako večeras ne proradi kako treba.
Lega, gdje zivis... ajd molim te ako si na visem katu od 1. pokusaj gadjati onu prilikolicu za spuzvom...
Stvarno ti nemogu reći da je problem do ovoga ili onoga. Ali prijedlog je da pokušaš posudit napajanje ili ako imaš dva probaj ih obadva opteretit (da bi upalio ono drugo koje nije na matičnoj spoji samo zelenu žicu na atx konektoru sa crnom (crna bilo koja a zelena postoji jedna).
moj problem je nestao s novim napajanjem - da li je staro možda defektno ili je nedovoljno neznam.
__________________
When did I realize I was God? Well, I was praying and I suddenly realized I was talking to myself.

"A low dropout voltage regulator circuit with non-Miller frequency compensation is provided." - tko zna zna."
NoN Miller je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 14:04   #138
Micko
Peachwize=mudra breskva
Moj komp
 
Micko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 210
Krivac za moje probleme

Evo ljudovi,mislim da sam prvi na forumu koji ju je imao i prvome je izgorila,u biti bila je s nekom greškom,radila je samo kad se njoj dalo.
Dao na reklamaciju utvrdilo se da je grafička neispravna,i sad čekam novu..pošto ih m-san navodno nema.Vjerovatno je budem mjenjao za nešto drugo.
Micko je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 14:26   #139
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Da se nadovezem, moja x2 radi od prvog dana savrseno, nikakav prigovor nemam osim sto ocekujem neko da izbaci hladjenje jer mi pokus sa 2 x vf900 nije uspio.

Jedini minus je grijanje. Load do 98c. Idle 45/52 (ona jezgra dalje od venta je uvijek 5-7c toplija).

I da, radi normalno na Seasonicu 430w.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 15:10   #140
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ovako nešto bi ti bilo taman
http://www.fudzilla.com/index.php?op...=5477&Itemid=1
btw, vidio sam i da firma Unika (www.unika.com.cn) ima nešto tipa Zalman na svakoj jezgri, ali na njihovoj stranici su oni 'štapići' pa ne kužim ni klinca.
http://www.tcmagazine.com/comments.php?id=17496&catid=2
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 15:23   #141
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Sve sam ja to vidio ali yebat ga kad nitko nema u prodaji, a za onaj EKW water block nisam lud dat 119€.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 15:24   #142
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Da se nadovezem, moja x2 radi od prvog dana savrseno, nikakav prigovor nemam osim sto ocekujem neko da izbaci hladjenje jer mi pokus sa 2 x vf900 nije uspio.

Jedini minus je grijanje. Load do 98c. Idle 45/52 (ona jezgra dalje od venta je uvijek 5-7c toplija).

I da, radi normalno na Seasonicu 430w.
Pitanje je samo kak dugo..
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 15:37   #143
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Zasto? Ta kartica trosi cca 150W.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 15:40   #144
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor CPU Pregled postova
Pitanje je samo kak dugo..
Na sta ciljas tocno? Pojasni malo.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 15:45   #145
CPU
Varanje na tržnici
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zabok
Postovi: 214
Ma sve za 5,ali ja jednostavno nemam povjerenja u dvoglave grafe i seasonic 430w.
Bilo bi ljepše vidjeti PSU 500w+ za takvu lijepu grafu(da ima malo više lufta).
CPU je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 16:07   #146
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ne fantaziraj. Koji će ti k.. luft od 4x? Seasonic bi držao bez beda i 2 takve + brdo ostalih komponenti.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 16:42   #147
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Uff, jos jedan u nizu....ali molio bi da pristupi McG i postavi slikicu sa slijedecom temom.

Citiraj:
....Bilo bi ljepše vidjeti PSU 500w+ za takvu lijepu grafu
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 17:01   #148
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Uff, jos jedan u nizu....ali molio bi da pristupi McG i postavi slikicu sa slijedecom temom.
Ajde kad se već za udomaćila na ovoj temi, a iz priloženog se da naslutiti da se za nju traži "karta" više.
Citiraj:
Autor CPU Pregled postova
Bilo bi ljepše vidjeti PSU 500w+ za takvu lijepu grafu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 17:01   #149
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..čekaj nino..sad će doći druga krajnost,netko sa PNF-om 350 i CrossfireX-om...
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2008., 17:02   #150
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
@McG - je bilo bi , ak imas koju, pukni koju, vjerujem da se neće nitko ljutiti
Razer je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na