Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.07.2007., 13:57   #61
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Kad se već goori o igrama čudi me da se nitko nije sjetio UFO enemy unknown.
Teška i dugačka igra koja je bila izvrsno razrađena i tražilo se određeno vrijeme da ju se skuži.

Netko je bio spomenuo i Dune 2 igrao ju miljun puta i nikda dosta igre samo je predzadnja msijia malo nebalsinra u odnsou na cijelu igru.
Dune 2000 modernizirana dune2 po mei čak i bolja je rje uz grafiku imala i onaj dio da je s tenkom bilo teško ići na hrpu pješadije, trebalo je imati dobar balans kod snaga.
od novijih iskače mi Company of Heroes jer igra nije klasična moderna strategija s ww2 tematikom, nema gomilanja snaga kod neprijatelja koji spava, neprijatelj ne napda samo iz jednog smjera.

Ostalo razočravajuće, AI je puno pre često AS ( artificial stupidity), igre su mi pre krateke i zasnvaju se samo na snazi. vidi Warcraft3, Unreal 2, pa onda su tu i Doom3 koji je izgubio svoje lice kao i quake 3 i q4, možda sma straomodan ali doom i quake se moraju zasnivati ti si sam njih je puno i napdaju te a ti ih kolješ, nema budlaština tipa spasi ovog ili onog, odi po metlu i vrati se do svoje jedinice, kakve jedinice, tvoje jedine jedinice su bezbrojan oružj a+BFG 9000 i tona municije, a kad se treba ispuctai od ese na najteži nivo prije nightmarea i upiše IDDQD
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 14:35   #62
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Uostalom, zašto je SC zajednica toliko opsjednuta sa "dvojkom", kad je po riječima "profesionalaca" SC savršena strategija (ili najbolja od svih) ako u pitanju nije nova šarena grafika, ili par novih jedinica?

zato jer nemozes igrati jednu igru konstantno deset godina...

Starcraft sam igrao pet godina
warcraft 3 sam igrao isto skoro 5 godina

tako da po meni trajanje savrsene igre je pet godina i onda jednostavno nema vise zari kao na pocetku .

inace SC 2 je jedina igra koju ja ocekujem vec dobrih 6 godina
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 15:38   #63
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Citiraj:
Autor Isus Pregled postova
Kad se već govori o igrama čudi me da se nitko nije sjetio UFO enemy unknown.
Postoji izvrstan port za Pocket PC, s 90% originalne grafike i još nešto nove, u kojem uživam ovih dana. Tko ima malo noviji Pocket PC (čitaj: proizveden nakon 2003.), "a must have".

http://www.smksoftware.ru/downloads.shtml
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 16:31   #64
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor Ribic Pregled postova
Postoji izvrstan port za Pocket PC, s 90% originalne grafike i još nešto nove, u kojem uživam ovih dana. Tko ima malo noviji Pocket PC (čitaj: proizveden nakon 2003.), "a must have".

http://www.smksoftware.ru/downloads.shtml
E to te ja pitam, još sam negdje bio čuo za to ali zaboravih - tnx.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2007., 16:36   #65
galama
Premium
 
galama's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Kaštela
Postovi: 45
Evo da se i ja pridružim zanovjetanju pošto su i meni moderne igre smeće šta je i razlog zbog kojeg više ne gejman,a nije da nebi htio.Jedina igra koju san zadnjih godina završio i koju san malo više igra je Company of Heroes a za to je zaslužna neloša igrivost i odlična grafika.Evo neki hvale Far Cry a meni ta igra osim grafike ne nudi ništa posebno.A di su oni dani kad san ispred pc-a provodija dane i noći i upucava Coppere na de_dustu.Ma nema meni druge nego da uzmen posli lita CS Source pa da vidin dali je moja najdraža igrica svih vremena(a igran još od Comodorea 64 i Atarijevih automata koji su bili po kafičima) još uvijek barem približno igriva.

1337 Kr3w 4ev@
__________________
Asus A8N SLI Premium MBO
4x512MB ddr 400 mhz Kingstone
GainWard 9600GT Golden Sample
AMD 3500+ 64bit
galama je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 11:04   #66
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Za nostalgičare:
http://www.abandonia.com (C&C za po plaži)
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2007., 23:02   #67
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Više manje ste sve rekli, grafika se forsira do neba, ostalo je manje bitno.

Pročita san ovaj članak prije koji dan i zamislija se malo. I jedne 2 igre koje sam se sjetio da nisu bilu onakve o kakvima autor piše su Mafia i Hitmen. Možda ima još koji naslov, neznan ne radi mi mozak samo tako.

A odigra san ih miljun i jednu, uglavnon nabavim sve šta je vrijedno spomena. A pola od tih naslova nikad ne zaigram duže od 3 min.

Sjetio sam se i nekih dobrih naslova iz prošlosti i novih nastavaka koji su sve zasrali.
Recimo:
Cossacks - Cossacks 2
NFS (1,2,3) - NFS (ovi novi)
Medieval I - Medieval II
Tycoon igre prije - tycoon igre sad (na pamet mi pada RollerCoaste 1,2 naspram današnje svemirske trice... )

I tako, ima još sigurno, ne mogu se sjetit. A i nisu bitni naslovi, bitna je poanta.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 00:58   #68
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Glavni problem je da je više teško biti originalan.
Prije su igre bile relativno nova stvar, neistražen, djevičanski teritorij, a sada su industrija kao i filmska.
Znači gleda se omjer uloženo/dobiveno.

No što je zanimljivo i čudno je to što "underdog" igre, iliti igre koje ne dolaze od velikog (poznatog) developera/izdavača su obično smeće.

Prije to nije baš bilo tako, znalo se naći pravih dragulja u tome, no danas su to obično FPS klonovi s lošom produkcijom.

Jedina igra u zadnjih godinu dana koja me zbilja oduševila je Company of Heroes, i iako nije najoriginalnija (COD + Warhammer DOW + C&C) odličan je "mišung" tih igara.

Problem je u prvom redu u izdavačima i mainstreamingu igara kao medija.
Veliki izdavači kupuju odlične razvojne timove (EA recimo) i onda ih sile da naprave igru "7-77" odnosno po imbecilnom američkom ESRB-u da igra pokrije što veći dijapazon potencijalnih kupaca (koji se tvore uglavnom od šmrkalja koje roditelji drže za ručice dok kupuju u Wal-Martu).

Da bi stvar bila gora generalni konzolitis koji je zahvatio Amere (a budimo iskreni - za njih se igre i najviše rade jer ih i najviše kupuju), prvenstveno M$ sa svojim XBox-om dovea je do toga da se ogromna količina igara rade kao crossoveri s velikom prednošću danom konzoli, tako da se praktički igra razvija za Xbox i onda porta na PC.

A nove igre na konzolama su baš namjenjene "mentally challenged" populaciji pridošlica u svijet gaminga kojima je "install shield" procedura u Windowsima prekomplicirana, nego samo žele upaliti konzolu i žderati fast food dok razvaljuju glave u Gears of war.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 01:04   #69
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Bas sam se sat sjetil, vidim niko nie spomenuo niti se sjetio, a vjerovatno jos manje vas je odigralo ove igre:

The incredible machines
The Mind rovers

U tim igrama grafika je hm recimo reda radi, dok igrivost ide u nebesa.
Neznam jel itko ikad zavrsio machines, bez nekih varanja, jer nakon 50-tak lvla prebolesne su zagonetke.

The Mind Rover, radi se o malim roboticima na mjesecu Europi, kojeg moras isprogramirat prije neg kaj ide u misiju, tj za svaku misiju moras robotica ispocetka, isprogrmirat i opremit senzorima, servo motorima, naoruzanjem...
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2007., 15:46   #70
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Ova The incredible machines imam ali novu ver s dodacima i odlicna je igra
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2007., 16:13   #71
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
Mar je dobro rekao,taj bullying konzola nad PC-om me živcira odvratno...
mislim zašto da sony dobije ekskluzivu na igru,il xbox pa ju mi fanatici dobijemo tek za 6 mjeseci min,nepravda je

i to sve zbog glupog gejtsa koji nezna spravit pošteni OS i sonya...

isto je velika istina za razvitak igara u "dijamantnim studijima"...

npr...uzeo sam neki dan Street Legal Racing:redline....

Grafika..UUUUUUUŽAS
Draw distance..JOŠ VEĆI!

ali ju svejedno igram ko nenormalan,zašto?zato što je osvježenje..jer nemoraš ko nekakav debeli fast food retard Sjedit i klikat samo,već moraš koristit mozak,nema tu klik klik 1000+ KS motor,ajde upri brale i slaži jedan po jedan dio,i to je potpuno zakon...

a što se tiče NFS-a,ja sam tuning fan,tako da ću reći samo da nemogu prigovarat tuningu,al handling,straaaaav i užas,znam da je arkada al ti auti se kreću koda su tenkovi,pa nemoš uletit u zavoj normalno...

reklame,nažalost od toga žive igre i M$...Pingvin ždere windoze na kojem području oče(osim igara,al to je opet stvar marketinga)a windozi opet uspjevaju,zašto,zbog istog razloga zašto je p4 ostao živ,MARKETING!

strašno je kako mogu proći ljudi koji su manje informirani
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 08:52   #72
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Citiraj:
Autor Angelus Pregled postova
i to sve zbog glupog gejtsa koji nezna spravit pošteni OS i sonya...
Errrrrm, napraviti igru za konzolu je 10 puta lakše nego je napraviti za PC.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2007., 09:36   #73
Lord_Calidor
Extreme Air Cooler
Moj komp
 
Lord_Calidor's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Kastav & Rijeka
Postovi: 485
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Errrrrm, napraviti igru za konzolu je 10 puta lakše nego je napraviti za PC.
Da, ali znas zbog cega? Ne zbog lakseg programiranja ili modeliranja, ili standradiziranog HW-a i "OS-a" na konzolama, vec zbog manje zahtjevnih korisnika, pa tako i igara prilagodjenih njima.

Ionako vecina vremena za razvoj i izdavanje igre se provede na art-pizdarije, znaci modeliranje, teksturiranje, zvuk, 'ziku i sl., a to je ista kita i na konzolama i PCu. Samo programiranje je jos najmanji problem, pogotovo na konzolama, gdje razni bugovi ionako prodju nezapazeno.
__________________
::: < The MONOLITH Project > ::: Antec P180B Mod
Lord_Calidor je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2007., 08:29   #74
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Evo bas u jutarnjim satima gledam Na rubu znanosti - Filmski efekti i iluzije (emitirano 08.05.2006.)....sad se vi pitate kakve ovo ima veze s igrama?
Paaa recimo da se komentar g. Galete (procelnik Akademije filmskih umjetnosti bla, bla tako nesto, ujedno i profesor) moze komotno prebaciti i na igre.

U emisiji on film usporedjuje s najlon kosuljama koje su u bivsoj YU svi hrlili kupovati u Trst, a koje su bile lijepe, nije ih trebalo peglati itd (u to doba nesto novo, in...)...ali nakon 3 dana koza je pocela svrbjeti...slijedeca usporedba ide do rajcica koje se sada uzgoje bez zemlje, koje prekrasno izgledaju ali koje nemaji ni mirisa ni okusa...(a kojima ce se sada pokusati i miris iluzionizirati)...poanta svega je da se ide u monokulturalnost, nema raspona mogucnosti kreativnog izraza izmedju dviju krajnosti, vezemo se za jedno osjetilo - oko. Pri tome naravno ostajemo zakinuti za onu profinjenost / duhovnost u filmu...itd...malo mi je tesko prepricati emisiju, nabavite emisiju i pogledajte.

Uglavnom mislim da se isto dogadja i sa igrama, otislo se u jednu krajnost, najvise paznje posvecuje se grafici (oku), tezi se masovnosti pa su igre sve kretenskije, gubi se na kreativnosti i igrivosti sto "starijim" igracima nikako ne lezi...daklem, slazem se sa svime sto je vec napisano u prijasnjim postovima + starije gejmere tesko je impresionirati jer su vec sve vidjeli sto se tice igara...kad se samo sjetim da sam prvu igru zaigrao na Commodore Vic-u 20, a rijec je o Aztec Challenge-u, a o Amiga dobu da i ne pricam

I da se opet malo vratim na vec spominjanu emisiju, citiram..."...Zahtijevi danasnjih klinaca su jako visoki...Danas ako film nije u DTS-u to nitko nece gledati...ako nema barem 200 kompjuterski generiranih vojnika, to nitko nece gledati...tisuce mrtvih, nitko nece gledati...Ta masovnost je otisla u beskonacnost..."
IMHO, potpuno ista stvar je i s igrama...ako nova igra nema...bla, bla grafika/zvuk bla bla...to nitko nece igrati...a za igrivost i onaj dobar, ispunjen osjecaj nakon odigrane igre, vise nitko ne mari, brzina izrade, masovnost, lova su na prvome mjestu...e pa zato se i ja vracam starijim igrama.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2007., 09:18   #75
Banks
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Croatia
Postovi: 29
Radi se o trendu globalnog zagljupljivanja pa su se igre uklopile u to. Poput raznih Big Brothera, Hollywoodskih filmova i svakodnevnih novinarskih idiotarija na TV-u i u novinama. Inteligencija nije u modi. Cak ni umjetna. Glupima je lakše prodati bilo što. Buduci da mi Hrvati nismo tako bedasti (Ameri prednjace) mi uglavnom ni ne kupujemo originale nego skidamo crackirane verzije s torrenta i rapidsharea. Pa se nemamo bas pravo zaliti.
Tko nije zadovoljan neka igra belu i briskulu.
Banks je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 08:53   #76
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Meni se čini kako je tržište igara postalo premasivno da bi se moglo kompletno utrpati u jednu kategoriju, što mnogi (i među nama) rade. Napravi igru koju može i budala shvatiti, pa će je samo budala htjeti i igrati. S druge strane, napravi hard-core kompleksnu i duboku igru koja se može igrati godinama, i time si eliminirao milijune potencijalnih kupaca - konzolaše, razbibrigaše i slične.

Uočite kako hard-core gameri često pjevaju ode o nekim poluopskurnim igrama, dok često s gađenjem odbijaju "igrice", koje su se zapravo svidjele hrpi smirenih igrača koji su samo tražili nešto čime mogu utući vrijeme u uredu za vrijeme pauze.
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 12:29   #77
Angelus
A mighty pirate!
 
Angelus's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 428
po meni što čini dobru igru je:

Zaglađena grafika
Iznimno dobra priča,bez nje ništa
i RAZNOLIKOST!

razlog zašto toliko obožavam tuning,jer jednostavno se može napraviti sleeper,ili high end tuner,mogućnosti su beskonačne.Isto zato obožavam GTA,jer se svašta može raditi u igri

Varietas delectat =)
Angelus je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2007., 12:49   #78
Ribic
Cushion-first
 
Ribic's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: N45°23' E15°58'
Postovi: 80
Doduše, mislim i da je gaming-zajednica iznenada postala jako zahtjevna otkad se lagano "zamorila" od pukog nabacivanja super-hiper-mega-ekstra-DX9CŽČŠ grafičkih efekata. Sad se traži intrigantan ali originalan zaplet. I igrivost. I prilagodljivost. I ekspanzivnost. I multiplayer. I dobar zvuk (ne mislim na birc). I hrpe dobrog artworka. I svašta drugo.

Makar su UFO - Enemy unknown i Terror from the Deep, koje smo ovdje već spominjali, po mojem mišljenju ne samo jedne od najboljih strategija nego i neke od najboljih igara uopće razvijenih, za njihov razvoj trebao je zgodan engine, nešto tuninga i nekoliko dobrih crtača - ekipica koja danas ne bi mogla razviti jednu potpomoćnu baraku u nekakvom modernom FPS-u za isto vrijeme.

Zbog toga smo možda malo previše zahtjevni i, osobito, netolerantni. Istina je da se današnjim igrama štošta može zamjeriti, ali moramo imati na umu da i one od prije dvanaestak godina nisu bile idealne, ali tada smo skromno igrali što nam se dalo, a ne kao na meniju birali koje sve detalje od igara želimo i očekujemo.
Ribic je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 12:41   #79
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Glavni problem je da je više teško biti originalan.
Prije su igre bile relativno nova stvar, neistražen, djevičanski teritorij, a sada su industrija kao i filmska.
Znači gleda se omjer uloženo/dobiveno.

No što je zanimljivo i čudno je to što "underdog" igre, iliti igre koje ne dolaze od velikog (poznatog) developera/izdavača su obično smeće.

Prije to nije baš bilo tako, znalo se naći pravih dragulja u tome, no danas su to obično FPS klonovi s lošom produkcijom.

Jedina igra u zadnjih godinu dana koja me zbilja oduševila je Company of Heroes, i iako nije najoriginalnija (COD + Warhammer DOW + C&C) odličan je "mišung" tih igara.

Problem je u prvom redu u izdavačima i mainstreamingu igara kao medija.
Veliki izdavači kupuju odlične razvojne timove (EA recimo) i onda ih sile da naprave igru "7-77" odnosno po imbecilnom američkom ESRB-u da igra pokrije što veći dijapazon potencijalnih kupaca (koji se tvore uglavnom od šmrkalja koje roditelji drže za ručice dok kupuju u Wal-Martu).

Da bi stvar bila gora generalni konzolitis koji je zahvatio Amere (a budimo iskreni - za njih se igre i najviše rade jer ih i najviše kupuju), prvenstveno M$ sa svojim XBox-om dovea je do toga da se ogromna količina igara rade kao crossoveri s velikom prednošću danom konzoli, tako da se praktički igra razvija za Xbox i onda porta na PC.

A nove igre na konzolama su baš namjenjene "mentally challenged" populaciji pridošlica u svijet gaminga kojima je "install shield" procedura u Windowsima prekomplicirana, nego samo žele upaliti konzolu i žderati fast food dok razvaljuju glave u Gears of war.
ajd ne trabunja gluposti. Da dam 6k za novi komp ili 3 k za xbox di ce mi grafika biti jos ljepša neg na kompu . Naravno da cu dat manje para za xbox i igrat gears of war hehe. Ajd mi reci neku dobru igru koja je izasla u zadnje vrijeme za PC ?. E khm khm Wow prije tri godine ?
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 12:44   #80
AiM
Premium
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 355
Citiraj:
Autor Cataphract Pregled postova
Errrrrm, napraviti igru za konzolu je 10 puta lakše nego je napraviti za PC.

to bas i nije istina. Lakse je napraviti igru za xbox nego za PS3 jer se Xbox vrti na recimo modanom win 2000 (jedinica).BTW Objasni mi kak je to lakse radit modele za konzole neg za PC..Ova izjava u vezi modela je skroz mutava NHF
AiM je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2007., 17:18   #81
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
ajd ne trabunja gluposti. Da dam 6k za novi komp ili 3 k za xbox di ce mi grafika biti jos ljepša neg na kompu . Naravno da cu dat manje para za xbox i igrat gears of war hehe. Ajd mi reci neku dobru igru koja je izasla u zadnje vrijeme za PC ?. E khm khm Wow prije tri godine ?
Malo krivo gledaš na stvari jer ako želiš imati bolju grafiku na XBox-u ili bolje rečeno, grafiku koja se može usporedit s onom na kompu (pri čemu komp ima neku pristojnu grafulju od 7600GT na dalje) onda trebaš televizor koji će te koštati barem nekih 3 do 5 somova kuna.

Citiraj:
Autor AiM Pregled postova
to bas i nije istina. Lakse je napraviti igru za xbox nego za PS3 jer se Xbox vrti na recimo modanom win 2000 (jedinica).BTW Objasni mi kak je to lakse radit modele za konzole neg za PC..Ova izjava u vezi modela je skroz mutava NHF
Lakše je napraviti ne u kontekstu izrade modela i ostalih elemenata nego u kontekstu testiranja i prilagodbe jer ako igra radi u jednoj konzoli radit će i u svim ostalima dok je kod PC riječ o bezbrojnim kombinacijama grafičkih, procesora, chipseta, zvučnih i sl. Upravo je nedovoljno testiranje koje, fala bogu, košta i traje, razlog što danas igre za PC izlaze kao poluproizvodi koji poslije trebaju 1-5 patcheva da bi funkcionirale kako spada. To je ujedno ono što najviše zamjeram današnjim igrama tj. današnjim izdavačima. Ni u jednoj drugoj industriji se ne tolerira takav fušeraj kao odnedavno u industriji PC igara (zadnjih 5, 6 godina).
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2007., 00:34   #82
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor qbone Pregled postova
jedna od jako starih igrica koja mi je ostala uspomena na dane kada su 386-ice vladale Golden Axe... to su bili dani...
dok sam bio klinjo od 7 godina na c64 sam prašio po cijele dane zaxxon, bila je to neka space arkada...
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2007., 09:52   #83
fiuman 1980
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 16
Gospodo,

moj komentar na vaše postove je jednostavan: EKONOMIJA ljudi.

Kao i sve drugo komp. industrija je uvjetovana zaradom. Moglo bi se verzlat satima o toj temi ali nema smisla! Neće više biti igara kao nekoć, jer nova publika, nova generacija nije kao mi nekoć, ne traže zanimljivu priču, nego žestoku grafiku, da se pohvali frendovima kako njihova mrcina vrti Gothic 3 ili sl.
Ja sam odrastao igrajući velikane, kao npr. prvi UFO i mnoge mnoge druge, ali isto nemogu za sebe reć da nisam rob ove industrije jer upravo kupujem novi komp da bih mogao vidit kakav je Gothic 3 ili kakav će bit novi Fallout

Pozzz
fiuman 1980 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 01:29   #84
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Niko nije spomenuo po meni jednu od najboljih igra na svijetu, a to je Metal Gear Solid. Sve nastavke ove igre sam presao barem 10 puta i uvijek je bila zanimljiva, iako sam znao vec pricu. osim te ima jos nekih igara koje su dobre a to su na primjer Far Cry i morowind recimo.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 09:56   #85
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538
koliko cudenja za toliki broj igara na trzistu. zakaj se ne cudite za toliku saradu od hardweraja na trzistu. do prije dve tri godine, izlazak procesora je najavljivan godinu dve unaprijed. isto tako i grafike i ostalog slamperaja. sada hardwer izlazi svakodnevno. nov. bolji. jaci. a zapravo skart hardweraj skrivaju u cinjenici da su kupci ionako zbunjeni sa svime time pa ce kupiti i skart uz nekaj kvalitetnoga. to dokazuju toliki forumi s pitanjem;kaj kupiti?

ista je stvar s igrama. toliko ih ima da su se naprosto izgubili naslovi koji vrijede. a ima ih. najbolje je od svega, kaj vise manje postoji par referentnih sajtova koji kako ocjenjuju igre, i po njima se vecina korisnika ravna. moja ekipa je odavna naucila da su upravo ini naslovi koji su prosli lose i dobili su male ocjene zbog kao fol kompliciranosti i tezine, upravo savrsene igre za razbijat mozak i trosenje vremena. jer ih priglupi amerikanci ili europljani ionako ne kuze i nisu dovoljno inteligentni da ih igraju. to najbolje pokazuje cinjenica da su "tmao vani" ludi za konzolama. najlakse uzeti gamepad u ruku (pazi, jos se i pomice nagibom da imas sto manje opterecenja i razmisljanja kaj stisnuti i kada), pa se kao igrati i zvati se gejmerom.

pa onda ocjenjivati fps po tome kako izgleda i kako je igriv, pazi na konzoli LOLOLOL

no, isto tako, neznam zakaj pljujet epo zelji da se igre dovedu do grafickog savrsenstva. i sam sam poklonik i SCa i raznoraznih manje uocljivih grafickih naslova. i igram se od dana orla u osnovnoj, prve samostalne igre trokutica koji ubija zvijezdice itd.

no nemogu reci da me ne iznenade danasnji graficki dosezi, i upravo mi je super da je to vrijeme napokon doslo. upaliti si bf2142 u high rezi...pa space roughe...na 42" plazmi..ma dajte, milina. i smao neka se oni trude dalje.

pa dalje. zvuk. koliko je on uznapredovao. izvedes si EAX zvuk na kucno kino. ajme. grmi sijeva. useres se u FEARu. a tek zvuk creepa i zderanje minerala dronova u Broodu. pa kad pet siege tenkova opali.

uglavnom, treba podrzavati igranje u tom pravcu, no zalosno je da se igre istope u tolikom broju naslova, te svakoga dana rastucem trzistu, koje je razmazeno i prezahtjevno.

meni, koji sam sate proveo igrajuci manic minera, ili nether earth, ili druid na amstradu..pa sati green bereta na komodorcu..pa terminal velocity na p90..ajme...kad se samo sjetim na kaj su te igre slicile. mozda sam zato i zahvalan kako to sada izgleda.

ali balavurdija, koja se pocinje igrati na far cryu, codu oblivionu. kaj ocekivati od njih? da cijene neki novi pomak u grafici? njima ni implantant u mozak nebi bio dovoljan. svede se na isto kao i djeca bogatasa. razmazenci, koji neznaju cjeniti novac. dobe skupi auto i slupaju ga u jednoj veceri. isto je i s igrama. dobiju je sarenu upakiranu u najloncic s plakatima popratnom knjigom perom za gladit jaja u dugim hladnim nocima, i jos nisu zadovoljni

dok ima nas koji smo bili super sretni i super smo se zabavljali cekajuci 22.00 sata na omladinskom radiju, jer su tada pustali novu igru za zx spectrum. samo je trebalo imati kazetu i da vidis igranja
Gradjanin je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 01:20   #86
disha
Registered User
 
disha's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 8
Evo da se i ja pridruzim karminama.

Slazem se sa vasim komentarima i suosjecam sa vama.

Stari sam igrac (poceo sa Commodore 16), a zadnjih 3 godine (nakon izlaska wowa) me niti jedan naslov ne uzbudjuje. Stovise, nove me igre zivciraju.

My point:
trenutno mi je napet jedino 'Gladiatus' (ogame/bitefight klon koje sam takodjer klikao nedavno), jer mi je grafika i igrivost u njemu bolja od svih novoizaslih naslova, a sve sam probao.

Edit:
evo igram novi tf2 i uhvatila me nostalgija za starim dobrim lan-vikendima.
Smijesno, igrivo... must try!

Zadnje izmijenjeno od: disha. 19.09.2007. u 16:29.
disha je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2007., 15:09   #87
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
dishaman?
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 00:11   #88
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Igre (a da nisu sa konzola) koje su na mene ostavile dubog dojam (vise-manje kronoloski kako sam ih igrao, neke su imale i nastavake koji su bili mrak (a neke bome i ne):

Vulcan (strateska sa Spectruma)
Elite
Druid
Ultima V
Leisure Suit Larry
Space Quest
Monkey Island
TV Sports Basketball
Ultima Underworld
Wing Commander
Privateer
X-Wing
Jagged Alliance
Fallout
Fallout 2

Carmegeddon
Mechwarrior 2 + expansion + Mercenaries
NFS: Porsche Unleashed
Il2 Sturmovik
Neverwinter Nights
Knights of the old Republic
Morrowind (ali Oblivion nikako! - fuj!)
Call of Duty

__________________
Nissan GT-R Black Edition

Zadnje izmijenjeno od: ozren. 20.09.2007. u 21:49.
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 01:04   #89
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Duke Nukem, Fallout, Fallout 2, Fallout Tactics, Grim Fandango, Monkey Islandi, The Dig, Ful Throttle -to je za mene elita.. i jedino sto trenutno igram WOW..
Današnje igre su žalosne..nikakva zanimljivost (možda starim), zahtjevi su brutalni..ma užas..još i neke cenzure i sl..ja bi malo Postal đira, Carmageddon..da se ispušem nakon napornog dana..
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2007., 10:46   #90
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Hmmm ... okey, obzirom da je članak star 2 mjeseca i tema je bila gotova prije mjesec dana ne znam zašto dizati ...

Žao mi je ekipa, ali stari smo !
Igrali smo igre kad su igre tek počinjale, kupovali C64, Amige, razne kvazi konzole ( prije Sega Megadrive isl. ). U to vrijeme je sve bilo novo i uzbudljivo.

Wolfenstein - prvi pravi FPS. Naravno da je bio dobar :P
Duke Nukem 3D - igrao sam ga ko da nema sutra. Danas da netko napravi remake, probao bih demo.
UT - prva igra koju sam igrao online, protiv ljudi, osoba, prijatelja !
Fallout 1,2, Baldurs Gate .... da ne nabrajam.
Dune koji je začeo RTS i C&C koju mu udahnuo život i postavio u legendu.

Sve su te igre bile inovativne jer prije njih takvih igara jednostavno nije bilo ! Nije bilo usporedbe - jer se nije imalo s čim usporediti od prije 5-10 godina.

Danas se rade igre koje su kopije kopija.
Inovativno FPS ? Dobra fora ! RTS koji se ne može pobijediti sa tank rushom - samo nakon nekog vremena kad se ekipa izvježba, a i onda možda. List goes on ...

MMO tržište - staro cca 10 godina, više ako računate MUD-ove. Do pojave WoW-a u najmanju ruku zanemareno. Nešto amera i europejaca koji gnjave i azijati koji igraju ko manijaci. Onda dođe Blizz sa WoW-om ! Najinovativniji dio igre - JEDNOSTAVNO JE ! WoW ne zahtijeva od igrača na početku IQ veći od 80, a i manje je dovoljno. Kasnije se naravno stvar mijenja, ali i dalje ga igraju i klinci i 80 godina djedice ( jedan priest kod nas je imao 81 godinu - raidovi s njim su nezamnjenjivi ). Danas svatko i njegova strina razvijaju neki MMO naslov. Svi se kunu u originalnost i kompliciraju stvari - WoW je jednostavan i ima potporu izvanrednog marketinga, kao i developera bez mrlje. Skoro pa svaki MMO koji izlazi danas se sa njime mjeri.

Ja npr. igram EVE online. Preko 4 godine star MMO. Kompliciran do bola i ne oprašta greške. Ali nakon odskočne daske kao što je WoW - ovo je zakon.

Današnji klinci imaju svoje legendarne naslove. Njih pere neki drugi film. Dođeš malome koji te pita kaj je to EVE, a ti mu spomeneš Elite na 10-u potenciju. Ili mu ideš komentiati kak je BioShock novi sranje, u moje doba se igrao Doom !

Ma nisu igre loše djedice. Nedorađene to svakako, ali se i publika promijenila. Broj konzumenata se ne broji u tisućama, nego u milijunima ... Promijenilo se tržište, kao i ciljana publika. Klinci skinu patch da riješe problem i dalje ih boli briga... Obzirom da nisu igrali starije naslove - njima je sve ovo novo !
Paske je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na