Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.10.2015., 02:04   #61
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Gle, zakljucujes stavri kako ti pasu, a ne kako sam napisao.

Sta se tice hlađenja rekao sam da sam to rekao onako "usput" i netrebas se za to loviti ko pijan plota kao da sam otkrio Ameriku, a za proc sam gledao pod fx 8300 jer je isti kao fx 8370 za masu manje novaca samo na na nizem stock kloku.

Ovo za razlike u procu sam mislio da ces ti sa svojim fx 8370 napravit 200mhz veci klok od nekog sa fx 8300, a da ces za to pljunut puno vise novaca, sta je besmisleno jer tih 200mhz nigdje ne znaci.
Nisam gledao stock postavke, koje ionako sa obicnim aftermarker kulercicem koji je obavezan dignes na 4Ghz na kojem je fx 8370.

To je sve sta sam ja rekao, uzivaj...
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 02:27   #62
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova


Meni iskreno cak i to stavljanje tolkih ventova, vodenog i svega ostalog nije tolko strasno, koliko mi je to sta je njemu to svo hlađenje duplo skuplje od procesora, ajde da imas neku i7micu pa tolko trosis na hlađenje, al za fx-a to mi nema smisla.
Ovo si napisao,nicim izazvan.
Izvaljujes glupost pa onda kasnije tvrdis da ja nesto krivo zakljucujem.

Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Gle, zakljucujes stavri kako ti pasu, a ne kako sam napisao.

Sta se tice hlađenja rekao sam da sam to rekao onako "usput" i netrebas se za to loviti ko pijan plota kao da sam otkrio Ameriku, a za proc sam gledao pod fx 8300 jer je isti kao fx 8370 za masu manje novaca samo na na nizem stock kloku.

Ovo za razlike u procu sam mislio da ces ti sa svojim fx 8370 napravit 200mhz veci klok od nekog sa fx 8300, a da ces za to pljunut puno vise novaca, sta je besmisleno jer tih 200mhz nigdje ne znaci.
Nisam gledao stock postavke, koje ionako sa obicnim aftermarker kulercicem koji je obavezan dignes na 4Ghz na kojem je fx 8370.

To je sve sta sam ja rekao, uzivaj...
Koliko ce ljudi uopce radit OC?
Koliko ljudi to uopce zna?

Vadis tih 200mhz kao neku opceprihvacenu brojku koja ne garantira nista.
Vlasniku FX8300 AMD garantira stabilnost 3,3 i 3,6 turbo. Sve drugo je u sferi srece. FX8370 ima zagarantiranih stabilnih 4400,sve preko je u sferi srece i znanja korisnika,a NITI JEDAN OC nije 100% stabilan.

Govoriti da su to isti procevi je cisto obmanjivanje ljudi ili ces ti svakome garantirati da ce 8300 raditi kako treba na razini 8370.

Pa AMD to ne garantira,ali Sphere garantira.

Haug.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 02:38   #63
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Stvar je u tome sta AMD po pitanju procesora iznad fx 8300 nema nista drugo za ponuditi, a dizanjem stock taktova, doslovno prodaju isti proc pod drugim imenom i debelo vecom cijenom, i tu postavljaju zamku za neupucene kupce.
Isto tako imas i ove sa "E" na kraju , isto sve isti procesori sa smanjenim TDP-om i stock klokom.
Gotovo svaki fx pod nekim boljim hlađenjem ide na 4.5GHz, i to i sam znas, tako da ovo sta proizvođac garantira sta pricas su price za malu djecu.

Onaj ko nezna klokat uzet ce intela i miran je, ionako AMD-a ko kupuje kupuje samo zato jer je jeftiniji od i5, a ove gluposti od fx 8350 i fx 8370 kupuju samo oni koji su neupuceni, pa im oci ispadnu kad vide stock taktove od 4GHz, i oni kojima je samo AMD u glavi
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 09:25   #64
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Majstor Sfera karikirano kaže da je hlađenje duplo skuplje od procesora i ovaj se uhvati toga ko muva za gohfno, nemreš bilivit

I onda se još nastavite prepirat i objašnjavat kolko što dođe i koliko što ima zagarantiranih megahercova.

Onaj setup hlađenja za garantiranih XXYY MHz koji je Hawker napravio može biti i poklonjen što se cijene tiče, ali činjenica ostaje da je to svakom normalnom korisniku preglasno. Takvom korisniku je fx8300 bolji izbor od fx8370.

Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Onaj ko nezna klokat uzet ce intela i miran je, ionako AMD-a ko kupuje kupuje samo zato jer je jeftiniji od i5, a ove gluposti od fx 8350 i fx 8370 kupuju samo oni koji su neupuceni, pa im oci ispadnu kad vide stock taktove od 4GHz, i oni kojima je samo AMD u glavi
Generalizirati na taj način nema smisla

Onaj tko ne zna klokat neće klokat. Onaj tko ne zna ništa više o komponentama osim usporediti broj jezgri x takt procesora, kupit će AMDa. Pošto ta ista osoba tako malo zna o AMDu i njegovom preko-umjerenom grijanju, za godinu dana će se čuditi kako mu se komp gasi uslijed zaštopanog box ventilatora. Zahvaljujući tome servisi dućana zadovoljno trljaju ruke.

Ovo ne znači da se ista priča ne bi dogodila s Intelom, ali kod AMDa će to sigurno biti izraženije. U laptopima je ovo pogotovo slučaj, i iskustvo je potvrdilo, ne samo moje. Internet je pun problema da se amd APU laptopi nakon manje od godine dana počinju gasiti zbog grijanja, a otpočetka nisu zamišljeni da se drže u krilu jer će ljudi ostati bez djece
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 14:22   #65
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Bez obzira koji je proc u laptopu Intel ili AMD , kad ga se stavi na krevet , laptop lagano potone medju plahtom /dekom te mu se prigusi usis i ispuh zraka .


Kad sam susjedi govorio kako da hendla sa novim laptopom pogotovo za visenje na fesju iz kreveta...

Samo sam cekao izraz lica kad sam joj spomenuo " tacna za laptop " ili ovo

__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 19.10.2015. u 00:44.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2015., 14:42   #66
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ma pošalji ju u IKEAu odmah, ima dezen da bi joj dah stao:

Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ikea.JPG‎
Views:	833
Size:	27.4 kB
ID:	15411  
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2015., 18:03   #67
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nebilo mi teško po ovom kišnom dobu, evo poigrao se malo danas sa cpu-om i ponovo upogonio ventove na h110 koji NE ZUJE VIŠE

dakle šta je potrebno - 24h da radi komp mjesecima, pustit mjesec-dva da propišaju, onda pasiva jedno godinu dana i onda ga ostaviti u zimskom kaputu i eto nema više rondanja na bilo kojim okretajima

pa kaže...

4.7 passive load:



4.7 silent load:



4.7 performance load:



5.0 silent idle:



5.0 silent (koji nije silent) load:



eto sada znamo i to

Zadnje izmijenjeno od: syss. 10.10.2015. u 20:04.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2015., 20:07   #68
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
FFS čovjek ima internet explorer u quick launchu

Sad mi je sve jasno, sve ti je oprošteno! Idi, širi mir i ljubav, oni koji griješe ne znaju što čine

Šalu na stranu, jeben proc!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2015., 20:10   #69
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo da znaš da mi je to primarni browser
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2015., 20:43   #70
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dakle šta je potrebno - 24h da radi komp mjesecima, pustit mjesec-dva da propišaju, onda pasiva jedno godinu dana i onda ga ostaviti u zimskom kaputu i eto nema više rondanja na bilo kojim okretajima
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
FFS čovjek ima internet explorer u quick launchu
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
samo da znaš da mi je to primarni browser


Ručno sam tagove za boju napisao, tko se mača laća... taste your own poison...
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2015., 23:21   #71
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
Žalibože ardvera čak i da je samo AMD unutra

Pravac u ovu temu ispod, "soton" slikom razbojniče
http://forum.pcekspert.com/showthrea...=47257&page=18
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2015., 14:30   #72
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pffff... kad ga iskompresiram bit će ljepotica

minvajl... 24h rada venta, očito su se termodinamičkokemijske reakcije desile i sada to sve izgleda jako, jako dobro na ravnih 5ghz.

idle:



load:

syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 21:23   #73
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Vidin Corsair ventilatori i dalje po svome, ja san skoro pao na guzicu kad san po prvi put vidio šta oni to upakiravaju u high end proizvod. Doduše u tom mom prvom H100 vodenom je bila problematična i pumpa, pa sam nakon nekog vremena reklamirao istu i dobio novi Corsair, ovaj put H100i model i opet isto s ventilatorima

Doduše riješio to tako da je jedan na off, drugi manualno na minimumu na kojem se i dalje vrti, a to je od oka nekih 600-800 RPM i u tom modu opet nije bešuman nego i dalje proizvodi neke zvukove kao da zapinje od nešto, doduše ti zvukovi su skoro bešumni, ali i dalje iritirajući ako se koncentriraš na iste. Probao sam i pasivno hladit, ali ne ide baš pošto je to jedini ventilator na kućištu, a grafička je jebena grijalica, samo otkad mi taj PC više ne glumi server, odnosno ne radi više 24/7 nije me ni briga generalno...
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 21:37   #74
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kod mene su se nakon maltene godinu pasive unormalili, makar imaju neki zvuk tamo negdje oko 900-1000rpm, ali pošto u idle-u su oko 750-800 onda nema problema po noći
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 21:47   #75
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
Vidin Corsair ventilatori i dalje po svome, ja san skoro pao na guzicu kad san po prvi put vidio šta oni to upakiravaju u high end proizvod. Doduše u tom mom prvom H100 vodenom je bila problematična i pumpa, pa sam nakon nekog vremena reklamirao istu i dobio novi Corsair, ovaj put H100i model i opet isto s ventilatorima

Doduše riješio to tako da je jedan na off, drugi manualno na minimumu na kojem se i dalje vrti, a to je od oka nekih 600-800 RPM i u tom modu opet nije bešuman nego i dalje proizvodi neke zvukove kao da zapinje od nešto, doduše ti zvukovi su skoro bešumni, ali i dalje iritirajući ako se koncentriraš na iste. Probao sam i pasivno hladit, ali ne ide baš pošto je to jedini ventilator na kućištu, a grafička je jebena grijalica, samo otkad mi taj PC više ne glumi server, odnosno ne radi više 24/7 nije me ni briga generalno...

Žalibože novaca - za te novce mogla se kupit npr. Noctua NH-D14, a za razliku kupit par kvalitetnih kejs ventova i držat ih na cca 600-800RPM, i imat opet solidan airflow, hladit diskovlje, malo dodat zraka grafi odozdo ili s boka...

Imam i ja CM 690 pa znam šta se može...

Corsair H50 sam odjeba prvom prigodom (nije bija problem u ventu, ni pumpi), i za 50kn razlike uzea cooler u rangu NH-D14.

Svi ventovi su na min., boli me kita za dugotrajnost i zvukove pumpe (jer nema više vodenog, koji je još gori odron po pitanju performansi u odnosu na Corsair H1xx = još manja zapremnina, manji radijator, jednako slabašna pumpa - tj. protok)....

Rješi se tog AIO vodenog da ti ne postane mrtvi kapital (kad crkne pumpa jelte).

__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 21:50   #76
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
drvoje, NEČU, ponavljam - NEČU!!!

ne želim imat zračni hladnjak od kileipol na matičnoji jer jednostavno ne želim.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 21:51   #77
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
Ma prvi san nabavija za relativno male novce, drugi san dobija mukte u procesu reklamacije, izuzev ventilatora (koje bi mogao promjenit da baš želin) je u globalu 100i jako dobar proizvod, pogotovo za moj procesor gdje je teški overkill.
Samo san naletija maloprije na članak pa me iznenadilo da i dalje trpaju smeće od ventova na njega. Dat 1200 kn pa dat još 200-300 za mijenjanje ventilatora je totalno ludilo za jedan high end
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 22:02   #78
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
drvoje, NEČU, ponavljam - NEČU!!!

ne želim imat zračni hladnjak od kileipol na matičnoji jer jednostavno ne želim.
Ima kilu i 200 gr. - kumice nismo na pazaru

Bojiš se da ti "toranj smrti" ne iskrivi papiranti PCB na đinđa-bajtu (by Hawker)

Citiraj:
Autor Mr.Ex.President Pregled postova
..Dat 1200 kn pa dat još 200-300 za mijenjanje ventilatora je totalno ludilo za jedan high end
Onda Swiftech ili neki npr. EKWB custom build radije za te novce (valjda se to može do 1200kn - ne pratim taj "haj end segmenat").

Syss je svoje vodeno garant osvojia na nekoj nagradnjači pa nek mu crknu ventovi, da su znali s koliko će ga paučine i prašine našopat, ne bi mu dali ni motiku za nagradu, a ne ovakav profinjeni odron
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2015., 23:26   #79
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Znači nemogu na đinđagajte 970 UD3 stavit dual tower u vertikalnom kejsu, mogu napravit mod da okrenem kućište na bok i priko pleksi ili od bočne stranice napravit mesh koja bi tad bila krov. Staviti na policu pokraj monitora, prednja strana samo mesh s dva venta, a iza 1 vent + napajanje.

Čujem da heatpipeovi bolje rade kad stoje okomito pa bi zato priša na taj format. Zračno hlađenje mi je znatno jeftinija i oku ugodnija opcija zato šta volim vidit neki komad indrustijske umjetnosti na stolu kao ovo , a ionako nikad ne overclockam do maximuma nego malo manje. Problem su mi visoki ramovi tako da mi je sužen izbor na nešto tipa Mugen max, najviše mi se sviđa !be Quiet Shadow Rock, Prolimatech genesis i Yasya, ako netko prodaje nešto slično i nekog FXa nek se slobodno javi na PM za 15ak dana kad mi sidne plaća.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 00:02   #80
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Moj "kulerčić" od 1,2 kg ne piga ovaj AssŠrot iz potpisa - ekipa većinom pretjeruje sa strahovima kad je cpu cooler u pitanju (osim ako ne šutiraju kejs nogom ili ga svakodnevno primištaju po kući/lan partyu).

Neki masivni hladnjak na grafi je već druga priča (donekle).

Ovo za orijentaciju heatpajpova mi ima donekle logike - ali molim neki izvor/test (načuo sam, rekli mi i sl. ne priznajem).

Osobno na mojoj konfi takva egzibicija nebi ni imala smisla, s obzirom da mi je cooler teški overkill (relikt iz doba vruće Višere ) za trenutni non K i5 (Haswell).

Ti testiraj heatpajp hipotezu pa nam javi


Inače šta se tiče viosokog RAM heatspreadera, ovakve coolere bi trebalo radit (Thermalright Macho)



Cili gornji dio kulera (alu finovi i heatpajpovi) su pomaknuti u jednu stranu.

Jeftinije i jednostavnije je doduše ne kupovat RAM-e s visokim hladnjacima - npr. Corsair RIPJAWS odrone (još jedan Corsairov fail )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 09:14   #81
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
















Uzi ga ima u ponudi.
-->
Cryorig R1 Universal ima rješenje za visoki RAM

















Uzi ga ima u ponudi.
Zika21 je online   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 10:00   #82
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Visoki "hladnjaci" na RAM-u su "non-issue".
Ja svoj Vengeance lišio istih u roku pet minuta.
Malo zagrijat i praktički sami otpadnu.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 10:16   #83
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ja bi ih radije proda i kupija druge, jer (kakav sam baksuz) heatgunom ili rernom bi RAM-e "dematerijalizira"

Nadam se da tvoji RAM-i nisu bili pod garom

Da budem OT - Corsair vodena su imala problema i s ovim "novim" flexibilnim gumenim crijevima - s vrimenom (vjerojatno od topline / zamora materijala / nekvalitete korištenog materijala bla bla bla...) napuknu na / ili blizu spoja s radijatorom (mislim da je kolega Lewis ima problema).

Da li su s vrimenom rješili taj problem "remejn tu bi sin"
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 11:50   #84
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
meni osim ventova hladnjak radi bez greške 24/7, a imam ga upaljenog od kada je negdje izašao na tržište, tako da je to prilično dobar test
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 12:58   #85
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ama u ovu jamu ga bacit, skupa s ostalin hardwerom kojeg "testiraš"



Za neupućene to je njegov brlog, prepun razne zvijeradi
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 14:04   #86
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
meni osim ventova hladnjak radi bez greške 24/7, a imam ga upaljenog od kada je negdje izašao na tržište, tako da je to prilično dobar test
Koliku si imao garanciju na tog Corsaira?
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 14:32   #87
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jel bitno?

radi još uvijek...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 19:06   #88
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
jel bitno?

radi još uvijek...
Zanima me da li su davali 5 godina kad si uzimao.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 20:09   #89
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Oduvijek daju 5. Čak i 7 za napajanja.
To je kod njih fora. Super je proizvod, ne radi kako spada, ali brate mili mjenjamo po kratkom postupku za 24h sve u tih 5-7 godina

Ono, plus i minus
Zamisli sreće nakon 3-4g kad crkne pa dobis novi lvl 3

Tako je meni sa WD externim hardovima. Ako ijedan traje 1 godinu.
I svake godine poduplam prostor (500gb crko, dobio 1tb, crko 1tb, dobio 2...)
Jedino je problem sto svake godine mozes racunat kao i registraciju auta, tako i zamjenu hdda od wd-a ili corsair hladnjenja
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2015., 21:35   #90
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Oduvijek daju 5...
Možda za svoje "premium" modele vodenjara, onaj moj socijalni H50 je ima 2 god. (doduše ne iz Linksa)
http://www.links.hr/?naziv=vodeno-hl...kl=051.003.023
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na