Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2013., 23:20   #271
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
AMD još nema konkurentan proizvod,malo sam gledao i tražio benchmarke i ne može trenutno niti jedan procesor biti na razini i5 2500k npr,kako god se okrene i5 2500k ispada brži,hladniji i puno manje struje troši.Sveukupno mi se čini 2500k kao kompletniji proizvod.U obzir sam uzeo potencijalni OC i rezultate istog...

Mislio ići na AMD jer sam imao već i5 2500k,sad sam odustao i od 3570k zbog slabijeg OC-a,tako da se vraćam na i5 25k
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Thoroughbred B. 02.02.2013. u 23:25.
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 05:44   #272
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
AMD još nema konkurentan proizvod,malo sam gledao i tražio benchmarke i ne može trenutno niti jedan procesor biti na razini i5 2500k npr,kako god se okrene i5 2500k ispada brži,hladniji i puno manje struje troši.Sveukupno mi se čini 2500k kao kompletniji proizvod.U obzir sam uzeo potencijalni OC i rezultate istog...

Mislio ići na AMD jer sam imao već i5 2500k,sad sam odustao i od 3570k zbog slabijeg OC-a,tako da se vraćam na i5 25k
Kao osoba koja ima 2500K slažem se, ALI...

Pokušao sam nedavno napraviti konfiguraciju (uz pomoć ljudi sa ovog foruma) za par ljudi čiji je budget bio dosta ograničen. Drugim riječima nisam mogao uzeti dedicated grafulju. Također, to su ljudi koji neće OC-ati svoj proc. Nikad pa ni tad.

U tom scenariju 2500K ili njegov Ivy Bridge otključani "prijatelj" nije igrao ulogu. Šansa da će osoba koristiti svoj komp za ikaj osim casual gaminga starijih naslova je bila minimalna, ali su obje osobe htjele mogućnost da jedan dan uzmu jači GPU i da igraju te bolje naslove. Za taj scenario mi ništa nije bolje disalo od novog AMD-ovog APU-a. Dodam bolji GPU u njima i to je to.

IMO, ovo je rijetki slučaj gdje AMD još uvijek ima kaj za pokazat naspram Intela. Jedno je dodati GPU (isto bez OC-anja), nakon kojih godinu dana, a drugo je uzeti skuplju matičnu, +OCati CPU +uzeti GPU i OCati ga. Današnji (i AMD-ovi) četverojezgreni procovi su više nego dosta za veliku većinu stvari, a potrošnja... mislim da je važna (nemam bezveze 2500K), ali u većini slučajeva ne igra neku brutalnu igru. Pogotovo kaj i kod kupnje napajanja (novog jer mnogi ljudi moraju uzeti na rate) nekaj puno veće ne opravdava cijenu. A bogme ni dobar cooler koliko god bio super stvar meni i ekipi sa foruma nije isplativa kupnja naspram običnog stocka.
  Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 12:36   #273
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Svaki proizvod ima svog kupca,sigurno da AMD ima prednosti zbog dobrog integriranog GPU-a i sigurno ima svoje ciljane potrošače,no za moje potrebe AMD trenutno nema konja za utrku

Novac je zaj... stvar u industriji,u kapitalizmu.AMD mislim da nema neku perspektivu ikada više biti u ringu s intelom,uvijek će biti tu negdje ali nikada ispred,to se dalo naslutit i kupovinom ATi-a,odnosno,preusmjeravanjem,širenjem tržišta.

Intel je otišao daleko u korporativnom smislu...šteta jer za nas kupce nikakav monopol nije dobar,teško će se pojavit i nova konkurencija,ako nije sve ove godine,sad neće pogotovo.(osim ak se šeici prebace na IT )
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 14:09   #274
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
A ono. I Intel se more zaje kako je sa netburstom pa ga je u roku "odmah" unatoč proizvodnom procesu AMD popapao za doručak. (performance i price-wise, ljudi su svejedno kao ovce kupovali intel masovno).
  Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 14:20   #275
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
A ono. I Intel se more zaje kako je sa netburstom pa ga je u roku "odmah" unatoč proizvodnom procesu AMD popapao za doručak. (performance i price-wise, ljudi su svejedno kao ovce kupovali intel masovno).
Zato smo sad tu di jesmo...AMD je imao tu jednu šansu, al je Intel odličnim marketing spinovima (platili zubaru Tomu da pokaže kako se AMD zapali sam od sebe, npr), potplaćivanjem proizvođača benchmarka i prijetnjama firmama kao što su HP i Dell u slučaju ako ugrade AMD u računala uspio zadržati udio na tržištu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 14:39   #276
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da, sve je to bio marketing i potplaćivanja. Nije, nego jednostavno je Intel bio (i ostao) toliko velika trvrtka (naspram AMD-a) da je to ništa manje/više nego realnost
  Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 14:54   #277
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Da, sve je to bio marketing i potplaćivanja. Nije, nego jednostavno je Intel bio (i ostao) toliko velika trvrtka (naspram AMD-a) da je to ništa manje/više nego realnost
Da, platili su milijardu dolara odštete AMD-u samo zato što suci ne vole velike firme
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2013., 16:58   #278
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Al' što je je, Intel ima odličan marketing . Isto kao i Apple.

AMD je za one s ograničenim budžetom, koji ipak žele dobiti nešto što će potrajati(ja ću npr s ovim procom sigurno tjerati grafe još bar 2 godine minimalno(a već ga imam prek god dana)).
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 00:03   #279
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Citiraj:
Autor Thoroughbred B Pregled postova
AMD još nema konkurentan proizvod,malo sam gledao i tražio benchmarke i ne može trenutno niti jedan procesor biti na razini i5 2500k npr,kako god se okrene i5 2500k ispada brži,hladniji i puno manje struje troši.Sveukupno mi se čini 2500k kao kompletniji proizvod.U obzir sam uzeo potencijalni OC i rezultate istog...

Mislio ići na AMD jer sam imao već i5 2500k,sad sam odustao i od 3570k zbog slabijeg OC-a,tako da se vraćam na i5 25k
Hoćeš da benchamo ja i ti pa da vidiš koliko ti tvrdnja ne pije vode ??
NeooS je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na