Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.05.2009., 19:38   #91
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Čvrste dokaze nemam

Pa, bar ti znaš da ni Tor ni Horza nisu sudjelovali u kreiranju ove nagradnjače, čemu onda spominjanje admina?

Citiraj:
Žao mi je samo što je najjači konkurent ispao iz igre.
Da se mene pita-ja bih dao Razeru da clocka a ne nekom sa sto banova i mjestom na listi crnih trgovaca
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 27.05.2009., 19:48   #92
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Šta se uopće zajebavate?
Nije žvaka za seljaka,nek onaj tko je organizirao igru stisne crveno dugme na kojem piše "abort" i nek se procesori vrate AMD-u ili nek se prodaju i pare doniraju negdje gdje su potrebite.
A nagradnjača nek čeka dok kolektivna svijest bude na nivou.
žile je offline  
Staro 27.05.2009., 19:52   #93
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Isprike na tom prozivanju.

Slušajte, mene apsolutno ne zanima tko će bit među devetoricom a tko ne. Niti se ikoga i ičega bojim, ako su neki tako pomislili. Al je očito da jedini ja ovdje pokušavam dovest ovo natjecanje na neki viši nivo i da to bude kako spada. Prijedloge sam dao, prijedlozi se ne moraju uzet u obzir jer sam samo ja uz taj prijedlog. Za mene je ova prepirka završena i molio bi da se prekine sve ovo što se tu nasralo i nastavi normalno sa natjecanjem...
Bullet1 je offline  
Staro 28.05.2009., 00:21   #94
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Prijedloge sam dao, prijedlozi se ne moraju uzet u obzir jer sam samo ja uz taj prijedlog.

nisi samo ti... ja isto mislim da svatko treba imat jedan nick i jedno ime....
a i ostali prijedlozi su vise-manje na mjestu.. zasto bi netko sa raidom i neznamnijacime x2 bio u prednosti pred nekim drugim, ko mozda nema takve komponente doma... a bit ce u prednosti ako ce se gledat čmarkovi....
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 28.05.2009., 02:30   #95
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
A ja taman navratio na forum da vidim tko je izabran za natjecanje i pozelim mu srecu i da naulji alatke i izostri strategiju, kad ono... djecja posla
...
Ispravite me ako grijesim, nisu li dosad ljudi koje je lovljeno u visestrukim accountima nakon upozorenja bannani? Ah nema veze, i tako trenutno ne kuzim tko pije a tko se opravdano ili ne ljuti.
Po svemu sudeci, izgleda gospodo, slijedeci put, kad dobijete sponzorske donacije, najbezbolnije da ih proslijedite ili kakvom domu, skoli, udruzi, ili organizirate uobicajenu nagradnjachu. No vidim da ipak ima poznatih i postenih ocera u izabranima (iako nekih tek nakon diskalifikacija ??? ) pa vjerujem da ce biti nesto za nauciti. No, zahtjevan je ovo posao, onaj koji pozeli biti na vrhu, morat ce probdijeti sate i sate u tveakanju i reinstalacijama, prespajavanjima i cekanju potvrde stabilnosti (uglavnom u dosadi), pa se nadam da imate dovoljno slobodnog vremena
Overhaul je offline  
Staro 28.05.2009., 02:53   #96
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Ja navijam za pupu
Sretno svima
__________________


Zadnje izmijenjeno od: ShebY. 28.05.2009. u 11:33.
ShebY je offline  
Staro 28.05.2009., 10:13   #97
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Čim se nekaj dijeli djabalescu odmah balkanska narav ispliva na površinu

Hvale vrijedna nagradnjača, možda malo nespretno realizirana. Već su spomenuta neka potpuno deplasirana pitanja, a uz to čisto sumnjam u 100% pošteno natjecanje, poznavajući naviku ljudi kod OC-anja i postavljanja SS-ova. Svega smo se ovdje već nagledali

Ne znam je li AMD-ov uvjet bio da bude natjecanje a ne klasičnija nagradnjača, možda bi bilo bolje (poštenije) da ste napravili giveaway. Tri generalna pitanja, poništavanje odgovora s duplih asccounta i random generiranje dobitnika.

Jest da je svakako ovako zanimljivije, ali kako je krenulo nisam siguran u poštenje svih natjecatelja.

I još jedna stvar, zašto objavljujete puna imena i prezimena izvučenih? Mogli ste staviti samo nickove, a da potpuni podaci ostanu vama poznati.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline  
Staro 28.05.2009., 10:17   #98
Cele303
Banned
Moj komp
 
Cele303's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 337
Imam pitanje za Razera, pošto sam naknadno uključen sam detaljnije proučio što se boduje i zanima me konkretnije

6. CPU-Z maksimalne frekvencije procesora uz obaveznu validaciju na svoje ime ili nick na forumu.

Kod traženja maksimalne frekvencije može se koristiti samo jedna jezgra i u tom slučaju cpu-z validacija ne prolazi, isto tako cpu-z 1.50 zna imat problema sa izbacivanjem neuspješnih crvenih validacija bez obzira na sve četiri korištene jezgre, znači u obzir dolaze samo uspješne zelene validacije jel tako?
Cele303 je offline  
Staro 28.05.2009., 15:37   #99
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Dobro pitanje. Po meni je logično da u obzir dolaze samo uspješne "zelene" validacije. S obzirom da ja nisam baš uhodan sa OC-om AMD-a, to bi značilo da su validacije moguće samo sa četiri jezgre, a one sa manje jezgri ne prolaze validaciju, zar ne?
Razer je offline  
Staro 28.05.2009., 17:26   #100
Cele303
Banned
Moj komp
 
Cele303's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 337
Da, i meni je to logično pa je dobro da se definira kako bi svi bili jednoobrazni, da ne bude na kraju karikiram polovica natjecatelja koristila jednu jezgru a druga polovica sve jezgre...

Poslužio sam se sa ripping.org, znači uz SS ispravni ogledni primjerak je ovakva validacija a ovakva validacija se ne boduje...

4 cores 4 threads i najnoviji cpu-z

Jel to u redu prijedlog?
Cele303 je offline  
Staro 28.05.2009., 17:43   #101
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Naravno. 4 cores - 4 threads bi svakako trebalo uvrstit u pravila ali onda opet pitanje - samo jedna točka ("bench") zahtjeva validaciju. Što ćemo onda sa benchevima poput 32M i pifast? Možemo koristiti samo jednu jezgru ili će bit strogo određeno da se koriste sve 4 jezgre za sve bencheve? Ako će bit sve 4 onda bi se trebalo napisat da se uz svaki screenshot rezultata posta i validacija na toj istoj frekvenciji u kojoj se jasno vidi da je 4 - 4.
Bullet1 je offline  
Staro 28.05.2009., 21:27   #102
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Cele303 Pregled postova
Da, i meni je to logično pa je dobro da se definira kako bi svi bili jednoobrazni, da ne bude na kraju karikiram polovica natjecatelja koristila jednu jezgru a druga polovica sve jezgre...

Poslužio sam se sa ripping.org, znači uz SS ispravni ogledni primjerak je ovakva validacija a ovakva validacija se ne boduje...

4 cores 4 threads i najnoviji cpu-z

Jel to u redu prijedlog?
Slažem se, prijedlog je u redu. Četiri jezgre/threada i najnoviji CPU-Z.

@Bullet - radi se o benchevima koji nemaju koristi od više od jedne jezgre, tako da, što se mene tiče, može se vrtjeti i sa jednom jezgrom, ako mislite da možete izvući više.

Neka se još Krešo izjasni oko ove stavke.
Razer je offline  
Staro 28.05.2009., 21:32   #103
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
meni je bezveze PcMark... tko normalan to danas vrti

sta se nije umjesto toga mogao ubaciti neki "standardniji" benchmark?
maX je offline  
Staro 28.05.2009., 22:59   #104
Cele303
Banned
Moj komp
 
Cele303's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 337
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Naravno. 4 cores - 4 threads bi svakako trebalo uvrstit u pravila ali onda opet pitanje - samo jedna točka ("bench") zahtjeva validaciju. Što ćemo onda sa benchevima poput 32M i pifast? Možemo koristiti samo jednu jezgru ili će bit strogo određeno da se koriste sve 4 jezgre za sve bencheve? Ako će bit sve 4 onda bi se trebalo napisat da se uz svaki screenshot rezultata posta i validacija na toj istoj frekvenciji u kojoj se jasno vidi da je 4 - 4.
Nisam mislio nešto limitirat ili komplicirat sa svojim prijedlogom, stvar je samo formata, tj. izgleda validacije... Sve funkcije u AOD-u su i dalje funkcionalne, i overclock i downclock svake jezgre po potrebi bencha, samo znači u jedinom benchu gdje se traži validacija da bude jednoobrazna validacija od svih, a uspješnu validaciju je ljepše vidit...
Cele303 je offline  
Staro 28.05.2009., 23:01   #105
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
@Bullet - radi se o benchevima koji nemaju koristi od više od jedne jezgre, tako da, što se mene tiče, može se vrtjeti i sa jednom jezgrom, ako mislite da možete izvući više.
Da, naravno. Ja sam sa "jednom jezgrom" prvenstveno mislio na pifast i 32M.
Nego što je sa slikama setupa? To nigdje nije definirano?

Citiraj:
Autor maX Pregled postova
meni je bezveze PcMark... tko normalan to danas vrti
sta se nije umjesto toga mogao ubaciti neki "standardniji" benchmark?
I ja sam protiv toga i već sam rekao prije, al sam dobio odfak


@Cele: skontao sam ja što ti želiš reći s onim postom. Niti sam ja uopće mislio na limitiranje nego samo nek se zna jel se smje ili ne.
Bullet1 je offline  
Staro 28.05.2009., 23:05   #106
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ne znam kako nije. Piše u članku: "Kako bi dokazali da ste za navedenu maksimalnu stabilnu frekvenciju procesora koristili zračni hladnjak potrebno je fotografirati čitav setup, sa monitorom na kojemu je CPUZ."

Znači slikaš cijeli setup skupa s monitorom na kojem se vidi rezultat. Kratak filmić ne bi bio na odmet...

Ostala pravila su određena, a ekipa iz prvog kruga je već dobila svoj HW (ili je u procesu), tako da, igra je počela...
Razer je offline  
Staro 28.05.2009., 23:07   #107
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Znate onu: "Hrđavom k***u svaka dlaka smeta", dobar primjer uredništvu vjerujem za sljedeći put, odnosno nagradnjaču...
Juggernaut je offline  
Staro 28.05.2009., 23:09   #108
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Isprike, nisam vidio... pošto je prije toga bio isti tekst onda sam preskočio taj zadnji dio. Sve u redu onda.

Još pitanje hlađenja. Klimatizirane prostorije,hladnjače i improvizacije nisu dozvoljene?
Bullet1 je offline  
Staro 28.05.2009., 23:15   #109
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Još pitanje hlađenja. Klimatizirane prostorije,hladnjače i improvizacije nisu dozvoljene?
Kako će se vidjet da nije bila klimatizirana prostorija?
A sa druge strane, oni koji imaju pristup klimatiziranim prostorijama će biti u prednosti (ja naprimjer nemam pristup) tako da bi ostali trebali improvizirati

Ja već imam nekoliko ideja improvizacije


Citiraj:
Autor Juggernaut Pregled postova
Znate onu: "Hrđavom k***u svaka dlaka smeta", dobar primjer uredništvu vjerujem za sljedeći put, odnosno nagradnjaču...
Ajd ne kenjaj... Da je sve u startu bilo dobro određeno nebi trebalo nikakvih prijedloga i komentara
maX je offline  
Staro 28.05.2009., 23:41   #110
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,686
Dajte ljudi prestanite sa apsurdnim pitanjima.

NE SMIJETE koristiti hladnjače i frižidere. Tko ima klimu, neka ima ali to NE ZNAČI da ovi koju ju nemaju smiju stavljati HW u frižider i slično. NE KORISTITE suhi led ili LN2 jer je navedeno kako hlađenje mora biti nekakav zračni hladnjak. Isto tako NE RADITE ništa što bi moglo oštetiti HW. Držite se u nekakvim granicama normale i neka najbolji/najsretniji pobjede.

Pravila su postavljena i s obzirom da je natjecanje počelo neće biti daljnih izmjena (osim toga da ćemo kod PC Marka najvjerojatnije gledati samo CPU rezultat).

U svakom slučaju ćemo ubuduće prvom koga na cesti vidimo pokloniti HW i niti ne pokušati organiziravati ništa slično. I da smo pola godine smišljali pravila netko bi se uvijek našao pametniji i postavljao glupa pitanja.
krešo je offline  
Staro 29.05.2009., 00:02   #111
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Evo da i ja malo probam guzicom u trnje
Nego, jel' sa nekakvoga OC'erskoga stajališta ne bi bilo logičnije ( i vrijednije po pitanju skill-a) da se umjesto nekakvih taktova na "zraku" (oko ovoga pojma će se još krvi i žući tu prosuti), ganja na nekom "subXGHz" bojnome polju?
Mislim, sada je već (pretpostavljam) kasno za izmjene, no ipak...
A ovo sa slikama...blago onome na čiji server to bude uploadano, biti će više klikova nego u WWII. Tu će najveći problem biti dokazati da ti je slika dovoljno "dobra", odnosno da nije "dobra", ovisno iz čijeg se kuta gleda.
Mislim da se o metodologiji testiranja, itd. trebala prvo provesti nekakva anketa i to među dobitnicima tj. natjecateljima samim, a otvoriti zaseban topic za ostatak ekipe, gdje bi bilo koječega, ali bi sigurno ponešto pametnoga isplivalo, a onda je to lako primjeniti i uklopiti.

Enivej, čestitke Kreši, Razeru&co, jer lako je nama ostalima biti "geral poslije bitke", ali treba se primiti ovako nezahvalnoga zadatka i podmetnuti leđa

Odabranima želim stabilne napone & temperature i ne zaboravite na najvažniji prekidač u setupu- onaj za fair-play



EDIT:
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Isto tako NE RADITE ništa što bi moglo oštetiti HW.
'ebemu šolju, Krešo...
 
Staro 29.05.2009., 00:09   #112
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Krešo sry al mislim da pitanja nisu glupa jer ovdje većina sklapa planove za hlađenje a ja sam pitao u ime svih. Da sam šutao na ovoj temi nebi bilo ovakvih sranja očito :/

Al jedno moram reć a to je da su pravila od početka definirana kako treba nebi nitko ništa rekao a to što sam ja davao neke prijedloge koji su se na kraju krajeva i prihvatili je pokazatelj kako uvijek ima mjesta za poboljšanja i da nagradnjača nije bila toliko dobro napravljena ispočetka. Ukoliko vama teško padaju prijedlozi i kritike onda učinite to što ste rekli gore.. poklanjajte, bacajte, palite bla bla

Sretno prvoj trojki.
Bullet1 je offline  
Staro 29.05.2009., 00:31   #113
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ok...definitivno odustajem od bilokakve nagradnjače na PCE...ima previse ****** koji mi idu *******.
sretno svima koji su prošli odabir



za stabilnost mislim da je bolje da se umjesto superpi koristi hyperpi ili 4 iteracije superpija...
domis je offline  
Staro 29.05.2009., 08:02   #114
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Balkan u najboljem izdanju. Ključ u temu, ne otvarajte novu, od ovog trenutka prestaje svaka rasprava na tu temu, pravila i sve ostalo ostaje kako je trenutno stanje, zaključno s jučerašnjom "raspravom".
tor je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na