Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.09.2023., 09:25   #18631
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Svako ima svoje. Meni osobno, birati 4K televizor po tome kako izgleda 720p sadržaj je ravno biranju između nekog Ferrarija i Lamborghinija, pa gledaš koji se bolje ponaša po makadamu i taj uzmeš.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 09:39   #18632
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Nikaj me ne muči.Samo godinama tepeš jedno te isto.Kakav jebeni upscale.Pogledaj dobar 4K DV rip ili Netflix DV sadržaj na bilo kojem oledu, pa nećeš razmišljati o upscale-u.
Mr. Right, tebe itekako nesto muci cim se nerviras zbog nekog random lika na forumu koji nikako da kupi tv

Kao sto rekoh, nije sve dostupno u 4k, cak ni na Netflixu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 09:43   #18633
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
@tascam, cuj, ne znam ko godinama tepe o upscaleu, al ja sam sad to spomenuo, da, imam (2017god.) 9005 koji ima odlicnu sliku cak i na nizim (HD) rezolucijama.
Pa necu gledat na silu 4k sadrzaj.


@vlatko, slazem se, svak izabire ono kaj covjeku odgovara, zato gledam specificno ono za sto mi treba, da, primarna namjena je gledanje tv kanala al posto se ne vrti 0-24h 4k sadrzaj, onda gledam neke modele koji se odlicno nose sa svim rezolucijama.

Imam evo tv, tam je vecina kanala jos na 576p, ima par njih koji su u 1080p.Filmove prek pca spojen na telku, isto pustam u fhd rezi zato jer izgledaju jaaaaako dobro, opet ovisi o velicini filma (kompresija, bitrate).
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 10:05   #18634
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 813
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mr. Right, tebe itekako nesto muci cim se nerviras zbog nekog random lika na forumu koji nikako da kupi tv

Kao sto rekoh, nije sve dostupno u 4k, cak ni na Netflixu.
Gotovo sva nova produkcija na Netflixu je u Dolby vision 4 k masteringu
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 10:07   #18635
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 813
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
@tascam, cuj, ne znam ko godinama tepe o upscaleu, al ja sam sad to spomenuo, da, imam (2017god.) 9005 koji ima odlicnu sliku cak i na nizim (HD) rezolucijama.
Pa necu gledat na silu 4k sadrzaj.


@vlatko, slazem se, svak izabire ono kaj covjeku odgovara, zato gledam specificno ono za sto mi treba, da, primarna namjena je gledanje tv kanala al posto se ne vrti 0-24h 4k sadrzaj, onda gledam neke modele koji se odlicno nose sa svim rezolucijama.

Imam evo tv, tam je vecina kanala jos na 576p, ima par njih koji su u 1080p.Filmove prek pca spojen na telku, isto pustam u fhd rezi zato jer izgledaju jaaaaako dobro, opet ovisi o velicini filma (kompresija, bitrate).
Ako je dobar izvor signala gotovo svaki tv će to ispravno prikazati.Ako je loš ulazni signal, tu pomoći nema.Evo tv je dobar primjer toga lošeg signala.Također što je veća dijagonala tv-a loš signal izgleda još lošije
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 10:19   #18636
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
Ako je dobar izvor signala gotovo svaki tv će to ispravno prikazati.Ako je loš ulazni signal, tu pomoći nema.Evo tv je dobar primjer toga lošeg signala.Također što je veća dijagonala tv-a loš signal izgleda još lošije
Ok, ajmo ovak.
Uzet cemo za primjer sony tv i lg, drugim rijecima nebitno je koji tv se ima, jer je ulazni signal losiji?

A zbog ceg tocno to sony odlicno upscalea rezoluciju?
Jel moze od loseg napravit dobro?

Pitanje za znalce.
Ako je signal los, znaci nebitno je koji se uzima proizvodjac tv-a?

Drugim rijecima, i svemocni sony je nemocan; e sad, uzmimo u obzir ako imamo dva tva, razlicite marke (sony-lg) i signal je losiji, na kojem ce se ocitovat losija slika? Al uzmimo u obzir da je sony tu puno bolji (bar bi trebao bit, citajuci po internetu) kod upscalea slike a lg losiji..

Ako je to sve isto i nebitno, onda cemu kupnja boljeg tv-a unatoc odlicnom upskejlu to mu nis ne znaci kad je losiji ulazni signal.

Pa kaj nije poanta svega da tv "pegla" losiji signal.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 10:24   #18637
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,982
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Nikako da razumijem te mantre oko "procesuiranja" slike, jer jos uvjek zivim u uvjerenju da "nemres od dreka napravit ukusnu pitu"

Kako gledam uglavnom UHD (BD) filmove grozim se pri pomisli da mi nekakva AI "procesuira" sliku kako ona to smatra da je najbolje; dakle uglavnom da totalno sjebe predanost svih umjetnika (rezisera, snimatelja, kolorista..,) koji su se trudili da prikazu svoju viziju.
Sad da imam TV na kojem se nemogu iskljucit sva moguca AI i nonAI procesuiranja, sigurno bi prestao gledat televiziju, jer jedino sto hocu je vidit/dozivit svaki uradak onako kako su ga stvaratelji zamislili...

To je istina, ali onda bi recimo ja za dosta sadržaja kojeg gledam morao uzeti 4:3 CRT TV 480p , da gledam "uradak kako su ga stvaratelji zamislili".
Jasno da se te AI kerefeke, upscale, mpeg noise redukcija neće koristit na kvalitetnom videu, ali ne gledaju svi isključivo blu ray filmove ili 4k marvel pizdarije i ništa drugo.

Što bi sad trebao kupiti dodatan TV zato što gledam seriju iz 1987
Exy je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 10:40   #18638
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Decki, bez uvrede ikome, al zaglibili se opasno u taj 4k

Salu na stranu, generalno gledajuci, tv kao takav bi trebao sadrzaj prikazivat jako dobro, ali, nekima je to manje bitno, govorim za proizvodjace, pa su se okrenuli drugim stvarima, tipa, brajtnes na tvu.

Svaka cast nekome ak moze neko progutat losiju sliku, al dobro, ak se zeli imat top, onda se mora masno platit, sto je po meni precijenjeno, zato postoje kompromisi i radimo kompromise kod odabira tv-a.

Tolko citam o tom lg-u, da sam pomislio, to je to, al ona bitna komponenta me zanima, radjije dam manje novaca, al badava mi ak je losiji po pitanju nekih stvari. Samo me zanima jel lg napredovao na tom polju, ili se samo orijentiraju iskljucivo na ekran i svijetlinu a i vidim da se prakticki samo o tome i prica.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 10:47   #18639
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 813
Kako smo opasno zaglibili na 4K? 2023 godina je, pa neću na tv-u koji sjajno prikazuje DV i HDR sadržaje (bez bloominga) gledati SD?
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 10:58   #18640
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Koji je sad best buy od Philipsa (mora biti Ambilight), po mogućnosti oled ili micro led, ali može i kvalitetan Led u 55-65" veličini? Ima li koja dobra akcija da znate?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2023., 11:25   #18641
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Koji je sad best buy od Philipsa (mora biti Ambilight), po mogućnosti oled ili micro led, ali može i kvalitetan Led u 55-65" veličini? Ima li koja dobra akcija da znate?
Koliko sam vidio 707 oled 55" je u santi ispod 1k€...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline