Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2018., 06:20   #36181
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

-------------------------------

panorama, nemoj mi se samo uzbuđivati nakon ovih azijskih napada, imamo nešto i za tebe

DSC_1916

- pileći želučeki na sitno i cijela srca, rog paprika, malo svinjske masti, sol, papar

DSC_1917

- dok se to dinsta lagano tu i tamo promiješam poklopljeno i režem šampinjone i jetricu na krupne komade, malo još soli i papra i ofrlje paradajza iz tube, tona suhog peršina

DSC_1918

- kad sve pusti vodu otklopim, jetrica unutra i otvoreno dinstam dok voda ne ispari (što je prilično brzo), ali onda jetrica ne ostanu john wayne jer se kratko obrađuju

prvi put radio ovako i stvarno je ispalo kako sam zamislio, želučeke imaš kaj za žvakat, srca su negdje in the middle i jetrica se tope skupa sa povrćem... ostalo mi za jutros i fino tako hladno iz frižidera u posudu, nutra srebrenac na polumjesece, bučino, limun i sa strane paradajz na salatu - bonjour kako bi delboy reko
Kao prvo pohvala za ramen. Nisam ga još spravljao ali rado koristim wok za ostale "čajnizarije"
No, ja bih probal s mesom otkoštenog zabatka. Znam da mu nešto više treba kuhanja ali okus je ipak bolji od ponekad bezličnog i drvenog bijelog mesa.
Želučeke mnogo volem ali samo kad su odrađeni u ekspresu i mekani.

Zato je danas na rasporedu sv. jetrica na venecijanski i pire krumpir.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 11:32   #36182
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
mali OT ali nemojte zamjerit, ako netko ima http://mcdonalds.hr/big-mac-slavi-50...avlja-maccoin/ ja imam 2 ista pa bih se mijenjao
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2018., 15:04   #36183
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Jel ima ko ideju koji dio u hrvatskoj bi bio brazilska Picanha, jel to mozda nasa ruza/orah?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Picanha

broj 8 sa ove slike?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/File...uts_Brazil.svg


Uff tesko ces to naci u hrvatskoj. Meso je od goveda zvano “boi”. U hrv neznam jel netko uzgaja tako nesto.



Jbg u stanu sam pa je rostilj elektricni, al se picanha jede svaki dan 😬


Enviado do meu iPhone usando Tapatalk
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 21:34   #36184
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Kao prvo pohvala za ramen. Nisam ga još spravljao ali rado koristim wok za ostale "čajnizarije"
No, ja bih probal s mesom otkoštenog zabatka. Znam da mu nešto više treba kuhanja ali okus je ipak bolji od ponekad bezličnog i drvenog bijelog mesa.
Želučeke mnogo volem ali samo kad su odrađeni u ekspresu i mekani.

Zato je danas na rasporedu sv. jetrica na venecijanski i pire krumpir.
e pa baš me taj višak bijelog mesa natjerao da idem raditi jer sam ga morao potrošiti, ali da, otkošteni karabatak je najbolje što pile može dat. period.

imam cake za bijelo meso da ostane super sočno, a caka je NEMOJ GA PEČ DESET GODINA

tanki file (5mm recimo) sa svake strane po minutu na malo jačoj vatri, začinjavati u tavi dok se peče i dženja-bok, ostaviti da malo odstoji prije klope, taman za neki brzi umak i bijelo meso ko metak fino.

nego...

DSC_1926

- zadnja buksa ramena, vidi kak je lepo ispala kanta zašodrana svježim povrćem sa placa... malo ljubičaste i crvene paprike, cherry paradajz i mladi luk, kasnije izabela (najjače grožđe koje postoji)

DSC_1925

- sutra će krumpirska dobiti prijatelje u nekom obliku sa vrganjima, još ne znam kakve, ali bit će

DSC_1927

- najjača salata koju je ljudska ruka ikada proizvela, naravno ne moram ti objašnjavat kaje to
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 16:54   #36185
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
baš me ide ovih dana kuhinja, ne znam koji mi je bog.

DSC_1931

DSC_1934

- sve jasno... na masnoću što je pustila vratina (igomat, pol kg ova dva komada) bacio patliđan i vrganje, sol, papar, timijan, vrhnje za kuhanje, peršin, krumpir salata i fenomenalno graham pecivo iz lidla

---------

nego pitanje jedno za pučanstvo... upućen sam da u dućanu zemem vegetu i maznem ja vrećicu vegete 13kn, pokraj nje identična količina neke fejk aro vegete 4kn.

e pa jebemu mater, vremena su teška!

jel probao tko te fejk vegete i jel to čemu? znam da i lidl ima neku svoju po isto nehumano niskoj cijeni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 18:36   #36186
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Čovjek bi rekao da si počeo pisat kuharicu pa na nama testiraš kak bi to izgledalo
Nek se kuha samo, svaka čast

Kaj se tiče vegete, ne koristim ju dobrih 15 godina.
Al ovak po kuhinjama kod ljudi sam viđao i origigi i fejkove, tak da su valjda prolazne
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 18:58   #36187
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma uzet ću je za 4kn, pa makar ne valjala, a sumnjam da je neki lame... prošlo je dosta vremena da je kloniraju

kuharica... mogao bi mi biti idući poziv
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 19:08   #36188
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
čekaj malo sisa. stani. koja mrtva vegeta? pa ko to uopće koristi osim bakica. pored svih silnih začina zagadit hranu sa vegetom stvarno nema smisla.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 21:10   #36189
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma uzet ću je za 4kn, pa makar ne valjala, a sumnjam da je neki lame... prošlo je dosta vremena da je kloniraju

kuharica... mogao bi mi biti idući poziv
Ne se školovala...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 22:57   #36190
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
alo udarnici... rekoh da bivah upućen da kupim vegetu, što ne znači da se istom služim.

JEDINO mi nemojte oduzet vegetu u dvije namirnice:

1. jetrica
2. "žuta" riža

na to jednostavno ne pristajem
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2018., 23:11   #36191
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor syss Pregled postova

---------

nego pitanje jedno za pučanstvo... upućen sam da u dućanu zemem vegetu i maznem ja vrećicu vegete 13kn, pokraj nje identična količina neke fejk aro vegete 4kn.

e pa jebemu mater, vremena su teška!

jel probao tko te fejk vegete i jel to čemu? znam da i lidl ima neku svoju po isto nehumano niskoj cijeni.

Ja nebi jeo te patliđane ni da su zadnja hrana na svijetu, ni u jednoj kombinaciji. Jedino u ajvaru mogu proć.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 23:15   #36192
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Uu kak ne, pohani su odlični kao prilog.
Ili polovice napunit mesom i u rolu ispeć
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2018., 23:40   #36193
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
pupo ako te svrbi jedan od dlanova, to mi u pozadini raspravljamo o tvojem ostanku na forumu zbog izrečenih alternativnih činjenica!

pohani patliđani i tikvice... ma mogu pojest KANTU toga solo i no regrets u vrijeme utrošeno na izradu.

a punjeni tek, a onda musaka s njima... ali sam primjetio da jako malo ljudi vole patliđane, čak i one koje sam smatrao svežderima poput mene zaziru od te nepravomoćno osuđene namirnice
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2018., 00:21   #36194
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Svježe krastavce treba iskorjenit sa ovog planeta

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2018., 00:22   #36195
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
dlanovi brko, dla no vi... obrati pozornost
syss je offline   Reply With Quote