Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2020., 19:15   #241
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Koliko cesto restartate shield tv i koji model imate? Jer ja ga moram restartati skoro pa jednom dnevno.

Apsolutno najvise problema imam s youtube appom pa ne mogu skroz kriviti shield. Probao sam razne verzije yt apk-ova.

Problem prvi i najcesci: nekad kad upalim tv i odem na jutub, video ima normalan zvuk i normalno svira, ali slika skakuce i svakih 1 sek prikaze 1 frame. Browsanje po feedu i onaj autoplay (preview) videa na feedu radi glatko. Clear cache, data, force close, nista ne pali. Samo reboot shielda.

Problem drugi, rijedji: ista stvar kao gore, ali jutub app krene vrtiti video i nakon 2 sek stane ko mrtav. Freeze. Odem back, opet odaberem video, opet stane. Ne radi premotavanje, ne buffera nista. Samo restart pali.

Problem treci, najrijedji: odem u netflix app, upalim film, audio krene, ali video ne. Crna slika, ko fol vrti onaj buffering, al mogu ja cekat do sutra, nema slike... Reboot shielda je jedina opcija.

Problem cetvrti, a povezan je s problemom 1 i 2 (nekad se desi, nekad ne): kada rebootam shield, onda izgubi vezu s usb dac-om. Zvuk se prebaci na hdmi iako je u postavkama rucno odabran dac, ali ne jebe to njega. Nisam nasao workaround osim jos jednom rebootati shield da prihvati dac. Mislim da funkcionira i replug usb kabela od dac-a, ali to nisam siguran, zaboravio sam.

Imam filing da se ovo dogadja otkad sam na zadnjem updateu (8.2.1) zadnjih cca mj dana, a box imam nepunih 2 mj. Prekratko da bi ista tvrdio. Ovoliko nisam rebootao firestick u godinu dana posjedovanja :|
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 19:19   #242
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Mislim da sam ga u 3godine morao resetirati sve skupa 5 puta... nemam ovih problema koje ti imas
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2020., 19:39   #243
been
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Čakovec
Postovi: 31
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Koliko cesto restartate shield tv i koji model imate? Jer ja ga moram restartati skoro pa jednom dnevno.

Apsolutno najvise problema imam s youtube appom pa ne mogu skroz kriviti shield. Probao sam razne verzije yt apk-ova....

:|
Nikad dosad nisam imao potrebe sam restartati shield zbog neke app.
Restarta se sam kod ažuriranja i kod isključivanja iz napajanja (odlazak na odmor isl.)
youtube radi normalno uz ogradu da ga rijetko koristim, netflix (hbogo, stremio, plex, siptv) koristim svakodnevno i nikad se nije desilo ništa slično tvom problemu,
dac nemam spojen, pa ne mogu ništa o tome reći.
Nvidia shield mod.2018.g.
been je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 20:05   #244
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Kao sto napisah ranije, meni se to isto dogadja/lo sa YT app i jedino rjesenje je rebooot. Onda sam isprobavao starije buildove i nasao jedan (2.01.04) sa kojim vise nisam imao problema. Sa ovom novom, 3pp YT app nema problema.

Ponekad se Plex isto zblesa, kao ne moze playat video jer server is not capable enough or whatever, nekad izlazak iz Plexa pomogne, nekad reboot. Kao da app zalocka video decoding part of SoC i reboot je jedino rjesenje.

P.S.
Inace je opce poznato da premium YT useri moraju rebootad device once per day nebili imali full premium experience
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 20:49   #245
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Meni se to događalo nakon što koristim Kodi

Npr baš kao što kolega kaže kao da rezervira nešto i YouTube video neće, Netflix neće, hrti neće, MAXtv to to neće.

Odem na force close kodi i sve proradi

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 21:03   #246
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Kod mene je usage otprilike sljedeci:
Youtube 40%
IPTV 20%
I onda ostalo: Netflix, HBO, Kodi (kao Plex klijent), Deezer. I gamestream.

U danasnjem slucaju nisam Kodi uopce palio, samo YT, Deezer i IPTV. Probam sljedeci put prisilno ugasiti te od cesce koristenijih appova pa vidjeti hoce li to popraviti YT.

Svakako cu testirati i ovaj (prastari) build od uvazenog kolege. Tko zna, mozda premium status podrazumijeva lanjski softwer za potpuni ugodjaj

Hvala na savjetima. Naravno, factory reset je isto opcija, ali volio bih ispucati prvo sve ostale opcije
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 21:43   #247
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Ma factory reset uopce ne pomaze (osim ako nisi premium user ). Sa starim Shield sam cak probao i downgrade, zamijenio Shield i opet, nakon par dana problemi. Sa starim je cak cijelu sustav posato usporen, reboot, radi par dana dobro, pa opet. Dok nekako nisam skuzio da YT zajebava.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 22:15   #248
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Mislim da sam ga u 3godine morao resetirati sve skupa 5 puta... nemam ovih problema koje ti imas
Takodjer..smartyoutube koristim, radi sve sto treba. Uz netflix, kodi, iptv i twitch. On je main player na main tvu cijeli dan u dnevnoj sobi. Klinci ni ne znaju da postoji ista osim toga
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 22:24   #249
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Probao sam YT v2.01.04 i taj ima jos izrazeniji stuttering na 60fps sadrzaju kada koristim BT sluske (problem iz posta 230), tako da otpada kao rjesenje.

Youtube je bas sjeban app, wtf Google!?

Instalirao sam SmartTubeNext - 60fps sadrzaj ne trza sa sluskama, so far so good. Budem testirao i SmartYoutubeTV pa cu odabrati nesto sto mi se vise svidja funkcionalnoscu. Case closed, ne zelim vise drobiti po ovome. Premium membershit.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 00:01   #250
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
A koliko ti je trebalo da probas app. Pa neces sad valjda otkazati premium?!
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2020., 01:00   #251
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Instalirao sam SmartTubeNext - 60fps sadrzaj ne trza sa sluskama, so far so good. Budem testirao i SmartYoutubeTV pa cu odabrati nesto sto mi se vise svidja funkcionalnoscu.
Obje spomenute aplikacije razvija isti developer, s tim da polako napusta SmartYoutubeTV i posvecuje se SmartTubeNext, koji znacajno po kvaliteti i opcijama za video/audio/frame adjust nadilazi stari dobri SmartYoutubeTV, iako je jos u beta verziji.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 01:16   #252
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Definitivno, ako zanemarimo dizajn (nije los, al' moze to i bolje) SmartTubeNext je odlican app. Posebno mi se svidja mogucnost odvojenog odabira za audio i video bitrate/codec.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 07:27   #253
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
A koliko ti je trebalo da probas app. Pa neces sad valjda otkazati premium?!
A tesko, tu su jos mobitel, browseri i castanje. Za 12kn/mj je i dalje bolji deal nego par losih kava na kafe aparatu :P
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2020., 13:10   #254
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Definitivno, ako zanemarimo dizajn (nije los, al' moze to i bolje) SmartTubeNext je odlican app. Posebno mi se svidja mogucnost odvojenog odabira za audio i video bitrate/codec.
Danas je svaki dizajn AndroidTV UI-a na isti kalup, pa je vec mnogima dosadio
Ima u aplikaciji nekakve mogucnosti za mijenjanje izgleda, ali nisam probao sto se time dobija, jer sam potpuno otupio na izgled/design, samo mi je bitna upotrebljivost/pouzdanost.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 18:12   #255
been
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Čakovec
Postovi: 31
Na shieldu imam SIPTV app. Za vrijeme praznike sam shielda koristio u vikendici, nisam pokretao siptv, vratio se doma i spojio sve natrag (nisam dirao nikakve postavke). Kada pokrenem SIPTv više ne mogu upravljati daljinskim od tv, birati grupe, prebacivati kanale i sl.
probao sam obrisati predmemoriju, mijenjati postavke i sl. i ništa.
TV (plazma panasonic st60) i shield su spojeni putem denon receivera,
jeste li se susreli s nečim ovakvim, imate li kakvo riješenje?
hvala
been je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2021., 19:25   #256
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Cackaj po hdmi cec postavkama shielda, nema druge. Mozda se shield nekako "raspario" od tvoje plazme ili se posemerio nekakav profil oko cec-a...

Sumnjam da ima ikakve veze s appom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 01:31   #257
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Skuzio sam da Shield ipak moze svirati Deezer u pozadini dok se igra Sky Force
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je online   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 09:50   #258
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Ja imam Shield već mislim preko 2 godine, nikada nisam bio prisiljen resetirati tj restartati cijeli uređaj. Nemam YT premium ali koristim normalan akaunt, imam prosjek od cca 2h dnevno, stvarno ga puno gledam (baš videe, a ne da samo pustim muziku).
Koristim i VLC i svu silu emulatora (imam shield sa gamepadom), ali nisam ništa čačkao po uređaju i naguravao svašta nešto (nešto malo preko side launchera), imam samo uboden USB čitač sa SD karticom od 128gb, kada slušam preko slušalica, ubodem ih u shield gamepad.
Do sada nikakvih značajnijih problema nisam imao, evenutalno force close app i to je to.
Vraćanje na tvorničke nisam nikada radio, samo update samog androdida i periferije i to je to.
Što se mene tiče najstabilniji android uređaj koji sam koristio.
Da ne zab, imam shield 2017 sa 16gb.
Neka vam ne bude frka pisati na nv forumima (nejneintuitivniji forum koji sam vidio) jer su devovi tamo, i jedan je uvijek spreman pomoći (nick mu je Sniper).

EDIT: Eh da, prava šteta što nema dedicirane aplikacije YT Vanced za shield, imao samo ona za mobove i tablete, ali nije baš prilagođena za ATV.
Toplo preporučam da probate na mobovima, ako zbog ničeg drugog, barem zbog ad blockera (vi bez premiuma...Cobra Kai never die ).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 11:46   #259
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Koje emulatore koristiš na Shieldu?
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 13:48   #260
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Koje emulatore koristiš na Shieldu?
Prvo i osnovno je tu RetroArch, onda još mimo njega ePSXe, Duckstation (oba za PS1), ReDream (Dreamcast), Yabause (Saturn), M64Plus (N64) i mislim da je to to. Poneka starija igra preko Side Launchera (app koji služi da se u njega instalira neka app koja radi isključivo na mobu, vrlo korisna stvarčica) i to je to od igranja.

Retroarch je odličan za ovakve uređaje, dok na PCu npr više volim zasebne emulatore. Prdlažem odmah i playlist buddy ili tako nekako. Mali prog za PC koji će sve živo dodat na Retroarch Playlistu jer je sam RA vrlo izbirljiv. Pa kad proskeirate fali pol igara. Sa ovim se radi zasebna lista, pa ju recimo preko USB sticka baciš na shield na unutarnju pohranu u RA folder gdje stoje playliste.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2021., 17:17   #261
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,005