Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2022., 10:23   #2611
DragonSlayer
Premium
Moj komp
 
DragonSlayer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 675
Ej ljudi ispada da trebam zalemiti 5V VCC na USBu, pa me zanima jel ima netko iskustva s tim?

Nije problem platit ako netko to radi profesionalno, al bitno mi je da radi. Samo je jedan pin odvojen, mogu sliku poslat. Ty my dudes
__________________
Đedo, ja karte ak izgubim, pa tiš mene zapalit

Drugi rig:

-3600
-A2000 256GB | Blue 1TB
-6700 XT
-16GB Patriot viper steel
-B450m HDV
-Modecom Oberon Pro oku ugodan šrot
-RM650 methinks
DragonSlayer je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 11:14   #2612
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
Phd 170 b2 bi trebao biti.

Ja imam neki slabiji model od 400-500kn, nije bajan po pitanju perfoemansi ali 2 godine radi kao nov.
Za ovaj gore ima recenzija na YT. Mislim da se isplati s obzirom na cijenu i sto sve dobijes u paketu.
Je to je taj, vidio sam na plakatu, sad idem pogledati testove....

Zadnje izmijenjeno od: Nik. 18.02.2022. u 11:21.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 14:12   #2613
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Zna li tkodod od vas valja li ovaj Parkside visokotlacni perac 2400W/115bara/500 l/h, sto dolazi sad u Lidl za 1111kn?
Pise da je visokotlacna pumpa od aluminija - taj dio znaci valja
Ne vidi se na PDFu koji je tocno model.
kad je bio 800kn bio je dobra kupnja, sad po ovoj cijeni bas i ne. bolje uzeti ovo
https://www.bauhaus.hr/visokotlacni-...250/p/25733008
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 14:41   #2614
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pozdrav.

Da li je ovaj kompresor dobar izbor?

https://www.comet.hr/king-kompresor-50-l-proizvod-4643/

Trgovina i servis su blizu mene i mogu ga dobiti za nekih 200-250kn manju cijenu nego je u webshopu.

Namjena bi bila povremeno bojanje bravarije (neka mala ograda, stolići, metalni ukrasi,...), ispuhivanje, zamjena kotača i manji popravci na vozilima kod kuće.

Ima nešto bolje za cca 1500kn a da ima spremnik 50 litara?

Hvala
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 14:53   #2615
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pozdrav.

Da li je ovaj kompresor dobar izbor?

https://www.comet.hr/king-kompresor-50-l-proizvod-4643/

Trgovina i servis su blizu mene i mogu ga dobiti za nekih 200-250kn manju cijenu nego je u webshopu.

Namjena bi bila povremeno bojanje bravarije (neka mala ograda, stolići, metalni ukrasi,...), ispuhivanje, zamjena kotača i manji popravci na vozilima kod kuće.

Ima nešto bolje za cca 1500kn a da ima spremnik 50 litara?

Hvala

Nisam 100% siguran, ali mislim da je to premali protok zraka za bojanje.
Ja sam sebi uzeo ovaj: https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...DM50/p/800G04C, do sad je bio samo u službi ispuhivanja kompa i pumpanje guma. Nisam još probao bojati s njim (imam onaj jeftini pištolj iz 3 u 1 seta za 100kn).
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 16:50   #2616
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
Nisam 100% siguran, ali mislim da je to premali protok zraka za bojanje.
Ja sam sebi uzeo ovaj: https://www.abrakadabra.com/hr-HR/Ka...DM50/p/800G04C, do sad je bio samo u službi ispuhivanja kompa i pumpanje guma. Nisam još probao bojati s njim (imam onaj jeftini pištolj iz 3 u 1 seta za 100kn).
Da, gledao sam malo iskustva ljudi i svi preporučuju čim veći protok zraka za bojanje međutim ne mislim to profesionalno raditi pa mislim da će valjda biti ok. S druge strane vidim da ova Iskra ima skoro pa duplo veći protok... Comet mi je skoro na nosu pa imam manje zafrkancije oko eventualne reklamacije... Nemam pojma kaj da radim 🤣
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 19:18   #2617
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Bit svega je šta želiš bojati.I po tome računaš koliko ti je dovoljno zraka. Ako bojas 5 vratnih krila jednom u 2 god obojat ćeš ali recimo paziti na prijelaze, ako bojas manje komade sve će biti ok, jedino treba obratiti pažnju na dužinu rada kompresora što duže radi, stvara veću temp pa se više vlage kondenzira i samim tim to može više nastetiti nego manjak zraka. Obavezno i najlošiju pripremnu grupu staviti da se izbaci voda. Nekad su se mogli nabaviti kod nas jeftino Asturo pištolji oni su talijanski, ali za 50e mogao si bojati kao sa kvalitetnom SATOm.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 19:22   #2618
Thorax
Doomster
Moj komp
 
Thorax's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Kraj Donji
Postovi: 396
Usisni protok ti zapravo ne znači ništa, ono što tebe zanima je koliko L/min kontinuirano možeš dobiti na izlazu pri x bara.

Iz osobnog iskustva, imam jeftilen kompresor od 25 L i jeftini pištolj za boju iz seta. Farbao sam fronte kuhinje i rezultati su skroz dobri, samo treba pogoditi gustoću boje. U svakom slučaju ljepše ispadne nego kistom

I za kvalitetnije rezultate ubaci separator vlage.
__________________


CPU: AMD Athlon 640 under TX3
MBO: Asrock 870 Extreme3
RAM: 8 GB DDR3 Mushkin @ 1333, CL8
VGA: XFX HD4830
HDD: WD 6400AAKS
Monitor: Samsung 2470H
PSU: Fortron PNF 400W
OS: Win 7 Enterprise x64 SP1
Net: 12 Mbit/1,25 Mbit
Sound: Logitech X-530




CPU: Intel Celeron T3100
MBO: HP 1526
RAM: 2 GB DDR3
VGA: GMA 4500MHD
HDD: WD3200BEVT
Monitor: 15,6“ LCD
PSU: HP 65 W
OS: Win 7 Enterprise x86 SP1
Sound: Arctic Sound P281




CPU: AMD Athlon M320 undervolt @ 0.975 V
MBO: AMD 785
RAM: 2 GB DDR2 800
VGA: Integrated HD4200
HDD: Hitachi 250 GB
Monitor: LCD 15,6“
PSU: Delta Electronics 65 W
OS: Win 7 Ultimate x86
Net: 8 Mbit/768 kbit
Sound: integrated
Thorax je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 19:57   #2619
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Bit svega je šta želiš bojati.I po tome računaš koliko ti je dovoljno zraka. Ako bojas 5 vratnih krila jednom u 2 god obojat ćeš ali recimo paziti na prijelaze, ako bojas manje komade sve će biti ok, jedino treba obratiti pažnju na dužinu rada kompresora što duže radi, stvara veću temp pa se više vlage kondenzira i samim tim to može više nastetiti nego manjak zraka. Obavezno i najlošiju pripremnu grupu staviti da se izbaci voda. Nekad su se mogli nabaviti kod nas jeftino Asturo pištolji oni su talijanski, ali za 50e mogao si bojati kao sa kvalitetnom SATOm.
Citiraj:
Autor Thorax Pregled postova
Usisni protok ti zapravo ne znači ništa, ono što tebe zanima je koliko L/min kontinuirano možeš dobiti na izlazu pri x bara.

Iz osobnog iskustva, imam jeftilen kompresor od 25 L i jeftini pištolj za boju iz seta. Farbao sam fronte kuhinje i rezultati su skroz dobri, samo treba pogoditi gustoću boje. U svakom slučaju ljepše ispadne nego kistom

I za kvalitetnije rezultate ubaci separator vlage.
Evo ovakve stvari ću bojati. Znači kroz tjedan dana će biti gotovo još jedno ovakvo polje ograde za stepenice i to ću trebati ofarbati.
U planu su još nekakvi stolići i stalaže za dnevni boravak i slično. Nisam profi majstor i koristiti će se na ovaj način jednom u 2 mjeseca.
Čitam po netu da pojedinci takve stvari farbaju najjeftinijim kompresorima od 24l i običnim špricama u setu od 200kn...
Uglavnom, imam na raspolaganju 2000kn za kompresor i pištolj pa bih htio najbolje za te novce...
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 20:38   #2620
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
@fanATIk,

isam sam u Bauhaus, pa kratko bacih pogled na bitove borere koje si spomenuo. Uzeo sam za drvo nekoliko komada, te jedan set manji. No, bitovi u njihovoj ponudi postoje samo za drvo i metal. Postoji li neki razlog zasto ne postoje za zid/beton? Kad sam isto pitanje postavio ekipi koja radi, nisu imali objasnjenje.

Na temu Drilleta, nisam slikao jer sam u brzini otvorio i zatvorio ciglu, ljepljeno naravno, unutra plocica velicine 4 postanske marke. Mali switching, te mjeri napon i stanje baterije, kako tandemira s baterijom, nek ostane tako.

No, Drilko mi super radi i nemam prituzbi. Javit cu ide li skidanje kotaca kad mi bude oko auta.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 21:09   #2621
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Evo ovakve stvari ću bojati. Znači kroz tjedan dana će biti gotovo još jedno ovakvo polje ograde za stepenice i to ću trebati ofarbati.
U planu su još nekakvi stolići i stalaže za dnevni boravak i slično. Nisam profi majstor i koristiti će se na ovaj način jednom u 2 mjeseca.
Čitam po netu da pojedinci takve stvari farbaju najjeftinijim kompresorima od 24l i običnim špricama u setu od 200kn...
Uglavnom, imam na raspolaganju 2000kn za kompresor i pištolj pa bih htio najbolje za te novce...
Isao bi na kvalitetniji kompresor od 50L, Imam fini kompresor od 150l nemogu se pozaliti.

https://probe.hr/proizvod/strojevi-i...pni-kompresor/

Pistolje za hobi si mozes i ovdje pogledat
https://tesi.si/vse_kategorije/lakir..._program_hobi/

ili

https://www.industrocentar.hr/69-pistolji-za-lakiranje
ANI F1 bi trebao biti sasvim pristojan pistolj, zbog bojanja metala bi uzeo diznu/sapnicu 1.7 ili 1.8 a ako bi bojao drvo i rijede lakove onda 1.4

Ovu vrstu ograde s ovakvim setupom obojas za par min, ako ti se kompresor od 50l upali vise od 3 puta placam pivo di god . Cisto za usporedbu kad mi kompresor nabije 8 bara, bez da gubim kvalitetu mogu pune 2:30 min bojati bez prestanka, tlak izlazni mi bude 2,5-3 bara.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 21:20   #2622
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
Isao bi na kvalitetniji kompresor od 50L, Imam fini kompresor od 150l nemogu se pozaliti.



https://probe.hr/proizvod/strojevi-i...pni-kompresor/



Pistolje za hobi si mozes i ovdje pogledat

https://tesi.si/vse_kategorije/lakir..._program_hobi/



ili



https://www.industrocentar.hr/69-pistolji-za-lakiranje

ANI F1 bi trebao biti sasvim pristojan pistolj, zbog bojanja metala bi uzeo diznu/sapnicu 1.7 ili 1.8 a ako bi bojao drvo i rijede lakove onda 1.4



Ovu vrstu ograde s ovakvim setupom obojas za par min, ako ti se kompresor od 50l upali vise od 3 puta placam pivo di god . Cisto za usporedbu kad mi kompresor nabije 8 bara, bez da gubim kvalitetu mogu pune 2:30 min bojati bez prestanka, tlak izlazni mi bude 2,5-3 bara.
Hvala na savjetu.
Ma to i pričam za kompresor, ne radim neke velike stvari tako da mislim da će ovi do 1500kn dobro obavljati posao...
Pogledam još malo kaj se sve nudi pa ću u shopping
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2022., 00:02   #2623
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Evo da malo podjelim dojmove o mom trenutnom alatu nakon malo duljeg korištenja i korištenja za kompletnu renovaciju vikendice koja se trenutno odvija.

Štemalice:

Parkside PAH 1300 B2
Nije se iskazao po pouzdanošću ali kad radi odličan je. Prvi primjerak mi je otišao nakon 5min, krepao udarni mehanizam a drugi je potrajao cca 6mj nakon cijele oštemane unutrašnjosti gornjeg kata, pločica, ljepila i dijela fasade. Riknuo motor (mislim da je propišalo ulje mehanizma po rotoru i statoru).
Dobiven novi na servisu i sad veselo radi štemajući donji kat.
U usporedbi s Bosch GBH 5-38 ima nešto više snage i bržu frekvenciju udaranja.
+ Dobra snaga za veličinu, dugi kabel (5m), povoljan (699kn), lako rukovanje s tipkom za zaključavanje
- Problemi s pouzdanošću, nekad se zna malo vrtiti plosnato dlijeto pa ga je potrebno podesiti na željenu orijentaciju, malo više prenosi vibraciju od ostale dvije štemalice koje imam.

Parkside PAH 1700 C4
Brutalni alat koji je najbolji za rušenje stvari pri podu. Dosta je težak pa je nezgrapan za korištenje iznad razine kuka primjerice. Do sad radi bez greške, prijatelj je otukao ogromnu količinu podruma uz pomoć nje i građevinskog pneumatskog čekića i kaže da je odličan.
+ Velika snaga, ugodan za korištenje uz male povratne vibracije, vrijednost za novac (1000kn), potenciometar za podešavanje snage
- Težak i glomazan, kabel mi mogao biti duži (3m).

Einhell Herocco
Imam ga najdulje od svih, radi već 2g bez greške. Vrlo ugodan za korištenje i precizan. Dosta dobra snaga uz veliku frekvenciju udaraca što ga čini vrlo efikasnim u manje zahtjevnim štemalačkim poslovima tipa estrih, pločice, cigla, žbuka i sl. Puno je precizniji od većih modela za precizno štemanje i rad blizu osjetljivih stvari tipa struja, prozori i sl.
Odlično dublira kao SDS bušilica.
+ Svestran, lagan za korištenje, baterijski pogonjen, dobre performanse u svim okolnostima, fer cijena s obzirom na to da je vrlo koristan, brushless motor
- Brzo troši baterije ako se štema dosta

Odvijači i bušilice:


Einhell TE-DY
Vidalica za knauf. Varijabilni graničnik i kapa koja se lako skida uvelike olakšava korištenje prilikom montaže knaufa i sl materijala. Ogromna je razlika između nje i obične bušilice: duplo je brža (4000rpm), lakša i moguće je koristiti u konstantnom ON modu jer počne zavidavati tek na pritisak o podlogu. Također je dosta niskog profila i za razliku od klasične bušilice ne rotira glavu za prihvat svrdla pa omogućuje rad blizu rubova i osjetljivih površina. Cijena je bila oko 600kn.
+ Puno bolji izbor za gips i slične ploče od običnog odvijača zbog specifičnih prednosti, lagana i niskoprofilna, velika brzina
- Specijalizirani alat, ne može prihvatiti svrdla (osim onih sa šesterokutnom bazom), nema jaki okretni moment.

Parkside Performance PSBSAP
Udarna bušilica sa dosta snage (80nm), odlično buši u željezo i drvo ali nisam još probao u beton kako koristim Herocco sa SDS svrdlima za to. Nije baš lagana ali je brushless motor i cijena je bila dobra (450kn) tako da se dosta isplati za all in one uređaj. Trenutno bih je prodao i uzeo lakšu bez udarne funkcije jer kao što sam prije rekao Herocco mi je za bušenje u zidove.
+ Svestrana, dosta snažna, brushless motor, dobra dodatna oprema
- Relativno teška

Einhell TE-CW 18 Li BL
Udarni odvijač, idealan za zabijanje velikih vijaka u drvo, tiplanje, odvijanje zapečenih vijaka i generalno bilo što ima veze sa direktnim odvidavanjem ili zavidavanjem gdje je bitna snaga, efikasnost i brzina.
Nije baš za fine i precizne stvari jer je dosta brz i nemilosrdan. Veoma ugodan za korištenje zbog kompaktnih dimenzija. Mogućnost korištenja šesterokutnih bitova i 1/2" kvadratnih ključeva.
+ Snaga, brzina, kompaktne dimenzije, najbolji izbor za rad s vijcima, brushless motor
- Relativno specijaliziran alat

Brusilice

Einhell Axxio
Odlična kutna brusilica za 125mm ploče. BL motor, dosta snage: ispilao sam gusanu kadu po pola u jednom prolazu, lagana za rad zbog suženog gripa na kraju, integrirani ključ za ploče. Generalno radi bez prigovora.
+ Kompaktne dimenzije, lako se prilagođava načinu rukovanja, ugodna za korištenje bez naglih trzaja, dosta snage, BL motor
- Cijena?

Einhell Varrito

Višenamjenski alat, razni nastavci u paketu. Laka izmjena nastavaka bez alata, dosta je bučan pri višim brzinama. Vrlo zgodan za određene poslove gdje drugi alati jednostavno ne mogu obaviti posao, lagan je i siguran za korištenje zbog prirode alata.
+ Raznovrsne mogućnosti, bogata dodatna oprema, ne zahtjeva alat za promjenu nastavaka, potenciometar za snagu rada, nezamjenjiv u nekim poslovima.
- Relativno specifična namjena unatoč "višenamjenskoj" naravi aparata, dosta bučan

Parkside PFBS 160
Mini brusilica/dremel. Bila je dosta povoljna, mislim oko 160kn sa morem nastavaka i dodataka. Dobra za fine poslove sa dodatnim nastavcima, stalkom, svijetlom itd. Generalno kad pogledate koliko sve dobijete za cijenu smješno ispada. Zgodno za precizne poslove brušenja, bušenja, poliranja i sl samo što zahtjeva pažnju i koncentraciju jer lako ode tamo gdje ne treba. Male rezne ploče su vrlo krhke pa je potreban ekstra oprez pri koštenju istih kako zbog lake lomljivosti tako zbog blizine rada.
+ Jeftina sa puno dodatne opreme, kompatibilna sa svim sličnim sustavima, zgodna za imati
- Nekvalitetne rezne ploče, pimplav sistem zamjene nastavaka

Parkside PAEXS 20 Orbitalna brusilica
: Zgodna i korisna stvar za brušenje kamena, drva, plastike i sl. Lako se rukuje, posjeduje potenciometar, kutiju za prašinu s filtrom i mogućnost spajanja na usisavač. Baterija dosta dugo traje i bila je dosta povoljna (oko 270kn mislim) sa punjačem i baterijom. Prihvaća 150mm brusne papire.
+ Dobar omjer cijene i kvalitete, lagan i ugodan rad, dosta dodatne opreme, potenciometar
- Nemam prigovora

Pile:


GE-LC 36/35 Lančana pila
Vrlo praktična, nije preglomazna a ima dosta znage zahvaljujući 2x18v baterijama. Posjeduje 35mm mač i brushless motor. Spremnik ulja je oko 120ml što je dovoljno za jedno 4 seta 3 ili 4AH baterija. Kvalitetna izrada sa lakom zamjenom lanca i skidanjem mača za čišćenje.
+ Dobar omjer snage i kompaktnosti, ne zahtjeva održavanje, brushless motor
- Zahtjeva dvije baterije u isto vrijeme pa je potrebno posjedovati nekoliko setova baterija za dulji rad.

Parkside PSSSA 20 2u1 Recipročna/Ubodna pila
Zgodan alat iako izgleda kao čudna naprava ali što se pilanja tiče obavlja odlično posao tipa rezanja špala od knaufa, lim i sl. Zbog motora u okretnom dijelu u određenim rotacijama može biti nezgodan za korištenje. Laka izmjena listova pile i dolazi sa nekoliko listova u paketu. Ne posjeduje laser u režimu rada kao ubodna pila za razliku od nekih drugih modela. Dosta dobro trajanje baterije.
+ 2u1 funkcionalnost, niska cijena, dobro pila, funkcija njihanja i potenciometra
- Nije tako dobra te fale neke funkcije specijaliziranih alata, relativno glomazno (ne i teško)

Parkside PSTD 800 C3 Ubodna pila
Klasična ubodna pila s laserom i LED svjetlom. Prihvat za usisavač, podesivi stupnjevi njihanja i nagiba. Generalno dosta funkcija i nekoliko različitih listova pile za sveukupno 199kn. Nemam neke zamjerke.
+ Obavlja posao bez problema, bogata oprema, cijena
- Nemam prigovora

Einhell TE-CS 18/165 kružna pila

Zgodna ručna kružna pila s podesivim nagibom, dubinom pilanja, lakom zamjenom listova, LED svjetlom i priključkom za usisavač. Može rezati do 54mm debljine ali kao i kod svih pila treba paziti da rezni list ne stisnete bočno pri pilanju daskom jer u tom slučaju dolazi do zaustavljanja pilanja. Dolazi s odvojivom vodilicom za profile do 20cm širine.
+ Lagano rukovanje, precizna, dobra dubina reza s obzirom na gabarite, bežićna
- Ne bi bilo loše da ima malo više snage, dobro bi joj došao laser iako integirana vodilica obavlja posao te posjeduje dvije mjere za 0 i 45°.

Ostalo:


Einhell Agillo Trimer
Odličan multifunkcionalni trimer sa nožem i pelom. Kao i lančana pila koristi 2x18v baterije. Lako se rasklapa i slaže. Dosta je velik ali se može lijepo podesiti po veličini. Dolazi sa zgodnim pojasom za nošenje koji uvelike olakšava rad. Brushless motor, nije bučan i ne proizvodi velike vibracije pri korištenju.
Vrlo je snažan i s nožem može bez problema krčiti kroz makiju debljine palca.
+ Snaga, podesivost, trajanje baterije, ugodan za korištenje
- Glomazan, zahtjeva više baterija za dugotrajno korištenje

Einhell TE-CL 18 Li lampa

Ovo sam uzeo kad sam uzima odvijač za knauf jer je bila neka akcija da za 2 uređaja dobiješ 2.5ah bateriju i punjač, a ova lampa je bila najjeftinija .
Na kraju je ispalo da je stvarno full korisna, pogotovo kad radim oko zidova i instalacija struje pa isključim osigurače. Dovoljno je jaka za ugodan rad, eksra dugo trajanje baterije, fleksibilna u korištenju i vrlo lagana. Lako se zakvači sa integriranom kukom, baterija joj daje stabilnost i služi kao postolje, snop svjetla je dovoljno širok i jak.
Nije za pokrivanje neke velike površine ili osvjetljavanje prostora ali zgodno dođe za direktno ili indirektno svjetlo.
+ Malene dimenzije, fleksibilnost, dovoljno snage bez zasljepljivanja, vrlo dugo trajanje baterije (10h+ na 3ah bateriji).
- Nema podešavanja širine snopa ili snage svjetla, nije za osvjetljavanje prostora

Eto, to bi bilo to. Ako se sjetim još čega, dodam
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2022., 22:16   #2624
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Puknuo mi SDS borer unutar prihvata u bušilici.
Kak izvadit taj komadićak sada van?

Guglam al ne pogađam kaj trebam napisat

EDIT:
Trebo sam prije napisat post. Našao

zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 06:31   #2625
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Jucer ga preuzeo, cekao da se skompletira stvari koje sam narucio.



Jedino kutni dodatak jos nije stigao, dva puta javljaju, da ce ga poslati, cim bude dostupan.

Samo, *nitko nije spomenuo, da DRILE PROjko dolazi s najlaksim "punjacem" na svijetu. Da lagan, pomislio sam da je prazan. Koji gram rize da su ubacili, barem bi ostavio ozbiljniji dojam. Nisam imao kad probati kotace, ali u minuti testiranja sto se tice odvijanja, bas ono sto mi treba. Glava busilice nisam jos imao kad testirati. Nije da mi je trebala, ali nisam odolio radi jednostavnosti adaptera.

@Fanatik, radi znanosti, ako hoces testirati s originalom, javi, pa ga negdje dostavimo.


*= Ispravak, vidim da je ipak komentirano:



1) Moja je dosla skroz puna

2) Da punjac je komedija, kod mene ce brzo dobiti nesto pouzdanije

3) Na prvoj stranici, na cuspjazu od poster/prirucnika. Sramezljivo se navodi kategorija odvijaca, ali tako generalno, bez da ista konkretno adresira od samog modela.


...
mene je toliko bilo strah to punjača, da sam na kraju cijeli set prodao...
mislim na odvijač i sve kaj ide uz to...
uopće ne kužim kak takav punjač mogu napraviti... još ako se nekaj
dogodi kod punjenja baterije, ode sve u zrak
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 08:12   #2626
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Kam će otići u zrak?
Može se samo zapaliti, niš više cccc...
Koliko sam vidio, ne grije se ni punjač ni baterija, niti ima kakvog mirisa od pregrijavanja nečega u njima.

Baterije imaju bms u sebi, pa im za punjenje na ulazu treba samo plus i minus, punjač nema nikakve kontrole.

A za smanjiti 220v na istosmjernih 20 trebaš doslovno 2-3 kondenzatora i graetz.

Btw, čini mi se da će radi tog punjača, krepavati bms u bateriji, pa bi trebalo uzeti koji u rezervu.

Baterije su solidne, koristim ih u lančanoj pili, jedino bms često isključuje napon jer pila "ždere" dosta, al nije problem s tom smiješnom igračkom prepiliti i 10-15cm drvo
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 18:20   #2627
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
mene je toliko bilo strah to punjača, da sam na kraju cijeli set prodao... mislim na odvijač i sve kaj ide uz to... uopće ne kužim kak takav punjač mogu napraviti... još ako se nekaj dogodi kod punjenja baterije, ode sve u zrak
Odluka ti je neinformirano pretjerana. Brkas ciglu s pametnijim bat uloskom

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Koliko sam vidio, ne grije se ni punjač ni baterija, niti ima kakvog mirisa od pregrijavanja nečega u njima.
Danas sam ormar most od 3 metra, sve straznje stranice osigurao, nakon sto ce nakon renovacije vratiti se prema zidu. Ne znam broj sarafa koliko sam upucao, ni naznake grijanja. A bilo je takvih zapeklih sarafa u drvetu, da sam morao izgrebati utore, da uopce mogu polugu napraviti s odvijacem. Kod mene radi super, ne mogu biti zadovoljniji. S takvom lakocom ubacuje, da mi Bosch odvijac/busilica izgleda kao igracka, mada je 20x skuplja. Tako brzo izvlaci velike sarafe da je pravi gust.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Baterije imaju bms u sebi, pa im za punjenje na ulazu treba samo plus i minus, punjač nema nikakve kontrole.
Da, rekoh, u upisu ranije, zao mi je da nisam uslikao kad sam otvarao, da svi vide. Nije naj solucija, ali za novce i kako radi, necu se brinuti.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Btw, čini mi se da će radi tog punjača, krepavati bms u bateriji, pa bi trebalo uzeti koji u rezervu.
Budemo vidjeli, novu sam vec stavio u narudjbu, cim skompletiram novi popis s Alije. Drillko nije bas od jucer na trzistu, nasao sam ljude koji ga vec dvije godine koriste i nemaju prituzbi. Uostalom, tako sam i saznao, bas zbog velike hvale, posebno za cijenu. Da koristim svaki dan kao Fanatik, ne bih puno dvojio sto uzeti. Ali za epizodne mjesecne namjene, meni je super.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 18:40   #2628
abload
Banned
 
abload's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
mene je toliko bilo strah to punjača, da sam na kraju cijeli set prodao...
mislim na odvijač i sve kaj ide uz to...
uopće ne kužim kak takav punjač mogu napraviti... još ako se nekaj
dogodi kod punjenja baterije, ode sve u zrak
to ti je i najpametnije.....
Radije za par stotina kn više uzeti neki provjeren alat sa imenom koji je prošao kontrolu kvalitete (einhell, parkside, trotec) nego taj drlog.
abload je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 19:53   #2629
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Zanimljivo, ali mene upravo einhell i parkside asociraju na drloge od alata.
Pogotovo nakon sto sam ih par koristio
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:02   #2630
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Koristio enhell-a jako dugo. Te makitu i wurtha. Wurth definitivno najbolji alat. Nisam imao prilike za DeWalt-a. Poslovno
Privatno imam sve od parkside alata, prezdovoljan s obzirom na cijenu. Nista jos crklo, baterije odlične. Nikad posustali. Akku mala, akku udarna sds, akku fleksa, akku kombinirana. 2 i 4 Ah baterije i deri peri sto se kaže. A cijena mizerija.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:03   #2631
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor abload Pregled postova
to ti je i najpametnije.....
Radije za par stotina kn više uzeti neki provjeren alat sa imenom koji je prošao kontrolu kvalitete (einhell, parkside, trotec) nego taj drlog.
Nemoj me nasmijavat, Parkside i kontrola kvalitete ne idu u istu rečenicu.
Kad kupš Parkside, to je jednostavno lutrija kak će te posrat. Ne laprdam bezveze nego govorim iz iskustva.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:05   #2632
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Naravno da će biti sreće, to je samo štancanje. Ali zato je tu garancija.

Kad makita li neki brand u danu proda toliko alata koliko proda Lidl na akciji. I tu bi bilo kukolja kod brendova
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:10   #2633
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Makita ima kontrolu kvalitete. Parkside nema. Kraj priče.
A garanciju imaju svi.
Al ajd, za kućnu upotrebu i s takvom cijenom, prolazi.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:14   #2634
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Pa naravno, alati su neusporedivi uopće. Ali Makitaaa sam se nanosao u servis čudo jedno, ali se alat i naradio. Hilti u 6 godina nikad na servisu, makita bosch servis vide često. Ali zavisi koliko se radi sa alatom i sta se radi.

Wurth je mene oduševio, akku mala je malo divlja, ali alat je super, fleksa i udarna akku.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:21   #2635
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Naravno da su neusporedivi. Samo sam konstatirao da je lutrija što će te potrefit. Možeš dobit alat koji će zbilja radit, a možeš dobit smeće koje će crknut nakon par minuta rada.
Imam parkside aku i impact koji sad skupljaju prašinu u podrumu i još uvijek rade besprijekorno. No više stvari je vraćeno i uzeta lova nazad, plus masa toga što se zagubio račun pa završilo u smeću.
A nosio sam ja i hiltija u servis u dva navrata, pa je cifra popravka bila takva da je bilo neisplativo. Tak da...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:39   #2636
sokre10
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 405
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Pa naravno, alati su neusporedivi uopće. Ali Makitaaa sam se nanosao u servis čudo jedno, ali se alat i naradio. Hilti u 6 godina nikad na servisu, makita bosch servis vide često. Ali zavisi koliko se radi sa alatom i sta se radi.

Wurth je mene oduševio, akku mala je malo divlja, ali alat je super, fleksa i udarna akku.
Wurth ti je biti plavi bosch, možda ima poboljsane komponente.
Imam oboje u firmi, baterije se mogu koristiti u jednom i drugom alatu. Punjači isti...

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
sokre10 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:40   #2637
abload
Banned
 
abload's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nemoj me nasmijavat, Parkside i kontrola kvalitete ne idu u istu rečenicu.
Kad kupš Parkside, to je jednostavno lutrija kak će te posrat. Ne laprdam bezveze nego govorim iz iskustva.
naravno da ima kontrolu, ne bi jedna renomirana trgovina na svoje police stavljala sumnjivi alata koji se može zapaliti, da crkava svaki 3. primjerak i da masnovnu lažu specifikacije kao taj noname....

Naravno da i kod parkside ima malo lošijih i boljih primjeraka, pa te može potrefiti lošiji kojemu recimo kvačilo na aku nije napreciznije i sl.

ali ovaj kineski model o kojemu vi pričate zadnjih par stranica je baš smeće bez ikakve provjere, potpuno lažnih i pretjeranih specifikacija i totalno nepoznatih komponenata i kao takvog ga ja osobno ne bi nikada uštekao u struju kod sebe doma (punjač jel), a niti dao 50 kn za to.

Parkside proizvodi sigurno neka druga poznatija firma (priča se einhell) tako da tu nema problema... a i sama činjenica da postoji službeni servis i rezervni dijelovi dovoljno govori.

Tako da tu definitvno kontrola postoji, čak možda i rigoroznija nego kod nekog jeftinijeg brenda jer se ipak radi za ozbiljnog trgovca.


P.S. Također, lidl ima ugovor s dobavljačem parksidea da svaki defektni primjerak ide na račun proizvođača, to je bilo spomenuto u jednom youtubu videu.
Tako da ovima što proizvode nikako nije u interesu da rade škart.


Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Wurth ti je biti plavi bosch, možda ima poboljsane komponente.
Imam oboje u firmi, baterije se mogu koristiti u jednom i drugom alatu. Punjači isti...
Wurth to ni ne skriva, pogledaj na steznoj glavi, piše "Bosch", barem na mojoj piše.

Zadnje izmijenjeno od: abload. 20.02.2022. u 20:45.
abload je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:44   #2638
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor sokre10 Pregled postova
Wurth ti je biti plavi bosch, možda ima poboljsane komponente.
Imam oboje u firmi, baterije se mogu koristiti u jednom i drugom alatu. Punjači isti...

Poslano sa mog VOG-L29 koristeći Tapatalk
Ma da! Vidiš nisam znao. Al alat mi je super. Koristio onaj set u torbi. Oko 7000kn dodje.
Sad sam opet na komplet makita alatu.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:54   #2639
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Citiraj:
Autor abload Pregled postova
P.S. Također, lidl ima ugovor s dobavljačem parksidea da svaki defektni primjerak ide na račun proizvođača, to je bilo spomenuto u jednom youtubu videu.
Tako da ovima što proizvode nikako nije u interesu da rade škart.

sa svima ti oni imaju takve ugovore, pa i sa hranom
Sve što se reklamira, vrača se u tvornicu
Ali, lidl je jako dobar kupac, plača na vrijeme po dogovoru i uvijek ali uvijek što naruči , ne vrača natrag .. ako ima potrebe dokupi još, ali povrata hrane nema


a sad pretpostavi kako radi kaufland, spar i ostala banda
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 20:56   #2640
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Zasto bi kod.kauflanda bilo drugačije kad je isti gazda kao i lidl? Isti alat prodaju također, samo myproject ime i crvena boja.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na