Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.05.2012., 21:59   #871
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Stalno govore na Tegra 3 ima dodatnu 5 jezgru koja je napravljena baš zato da bi bila veća ušteda energije (spika je bila da će ta 5 jezgra biti za neke jednostavne radnje da se ostale 4 ne uključuju bezveze),
Koliko ja znam peta jezgra je isključivo za idle, odnosno kad mobitel ništa ne radi, kad je ekran ugašen, a oni nisu napravili nijedan test koji bi uključivao idle (HD video je išao dok se mobitel nije ugasio, browsing isto...)



Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
m
naravno da imam custom ROM.. LeeDroid trenutno.. a i radim na svom kernelu kojeg ću undervoltat i Underclockirat za duzu bateriju.. stvarno nije potrebno 1500MHz i 4 jezgre na mobu
A već si krenuo sa svojim? Nadam se da će biti uspješan i dobar kao i LordMod, koji je preporodio svaki Desire HD
__________________
blaa

Zadnje izmijenjeno od: hammer_of_thor. 12.05.2012. u 22:06.
hammer_of_thor je offline  
Staro 12.05.2012., 23:59   #872
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
ima tamo jacih igraca od mene.. ne znam da li da objavim LorDmodHOX
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline  
Staro 13.05.2012., 09:14   #873
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Jei HTC rijesio problem sa prasinom na senzaciji?
Neznam bi li ga opet uzeo,moze se naci dosta povoljno...
Banx je offline  
Staro 13.05.2012., 09:34   #874
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nije riješen taj problem.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 13.05.2012., 09:38   #875
MesS
Buy now, cry later
Moj komp
 
MesS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: rijeka
Postovi: 193
moj je kupljen u vipu pre 2 mjeseca i nema problema sprašinom
__________________
MesS je offline  
Staro 13.05.2012., 09:57   #876
marko_zg
Premium
Moj komp
 
marko_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 243
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Nije riješen taj problem.

Ja mislim da je rijesen. Dosli su novi ekrani koji od toga ne pate. Moj je dobio prasinu nakon mj dana i isao sam u servis i zamjenili mi cijeli ekran pod garanciju. Kaze gospon na prijemu da su im stigli novi ekrani i da kada ga zamjene nikada vise prasina nece u njega. Evo vec ga koristim 3 mj od onda i prasine nema.
marko_zg je offline  
Staro 13.05.2012., 12:48   #877
Banx
Premium
Moj komp
 
Banx's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 258
Od kojega mjeseca proizvodnje bi trebali, ti ekrani biti serijski ugradjeni na senzaciju?
Banx je offline  
Staro 13.05.2012., 13:18   #878
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Vjerujem da senzacije kupljene u nas dolaze sa starim ekranima i da je novi ekran moguće dobiti samo zamjenom starog.. (čitaj senzacije sa skladišta)
__________________
dean225 je offline  
Staro 13.05.2012., 13:35   #879
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Potpis
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 16.05.2012., 12:31   #880
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Samo da se malo pohvalim
Stavio sam jučer nakon dugo premišljanja bi-ne bi, ICS na mog Evo 3d-a (nisam htio do sada jer mi se nije petljalo sa gubljenjem garancije zbog unlocka preko htc dev-a, ali eto pošto postoji i drugi način, funkcionalan, reko zašto ne...).
Rom je zadnji virtuous shooter.
Nakon installa imao sam poznati problem sa call droppanjem, što je riješeno flashanjem novog radia, jer kako rekoh problem je poznat, pa je napravljen naknadni fix za one kojima se događa, a sve ostalo RADI BESPRIJEKORNO, čak i 3d camera, 3d filmovi, 3g data, itd.
Mob je naočigled brži u radu, kao što je i očekivano (istu priču sam proživio već sa SGS2), a u benchevima također očekivano veći/bolji rezultati, bez ikakvog oc-a, znači stock gb vs virtuous ics (koji je 90% leakani stock ics, sa stock kernelom), a da ne pričam o tome koliko je ics bolji za korištenje u odnosu na gb.
Najbolji score u zadnjem quadrantu na gb-u je 1450, a na ics-u je 2750 bodova, a u antutu-u je 4790 bodova na gb-u, na ics-u je 5406 bodova. Sve mjereno na istim verzijama bencha i na stocku. No benchevi su mi manje važni koliko vidno poboljšanje i ubrzanje mobitela u normalnom radu
Postoje još i non-sense ics romovi, koji su još brži (pogotovo sa custom kernelima), ali imat htc-a bez sense-a je po meni prilično glupo i to neću stavljati.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 16.05.2012., 12:39   #881
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Znači, ICS mu paše ko budali šamar. ja ći ipak pričekati službeni update, i ovako je mob "munja" što se tiče odaziva tiče...divota!!
BojanZD je offline  
Staro 16.05.2012., 13:25   #882
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor BojanZD Pregled postova
Znači, ICS mu paše ko budali šamar. ja ći ipak pričekati službeni update, i ovako je mob "munja" što se tiče odaziva tiče...divota!!
I ja sam tako razmišljao....
Ali kad sam vidio što je ics napravio od s2, kakva je zvijer tek onda mob postao, samo sam čekao kad će leakati ics za evo-a i kad će netko napraviti full functional rom za njega
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 16.05.2012., 13:35   #883
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
I ja sam tako razmišljao....
Ali kad sam vidio što je ics napravio od s2, kakva je zvijer tek onda mob postao, samo sam čekao kad će leakati ics za evo-a i kad će netko napraviti full functional rom za njega
Iako je malo OT, mogu potvrditi sa je SGS2 sa ICS-om stvarno postao bolji mob. Sve je brže, fluidnije, lakše,... Stvarno su prilagodili OS hardveru moba. Čak razmišljam da ni ne uzmem SGS3 kad dođe jer SGS2 sad radi k'o zmaj.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 16.05.2012., 13:45   #884
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Iako je malo OT, mogu potvrditi sa je SGS2 sa ICS-om stvarno postao bolji mob. Sve je brže, fluidnije, lakše,... Stvarno su prilagodili OS hardveru moba. Čak razmišljam da ni ne uzmem SGS3 kad dođe jer SGS2 sad radi k'o zmaj.
Također! Mislim si ostati na dotičnom dok ne dojdu prvi Intelovi x86 mobovi!
 
Staro 16.05.2012., 14:02   #885
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
OT: Inteli su već u prodaji
http://www.bgr.in/news/lava-launches...-for-rs-22000/

No, vratimo se na temu. Nezaključani One XL (aka AT&T One X) se pojavio u Australiji za 850$ (cca. 660EUR)
http://www.androidcentral.com/htc-on...ralia-mobicity
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 16.05.2012., 14:11   #886
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Postoje još i non-sense ics romovi, koji su još brži (pogotovo sa custom kernelima), ali imat htc-a bez sense-a je po meni prilično glupo i to neću stavljati.
Zašto?
Sense launcher je najgori launcher valjda. Em lagga, em troši rama nesnosno.
Senless romovi su najbolja kombinacija, jer nema Sense launchera a sve aplikacije od HTCa su tu.
Juice je offline  
Staro 16.05.2012., 14:39   #887
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
Ajde, s ics-om, tj sense 3.6/4 gar dođe customisable dock ako ništa...al meni nejviše fali mijenjanje grida s ostalih romova...previše je mjesta između ikona.
raliSHA je offline  
Staro 16.05.2012., 15:42   #888
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Zašto?
Sense launcher je najgori launcher valjda. Em lagga, em troši rama nesnosno.
Senless romovi su najbolja kombinacija, jer nema Sense launchera a sve aplikacije od HTCa su tu.
GB+sense 3.0 - free ram na evo 3d - avg 200mb
ICS+sense 3.6 - free ram - avg 340mb
Lagga nema uopće na ics-u, a rama i više nego dovoljno za sve
Dakle, po volji i po osobnoj želji svakom što će stavit....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 16.05.2012., 16:51   #889
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ja sam probao ICS i na Sensationu i na Sgs3. Govorim o stock ICS. Mogu reci da rade odlicno i jedan i drugi. Bez opbzira na free ram jer uopce nisam gledao. Doduse probao sam i na EVo3d-u i ne mogu reci nista jer je to bio leaked FW, ali je i na njemu ICS radio odlicno.
spawn je offline  
Staro 16.05.2012., 22:23   #890
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Zašto?
Sense launcher je najgori launcher valjda. Em lagga, em troši rama nesnosno.
Senless romovi su najbolja kombinacija, jer nema Sense launchera a sve aplikacije od HTCa su tu.
sta ti vrijede HTC aplikacije kad nemas HTC widgete koji su po meni najkorisnija stvar sensea i eliminiraju potrebu za instalacijom hrpetine 3rd party widgeta (koje nakon sto instaliras uspore ti mob)

tako da mos birat izmedju sense launchera i svega sto dolazi s njim (a uopce nije toliki lag kod sense launchera)
ili AOSP ROMa koji je barebones i zahtjeva instalaciju svega i svacega samo da dosegnes jednaku funkcionalnost koju dobivas sa senseom (i kakvu takvu ljepotu sucelja).


Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ja sam probao ICS i na Sensationu i na Sgs3.
ha?
Ordem je offline  
Staro 16.05.2012., 22:26   #891
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Uh, bio sam u buducnosti . Mislio na Sgs2
spawn je offline  
Staro 16.05.2012., 22:30   #892
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
vec se ponadao da ces mi dati neke dojmove

btw planiram uskoro nabaviti one x i odmah ga rootat, s-offat i sve redom
gubi li se garancija (mobitel iz vipa) s time?
Ordem je offline  
Staro 16.05.2012., 22:34   #893
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ako otključaš bootloader preko htcdeva - gubiš garanciju. Ako postoji zaobilazni način otključavanja i naknadnog vraćanja starog bootloadera - ne gubiš je.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 16.05.2012., 22:51   #894
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
sta ti vrijede HTC aplikacije kad nemas HTC widgete koji su po meni najkorisnija stvar sensea i eliminiraju potrebu za instalacijom hrpetine 3rd party widgeta (koje nakon sto instaliras uspore ti mob)

tako da mos birat izmedju sense launchera i svega sto dolazi s njim (a uopce nije toliki lag kod sense launchera)
ili AOSP ROMa koji je barebones i zahtjeva instalaciju svega i svacega samo da dosegnes jednaku funkcionalnost koju dobivas sa senseom (i kakvu takvu ljepotu sucelja).
Ovo ljepota je osobni dojam, osobno mi je preružan.
Vidiš osobno ne koristim puno widgeta i sami widgeti od Sensea mi nisu potrebni, a da ne kažem da mi ni dizajnom ne odgovaraju.
3rd party widgeti uspore mob, ali Sense ne?
ili treći izbor, senless(maknut jedino nepotrebni launcher).
100 ljudi, 100 čudi. U početku sam se i ja veselio Senseu kad je tek došao i novom dizajnu, no ubrzo je to splasnulo, a ni jedna nova verzija me nije nagnala da se vratim Sense launcheru.


Gubiš garanciju samo na softwareu, na hardwareu ostaje. Ali ako je recimo kvar hardwarea uzrokovan zbog softwarea garancija ne vrijedi
Juice je offline  
Staro 16.05.2012., 23:07   #895
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Ovo ljepota je osobni dojam, osobno mi je preružan.
Vidiš osobno ne koristim puno widgeta i sami widgeti od Sensea mi nisu potrebni, a da ne kažem da mi ni dizajnom ne odgovaraju.
pa dobijes kalendar, kalkulator, fm radio, music widget, bookmarks, people, faceboot/twitter, sms, notes, recording, latitude, weather, clock, video, mail, settings widgete, itd

ima tu dosta potrebnih/korisnih stvari

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
3rd party widgeti uspore mob, ali Sense ne?
pa ne uspore toliko (naravno govorim o official ROMovima, ako ces instalirati sense ROMove sa custom kernelima, neces imati gotovo nikakav lag sa senseom) i ne moras se zajebavat svaki put sa instalacijom hrpetine aplikacija.
i touchwiz, i motoblur, i LGevi/Sonyevl launcher usporavaju mobitele..

Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Gubiš garanciju samo na softwareu, na hardwareu ostaje. Ali ako je recimo kvar hardwarea uzrokovan zbog softwarea garancija ne vrijedi
jesi siguran za ovo? prvi put cujem za dvojnu garanciju
inace vidim da svi vracaju default postavke softvera (stock ROMove) cim im se nesto pokvari i moraju vracati mob u servis da im slucajno ne bi odbili garanciju.
Ordem je offline  
Staro 16.05.2012., 23:28   #896
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Ordem Pregled postova
pa dobijes kalendar, kalkulator, fm radio, music widget, bookmarks, people, faceboot/twitter, sms, notes, recording, latitude, weather, clock, video, mail, settings widgete, itd

ima tu dosta potrebnih/korisnih stvari

pa ne uspore toliko (naravno govorim o official ROMovima, ako ces instalirati sense ROMove sa custom kernelima, neces imati gotovo nikakav lag sa senseom) i ne moras se zajebavat svaki put sa instalacijom hrpetine aplikacija.
i touchwiz, i motoblur, i LGevi/Sonyevl launcher usporavaju mobitele..

jesi siguran za ovo? prvi put cujem za dvojnu garanciju
inace vidim da svi vracaju default postavke softvera (stock ROMove) cim im se nesto pokvari i moraju vracati mob u servis da im slucajno ne bi odbili garanciju.
Znam da ima dosta widgeta, ali ne odgovara mi dizajn kao što rekoh.
Ja govorim o custom a i pomoću Titanium backupa to instaliranje aplikacija se riješi u dva klika.

Siguran sam za garanciju.
To vraćanje što rade je drugo, oni nisu radilu unlock bootloadera preko HTCdeva. Čim napraviš unlock preko HTCdev njima se šalje automatski tvoj IMEI i to je to, u bazi si i vrijedi ti garancija kako sam rekao gore.
Juice je offline  
Staro 17.05.2012., 13:13   #897
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Planiram kupit one x ovih dana, a zaostajem totalno po pitanju znanja o mobitelu... Jel moguce ikako srediti da baterija dulje traje?
ZMAJ je offline  
Staro 17.05.2012., 13:15   #898
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Izdali su update koji malo poboljšava trajanje baterije, ali je to još uvijek daleko od idealnog. Ne možeš očekivati neko enormno trajanje baterije od zvijeri sa quadom i ogromnim ekranom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 17.05.2012., 13:29   #899
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
Jel moguce ikako srediti da baterija dulje traje?

Kao i uvijek, custom kernel i ROM.
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline  
Staro 17.05.2012., 14:01   #900
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor hammer_of_thor Pregled postova
Kao i uvijek, custom kernel i ROM.
I tweakanje auto brightnessa, undervolt cpu-a..
Promjena radia (baseband) zna isto pomoci ali pazljivo s tim
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na