Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2018., 15:06   #151
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Complete Mod za sva 3 Stalkera radi uredno sa steam verzijom. Ima ih na moddb za skinuti, svakako preporuka ako se prvi put susrecete sa serijalom. Minimalno kvari story i remeti gameplay, maksimalno utjece na eyecandiness
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 15:15   #152
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Complete Mod za sva 3 Stalkera radi uredno sa steam verzijom. Ima ih na moddb za skinuti, svakako preporuka ako se prvi put susrecete sa serijalom. Minimalno kvari story i remeti gameplay, maksimalno utjece na eyecandiness
Ja bih ipak za Shadow of the Chernobyl preporučio Autumn Aurora... Complete mod napravi igru prelaganom a AA opet malo težom pa možda i nije za početnika (serijala) ali mod je prejeben. Story ne dira ali je popeglao sve bugove pošto mu je temelj Zone Reclemation Projekt. A moram napisati da što se tiće i eye candya da je barem 2 koplja ispred Complete moda. A nije ni bolesno težak ili kompleksan ko misery nego taman nešto između.

https://www.youtube.com/watch?v=CQgPggTIniA
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...

Zadnje izmijenjeno od: IHrvojeI. 17.05.2018. u 15:20.
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 15:48   #153
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Došao sam samo posrat tvorca teme jer je sigurno pogriješio...

Ne mogu ja toliko čekat. Samo ću to reć. STALKER je zadnja igra koju sam igrao zakeljen za ekran i znojnim dlanom pokušavao zadržati miš da ne pobjegne.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 16:08   #154
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
može link? to radi normalno preko steam stalkera?
vec me preduhitrio kolega, ali samo da kazem da meni na gog verziji complete mod radi bez greske. za sada bez bugova, a tezina na drugoj od najteze mi je savrsena (moj prvi prelazak igre).

ovaj autumn aurora mi isto izgleda super. da li bi sejvovi sa complete moda radili na autumn aurori?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 16:11   #155
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Stalker je jedina igra koju sam prestao igrati sa slusalicama i u mraku. Jbga, takodjer je i jedina igra koju sam morao prestati igrati jer od te atmosfere (tj od prevelikog uzivljavanja u pricu) sam cesto zavrsavao sa pulsom 199bpm i hladnoznojnim rukama. Nikad nijedna igra nije tako utjecala na mene fizicki (ni doomovi ni nista) Eto, nazalost, nikad ih nisam ni zavrsio, samo ponekad upalim ali na tiho pojacanim zvucnicima i trudim se ne udubiti se u ekran.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 16:11   #156
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Samo kod Complete moda, mislim da na CoPu, igru sa Steama treba prvo pokrenuti kao Vanillu, onda ugasiti i tek tada instalirati Complete mod.

U protivnom može rezultirati nepokretanjem igre.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 16:23   #157
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
vec me preduhitrio kolega, ali samo da kazem da meni na gog verziji complete mod radi bez greske. za sada bez bugova, a tezina na drugoj od najteze mi je savrsena (moj prvi prelazak igre).

ovaj autumn aurora mi isto izgleda super. da li bi sejvovi sa complete moda radili na autumn aurori?

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
Sumnjam da bi radili... Ako ti je ovo prvi prelazak igre možda ti je i bolji Complete mod jer AA baš i ne prašta...

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Stalker je jedina igra koju sam prestao igrati sa slusalicama i u mraku. Jbga, takodjer je i jedina igra koju sam morao prestati igrati jer od te atmosfere (tj od prevelikog uzivljavanja u pricu) sam cesto zavrsavao sa pulsom 199bpm i hladnoznojnim rukama. Nikad nijedna igra nije tako utjecala na mene fizicki (ni doomovi ni nista) Eto, nazalost, nikad ih nisam ni zavrsio, samo ponekad upalim ali na tiho pojacanim zvucnicima i trudim se ne udubiti se u ekran.
Dan danas se sjećam kako mi je bilo kad sam se prvi put spustio u Agroprom Research Institute, ona ko sirena koja škripi dok se okreće, ono zeleno radioaktivno sranje po podu i tu i tamo čuješ kako onaj bloodsucker zavije negdje u daljini - nenadjebivo.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 19:15   #158
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Sumnjam da bi radili... Ako ti je ovo prvi prelazak igre možda ti je i bolji Complete mod jer AA baš i ne prašta...
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 20:15   #159
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor piydek Pregled postova
A da... Ako se navučeš na stalkera tek si onda naj***o (ne znam dali se smije psovat)... Mislim da je Stalker najbolje što jedna igra može pružiti... Odličan gameplay, mnogo dobra priča, vrhunska atmosfera i odličan živi svijet.
E, javi nam kako ti je kad dođeš u Agroprom RI ali u podzemlje... Malo koga je taj lvl ostavio ravnodušnim...
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 20:46   #160
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
A da... Ako se navučeš na stalkera tek si onda naj***o (ne znam dali se smije psovat)... Mislim da je Stalker najbolje što jedna igra može pružiti... Odličan gameplay, mnogo dobra priča, vrhunska atmosfera i odličan živi svijet.
E, javi nam kako ti je kad dođeš u Agroprom RI ali u podzemlje... Malo koga je taj lvl ostavio ravnodušnim...
Taj dio prošao i bilo mi je prejebeno. Kad sam se vratio na površinu, bilo je nešto poput: u stanju vrtoglavice i polu-ludila, sa podvijenim repom i egzistencijalnim strahom bježim do prvog svjetla koje vidim u nadzemnom svijetu i sa pištoljem u jednoj ruci, a votkom u drugoj čekam dan.
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 23:23   #161
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
I boom. Splasnuo hype.
Bit će jebeni P2P MMO. WTF??!! (ove spike s perma deathom i kupovanjem likova je dovoljan razlog zašto im ne vjerovati da ne bude p2w).

"Sergey Grigorovich talked to the press about the game, yesterday in Kiev. The game wasn't shown."

Link, ali na ruskom.

Citiraj:
They looked back at the trilogy and identified what people loved about it, but also at how developing a game evolved since then, digital distribution etc.
Old X-Ray hasn’t been updated since 2011 when Stalker 2’s development was halted
They’ve been working on a new engine, X-Ray 3.1 for a year
The engine can handle advanced photorealistic graphics, a unique lighting system but also older technologies without affecting the game’s look (I think he means it has ray tracing but also traditional lighting)
The engine is multiplatform and they want to finish developing it by the end of this console generation. They hope Nintendo will have a stronger console out by 2020
A-Life was difficult to work with. In an era when many gamers did not have Internet, they wanted to make a singleplayer game that felt like an online game, where stalkers have personalities and animals follow their instincts and a food chain
Stalker 2 will be an online game, no singleplayer – „why create a simulation, when we can have real people in the game now? Why write NPC behaviour systems, when you can have real people doing what they want. They will fill the game world with their real life, not an artificial one. We just have to give them the right tools”
The timeline is not locked, they might even soft-reboot it
Players won’t be split into factions from the start. All players have the same common quest. When a players reaches the goal, a blowout will redistribute the Zone’s balance of resources. They hope this mechanic will create dynamic clan systems, with players creating their own alliances and fights. Some will want to maintain the state of the Zone, others will want to update it as it would be better for their alliance. This is based on the Clear Sky faction system.
You can be a loner and don’t join any alliance
BUT! They still have an AI system, jokingly named „O-Consciousness”. This constantly updates the game world – from the state of the resources, to moving anomalies and controlling mutants.
They considered a battle royale mode but they think it may not even be popular anymore by the time the game launches. Faction war has always been popular in the Stalker community, however. Players will have the freedom to create arenas and battle royale modes if they want (I think he means in-game, not through modding)
They want to keep the game on for a long time, so they’re aware of the need for constant updates. They need it to bring a steady strem of money, but they don’t want it to be pay-to-win and they won’t split the community through DLCs
They will have cosmetic transactions: a lot clothes, player and weapon skins, music for the fireside guitar. There may be a mod workshop.
In-game money can be bought with real money. There will be a „contraband store” where players can buy equipment for in-game money, but hunting artifacts will be more profitable
The game has perma-death. After you lose three characters, you’ll have to buy new ones with in-game currency. Yes, this means you may have to pay real money. Joining an alliance and making friends will thus be beneficial.
They don’t want to reveal the anomalies, mutants and artifacts because they’re still designing them. They claim some anomalies wouldn’t work in a singleplayer game and they want to make surprising new mutants.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 23:31   #162
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Ma nek se goni u 3PM...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2018., 23:52   #163
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Battle royale mod u Stalkeru, kupovanje charactera kada umres....

Jel je ova ekipa malo retardirana?
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 00:00   #164
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Crko daboga.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 00:03   #165
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Neka me netko ispravi ali mislim da je i prije bilo priče o STALKER MMO-u... Nije da sam oduševljen ali nisam ni razočaran.
Ako se dobro sjećam, spika je bila napraviti stalker survival mmo igru koje će imati i SP. Razlika je u tome što su svi drugi stalkeri - pravi ljudi. Postojale bi neke SP misije i bilo bi nekog storytellinga ali neke misije bi bile MP tipa, rat za Rostok itd. Dakle, igra sa SP pričom u MMO svijetu. Ne mora biti nužno loše, dapače. Barem se nadam tome.
Zamislite zonu prepunu stalkera, neki su duty, neki freedom ovo ono i svi imaju svoje questove po različitim dijelovima zone. Nekom loneru je quest isti ko i nekom iz Duty-a ili plačenika pa se pofajtaju negdje u nekom podzemnom labaratoriju... A opet imaš MP misije ilitiga raidove... Moglo bi to bit mnogo dobro!
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 00:16   #166
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Ne, ne bi. Ne moze bit dobro. Nitko prve igre nije igrao zbog MP komponente. To je SP igra gdje se uživiš i igraš.

MP sa sobom povlači cheatere, exploitere, zanemarivanje kvalitetnog sadržaja, misija i priče u korist MP-a i mikrotransakcija.


Jedino kad bi to u neku ruku bilo dobro da se igra plati i gotovo, bez f2p i p2w gluposti, bez mikrotransakcija, bez žrtvovanja kvalitete sadržaja za solo igranje, itd. A svi znamo da svi oni žele samo dići igru sa ingame shopom. I da, ruske MP igre sve do jedne uvijek imaju loše servere.
EFT je na nekom polu dobrom putu do toga, ali istu su shady as shit za sada.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 18.05.2018. u 00:22.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 09:25   #167
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ne, ne bi. Ne moze bit dobro. Nitko prve igre nije igrao zbog MP komponente.
Pa naravno da je MP malo ko igrao kad je bio bazičan... Bezvezni neki modovi ali ovo, ako se napravi kako treba, bi moglo biti prva liga.
Nemoj me krivo shvatit, i ja bi rađe da je SP ali jebiga... Što je tu je. Možda bude dobro, možda bude loše a možda je ovo i patka..
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 09:36   #168
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,530
Fuck off Grigorovich. ne zanima me takav STALKER niti 0,1%.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 09:44   #169
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Hype je trajao ravno 2 dana

Čitam i ne vjerujem, kao da su preuzeli sve najgore iz današnjeg gaminga i ubacili u igru.

I onda kao šećer na kraju pročitam kako ćeš morati plaćati novog karaktera kad umreš. Mislim da se ni EA ovog nije sjetio

Kakav šamar svim fanovima, zar ne kuže da Stalker 2 nije Overwatch ili Fifa, gdje imaš baze od 10 milijuna igrača pa možeš furati "game as a service" model, ovdje pričamo o niche igri koju bi uglavnom kupovali fanovi jednice - igrači od 25+ godina, i tu ne možeš imati stalni priljev novca bez da unakaziš igru s plaćenim sadržajem.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 10:07   #170
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,301
Reko sam ja ovaj topic treba zaključati,samo se živciram.Bit će branje para a od Stalkera niti "S".
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 10:32   #171
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ne, ne bi. Ne moze bit dobro. Nitko prve igre nije igrao zbog MP komponente. To je SP igra gdje se uživiš i igraš.

MP sa sobom povlači cheatere, exploitere, zanemarivanje kvalitetnog sadržaja, misija i priče u korist MP-a i mikrotransakcija.


Jedino kad bi to u neku ruku bilo dobro da se igra plati i gotovo, bez f2p i p2w gluposti, bez mikrotransakcija, bez žrtvovanja kvalitete sadržaja za solo igranje, itd. A svi znamo da svi oni žele samo dići igru sa ingame shopom. I da, ruske MP igre sve do jedne uvijek imaju loše servere.
EFT je na nekom polu dobrom putu do toga, ali istu su shady as shit za sada.
Slažem se i mećem lokot na ovu temu, ljut te razočaran u gramzive govnare...

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:01   #172
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Nemojte se uzrujavat i pecat na fejk vijesti

https://www.neogaf.com/threads/s-t-a...ngine.1462490/

Ja sam po prvi put sad krenuo sa Stalkerom SoC, jer prije nisam komp za pokrenut.
Igram samo sa Complete modom. Kakva igretina

Prvi put kad se spustiš u Agropromu u onaj tunel...
noda je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:03   #173
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Ok, ima nade.

Izgleda da se netko pošteno poigrao našim osjećajima. Ovo je neki stari interview i sad rusi ga objavili kao da je jučer izašao, odnosno na dno su nadodali samo update da izlazi 2021. godine.

https://twitter.com/shaikhulud/statu...17779932696576

https://twitter.com/shaikhulud/statu...18324995067911


Nadam se
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:03   #174
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
o di si noda, i ti uskrsnuo ko stalker
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:09   #175
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
A eto, kuća poso i te spike

Al sad mi je cilj preć sve Stalkere, a onda i Metro igre

Bližim se kraju SoC-a. Ima neka preporuka s čim dalje nastavit? Call of Pripyat ili Clear Sky? I koji mod stavit za prvi prelazak, isto complete il nešt drugo?
noda je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:09   #176
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Clear Sky pa Call of Priypat
I piči sa Complete modovima.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:22   #177
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
mali ot nemojte zamjerit

na gog vidim su đabalesko skoro stalkeri, ali to onda nemre u steam library nego se preko goga igra? (znam da se može dodat non steam igra u steam, ali nemre se baš u library s goga?)
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:24   #178
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
@brko
ok, znači redoslijedom kak su izlazile

@mamut
Mislim da je isto ko i sa svim gog igrama.

Skines instalacijski file i to je to. Nemreš dodat u steam library.
noda je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:34   #179
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,156
Eto, ipak patka...
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2018., 12:37   #180
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ne ide gog igra u steam cak ni kao shortcut. Barem ja nisam nasao nacin kako ubaciti witchera, tj gdje mu je exe.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na