Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 09.08.2009., 20:38   #1
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Recesija - nedodirljivi bi mogli pasti pt1

Eto danas čuo za vijest jedan od boljih naših uvoznika ošo ća... http://www.elkotech.hr/ dakle počelo je... ode dobar dio xfx-a, gigabyte-a, ocz-a, creative-a, sapphire-a...itd. Sve piše na linku...žao mi gigabyte-a i xfx sad će cijene ziher gore...
hello! je offline  
Staro 09.08.2009., 20:42   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Bad news, neizbježno nažalost s obzirom na sve okolnosti na tržištu, nadam se samo sa će ostatak dobavljača pokriti tu rupu i povećati narudžbe kako bi se izbjegao porast cijena
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.08.2009., 20:51   #3
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Zato je abit jos proslo ljeto nanjusio sto su nam spremili Bushoglavi i njegovi Zidovski frendovi...
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline  
Staro 09.08.2009., 21:05   #4
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Sad će početi domino efekt, pa vise necemo moci di kupovati
Gx25 je offline  
Staro 09.08.2009., 21:05   #5
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Šteta.
Gilbert5 je offline  
Staro 09.08.2009., 21:06   #6
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Zato je abit jos proslo ljeto nanjusio sto su nam spremili Bushoglavi i njegovi Zidovski frendovi...
Nanjušio je definitivno, i mislim da nije jedini ...

p.s. Bušotina ima gro frendova

edit: ovo gledam, na globalnom planu je stvarno koma, i uzevši da je ovo dolje problem sa brodogradnjom, a ja osobno znam kakvo je stanje u građevini...kaos.

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 09.08.2009. u 23:56.
Halos je offline  
Staro 09.08.2009., 22:52   #7
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Baš šteta.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline  
Staro 09.08.2009., 23:26   #8
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Mater....Sad kad sve spadne na msan, onda smo ga jebali
tech je offline  
Staro 09.08.2009., 23:37   #9
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Pa ni Msan nije bas dobro.
ima hrpu nenaplacenih potrazivanja od drzave.
I koliko sam cuo poceo je povlacit robu iz trgovina da ispuni narudbe, jer nemaju love za dodatne narudbe.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline  
Staro 09.08.2009., 23:47   #10
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
ja samo želim da se napravi reda na tržištu, neka ostanu samo najkorektnije firme sa najboljom uslugom. vidjeti ćemo da li su te kvalitetne firme kupci prepoznali.

isti klinac će se dogoditi i u drugim strukama. zima će biti duga i teška.
npr. u našoj brodogradnji (moja branša): digli su trošarine i duga davanja bez obzira na veličine i cijene barki/brodica, tako da je i najmanja barka poskupila 30%. probajte izračunati kako će to utjecati na gubljenje radnih mjesta u našoj (navodno) morski orjentiranoj državi...
tako će našim morem stranci imati više mjesta, neće im smetati "domorci" sa svojim kaićima.
da ne govorim da je to napravljeno "preko noći" kada su većina brodograditelja imali dogovorene poslove i tko zna koliko će tih i takvih poslova propasti zbog toga.

tko vam kaže da se, isto tako, neće uvesti trošarine na računala i komponente ako vlada pomisli da "tu ima novaca"?
mymoon je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2009., 00:07   #11
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Bit ce tesko... slusao sam ispovijed jednog tipa (jos prije krize) koji radi kao prodavac u trgovini hardvera (da ne reklamiram kojoj). Kaze da ne moze vjerovati kako glupi i osorni ljudi dolaze kupovati PC. Dolaze mu ljudi i traze npr. "quad core za najvise 3000kn".

Kaze da je u pocetku pokusavao kupcima objasniti, savjetovati sto da kupe. Da ne forsiraju npr. quad core, tj. da radije uzmu jacu graficku. No odustao je jer su kupci bili uzasno osorni i bezobrazni. Ako oni hoce quad core za 3000kn, on se vise nece s njima prepirati, jer su mu vec nekoliko puta zvali sefa poslovnice i tuzili se da je bezobrazan i da ne zna svoj posao i stjaznam jos sto...

Ako zeli prodati PC i time zadrzati posao, stavit ce unutra najjeftinije napajanje s najjeftinijom plocom, 1GB RAM, HDD od 100 i kusur GB, graficka ne treba jer je na ploci, stavi se u plasticno kuciste... jos doda USB stick od 2GB + tastaturu, misa i zvucnike kao poklon. Da se razumijemo, kupac ce dobiti racun, svaka od tih komponenti ima garanciju, legalno je uvezena u drzavu, nije do tada koristena (nove su) no ne bih se kladio da za jedno 2 godine nece poceti krepavati...

Nazalost, jako puno ljudi trazi sto jeftiniji PC i tomu tezi nase trziste. Jaci brandovi niti nemaju sto puno traziti na nasem trzistu, jer zbog nekoliko desetaka high-end grafickih kartica me isplati se uvoziti neki brand. A da budemo iskreni, OCZ je bio sramezljivo zastupljen na nasem trzistu, a u zadnje vrijeme je skoro pa iscezao...

Za nas kupce ovo nista posebno ne mijenja, ponuda nece biti nista puno losija, no mislim da bi mnogi web shopovi mogli osjetiti stezanje jer nece moci zanglirati medju dobavljacima...
Amepshi je offline  
Staro 10.08.2009., 00:16   #12
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
Pa ni Msan nije bas dobro.
ima hrpu nenaplacenih potrazivanja od drzave.
I koliko sam cuo poceo je povlacit robu iz trgovina da ispuni narudbe, jer nemaju love za dodatne narudbe.
+ ona njihova ideja sa proizvodnjom kompova Msan kao brand (tipa HP, IBM, COMPAQ itd..) je propala..ne prodaje se dovoljno veliki broj računala

tu su mislim grdu lovu izgubili.
Hamm je offline  
Staro 10.08.2009., 00:19   #13
hello!
Premium
 
hello!'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 105
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
ja samo želim da se napravi reda na tržištu, neka ostanu samo najkorektnije firme sa najboljom uslugom. vidjeti ćemo da li su te kvalitetne firme kupci prepoznali.
Mislim da to više nema ni veze raspad sistema je još od Božića tam, hg i vemil niš ne kupuju, pa oni nemaju zajedno 3 ploče matične u "megastorovima" i to je veliki udarac za veleprodaje pa se gase polako...isto tako bez ovih dva velikana i još par njih boljih neće bit ni veleprodaja jer nemre msan pogoniti onu svoju zgradurinu s nogometnim terenom na krovu s desetak webshop-ova...sve u svemu ispada da bu grdo jer kad ostane jedna dvije veleprodaje onda je tu kraj s fer tržištem...a onda najkorektnije firme s najboljom uslugom brzo to prestanu biti. A po meni svi ovi što su ostali neće se potrgati sada da uzmu više robe ili brandove koje smo sada izgubili ovime jer nema potrebe(potražnje),jer da je ima nebi ni ovi zatvorili tako da ovo što imamo..imamo
hello! je offline  
Staro 10.08.2009., 00:58   #14
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Po meni, svi veliki ce uci u stanje hibernacije dok ne udjemo u EU. Gurat ce dok ce ici, maksimalno stedjeti kapital pa da ih vlasnici mogu sto bolje prodati strancima kada jednom napokon udjemo u EU.

Malo smo trziste koje ne tezi razvoju informaticke znanosti. Cast iznimkama, ali kod nas rijetki kupuju vecu procesorsku snagu da bi nesto stvarali.
Amepshi je offline  
Staro 10.08.2009., 08:53   #15
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
vidjet cemo kako ce proci bozic nakon toga ce se znati tko zatvara a tko ostaje.

Elkotech se malo zaletio sa nekim stvarima uzeo je malo previse robe koju nije prodao i eto logican tok stvari je to sto se desilo.

msan je u banani jer su u rugvici napravili cijeli kompleks a trziste se duplo smanjilo.
vemil ako nekihne do bozica to ce biti cudo.

sad ce se vidjeti tko ima dobru logistiku i organizaciju unutar firme, jer kao sto znamo krizu prebrode najbolji a ti onda kupe vrhnje
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 10.08.2009., 09:34   #16
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311