Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.03.2018., 16:38   #1891
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Mi balkaneri smo stvarno najjači. Da sam za kompom izvuko bi iz teme citate di se ljudi žale jer su im zamjenili i nedaju pare, i ove slučajeve di vraćaju pare, odnosno di ljudi nisu zadovoljni ni s jednim ni s drugim.

Lol
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 16:42   #1892
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Upravo to. Kad su se u HG Šrotu mjenjali 4 i pol godine stare Barracude od 320GB od 600-700 kn, nije se pristajalo na 640 ili 750GB disk, tražile su se pare, na sud se išlo

Kad ti negdje daš 200 kn, ti si sebi BOG. I nema dalje

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2018., 17:19   #1893
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Stvar je principa.

Prvo - očito sam budala.

Drugo, evo idem sad zvati ostale dućane da dokažem da si ti u pravu i da to nitko ne bi prihvatio, iako ja trenutno imam situaciju samo s Protisom i nijednim drugim dućanom.

Treće, mene nitko ne treba žaliti.

Četvrto, dućan kojeg boli k za kupce, koji "radi po zakonu"
Protis je ovdje sve odradio po zakonu, nema potrebe za navodnim znakovima. Dobio si lovu i GG. Nisu poduzetnici ovdje da bi ugodili kupcima nego lovu zaradili. Zapamti ovu situaciju kad izdahne grafa par mjeseci prije isteka jamstva i inzistiraj na svojoj lovi.

Citiraj:
Autor ssarik Pregled postova
Navedi mi te države u Europi gdje ne možeš "obnavljati" jamstvo na proizvod u slučaju kvara i kontinuiranih zamjena proizvoda (ne moraš jer znam da ih je malo i da su nebitne u ovoj priči).
Nemačka, Francuska, UK, Španjolska, Austrija, Nizozemska, Danska, Švedska, za ostale nisam siguran, ali tamo novi proizvod - novo jamstvo nema. U 99% situacija nastavlja se staro. Nema novog jamstva ako se izmijeni MBO na mobu, laptopu i ostalome.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 17:23   #1894
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Upravo to. Kad su se u HG Šrotu mjenjali 4 i pol godine stare Barracude od 320GB od 600-700 kn, nije se pristajalo na 640 ili 750GB disk, tražile su se pare, na sud se išlo
A tek BFGove grafičke (petogodišnje jamstvo ako se ne varam), 8800gtx i slične, sa iznosima na računu od 4-5 tisuća

BFG je propao pa zamjenskih nije bilo
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 17:24   #1895
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Mene iskreno čudi kako itko ima volje za bavljenje trgovačkim djelatnostima u Hrvatskoj uz ovakve "klijente".

1. Ne valja ako se držiš zakona
2. Ne valja ako se ne držiš zakona
3. Ne valja ako vratiš novce
4. Ne valja ako ne vratiš novce
5. Ne valja ako daš isti proizvod
6. Ne valja ako ne daš isti proizvod
7. Ne valja ako daš bolji proizvod
8. Ne valja ako ne daš bolji proizvod
...

Ništa ne valja...

Prije 5 godina sam platio napajanje / RAM / procesor / vešmašinu / četkicu za zube ... x000 kn i ima garanciju od 5 godina

Pokvari mi se nakon 4 godine i 363 dana i zakon me štiti na način da mogu dobiti:

a) proizvod koji je 4 godine i 363 dana noviji od onog kojeg sam dosad imao, s još 5 godina garancije. Dakle u svakom pogledu bolji od onog koji je u prvotnom trenutku kupljen
b) kompletan novac nazad (bez amortizacije opreme za navedeni period)

Ali ne!

Zašto ja ne bih tražio još?

Zašto mi se ne bi omogućilo da:

a) dobijem proizvod koji je noviji i moderniji i sad košta više, pa da ga fino prodam i zaradim!
b) dobijem novce nazad, jer sad isti takav proizvod košta puno manje i već je zastario, a ja bih htio najnoviji. Oni mi nude isti takav, a ja to neću, jer hoću bolje na tuđi trošak.

Ukratko...mindset domaćih kupaca koji su previše zaštićeni i previše si dopuštaju. Bar do trenutka kad se sami počnu baviti tim ili sličnim djelatnostima, pa im se isto i vrati... No, onda opet ne valja
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 17:32   #1896
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Nemačka, Francuska, UK, Španjolska, Austrija, Nizozemska, Danska, Švedska, za ostale nisam siguran, ali tamo novi proizvod - novo jamstvo nema. U 99% situacija nastavlja se staro. Nema novog jamstva ako se izmijeni MBO na mobu, laptopu i ostalome.
mene također čudi zašto to nije uobičajena situacija svugdje.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 17:35   #1897
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
mene također čudi zašto to nije uobičajena situacija svugdje.
Mene čudi zašto bi bila. Pa te molim da obrazložiš zašto bi trebali davati novo jamstvo?

Kupio si proizvod s 3 godine jamstva, i proizvođač će jamčit da radi u te 3 godine, dal zamjenom il popravkom. Ostalo je tak nebitno.



Još jedna stvar po kojoj su kupci kod nas u regiji na dobrom. Recimo jedan Dell daje 3 godine jamstva kod nas na balkanu, ne u cijelom svijetu.


EDIT:

Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
krivo si shvatio. meni je logično da nakon isteka 3 godine nema više jamstva taman da je jedan dan prije isteka gare izmjenjen neki dio i stavljen novi. dakle NE očekujem da imam novo jamstvo na taj novi dio. ja sam zadovoljan sa svoje 2/3/5 godina gare.
Ok, krivo sam te shvatio

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 01.03.2018. u 18:19.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 18:00   #1898
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
krivo si shvatio. meni je logično da nakon isteka 3 godine nema više jamstva taman da je jedan dan prije isteka gare izmjenjen neki dio i stavljen novi. dakle NE očekujem da imam novo jamstvo na taj novi dio. ja sam zadovoljan sa svoje 2/3/5 godina gare.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 18:35   #1899
ssarik
Terror Absolut!
Moj komp
 
ssarik's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Earth
Postovi: 802
A jeste jaki likovi.

Meni je fascinantno to što dućan "daje" 3 opcije:

a) popravak artikla
b) zamjenu artikla za isti ili sličan
c) povrat uplaćenih sredstava

RAM se popraviti ne može, a) opcija otpada, istog artikla nema na lageru pa mi zamjenu ne mogu dati, sličnog (identičnog u suštini) isto po njima nema iako ga mogu tamo kupiti isti tren i odnijeti doma za ~700kn, fuck logic, znači b) otpada jer eto jebiga.

c) može naravno, za njihov interes daleko najbolje, kao što je rekao darkydark nisu oni poduzetnici, njima je cilj zaraditi. Jebeno će ubuduće od mene zarađivati.

Isciganili su se zbog 300kn, ja sam ih prekrižio, po nekima sam debilan, neka sam. I veće veze su se raspadale zbog manjih sranja.

Raspisujemo se bezveze oko stvari koje uopće nemaju nikakve veze niti su u kontekstu mog slučaja, a povezuju se s njim. Nikakvu ja nisam tražio nadoplatu niti produljenje garancije, već zamjenu koju očito dobiti ne mogu.

U svakom slučaju tražiti ću povrat originalno uplaćenih sredstava, ne ću pisati nikakve dopise ni primjedbe jer će to trajati 2 tjedna+, još će mi naplatiti ležarinu i slične namete pa na kraju ne ću dobiti ni tih 400-tinjak kn niti sjeban RAM jer će proći rok od 45 dana za preuzimanje opreme, a to mi ne treba. Prodavač mi uživo nije imao što reći na pola mojih upita, ali da mu je sve to smiješno kao i meni, jeste. Monty Python, dobro je sve.

PS @darkydark - "rade po zakonu" je pod navodnicima ne zato jer oni ne rade po zakonu, nego da rade po zakonu koji je tako vrhunski složen da je u najvećem mogućem interesu prodavača. Radio sam i ja u prodaji pa znam nešto, a to je da je kupac uvijek u pravu, pogotovo ako se ne ponaša kao seronja i ako ne traži više od onog što je platio.
ssarik je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2018., 18:50   #1900
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Stvarno ne vidim što tebe to pogađa.
Ne mogu ti zamjeniti uređaj, dobiti ćeš pare nazad. Gdje si ti to oštećen da si nezadovoljan sa njima?
henri_007 je online