Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2010., 23:31   #1
Zert
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 38
Problem!! Frustirajućii

Vlasnik sam laptopa Asus F5Nseries-a!! Laptop je star godinu i nešt sitno i do prije tjedan dva je radio ko urica , sve super bez ikakvih problema.
Sve dok se nije sam od sebe počeo smrzavati, i to bez obzira šta ja radio. Prije samog smrzavanja ponekad čujem zvuk ko jako zujanje!!! Zujanje nije konstantno tj. ne pojavljuje se svaki put prije smrzavanja.
Dok mi se smrzne, nemogu ništa napraviti osim da ga ugasim i ponovno upalim!!
U pokušaju da odklonim problem nanovo sam nasnimio windowse itd.. ali ne pomaže pa mislim da je problem s hardware-om
Pa me zanima dal se tko susreo s takvim problemom ili sličnim ili da zna šta ne štima s mojim laptopom!!
Laptop pazim nije mi nikad opao ni slično!!

hvala vam na pomoci!:-)
Zert je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 23:35   #2
ProboY
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
nisam previše iskusan ali mislim da ti je hdd izgubil brzinu. dali ti se to dogodi nakon nekog vremena normalnog koristenja? dali ti vrijeme korištenja jednako i onda se smrzne ili nekad možeš dugo koristit nekad kratko?
ProboY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2010., 23:51   #3
Zert
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 38
onak svaki puta se događa u različitom vremenskom periodu!! Onak može proci 10tak sati da se ništa ne dogodi a i može se desiti da mi se 2 puta smrzne u 20 minuta!!
Zert je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 00:11   #4
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor ProboY Pregled postova
nisam previše iskusan ali mislim da ti je hdd izgubil brzinu. dali ti se to dogodi nakon nekog vremena normalnog koristenja? dali ti vrijeme korištenja jednako i onda se smrzne ili nekad možeš dugo koristit nekad kratko?
moze malo jasnije ono o brzini ?
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 01:07   #5
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Jel ti prije nego se smrzne prilicno opterecen, da dosta toga radi, moguce da je problem pregrijavanja. Jesi ikako cistia/rastavlja laptop da maknes prasinu sa ventilatora i doticnih mu dijelova?
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 14:53   #6
ProboY
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
ja sam imal problem ugl zgubil je nakon nekog vremena brzinu i to rad bassa naijvijerovatnije problem je bil u zvucniku koi je tresel mog hdda i pojebal unutra nekog vraga. on je jako soporo otvaral ali nije vrisnul. nekad se zamrzaval i sve zivo radil. tj svaki put nakon kojih 1 sat se smrznul i vise nije htel nista radit osim da se restarta i ponovo sve radi... radilo se o barracudi 160gb hdd. I to nakon 1 i pol godine starosti. Imam sreče pa sam poslal na garu i sve je ok bilo. oni su rekli da je on izgubil catch brzinu od puno vibracija
ProboY je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 15:45   #7
Zert
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 38
smrznut se zna sam od sebe tipa čim se upali odmah!! nema veze s opterečenjem!! budem probao danas očistit prašinu ali sumnjam da bude to riješilo problem!!
Zert je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 19:25   #8
ProboY
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
hdd ti je vrisnul. Upravo sad sam imal takav slučaj kod bratića. 1000 % ti je hdd kriv. evo ja sam stavil drugi hdd u komp i radi normalno. kupi novi hdd ili isprobaj. ja ti imam laptop acer i iz kca sam kolko vidim i ti si pa bi mogli sprobat da se uvijeriš da je hdd kriv. Javi mi se ak oces na pm. LP
ProboY je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 20:27   #9
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
dupli post
__________________
SS

Zadnje izmijenjeno od: SlavoS. 16.01.2010. u 20:37. Razlog: krivi gumbic
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 20:35   #10
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor ProboY Pregled postova
nisam previše iskusan ali mislim da ti je hdd izgubil brzinu. dali ti se to dogodi nakon nekog vremena normalnog koristenja? dali ti vrijeme korištenja jednako i onda se smrzne ili nekad možeš dugo koristit nekad kratko?
Citiraj:
Autor ProboY Pregled postova
ja sam imal problem ugl zgubil je nakon nekog vremena brzinu i to rad bassa naijvijerovatnije problem je bil u zvucniku koi je tresel mog hdda i pojebal unutra nekog vraga. on je jako soporo otvaral ali nije vrisnul. nekad se zamrzaval i sve zivo radil. tj svaki put nakon kojih 1 sat se smrznul i vise nije htel nista radit osim da se restarta i ponovo sve radi... radilo se o barracudi 160gb hdd. I to nakon 1 i pol godine starosti. Imam sreče pa sam poslal na garu i sve je ok bilo. oni su rekli da je on izgubil catch brzinu od puno vibracija
Citiraj:
Autor ProboY Pregled postova
hdd ti je vrisnul. Upravo sad sam imal takav slučaj kod bratića. 1000 % ti je hdd kriv. evo ja sam stavil drugi hdd u komp i radi normalno. kupi novi hdd ili isprobaj. ja ti imam laptop acer i iz kca sam kolko vidim i ti si pa bi mogli sprobat da se uvijeriš da je hdd kriv. Javi mi se ak oces na pm. LP
mozes li strucno ili bar logicki objasniti ovo istaknuto
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2010., 22:27   #11
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
nemoze.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 22:52   #12
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
znam.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2010., 23:03   #13
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Jesi li probao skenirati HDD na bad sectore? Probaj. Kolegi s posla se desila slična situacija. Službeno objašnjenje servisera: kada čitač dođe do bad sectora, isti ne može preskočiti odn. prijeći na čitanje drugih podataka. Otud zujanje. Slično kao ciclyc redundancy check na cd/dvd mediju. Samo malo bučnije. Isti je imao Hitachija, i zujalo je ajme. Nisam neki stručnjak na tom području pa citiram servisere. Eto, možda podjela ovog iskustva može pomoći.
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 00:46   #14
dariodado
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: krk
Postovi: 16
probaj izvaditi jednu ram (ako imas dvije) van pa testirati meni je slicno bilo na asusu a9t kada mi je ckla jedna, zamjenio je i već 4 god radi
dariodado je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 01:24   #15
Prolega
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 98
Citiraj:
Autor dariodado Pregled postova
probaj izvaditi jednu ram (ako imas dvije) van pa testirati meni je slicno bilo na asusu a9t kada mi je ckla jedna, zamjenio je i već 4 god radi
Mislim da RAM nema veze sa zujanjem. Da je jedan keks u banani, ne bi se ni podigao sistem. Osim toga, obično se oglasi jedan beep kod bootanja ak je ram u banani, tak da se odmah može znati što je. HDD 100%. Osim.... nisi napisao da li ti cooler radi? Kolika je temp.?
Prolega je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2010., 04:54   #16
ProboY
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
dečki hdd mu je vrisnul nema kaj komplicirat. Ja sam svog nosil na reklamaciju i jučer bratiču isti slučaj se dogodil i on če sad nosit na reklamaciju svoj hdd. U vrijeme dizanja windowsa cudno je zaružil i bio je zamrznut ekran. I sad stavili drugi hdd komp radi ko vurica. tak da je i tu 100% hdd otišel. Probaj defragmentirat disk jos al makar ne vijerujem da bude išta pomoglo. Probaj nekak si s garancijom riješit. Nađi nekog ko ima isti lap ili nešt i nek stavi u svoj pa da proba on na garu svoj poslat. Ali ja sam 100% siguran da je hdd u pitanju. Na početku se skuži jako sporo radi a na kraju zamrzava ekran i to je to.
ProboY je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 08:57   #17
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Nabavi Hiren's Boot CD. Imaš na njemu alata za testiranje hardvera. Počni sa MemTestom, a nastavi sa testovima harda i proca. Ako hard ima makar 1 bad sector, slobodno da reklamiraj (ako još imaš garancije). Ako nemaš garancije, a hard je krivac, nema ti druge do nabavke novog.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 21:32   #18
ProboY
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 68
Si riješil problem ili još pokušavaš?
ProboY je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2010., 21:41   #19
Zert
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 38
ma laptop sam posudio curi makar se gasi pa ga nemam do pona!! jer ona ima neke kolokvije a studira u Opatiji pa su svi popravci odgođeni do pon-a!!! probat cu s programom testirati hardware mada mislim da mi ne gine kupnja novog harda!!! hvala na pomoci svima!!
Zert je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na