Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2012., 18:36   #1
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Windows 7 instalacija hard problem

Jucer napokon dobio sve komponentei sve spojio napravio bootabilni usb, upalio krenula instalacija i dode do dijela kada treba odabrati disk na koji ce se winsi instalirat, ali tu nema mog hard diska, samo pise "no drivers were found bla bla...". Pokusao sam mjenjati sata portove, mijenjati ahci ide u biosu, vadio bateriju, mijenjao sata kablove nista i dalje isto. Bios uopce ne prepoznaje hard (hard je ispravan kad ga spojim na stari komp sve radi) i kada otvorim cmd (tamo u dijelu instalacije kada treba odabrati disk) i upisem list disk uopce mi nema mog harda nego samo usb. Dva dana evo vec gledam kako sta al stvarno vise neznam.
Konfa:
CPU: Phenom x4 840
MBO: Gigabyte 990xa-ud3
RAM: G.Skill 4GB
GPU: HD5770
PSU: Corsair CX500 v2
HDD: F3 1TB
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 17:51   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Ako bios ne prepoznaje disk, onda je ili disk ili mb u banani. Kazes da disk radi na drugom kompu, onda je frka sa mb. Jel nova ili polovna?

Probaj drugi disk. I da, nekima je napajanje radilo problema sa hdd-om, pa probaj i to.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2012., 18:44   #3
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Ako bios ne prepoznaje disk, onda je ili disk ili mb u banani. Kazes da disk radi na drugom kompu, onda je frka sa mb. Jel nova ili polovna?

Probaj drugi disk. I da, nekima je napajanje radilo problema sa hdd-om, pa probaj i to.
Hvala na odgovoru. Polovna, ali sam ju dobio kao novu znaci nije bila koristena. Samo isprobana da se vidi jel radi. Maticna ima garanciju, ali problem je sta je ducan u zg pa sad slanje za gore, to ce se oduziti pa mi je to zadnja opcija. HDD 100% nije jer evo sad mi je prikljucen na stari komp i bez problema sve, ali ipak odvrtit cu sada hd tune jedan put za svaki slucaj. Napajanje isto tesko jer radi na novom kompu bez problema, a i probavao sam vise onih hdd "nastavaka" na napajanju ali nije dalo rezultata. Nasao sam jedan tut na yt preko gparted programa pa moram to isprobati samo mi treba neka sata przilica. Ako mi to ne uspije onda su najvjerojatnije otisli sata portovi na maticnoj?
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 18:55   #4
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Imaš li koji drugi sata uređaj da ga probaš spojit na sata port/ove na ploči?
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2012., 18:59   #5
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Imaš li koji drugi sata uređaj da ga probaš spojit na sata port/ove na ploči?
Nemam nazalost, mogao bih sutra zamolit nekog da mi posudi na sekundu. Ako uspijem, javim vam.
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 16:59   #6
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Hard nisam nabavio, ali sam kupio sata przilicu i bios je najnormalnije ocita, znaci nije do sata prikljucaka...Probao sam i preko gparted no on mi javlja "no deviced detected". Neznam stvarno sta da radim vise.
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 11:46   #7
sveradim
njub
Moj komp
 
sveradim's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 183
probaj ubuntu live cd, besplatan je isto. meni je to radilo al kad ocu nasnimit windowse mi ne cita, ne znam ni ja u cemu je problem :/

isto mi hard ne ucitava, nekad ucita al to je vjerojatno pokvareni hard il maticna, ni ja nisam pametan

Zadnje izmijenjeno od: sveradim. 13.12.2012. u 11:58.
sveradim je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2012., 21:36   #8
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Citiraj:
Autor sveradim Pregled postova
probaj ubuntu live cd, besplatan je isto. meni je to radilo al kad ocu nasnimit windowse mi ne cita, ne znam ni ja u cemu je problem :/

isto mi hard ne ucitava, nekad ucita al to je vjerojatno pokvareni hard il maticna, ni ja nisam pametan
A ja sam kupio novi hard, kojeg sasvim normalno ocita, tako da neznam sta je s ovim starim koji je bez problema radio na starom kompu oticu do prijatelja u subotu da vidim oce li kod njega radit...
Shady1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 10:25   #9
sveradim
njub
Moj komp
 
sveradim's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 183
ja cu danas isto novi hard upiknut poslije 18 pa ti javit jer i meni novi radi, ove nove maticne valjda samo reagiraju na nove hardove a na ove starije od 4-5 godina

a maticna mi je z77 extreme 4, nova iz ducana
sveradim je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2012., 22:44   #10
Shady1
Premium
Moj komp
 
Shady1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Kastela
Postovi: 76
Citiraj:
Autor sveradim Pregled postova
ja cu danas isto novi hard upiknut poslije 18 pa ti javit jer i meni novi radi, ove nove maticne valjda samo reagiraju na nove hardove a na ove starije od 4-5 godina

a maticna mi je z77 extreme 4, nova iz ducana
E vidis taj moj novi hard je seagate 160gb koji sam kupio preko njuskala tako da nije bas nov haha, aj bas javi jer mislim uskoro uzet ssd pa nezelim problem i s njim sada...
Shady1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2012., 17:04   #11
sveradim
njub
Moj komp
 
sveradim's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Zg
Postovi: 183
evo da ti javim, kupio novi hard sve radi kako treba, znaci do harda je bio problem, cudna stvar na starom mi radi onaj Ubuntu operativni sustav.

kupio sam u protisu wd blue 500gb za 430kn, ne trebas na ssd trosit, ne isplati ti se jos to kupovat. meni se komp sa intelovim instant boostom upali za 10 sekundi, a ssd koj kosta samo 60 gb oko 500 kn za 3-4 sekunde.

tak da samo si kupi novi hard i to je to, ssd su buducnost :P
sveradim je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na