Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.03.2008., 12:38   #91
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Jednom formatiras, napunis ga podacima i onda samo selis od kompa do kompa. Prepoznaju ga windowsi ko dodatnog diska. I to je sva mudrost. Nemoj ga previse tresti dok radi i obavezno radi "remove hardwer". Ja sam svojeg jednom posudio frendu on ga valjda na silu izvukao van i disk postao necitljiv. Mislim ispravan je ostao, trebalo ga samo formatirat, al izgubilo se sve sto je bilo gore. Prednost je bila to sto se frend bojao da je razbio disk!

Ivanozo, ti se ne moras zamarat tim informacijama koje sam ja naveo u proslom postu, to je bilo onako vise informativno i opcenito. Bas kao sto kazes ima u HG-a 120GB seagate-maxtor po 450kn i to ti je gotovo rjesenje, samo ustekas.

Ja koji cesce mijenjam ili kuciste ili disk nisam zadovoljan gotovim rjesenjima jer ih nemozes rastavit pa unutra stavit drugi disk u slucaju da mozda imas neki stari ili zelis stavit novi, brzi, veci.
Rain Man je offline  
Staro 19.03.2008., 12:58   #92
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
REVIEW:
ICY BOX IB-250STU
HDD FUJITSU 2,5" MHY2000BH

Zadovoljan sam ovom kombinacijom HDD-a i Case-a.......
Evo da stavim nekoliko slika,.....

Case paket sadrži:
1:Case
2:CD s driverima(al za starije OS), gore ima program za stvaranje Backupa,
3:Uputstva
4:Etui
5:Odvijač i 2 rezerna vijka
6:USB kablovi







Case je malih dimenzija, s stražnje strane ima jedan ON, OFF prekidač, i mjesta di se spajaju USB i POWER kablovi...
Ima i 2 LED-ice koje pokazuju power(Zelena) i aktivnost(Crvena)
Cijena:140-190kn

Tolko o Case-u......

Što se tiče HDD-a ja sam zadovoljan s njime,
Moglo bi se reći da je "best buy" što se tiće kapaciteta, kvalitete, garancije, cijene,
Naime radi se o FUJITSU MHY2000BH 2.5" 5400 o/min 8mb cache
Cijena HG Spot:559kn-garancija 5 godina
Na ovom linku http://www.msc-ge.com/download/itmai.../MHY2xxxBH.pdf
imate pdf s detaljima i svim podacima MHY2xxxBH serije hard diskova.
Ili na ofical FUJITSU stranici
http://www.fujitsu.com/global/servic...mhy2250bh.html





I s brzinom čitanja/pisanja sam isto zadovoljan, ja mislim da je ovo sasvim solidna brzina za takav hard, i njegovu namjenu, eto vam slika pa sami procjenite,



INSTALACIJA:
Što se tiče instalacije nije neki problem, otvoriš kučište, spojiš konektore, zatvoriš kučište, uštekaš USB i POWER kablove staviš switch na ON i windowsi prepoznaju hardware, nakon tog Desni klik na My Computer > Manage > Disk Management, tu napraviš particije i formatiraš..(Hvala Domy_os-u na ovome jer fakat nisam znal da ovo treba napravit)

Tolko od mene ljudi,
Ako imate bilo kakvih pitanja slobodno pitate, ili trebate sliku ili bilo šta

Dodatak: Na mojoj konfi radi s jednim kablom bez problema, netrebam štekat POWER cable........


EDIT BY MOD: Slike preteške, pa sam ih stavio u thumbove. Drugi put samo brišem slike. Inače, dobar review.

Zadnje izmijenjeno od: dj_dannijel. 20.03.2008. u 12:04.
dj_dannijel je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2008., 13:28   #93
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
To je ok speed za vanjski HDD. Uglavnom su im brzine oko 30 MB/s. 200GB je dosta prostora i treba da se napuni. Ako imas za pokupit veliku kolicinu podataka mozda ces morat pricekat, no ak se zapricas s frendom kod kojeg si ni ne primjetis da se disk napunio.

edit: Zaboravio napomenut, dobar review.
Rain Man je offline  
Staro 19.03.2008., 15:39   #94
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Sad nisam skužio jesi li s ovim kućištem dobio Y USB kabel ili nisi? Koliko vidim, nisi, a to mi je bezveze jer ću si onda morati napraviti home made Y kabel...

http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.517.024

http://bixnet.net/images/Cab-USB-YBlack.jpg

Radi li taj Fujitsu s jednim kabelom ili treba dva?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 19.03.2008., 15:44   #95
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Mislim da su 2 zasebna kabla. Fizicki 2 kabla, kao gore na slici. Tj. bila su kad sam ja imao to kuciste. Dannijel ce vjerujem potvrdit da su i sad takva 2 kabla isporucena.
Rain Man je offline  
Staro 19.03.2008., 18:17   #96
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
Sorry što upadam u temu.
Zanima me da li netko zna, odnosno da li je negdje vidio deblje ladice za 2,5" diskove. Imam fujitsu 200gb koji ima 3 ploče i deblji je od 9,5mm. nikako nemogu naći ladicu za njega, pa zato pitam da li netko zna da postoji koja deblja ladica?
__________________

.
mbed je offline  
Staro 19.03.2008., 18:38   #97
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
To ces tesko naci. Kod nas je nedugo bilo tesko za nac s-ata kuciste, a da ne pricam o nekim drugim posebnostima. Ukoliko neko od kucista je malo deblje (ne vjerujem) da neces moc ugurat taj disk u bilo sto sto se nudi na nasem trzistu.
Rain Man je offline  
Staro 19.03.2008., 18:55   #98
mbed
Premium
Moj komp
 
mbed's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 346
fora je da sam našao par debljih kučušta u koje disk stane u oklop, ali takva kučišta imaju po cijeloj dužini tiskanu pločicu, a ona zajedno sa diskom ne stane. šteta što nema debljih kučišta.
__________________

.
mbed je offline  
Staro 19.03.2008., 18:55   #99
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
Na slijedećem kompu će ti se taj hard registrirati kao Removable Disk i imat ćeš ikonu zelene strelice kod sata kao najobičniji usb stick.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 19.03.2008., 20:53   #100
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Sad nisam skužio jesi li s ovim kućištem dobio Y USB kabel ili nisi? Koliko vidim, nisi, a to mi je bezveze jer ću si onda morati napraviti home made Y kabel...

http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.517.024

http://bixnet.net/images/Cab-USB-YBlack.jpg

Radi li taj Fujitsu s jednim kabelom ili treba dva?
Nisam dobil Y kabel več 2 zasebna kabla,

Radi s jednim, 4/4 kompa koje sam prištekal je radilo,
Sadržaj paketa ti je ko gore na slici

Sutra ide na drugi comp, idem do bratiča pa, javim detalje..........
EDIT:Moderatori ispričavam se na preteškim slikama.......

Zadnje izmijenjeno od: dj_dannijel. 20.03.2008. u 15:44.
dj_dannijel je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.03.2008., 11:19   #101
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Evo ja kupio wd passport i sad kad sam ga otvorio ima nekoliko foldera u njemu već koje nemogu izbrisati i kad nešto izbrišem ne izbriše mi se nego mi ostane na njemu u nekom Recycle folderu. Kako napraviti da nema to ništa u njemu?
Ivanozo je offline  
Staro 20.03.2008., 11:23   #102
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Ivanozo Pregled postova
Evo ja kupio wd passport i sad kad sam ga otvorio ima nekoliko foldera u njemu već koje nemogu izbrisati i kad nešto izbrišem ne izbriše mi se nego mi ostane na njemu u nekom Recycle folderu. Kako napraviti da nema to ništa u njemu?
Podjeli malo s nama,
kak se spaja, itd,itd


I di ti se javlja?
dj_dannijel je offline  
Staro 20.03.2008., 11:35   #103
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Evo trenutno radim format pa ću viditi što će biti kasnije. Inače disk nije za sastavljanje nego sam ga kupio u jednom komadu. Spaja se samo preko jednog usb kabela kojeg sam dobio. Javim više detalja poslije formatiranja a možda i review padne.
Ivanozo je offline  
Staro 20.03.2008., 12:01   #104
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Ljudi,

Ova kombinacija iz mog reviewa radi s jednim kablom, ne javlja se potreba drugog, barem je tako na mojem kompu, idem sad do drugih da provjerim i na njihovim,

nisam probal poslije formatiranja a prije nije radil, mislim jest, samo sam trebal formatirat a nisam znal,

Mislim da nebi trebalo bit razlike,

Ponavljam svima koji su pitali
NETREBA MI POWER USB jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
dj_dannijel je offline  
Staro 20.03.2008., 12:11   #105
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Evo ja formatirao. Ostao je samo jedan folder i to hyden. Kad nešto izbrišem stvori se novi hyden folder nazvan Recycler ali zapravo tu samo piše što sam izbrisao i kad izpraznim Recycle bin isprazni mi se i taj Recycler. Brzinom sam jako zadovoljan sad sam prebacivo 7 gb podataka i prebacilo je za 6 minuta. Review-a nema danas jer moram reinstalirati windowse (zato sam i kupio hdd da ne moram pržiti dokumente).
Ivanozo je offline  
Staro 21.03.2008., 01:14   #106
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Review:

Hdd: Western Digital Passport 2.5", 120 Gb
Hg spot, 549 kn
Sazdržaj paketa: Hdd, usb kabel (30 cm), upute
Izgled: Glatka, polirana plastika, jako malen pošto je 2.5", čvrstoća dobra ma da još nije testirana Jedna plava ledica koja svijetli u obliku kruga kad diska radi. S desne strane se otvori mali poklopac i tu se priključi usb.

Dimenzije i izgled:



Pogled prednje strane:



Izgled:



Ovim hdd-om sam jako zadovoljan, brzina je solidna po mojoj procijeni 1 gb u 60 sec, jako lijep izgled i male dimenzije. 5200 rpm i 8 mb cache. Disk je potpuno nečujan. S donje strane ima neke gumene nogice na kojima stoji, pa one jako dobro osiguravaju od vibracija.

Atto test: 25 mbps



Hd Tach test: 30 mbps



Real life test: 100 mb rar - 4.7 sec (mobitel štopao)

Eto to je sve od mene, ako nekoga nešto zanima neka pita.
Ivanozo je offline  
Staro 21.03.2008., 08:31   #107
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
jel se taj disk napajaja preko jednog USB-a? Znam da verzije od 250GB i 320GB koriste 1USB, kako je kod ovoga?

Inače disk mi se sviđa, i izgledom i cijenom
Buger je offline  
Staro 21.03.2008., 10:20   #108
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Preko jednog usb-a se napaja.
Ivanozo je offline  
Staro 21.03.2008., 13:21   #109
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Jesi li dobio kakvu futrolu s njim?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 21.03.2008., 13:33   #110
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Jesi li dobio kakvu futrolu s njim?
Ja sam vec kupio takvog ima dosta ali u linksa i ne dobije se nikakva futrola..
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline  
Staro 21.03.2008., 17:59   #111
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Nisam dobio futrolu, da jesam naveo bi to u sadržaj paketa.
Ivanozo je offline  
Staro 22.03.2008., 11:08   #112
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Ljudi ja sam sa svojim ICY BOX-om i 200gb fujitsuem preeee zadovoljan,

200GB, 5 godina garancije, radi tiho, preko 1 kabla na 7/7 kompovo kojih sam ja isprobo, zakon,

Tolko od mene, pitanja su dobrodošla..........
dj_dannijel je offline  
Staro 22.03.2008., 11:23   #113
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Je li svih 5g garancije ostvaruješ u HG spotu ili 3 kod njih, a 2 kod proizvođača?

Koliko je glasan disk?
Buger je offline  
Staro 22.03.2008., 13:27   #114
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Kazes danijel da radi s jednim kablom? Cudno, jer spin up mu je 1.0A. Nista, jos sad moram naci Icy Box IB-290StUSD-B ili IB-266StUSD-B pa da ja kompletiram jedan prijenosni sistem.
Rain Man je offline  
Staro 22.03.2008., 16:10   #115
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
@buger
Svih 5 godina je u hg spotu.... 60 mjeseci.......

hard disk nije glasan, sad neznam s kim da ga usporedim, jer fakat ne čuješ niš, tu i tamo lagano "grebanje", ali ako dođeš jako jako blizu s uhom(cca 10cm, ako si dalje mora bit jako jaka tišina da bi to čuo), ako prisloniš uho direktno na case se čuje šum, ovak ništa, on radi, ništa se ne čuje,

vibracije su ti nikakve, krasno se stabiliziraju jer case ima gumene nožice, ako ga primiš u ruku dok radi tek onda osjetiš da vibrira, al isto tako ne jako


@Rain_man
gle i meni je to bilo čudno i išo otvorit kučište i "poslikat" malo elektroniku od case-a, i shvatio jedinu stvar koja je logički moguča, gle, ima jedan po meni za to dosta jak kondenzator, sad neznam kolko je, zaboravil sam, 1mF mislim il tu negdje,

Kolko se ja sječam svega onog kaj mi profesor pričal na elektrotehnici s tim kondenzatorom i još brdom elektronike je moguče napravit sklop koji bi slal po potrebi 2-3 put veču struju......

neznam ne kužim se u elektroniku al se kužim u elektromehaniku, u elektromehanici (jednofazni elektromotori) ima kondenzatora i mislim da je sistem isti......

i tako da iako matična isporučuje preko USB-a 500mA, mislim da je moguče s jednim kablom pokrenut i hard koji zahtjeva za spin UP i 1500mA(1,5A)
dj_dannijel je offline  
Staro 22.03.2008., 17:09   #116
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Da, najbitnije je sto on trazi samo za spin up oko 1.0A, kasnije ne prelazi mislim 450mA. Sad da se nekako prebrodi spin up dalje bez problema bi radio disk s jednim kablom. Fujitsu kojeg sam imao prije (120GB, neznam tocno koji model) nije se htio pokrenut preko USB-a.

I spomenuti WD passport iako radi s jednim kablom postoji mogucnost da na nekom kompu nece upalit s jednim kablom, a na zalost za njega nema drugi kabel za napajanje.

Zadnje izmijenjeno od: Rain Man. 01.04.2008. u 22:59.
Rain Man je offline  
Staro 22.03.2008., 17:14   #117
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
A neznam, vjeruj i ja sam se iznenadil, i to ugodno

A na kojem kučištu si imal tog fujitsua? možda kučište igra veliku ulogu u svemu tome..
dj_dannijel je offline  
Staro 22.03.2008., 17:26   #118
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Da, najbitnije je sto on trazi samo za spin up oko 1.0A, kasnije ne prelazi mislim 450mA. Sad da se nekako prebrodi spin up dalje bez problema bi radio disk s jednim kablom. Fujitsu kojeg sam imao prije (120GB, neznam tocno koji model) nije se htio pokrenut prijeko USB-a.

I spomenuti WD passport iako radi s jednim kablom postoji mogucnost da na nekom kompu nece upalit s jednim kablom, a na zalost za njega nema drugi kabel za napajanje.
Ma sigurno je da Passporte i sl diskove napajaju jednim kableom, a i cijena je dosta velika tako da implementacija dodatnog sklopa za regulaciju i napajanje nije problem.
Baja 001 je offline  
Staro 06.04.2008., 23:38   #119
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Uzeo sam na kraju WD Passport 160 GB za 550 kn od kolege Syzygyja i zadovoljan sam. Spaja se preko jednog USB kabela, na konektoru stoji gumeni zaštitni poklopac, nožice su isto gumene da ne klizi po stolu, a stao mi je čak u staru futrolu iako sam mislio da neće jer je 5 mm širi od starog kućišta. Vrlo je tih i u idleu i u loadu. Temperatura u loadu je otprilike 40-45°C... Kad se klikne dole na Safely Remove Hardware, disk se prestaje vrtiti, samo LED-ica ostaje uključena. Isto tako se isključi i kad komp stavim u stand by. Jedini minus je što je kućište plastično pa lagano diše i škripucka i što je lakirano u crnu boju pa ostaju otisci, ali to mi nije bitno jer stoji u futroli. Nekome će priloženi USB kabel biti kratak. Sve u svemu, vrlo dobar disk.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 11.04.2008., 23:14   #120
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Neznam, ja nisam previse odusevljen s tim passportom osim time sto sigurno trazi samo jedan kabel. Izgleda dobro, al je plastican i ak ti padne razbit ce se. A ja svoj prijenosni znao cesto posudivat i sansa da nekome padne jos je veca. Tesko je to objasnit na reklamaciji. Meni se kuciste icy box 250st-u-b dosta svidjelo. Cijelo je od metala, kad ga sklopis dosta je cvrsto, izvrsno hladi. Ak se pokaze danijelova tvrdnja da onaj fujitsu s tim icy box radi s jednim kablom ja presretan jer mislim da cu svakako uzet tu kombinaciju.

Samo mi sad treba da mi HG pokusa uvalit neku staru seriju diska.
Rain Man je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na