Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 03.03.2008., 10:49   #1
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Vanjski HDD, treba mi pomoć

Ovako,
Pošto šečem od frenda i frenda, razmjenjujemo filmove, več mi je glupo da stavim film na dvd, pogledam i eto ga nikad više taj dvd neče vidit komp ili player,

sad odlučio kupit neki vanjski HDD a pošto nemam blage o tome mogu neki savjeti?

do cca 100gb, 150gb,

čuo sam da postoji i opcija ovog "normalnog" unutarnjeg disca da se stavi u vanjsku ladicu.......
Pa sad vas pitam za savjete,
Kak se to montira,
na kaj treba pazit dok se kupuje i to,

hvala unaprijed
dj_dannijel je offline  
Staro 03.03.2008., 11:08   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
MOžeš nać povoljno diskove na tržnici.
Sada ako ti je teško nosit glomazni case i adapter, možeš ić na mali case.
Situacija je ovakva. Imaš 3.5" diskove, koji su puno jeftini, ali zato trebaju adapter, a imaš 2.5" koji su preskupi ali ne trebaju adaptere. Što se tiče casea ja bi išao na neko rješenje od RaidSonica (SATA sučelje, lakše je za upgrade) i neki disk od 200-500 GB. Ako imaš već neke zamisli postaj pa ćemo vidit, šta je najbolje!
Baja 001 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2008., 11:10   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ladica nije rješenje jer u tom slučaju i druga strana mora ugraditi ladicu u svoj komp. Baja dobro zbori. btw, RaidSonic proizvodi Icy Box vanjska kućišta za diskove.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 03.03.2008., 11:18   #4
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=031076

Pa eto,
Ovaj mi pao u oći...


nego reci mi za vansko kučište mi isto treba adapter makar uzeo ja 2,5" ili 3,5" hdd?

jer gle,
meni netreba memorije više od 200gb, uzmem neko vansko kučište, neki solidan 3,5"HDD, to lijepo upakujem i nema brige, samo neznam hoču li ja to znat,

E i da, jel onda problem i kod drugog? dal se moraju instalirat kakvi driveri ili če se jednostavno pojavit kao npr kao stick?
dj_dannijel je offline  
Staro 03.03.2008., 11:32   #5
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor dj_dannijel Pregled postova
http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=031076

Pa eto,
Ovaj mi pao u oći...


nego reci mi za vansko kučište mi isto treba adapter makar uzeo ja 2,5" ili 3,5" hdd?

jer gle,
meni netreba memorije više od 200gb, uzmem neko vansko kučište, neki solidan 3,5"HDD, to lijepo upakujem i nema brige, samo neznam hoču li ja to znat,

E i da, jel onda problem i kod drugog? dal se moraju instalirat kakvi driveri ili če se jednostavno pojavit kao npr kao stick?
Mislim da je jeftinije rješenje kupovanje Diska i Casea, ali kako ti želiš
Baja 001 je offline  
Staro 03.03.2008., 11:45   #6
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Mislim da je jeftinije rješenje kupovanje Diska i Casea, ali kako ti želiš

znam
Zato sam i tu,

Al ako mi možeš dat neke savjete, linkove, koje da uzmem i tako malo,
Da baš ne kupim ono totalni šrot,nebi se htio zaletit,
E i da,,,

Kak on radi? Kak ga spajam? šta sve od kablova ima?, kak ga spajam na svoj a kak na drugi komp, ajde pomognite mi?,....(Govorim o opciji Case i Disc)
dj_dannijel je offline  
Staro 03.03.2008., 11:57   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Kupi novi Bug. Imaš u njemu recenzije vanjskih diskova.
Diskovi od 3,5" trebaju vanjski adapter da bi radili. Njega dobiješ sa vanjskim kućištem. Diskovi od 2,5" se napajaju preko usb-a i ne trebaju nikakav dodatni adapter. Sve kablove, vijke, adaptere i sl. dobiješ s vanjskim kućištem. Postupak ugradnje je jednostavan - otvoriš kućište, prikopčaš hard na elektroniku i jack za napajanje koje se nalaze u kutiji, učvrstiš ga za kućište kutije i zatvoriš kutiju. Ta daaaa - gotovo!
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 03.03.2008., 11:58   #8
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Eksterno kućište 3.5" SATA - SATA+USB 2.0, Raidsonic, ICY BOX IB-351StUS, Silver, Aluminijsko (ADM) - 260 kn
HDD WD 2500AAJS, WD Caviar SE, 250 GB, SATA II, 8 MB, 3,5", 7.200 rpm, WD2500AAJS(diskont24) - 321 kn

Ja bi se po ovomu ravnao.
Inače HDD se spaja u case, koji ima USB B( mislim da je B, jer je isti na printerima) kabel i adapter i to je sve. Komp ga prepoznaje kao External HDD!
Baja 001 je offline  
Staro 03.03.2008., 12:41   #9
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
hvala na savjetima,
ako još ima neko nekaj pametno za reć nek slobodno gukne, haha,
dj_dannijel je offline  
Staro 03.03.2008., 12:47   #10
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Kvark ti ima jeftinija HDD kućišta ako ti dizajn nije toliko bitan i ako želiš ATA disk staviti unutra. Čak se i optički pogon može staviti unutra pa dobiješ eksterni čitač ili pržilicu. 138 kn za keš
http://www.kvark.hr/index.cgi?menu_i...roduct_id=2884
1v@n je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2008., 13:49   #11
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
e i da,
da još pitam,

Koja je razlika između ATA, SATA, i još tih vrsta HDD-a,
Fakat neznam

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Eksterno kućište 3.5" SATA - SATA+USB 2.0, Raidsonic, ICY BOX IB-351StUS, Silver, Aluminijsko (ADM) - 260 kn
HDD WD 2500AAJS, WD Caviar SE, 250 GB, SATA II, 8 MB, 3,5", 7.200 rpm, WD2500AAJS(diskont24) - 321 kn

Ja bi se po ovomu ravnao.
Inače HDD se spaja u case, koji ima USB B( mislim da je B, jer je isti na printerima) kabel i adapter i to je sve. Komp ga prepoznaje kao External HDD!
A da uzmem ovo kučište?
Eksterno kućište 3.5" IDE - USB 2.0, Raidsonic, ICY BOX IB-351U,?

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 03.03.2008. u 15:46.
dj_dannijel je offline  
Staro 03.03.2008., 14:34   #12
Misak
Premium
Moj komp
 
Misak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Donji Miholjac
Postovi: 391
evo ja uzeo ovaj HDD Ext. Prestigio Data Safe I 2.5" 160GB, USB2.0 u Ve-Milu.. 779kn.. prezadovoljan sam i onak je sminkerski.. samo jedan kabelic ide iz kucista i nikakva dodatna napajanja ne treba... onak disk je obucen u kožu i bas djeluje ozbiljno... dobije se i kožna futrola sa njime...

__________________
.....:::: There is no place like 127.0.0.1 ::::.....
Misak je offline  
Staro 03.03.2008., 15:05   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Citiraj:
Autor dj_dannijel Pregled postova
e i da,
da još pitam,

Koja je razlika između ATA, SATA, i još tih vrsta HDD-a,
Fakat neznam
Obzirom da ih stavljaš u vanjsko kućište, razlika u brzini prijenosa podataka neće biti jer je ta brzina ograničena brzinom usb-a. Dakle, jedina razlika je u tipu konektora unutra kućišta. Pazi da uzmeš kućište koje ima iste konektore kao i disk.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 03.03.2008., 16:57   #14
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Obzirom da ih stavljaš u vanjsko kućište, razlika u brzini prijenosa podataka neće biti jer je ta brzina ograničena brzinom usb-a. Dakle, jedina razlika je u tipu konektora unutra kućišta. Pazi da uzmeš kućište koje ima iste konektore kao i disk.
Mislim da ima verzija i sa eSATA priključkom ali nisam skroz siguran, to je onda daleko bolji prijenos podataka. Što se tiče 2.5" diskova, oni jesu skuplji ali su praktičniji. Svakako ti je bolje uzet case sa SATA priključkom jer je jednostavnije buduća nadogradnja, a pored svega možeš lakše HDD upotrijebit ako ti ne bude treba u caseu (većina MBO ima 1 IDE kanal). Isto tako SATA case je skuplji, SATA disk jeftiniji, a kod ATA je obrnuto case jeftiniji, HDD skuplji!
Baja 001 je offline  
Staro 03.03.2008., 20:30   #15
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ako mnogo prenosis taj disk svakako uzmi 2.5" kombinaciju. Daleko je prakticnije prenosit 2.5" nego 3.5". No 2.5" je skuplja kombinacija. Ja inace preferiram zasebno kupit disk i kuciste jer obicno zasebno dobijes vecu garanciju (60mj na disk), a mozes i promijenit disk, kupit veci ako ti ponestane prostora.

Baja dobro spomenuo razlike u cijeni izmedu s-ata i ATA, no svakako nabavi s-ata disk jer lagano trziste prelazi na njih.

Ima vidim i eSATA kucista i ako mislis disk imat doma spojen na svoje racunalo preko esata uzmi takvo kuciste. No cinjenica je da tvoji frendovi redovito nece imat esata na ploci pa kod njih ces morat spajat na USB.

Po mome iskustvu 120GB nije problem napunit preko USB, tj. ne ceka se predugo.
Rain Man je offline  
Staro 03.03.2008., 21:56   #16
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Ako mnogo prenosis taj disk svakako uzmi 2.5" kombinaciju. Daleko je prakticnije prenosit 2.5" nego 3.5". No 2.5" je skuplja kombinacija. Ja inace preferiram zasebno kupit disk i kuciste jer obicno zasebno dobijes vecu garanciju (60mj na disk), a mozes i promijenit disk, kupit veci ako ti ponestane prostora.

Baja dobro spomenuo razlike u cijeni izmedu s-ata i ATA, no svakako nabavi s-ata disk jer lagano trziste prelazi na njih.

Ima vidim i eSATA kucista i ako mislis disk imat doma spojen na svoje racunalo preko esata uzmi takvo kuciste. No cinjenica je da tvoji frendovi redovito nece imat esata na ploci pa kod njih ces morat spajat na USB.

Po mome iskustvu 120GB nije problem napunit preko USB, tj. ne ceka se predugo.
Možeš mi dat neke linkove?
da vidim kučišta, i hdd-e, tak orijentacijski,
Ono kaj bi ti nabavil, do cca 160gb
dj_dannijel je offline  
Staro 03.03.2008., 22:39   #17
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
USB ti je najsporija komponenta te kombinacije zato sam ja uvijek birao duzu garanciju i nizu cijenu diska. Na zalost rijetki su veceg kapaciteta diskovi da rade ispod 0.5A tako da ces morat nosit 2 USB kabla s njime. No kucista uglavnom dolaze s 2 kabla.

Uzmes recimo http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=027161
i (ne otvara mi links, tamo imaju novih) ICY BOX IB-221StU-B http://tinyurl.com/35zlae(neznam kakva su kucista) ili provjereno IB-250StU-B. Cijene su pristojne. Do 150kn. Obavezno gledas da je kuciste za S-ATA disk gdje god da uzmes.

Ima i drugih kucista no raidsonic ICY BOX su provjerena, neces s njima imat problema i kvalitetne su izrade (nije reklama). Evo stranice proizvodaca i ako ti se svidi koje kuciste probas to naci kod nas. http://tinyurl.com/2r3fg8

Ti si iz VZ. Pogledaj u Zit-u. Vemilu, HG-u, Kvarku, Melkompu. Netko sigurno ima nesto od kucista pa mozes pogledat. Disk uzmi u HG, imaju veliku ponudu i konkurentne cijene.

Zadnje izmijenjeno od: Rain Man. 04.03.2008. u 01:30.
Rain Man je offline  
Staro 04.03.2008., 11:57   #18
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
USB ti je najsporija komponenta te kombinacije zato sam ja uvijek birao duzu garanciju i nizu cijenu diska. Na zalost rijetki su veceg kapaciteta diskovi da rade ispod 0.5A tako da ces morat nosit 2 USB kabla s njime. No kucista uglavnom dolaze s 2 kabla.

Uzmes recimo http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=027161
i (ne otvara mi links, tamo imaju novih) ICY BOX IB-221StU-B http://tinyurl.com/35zlae(neznam kakva su kucista) ili provjereno IB-250StU-B. Cijene su pristojne. Do 150kn. Obavezno gledas da je kuciste za S-ATA disk gdje god da uzmes.

Ima i drugih kucista no raidsonic ICY BOX su provjerena, neces s njima imat problema i kvalitetne su izrade (nije reklama). Evo stranice proizvodaca i ako ti se svidi koje kuciste probas to naci kod nas. http://tinyurl.com/2r3fg8

Ti si iz VZ. Pogledaj u Zit-u. Vemilu, HG-u, Kvarku, Melkompu. Netko sigurno ima nesto od kucista pa mozes pogledat. Disk uzmi u HG, imaju veliku ponudu i konkurentne cijene.
E care hvala, pomogo si mi neznaš kolko, malo sam prorešetal po netu, sutra idem po dućanima, javim kaj su oni predložili pa budemo vidli,, hvala,,,
dj_dannijel je offline  
Staro 04.03.2008., 12:12   #19
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Imam Icy Box IB-251U (http://www.raidsonic.de/en/pages/pro..._objectID=2519) kupljen u Linksu i unutra polovni IDE Samsung od 80Gb (kupljen na Tržnici za 200kn). Radi odlično i dosada nisam otkrio komp na kojem bi morao priključiti oba usb kabela da bi radio, a prikopčavao sam se na brdo konfi i laptopa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 04.03.2008., 14:08   #20
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Da, mislim da su manjeg kapaciteta modeli diska s jednom plocom sto automatski povlaci manju potrosnju energije. Ja znam da je Fujitsu 120GB kojeg sam ja imao trazio 1.0A struje sto automatski znaci da nece radit na jednom USB-u. No za tocniji info treba skinut informacije sa proizvodacevih stranica. Iako ne vjerujem da 160GB disk, bar ne ovaj za 500kn ce da radi s jednim USB-om.
Rain Man je offline  
Staro 04.03.2008., 15:35   #21
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,393
Ja bih radije uzeo ovo jer je kućište cijelo od aluminija, ali ne znam je li s njim dolazi Y USB kabel kao kod ovog...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 04.03.2008., 15:37   #22
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ako već kupuješ 2.5" disk onda znaj da ti je isplativije kupit gotovo riješenje - ako pak kupuješ 3.5" onda se više isplati "samogradnja".

Inače ovaj model koji je Misak pribavio je jako dobra kupnja tako da preporučam taj ili neki od WD Passport 2.5" modela. Nisi naveo koliko novaca misliš potrošit, a svi odma navalili da je isplativija samogradnja.
tutix je offline  
Staro 04.03.2008., 15:44   #23
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Da, i ja sam mu spomenuo to kuciste. Ja sam ga imao, cijelo je od aluminija, dosta cvrsto i dolazi s 2 usb kabla. Jedan je za podatke, drugi se spaja samo u slucaju nedostatka energije preko jednog. Mislim da bi bolji izbor bio Y usb kabel jer bi bilo manje kablova za prenosit.

@ tutix, isplativija je samogradnja i u slucaju 2.5" diskova. Ako zbog niceg drugog, onda zbog vece garancije.
Rain Man je offline  
Staro 04.03.2008., 15:53   #24
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
e pa neznam kolko mislim potrošit, čim manje a da dobim vanjski hard do oko 150GB
al ne sad opet totalni šrot
dj_dannijel je offline  
Staro 04.03.2008., 16:00   #25
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
IB-250StU
Najvjerojatnije ču uzet ovo jer frend mi ima 120 gb rabljeni HDD 2,5" serial ATA, pa ču to ukompirat, i to je to, sad još samo da u vž nađem ovaj IB-250StU

edit:
u Melcompu dođe 236,00 kn
dj_dannijel je offline  
Staro 04.03.2008., 16:03   #26
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
tutix kaze da kad sam slozis disk nekih si par desetaka kuna jeftiniji nego da nabavis gotovo rjesenje. Prednost samogradnje je u tome kao sto sam vec spomenuo da zasebno disk ima vecu garanciju sto je vjeruj meni prednost i imas mogucnost lagane zamjene diska u slucaju da se pokvari ili zelis kupit veceg.

Ja osobno biram samogradnju jer prijenosan disk ima vecu mogucnost da ti ispadne ili da se pokvari pa zato sto veca garancija. No izbor je tvoj.

To je dobro kuciste, probaj ga nac u VZ.
Rain Man je offline  
Staro 04.03.2008., 16:09   #27
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Gle ovak, SimpleTechov USB 2.5" disk od 160 GB sa Pininfarina design kućištem (hell yeah ) dođe 595 KN (jedan kabel i 2 god. gare). Najjeftiniji Fujitsu 2.5" 160GB SATA disk je 543 KN (3 god. gare) + ugrubo oko 140-150 KN za kvalitetno kućište tipa ICY Box i dobiješ 100 KN skuplji disk (ovisi koliko kablova). Ovo su prema nabavi najniže cijene, znam da nije baš mjerilo al opet.

Za 690 Kn dobiješ 160GB WD-ov Passport sa 3 god. garancije s time da nemaš zaje...cije sa sklapanjem.

EDIT: Imaš pravo uglavnom, lakše u slučaju da se pokvari zamijenit al opet ja bi rađe nešto gotovo uzeo .
tutix je offline  
Staro 04.03.2008., 16:10   #28
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Našao

ZIT: 140.00kn
Ovi iz melcompa su nekaj zeznuli,
dj_dannijel je offline  
Staro 04.03.2008., 16:16   #29
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Da, tutix, najlakse je naci na nabavi. Dok trazis po trgovinama malo teze. Jos ako narucuje, kosta ga i postarina. No to je druga prica, sam se mora odlucit. Fujitsu je inace u HG-a oko 500kn s 60mj garancije.

Slazem se da su cijene gotovih rjesenja pojeftinile, no ja ostajem kod svoje odluke. Posebice ako mozes nabavit ovo: http://tinyurl.com/28l86a
Rain Man je offline  
Staro 04.03.2008., 19:47   #30
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Da, tutix, najlakse je naci na nabavi. Dok trazis po trgovinama malo teze. Jos ako narucuje, kosta ga i postarina. No to je druga prica, sam se mora odlucit. Fujitsu je inace u HG-a oko 500kn s 60mj garancije.

Slazem se da su cijene gotovih rjesenja pojeftinile, no ja ostajem kod svoje odluke. Posebice ako mozes nabavit ovo: http://tinyurl.com/28l86a
da, supač bi ovo bilo,

a onda i ovaj drugi mora imat ladicu,

nego znate šta,
ja uzimam definitivno ovaj case

čuo se s poznanikom i ima 180GB hdd, još 6mjeseci garancije, on kupio za laptop, al mu prdnuo laptop, koristil ga je donedavno u kompu, ovom "velikom", nekak ga je sklepal unutra, sad si kupio novu konfu i netreba mu taj hard, daje mi ga za 200kn+160kn case=360kn i imam prijenosnu memoriju totalno,
rekoh sebi, ako začas prdne lako sebi kupim drugog, novog, 60 mjeseci garancije, i ono uživaj, bitno da imam case
dj_dannijel je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na