Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2004., 02:44   #1
0kr4M
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 8
VU-metar s vise od 8 ledica, Kako?

Da li ikako mogu, ako mogu kako, naprvaiti VU-metar s 16 ili više ledica?
Nesto slicno kao sa zaruljama ali sa zaruljama me ne zanima (neki dan sam bio u Chipoteci i nemaju sve potrebne djelove )

tnx

Zadnje izmijenjeno od: 0kr4M. 11.10.2004. u 11:13.
0kr4M je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2004., 00:02   #2
Tooma
Premium
 
Tooma's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: malo st, malo vz
Postovi: 2,043
pitanje kako napravit vu-metar postavljeno je barem 10 puta
ajde malo potrazi i vidi sta su ljudi tamo odgovarali
__________________
Untitled Document
Abit AN7 w AMD Barton XP-M 2500+@2530MHz (11.5x220,1.813V) Water Cooled
Chieftec ca-01bbsl-w, big mesh
Enermax 460w, eg465ax-ve(g)fma
Gainward GF4 Ti4200 (260/520 MHz)
2x256MB Corsair TwinX512-3200C2
2xSegate Baracuda 80GB sata (Raid 0)
2x IBM Deskstar 40 GB
Pioneer DVD+-RW DVR-107D
Cretaive Live Player 5.1
bolje zivit pet dana kao kralj nego jedan dan kao prosjak
Tooma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.10.2004., 04:31   #3
0kr4M
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 8
Mislim da nisi skuzio sta me zanima, nije problem sloziti vu-metar s 8 LEDica koje rade preko DiscoLitez. Gledao sam im malo na siteu sta ima i vidio sam da se da sloziti ista stvar sa zaruljama, njih 8, a ako si das truda, vremena i novaca da se sloziti s 32 zarulje (zato navodno i ima 32 polja u pluginu). Mene zanima ta ista stvar samo s LEDicama ali NE sa njih 8. Htio bi sloziti vu-metar sa barem 16 ledica, koje bi se palile svaka za sebe, odnosno kako konfiguriram plugin a kasnije s 32 LEDice (ili odmah s 32 ako nije prekomplicirano). Zanima me, cisto da ne bacam lovu u vjetar da li se da ovo napraviti s Ledicama. Evo linka http://www.discolitez.com/circuits-32deluxe.shtml na shemu.

Zanima ne da li mogu na tu shemu umjesto sklopa za zarulju, onog u narancastom polu-kvadratu, spojiti Ledicu i tako x puta?
0kr4M je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2004., 00:52   #4
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Pa to je barem lako uz malo znanja ie elektrotehnike:
Vidiš ono gdje ti piše moc 3041 to ti je optocopler i tebe ne zanima ništa iza njega jer je ostatak na 220V koji je galvanski odvojen od ostatka ;da ne pametujem ;umjesto njega staviš ledicu i to je to.
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2004., 01:04   #5
0kr4M
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 8
E na takav sam odgovor mislio :clap:
Kako moje znanje o elektronici je na razini ribe, zanimalo me da li je to sta si naveo, mogu napravi a da na kompu ne napravim stetu i ako je nemoguce tj. ako stvar ne bi funkcionirala da uzalud ne bacim lovu
txn
0kr4M je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2004., 14:33   #6
Broken Arrow
The Man
Moj komp
 
Broken Arrow's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 1,252
Ma frendu sam pomogao to raditi ali sa 8 kanala i pravim žaruljama i da bi isprobao dali to radi sam umjesto optocoplera stavio ledice i radilo je tako da je isprobano

Citiraj:
Kako moje znanje o elektronici je na razini ribe, zanimalo me da li je to sta si naveo, mogu napravi a da na kompu ne napravim stetu i ako je nemoguce tj. ako stvar ne bi funkcionirala da uzalud ne bacim lovu
Ne kuzim bas ako je ovo bilo pitanje ali na kompu nemre biti šteta ako radiš sa ledicama jer nema nikakvog napona osim onoga iz paralelnog porta samo nemoj stavljati ultra-bright ledice jer paralelni port nema dovoljno struje tj. napon da ju pokrene

Znam koliko to košta jer 8 kanalni sa žaruljama je koštao preko 300 kn ,a ovaj makar je sa ledicama ,ali je 32 kanala će te koštati isto prilično krznatih životinjica
__________________
"Everybody's at war with different things...I'm at war with my own heart sometimes"
Broken Arrow je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2004., 01:02   #7
0kr4M
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 8
Slozio sam ga i ja s osam ledica, a brijao sam sa zaruljama no kada sam isao u Chipoteku nisu imali neke djelove. Kada sam slozio VU s ledicama totalno sam se nabrijao na vise njih, zarulje sam odpizdio, mislim da bi popizdio da mi se pali i gasi makar 8 azrulja duze od 5 min.
Citiraj:
Ne kuzim bas ako je ovo bilo pitanje ali na kompu nemre biti šteta ako radiš sa ledicama jer nema nikakvog napona osim onoga iz paralelnog porta samo nemoj stavljati ultra-bright ledice jer paralelni port nema dovoljno struje tj. napon da ju pokrene
Kao sta rekoh, znanje ribe, netko mi je nadrobio da mogu skuriti LPT sa ultra bright ledicam a ja ne znam uopce kako da ih razlikujem. Dodjem u ducan, i ko zadnji debil trazim standardne ledice i neme pojma sta sam kupio.
Citiraj:
Znam koliko to košta jer 8 kanalni sa žaruljama je koštao preko 300 kn ,a ovaj makar je sa ledicama ,ali je 32 kanala će te koštati isto prilično krznatih životinjica
Ja se nadam da me stvar nece doci puno vise 500 - 600 zivotinjica.

Htio bi kupiti ledice, certi razlicite boje, palvu, zelenu, zutu i crvenu ali da su sve u prozirnom kucistu. U Chipoteci imaju zelene, zute i crvene u mat kucistu i bacaju jadno svijetlo a imaju samo plave u prozirnom kucistu. Znam da ce to na kraju bitit totalna kicerica, no gdje bi ih mogao nabaviti?
0kr4M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na