Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.01.2019., 10:59   #1
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Lenovo Ideapad Z580 non stop resetira

Prije svega sve najbolje u 2019. godini svim članovima Foruma. Imam dva laptopa iz naslova, Intel I5, Nvidia Cuda, DDR3, očuvani, žao mi ih je baciti.
Upalim ih bez memorije, radi bez slike ali su svi naponi prisutni na ploči. Kad stavim memoriju, upali ali non stop resetira bez slike. Naponi na CPU, GPU, mem., 5V su OK. Probao sam vaditi mem. bateriju i mijenjati memoriju, uvijek isto. Što bi to moglo biti, jer nisam pristalica potrošačke logike "baci, kupi novo".
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 05:38   #2
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Da li su sve memorije istog tipa,brzine,veličine ???


Jesi ih probao u drugom lapu ???


Jesi provjerio koji ramovi pašeju u taj tvoj laptop ...


Ovo piše na stranicama :


Up to 8GB DDR3 - 1600MHz [SODIMM slots (1x2GB,2x2GB, 1x4GB, 2x4GB, 1x2GB+1x4GB)]
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2019., 09:00   #3
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Zahvaljujem, trenutno nemam memoriju 1600 MHz, probao sam sa 1066 MHz, pa ne ide. Posuditi ću ili kupiti ovu bržu i probati.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2019., 09:44   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor zaratin5 Pregled postova
Zahvaljujem, trenutno nemam memoriju 1600 MHz, probao sam sa 1066 MHz, pa ne ide. Posuditi ću ili kupiti ovu bržu i probati.
Nemoj kupovati bez da probaš prije. Mislim da nije do frekvencije, jer podržava do 1600mhz, trebala bi podržavati i manje onda. Posudi, probaj, pa vidi. Moža je memorija u k...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 08:57   #5
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Nemoj kupovati bez da probaš prije. Mislim da nije do frekvencije, jer podržava do 1600mhz, trebala bi podržavati i manje onda. Posudi, probaj, pa vidi. Moža je memorija u k...
U pravu si kolega ne kupujem ništa dok ne budem siguran. Frend iz servisa mi je posudio šaku ispravnih memorija 1600MHz, 1333MHZ i nekoliko I5 procesora, probao sam sve kombinacije i uvijek isto. Na pločama nije ništa rađeno, BIOS čip ima sve napone kao i ostali elementi. Možda je netko riješio sličan problem, neda mi se stavljati dijelove na Njuškalo jer je to velika gnjavaža.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2019., 09:09   #6
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Ajde probaj spojiti neki externi monitor ...

Jel ti dozvoli ulazak u bios ???

Probaj izvaditi HDD,pa upaliti bez njega ...

Prekontroliraj USB portove,da nije možda koji rasturen,pa su limići spojeni (brika) ...

Sve u svemu,ako i odustaneš,emoj bacati,imam volje dalje se pozabaviti time,pa čak i probati reflovom ...

Jadino mi nije jasno da li se oba laptopa tako ponašaju ???
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2019., 09:23   #7
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Ajde probaj spojiti neki externi monitor ...

Jel ti dozvoli ulazak u bios ???

Probaj izvaditi HDD,pa upaliti bez njega ...

Prekontroliraj USB portove,da nije možda koji rasturen,pa su limići spojeni (brika) ...

Sve u svemu,ako i odustaneš,emoj bacati,imam volje dalje se pozabaviti time,pa čak i probati reflovom ...

Jadino mi nije jasno da li se oba laptopa tako ponašaju ???
Ploče su izvađene iz laptopa, pregledane povećalom, ništa nije izgorilo, svi naponi su OK, bez memorije upali i radi, čim stavim memoriju počne resetirati beskonačno. I meni je čudno da se obe isto ponašaju. Kada stavim neispravnu memoriju, normalno radi ali nema slike.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2019., 09:43   #8
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
OK,kad malo detaljnije pročitaš,onda postaje jasnije ...


Nije stvar u ramu ...


Stvar je ili u BIOSU (krivo fleshanje) ili je GFX čip otišao u vječna lovišta ...


I ona neispravna memorije,po ovome pretpostavljam da nije neispravna ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2019., 09:30   #9
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Čini mi se da ti je grafika otišla
Čini ti se da je sve OK kada ne staviš RAM zato što je provjera RAM-a prije inicijalizacije grafike u procesu POST-a
To je zamka na koju se mnogi ulove jer kao 'laptop radi' kad ne stave RAM
Ako imaš mogućnost flešaj firmware u eeprom, pa ako ne pomogne nemaš što više pokušavati
trex je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2019., 13:21   #10
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
Šalji,probamo reflow napraviti ...


Ako si za,PM-aj
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.01.2019., 08:41   #11
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Čini mi se da ti je grafika otišla
Čini ti se da je sve OK kada ne staviš RAM zato što je provjera RAM-a prije inicijalizacije grafike u procesu POST-a
To je zamka na koju se mnogi ulove jer kao 'laptop radi' kad ne stave RAM
Ako imaš mogućnost flešaj firmware u eeprom, pa ako ne pomogne nemaš što više pokušavati
Zahvaljujem, ja sam stručnjak za brodsku elektroniku, i neznam napraviti to što mi kažeš. Imam par frendova, koji bi možda to mogli napraviti pa ću ih pitati.

Citiraj:
Autor Nbdy32 Pregled postova
Šalji,probamo reflow napraviti ...


Ako si za,PM-aj
Ako ne uspije ovo što mi savjetiuje kolega trex, javljam se na PM. Zaista je šteta rashodovati ovako dobre laptope. Srdačan pozdrav.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 08.01.2019. u 13:04. Razlog: spojeni postovi
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2019., 09:49   #12
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor zaratin5 Pregled postova
Ako ne uspije ovo što mi savjetiuje kolega trex, javljam se na PM. Zaista je šteta rashodovati ovako dobre laptope. Srdačan pozdrav.
Gle, ne bih htio zvučati negativno, ali ti laptopi su bili dobri dok su bili ispravni, više očito nisu.
Također se ne bih htio mješati kolegama u posao, ali reflow je u 99% slučajeva mazanje očiju na matičnim pločama od laptopa. Ovo pričam iz debelog dugogodišnjeg iskustva
trex je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2019., 19:41   #13
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,635
@trex znam,ali bar tako bumo znali kaj je na stvari,a ako se odluči za mijenjanje gfx čipa ... eto,možemo i to ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2019., 11:00   #14
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Gle, ne bih htio zvučati negativno, ali ti laptopi su bili dobri dok su bili ispravni, više očito nisu.
Također se ne bih htio mješati kolegama u posao, ali reflow je u 99% slučajeva mazanje očiju na matičnim pločama od laptopa. Ovo pričam iz debelog dugogodišnjeg iskustva
Ne govoriš negativno nego realno. Isto mi je rekao i prijatelj iz servisa. Dao mi je za probu i nekoliko I5 procesora, jer je NB integriran u njih, ali nije pomoglo. Obzirom da su laptopi veoma očuvani savjetuje mi da promijenim ploču. Hvala svima na pomoći, idu u skladište do daljneg.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 08:16   #15
andmatic
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 30
Gdje si provjeravao 5V na PU9? Provjeri 5V i 3.3V ALV i PCU ili na USB-u. Prvo provjeravaj dali postoji kratki spoj. Iza zavojnice, onda slijedi ostale railove.

Ako se ne varam to je ova schema http://www.s-manuals.com/pdf/motherb...schematics.pdf
andmatic je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2019., 09:19   #16
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Citiraj:
Autor andmatic Pregled postova
Gdje si provjeravao 5V na PU9? Provjeri 5V i 3.3V ALV i PCU ili na USB-u. Prvo provjeravaj dali postoji kratki spoj. Iza zavojnice, onda slijedi ostale railove.

Ako se ne varam to je ova schema http://www.s-manuals.com/pdf/motherb...schematics.pdf
Zahvaljujem na savjetu i šemi. Već sam imao slučaj na Sony laptopu da je kondezator kod USB-a bio u kratkom spoju, pa je non stop resetirao. Provjeriti ću što si mi rekao, pa i ako ne popravim, naučiti ću nešto novo i zabaviti se jer volim popravljati svu vrstu elektronike.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na