Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2014., 11:39   #1471
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Rijeseno. Sitnica. Graficka iskocila iz lezista, gurnio je nazad, kliknilo i sad sve radi.

Nazvao servis na broj 01 63 99 920, g. Dario mi se javio, objasnio mi da sam na krivi mail slao upit, dao mi odobrenje da skinem poklopac i pokidam jamstvenu naljepnicu pa da vidim sto je u pitanju, cim sam otvorio kuciste odmah sam vidio da graficka nesjedi dobro u slotu. Samo lagan pritisak i ona se vratila u PCI-E i kliknila.

E sad ispadam ja njubek jer nisam gledao na koji mail saljem upit ( i to tri puta ) jer oni primaju upite na servis@adm.hr a ja sam slao na narudjbe ( valjda ). A i nisam ih odmah jucer zvao (moja greska, ali radi posla nisam stvarno mogao, inventuru imamo ovaj tjedan).

Sve u svemu, koliko sam vidio sve radi ok, Ubuntu se instalira gore trenutno, slike na monitoru imam, trenutno. Sutra cu na drugu particiju i Win staviti, moram na posao gibati sada.

A ja paniku digao. izvinjavam se svima forumasima na pretrpljenim stresovima te hvala na savjetima, a i radnicima ADM-a koje sam mozda ovim svojim postovima uvrijedio ili prikazao nesposobnima.

Uglavnom, pouka za mene ubuduce, ne slati email, nego zvati telefonom.
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 12:30   #1472
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor shabbban Pregled postova
Ima napajanja, šroteksi, sa jako "mekanim" tim kopčama i zna se desiti da ne "kliknu", možeš to tiskati do ne znam kad ali ne ide i ne ide, no male su šanse za to,
Nikad sreo takvo napajanje, obicno kupujem "srotekse" i predlazem prijateljima.
Citiraj:
isto kao i da se grafička odštekala - i ona ima kopču, recimo..
S tim da graficka s vanjske strane ima prikljucke koji mogu vrsit polugu na prikljucak, s tim da je teziste graficke potpuno van lezista, a ta kopca je samo s jedne strane sto ne sprjecava da se izvuce dio gdje su utori.
i za kraj
Citiraj:
Autor JozicA Pregled postova
Rijeseno. Sitnica. Graficka iskocila iz lezista, gurnio je nazad, kliknilo i sad sve radi.
Citiraj:
Naljepnica na kompu ne znači apsolutno ništa, ..... već služi isključivo za to da dućan može prebacivati krivnju.
Pa o cemu mi pricamo nego o tome. Pa jel onda sluzi necem ili ne? Kak mozete opce predlozit da se mice naljepnica bez prijasnje saglasnosti onih koji su je stavili je meni van pameti (ako nesto ne radi s kompom).
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.01.2014., 13:43   #1473
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,943
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
S tim da graficka s vanjske strane ima prikljucke koji mogu vrsit polugu na prikljucak, s tim da je teziste graficke potpuno van lezista, a ta kopca je samo s jedne strane sto ne sprjecava da se izvuce dio gdje su utori.
Ako ju nisi zaserafio ili nekim clip-on sustavom ucvrstio naravno da se moze iskopcati.
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2014., 17:05   #1474
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Jel ovdje itko cita prijasnji razgovor ili eto tak upadnu ko padobranci? Pa o tome i pricam, normalno da se moze iskopcat.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 18:52   #1475
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Situacija je slijedeća, kupio sam prije pola sata u adm-u bundle tipkovnicu i miša Cooler Master Devastator. Bundle je trebao biti poklon i sva sreća da sam išao prvo kod sebe isprobat tipkovnicu.
Čim sam otvorio kutiju odma sam vidio da je tipkovnica bila izložbeni primjerak jer se već prašina skorila na tipke, ali dobro, to još nekak i mogu progutat.
No, veći problem je u tome što tipka 'tab' kad ju se stisne zapne i ne vraća se u prvobitni položaj.
Očito je da ovo ne mogu nikome poklonit pa vas pitam koje su mi opcije sutra kad odem u adm, jer danas rade do 19h?
Ne znam da li mogu tražit povrat novaca ili zamjenu za drugi artikl ili pak moram nosit na servis za što nemam baš vremena.
noda je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 19:00   #1476
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor noda Pregled postova
Ne znam da li mogu tražit povrat novaca ili zamjenu za drugi artikl ili pak moram nosit na servis za što nemam baš vremena.
Na tvom mjestu ja bi tražio isključivo novi proizvod na licu mjesta ili povrat novaca. Nema druge opcije ako ti nisu spomenuli da je to izložbeni otvaran proizvod.
Prodali su ti otvaran, a možda i korišten proizvod kao glanc novi.

Tipku tab nebi ni spomenuo baš zbog toga da ne kompliciraju sa servisom.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 19:14   #1477
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Hmm, imaš pravo za TAB. Najviše bi mi pasala zamjena za drugi artikl, jer mi treba što prije. Vjerojatno sam si sam kriv jer nisam na licu mjesta otvorio i provjerio, ali nikad nisam imao problema sa adm-om pa nisam ni mislio da ću sad imati.
noda je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 19:19   #1478
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor noda Pregled postova
Hmm, imaš pravo za TAB. Najviše bi mi pasala zamjena za drugi artikl, jer mi treba što prije. Vjerojatno sam si sam kriv jer nisam na licu mjesta otvorio i provjerio, ali nikad nisam imao problema sa adm-om pa nisam ni mislio da ću sad imati.
Ma sve ti je to normalno. Ja sam počeo pri narudžbi pitati da hoću neotvarani tvornički zapakirani artikl. Svi me čudno gledaju i kažu da su svi takvi..
Je, a di završe povrati, one koje ste sami otvarali da pokažete nekome, ili izložite?
Nigdje ne vidim izložbeni -20%.

Cijepidlačenje, možda, ali npr. trenutno kupujem grafičku i ne želim dobiti neku koji je neki klinac imao, zaključio da se n e clocka dovoljno i vratio nazad. Ili mu je cviljela... ili ne radi kako treba...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 19:27   #1479
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor noda Pregled postova
Hmm, imaš pravo za TAB. Najviše bi mi pasala zamjena za drugi artikl, jer mi treba što prije. Vjerojatno sam si sam kriv jer nisam na licu mjesta otvorio i provjerio, ali nikad nisam imao problema sa adm-om pa nisam ni mislio da ću sad imati.

Ja bih tab rekao kao glavni razlog cisto da nebi rekli da si ga ti "sredio".


Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ja sam počeo pri narudžbi pitati da hoću neotvarani tvornički zapakirani artikl. Svi me čudno gledaju i kažu da su svi takvi..
Je, a di završe povrati, one koje ste sami otvarali da pokažete nekome, ili izložite?
Nigdje ne vidim izložbeni -20%.

Cijepidlačenje, možda, ali npr. trenutno kupujem grafičku i ne želim dobiti neku koji je neki klinac imao, zaključio da se n e clocka dovoljno i vratio nazad. Ili mu je cviljela... ili ne radi kako treba...
I ja isto, nema mi mrze stvari nego dobiti neki artikl kojeg je vec netko koristio. Kao da kupujem sa njuskala a ne novo iz trgovine.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 19:40   #1480
noda
teh masta
Moj komp
 
noda's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 215
Ma reći ću sve kaj je, nadam se da ćemo se moć dogovorit. Generalno nemam niš protiv servisa, ali u ovoj sitauciji mi stvarno treba što prije tipkovnica tak da se nadam zamjeni za drugu.
noda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2014., 19:41   #1481
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ako je vidljivo na tipkovnici da je korištena, a je, to i reći, te tražiti pare ili drugi novi proizvod, jer plaćen je novi proizvod, a ne used. Tab ne spominjati!
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 20:25   #1482
shabbban
šaljivdžija
Moj komp
 
shabbban's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Zagreb - okoliš
Postovi: 22
Je, dobro da si išel pogledati tipkovnicu, ziher je izložbeni primjerak bio.
Poznavajući ADM, riješit će se sve onako kako treba odnosno u korist kupca.

Što se tiče tvornički zapakiranih uređaja, ako kupujete npr laptop, ili neki od mobitela, iste u trgovini moraju otvoriti kako bi ispunili jamstveni list. Ok, nema problema ako ste fizički u dućanu pa to rade pred vama no što kada se uređaj šalje poštom?
__________________
WYSIWYG !
shabbban je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 20:45   #1483
JozicA
Vozi Miškoooo!!!
Moj komp
 
JozicA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Svuda okolo / EU
Postovi: 1,404
Citiraj:
Autor shabbban Pregled postova
Što se tiče tvornički zapakiranih uređaja, ako kupujete npr laptop, ili neki od mobitela, iste u trgovini moraju otvoriti kako bi ispunili jamstveni list. Ok, nema problema ako ste fizički u dućanu pa to rade pred vama no što kada se uređaj šalje poštom?
Eto ja imam nedoumicu, kupujemo laptop (frend uzima pa mene pitao za savjet) i odlucio se na TOSHIBA L50-A-138 iz ADM-a. Posto sam prije par dana imao stresno iskustvo s njihovim PC-om (par postova nazad). Sad se premisljam. Sto da opet nesto neradi ? Ovdje kod nas u Đakovu ima isti laptop za kupiti ali 800kn vise kosta. Nije bas mala razlika. A sto ako dodje opet da nesto neradi ili dodje koristen/izlozbena verzija ? Sve mi se cini da cu kolegu posjesti na autobus pa neka se provoza do Zagreba, pa ako nesto nevalja neka ga ni ne uzima.

A to nije za vjerovati koliko nas nase trgovine deru u Slavoniji, cim nisi u Zagrebu cijena ti je 10-15% visa (i to ako imas srece).
JozicA je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2014., 20:58   #1484
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Lijepo u napomenu da ti ne šalju iz izloga rabljeno jer da vraćaš temeljem zakona o kupnji na daljinu u roku od 7 dana i to je to.
Bolje si zaštićen kupnjom na daljinu nego u trgovini tako da nemoj davati pare bezveze.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2014., 13:59   #1485