Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.06.2018., 00:52   #1
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Pravna osoba, kupovina u EU, povrat PDV-a

Sastavljat cu u dogledno vrijeme konfiguraciju, imam mogućnost uzeti ju preko firme (bez PDV-a) pa me zanima kako to ide sa povratom istog. Bio sam na stranicama ipona (Mađarska) i tamo piše da je kupovina bez PDV-a moguca ako imam PDV broj EU kompanije kojeg oni provjere i naprave račun bez PDV-a.

E sad, kako do tog broja, vraca li se PDV ili oni umanje račun za isti i opcenito kako ide takva kupovina.

Znam da niste ljubitelji Mađara ali imaju najvisi PDV (27%) pa bi me konfa ispala skoro 30% jeftinije a i uvjerljivo su najjeftiniji na nabavi..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 08:14   #2
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Oni ti naplate bez pdv i prijave svojoj poreznoj da su ti dali takom jednom u x mjeseci njihova porezna i naša komuniciraju i pošalju im popis stvari koje su tako prodane. Tvoja obaveza je platiti PDV ovdje
buljaka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.06.2018., 08:24   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Ako ispunjavaš online podatke za porez na stranicama Porezne uprave, imaš obrazac kojeg ispuniš i predaš zajedno sa standardnim obrascem za PDV.
Ono što moraš nabaviti je EORI broj za firmu od Porezne jer će te to ipon/Amazon/xyz tražiti. U principu, radi se o broju koji je formuliran kao HR+OIB firme (npr. HR12345678901).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 09:06   #4
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,533
Niti ti treba EORI broj (drug Orban je i dalje u EU, osim ako nam ponedjeljak nije donio neke novosti koje nisam popratio), niti placas ikakav PDV "ovdje", buduci da se radi o pravnoj osobi pa se to rjesava drugacije. Tebi operativno, ako se ne bavis racunovodstvom, to znaci da ces dobiti neto fakturu koju platis i bok.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 11:59   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,396
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 12:23   #6
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Niti ti treba EORI broj (drug Orban je i dalje u EU, osim ako nam ponedjeljak nije donio neke novosti koje nisam popratio), niti placas ikakav PDV "ovdje", buduci da se radi o pravnoj osobi pa se to rjesava drugacije. Tebi operativno, ako se ne bavis racunovodstvom, to znaci da ces dobiti neto fakturu koju platis i bok.
Tocno sve receno
Vise puta na slican nacin kupovao raznu robu (SK, DE, UK, AT...).
Keano16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na