Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2021., 12:27   #511
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Isto imam info da ne provjeravaju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 13:16   #512
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Na vasem mistu se nebi bas zajebava s tim. Postrozili su uvjete od ove godine, i velik je pritisak na APN od strane javnosti/novinara kad uvate nekog da je zajeba sistem.
Rijesite se nekretnine i adio, pribacis roditeljima/nevjencanom partneru ili sta vec. Il ako nemas nista na sebi otkupis od roditelja fiktivno stan/kucu pa dobijes kesh, a s keshom sebi kupis stan/kucu/benvea
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 14:16   #513
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor Reedy Pregled postova
Nažalost kod nas ništa od APN-a, morati ćemo se zadovoljiti "običnim" stambenim kreditom. Zakaparili stan koji će biti završen sredinom svibnja te se uporabna očekuje u lipnju, taman mjesec dana prekasno da ne možemo do APN-a
Daj zahtjev bez uporabne i to probaj dat zahtjev što kasnije, recimo treći tjedan subvencija.

Proć će minimalno još mjesec dana dok ne dođeš na red.



Na jesenskom APN-u znam ljude koji su slali prvi dan(ponedjeljak) i idući ponedjeljak dobili odobrenje od APN-a. Ja sam slao drugi ponedjeljak (znaci dan kad su oni dobili odobrenje), a odobrenje sam dobio s mjesec dana kasnije. Po temi na f.hr su neki čak dobivali odobrenja u 1 mjesecu (ovi koji su prijavili zadnji, tj treći tjedan).


Kad ti APN odgovori, reći će ti da ti fali uporabna i da imaš mjesec dana da je priložiš.


U svakom slučaju preporučam ti HPB ili OTP jer ćeš dobit istu kamatu i ako ti odbiju zahtjev, jer recimo uporabna zakasni 2 mjeseca.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 16:31   #514
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova

U svakom slučaju preporučam ti HPB ili OTP jer ćeš dobit istu kamatu i ako ti odbiju zahtjev, jer recimo uporabna zakasni 2 mjeseca.
Dal daju istu kamatu bez da prilazes zahtjev APNu? jer ja bi (u nekom trenu) tu kamatu al mi ne treba APN kao takav.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 21:26   #515
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Sve novogradnje u VŽ i šire traže 5% kapare.

ČK, isto nekih 5% kapare.

Frend u ZG kupio stan, novogradnja isto 5% kapare.

@PR3DA70R
Računaj bar nekih 35-45k kuna.
Osobno, morao sam dati oko 42 000kn kapare i to su mi gurnuli predugovor i dali mi 10 dana rok za uplate kapare.
Garaža mi je bila nekih 4000kn kapare.
Spremišta nekih 1000kn kapare (imam 2 sprišta po 3 kvadrata).


Btw. tek si u fazi potražnje ili ideš na APN sada?
Damn, treba takve pare stvorit odmah u šutu. Shiet. To se nekako ne može iskombati dok se diže kredit da se izdvoji dio za predujam il tako nešto?

Tek sam u fazi potražnje. :/

Jel zna tko ako gledaju diners i slično? Ako imaš kakve rate koje još otplaćuješ.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2021., 21:38   #516
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Damn, treba takve pare stvorit odmah u šutu. Shiet. To se nekako ne može iskombati dok se diže kredit da se izdvoji dio za predujam il tako nešto?

Tek sam u fazi potražnje. :/
Mi smo šparali mjesecima u naprijed za kaparu. Kad ideš u to, ideš u to.


Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Jel zna tko ako gledaju diners i slično? Ako imaš kakve rate koje još otplaćuješ.
Naravno da gledaju, sve ti to troši kreditnu sposobnost. I prema tome, odnosno ovisno o plaći moraš to eventualno zatvoriti.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 10:37   #517
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Dal daju istu kamatu bez da prilazes zahtjev APNu? jer ja bi (u nekom trenu) tu kamatu al mi ne treba APN kao takav.
Moraš predat zahtjev, iako navodno su neki dobili i bez zahtjeva istu kamatu.



Ja ću vjerojatno u jednom trenutku vratit APN, ali kako mi je uletila kupnja u vrijeme APN-a bila je grehota propustit.
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 10:37   #518
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Pitaju koji ti je limit po kreditnim karticama i onda ti to uzimaju isto u obzir.

Barem je meni tak bankarica pričala u ZABAi
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 10:42   #519
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Naravno da gledaju, sve ti to troši kreditnu sposobnost. I prema tome, odnosno ovisno o plaći moraš to eventualno zatvoriti.
Rate na tekućem, to da.

Diners nema veze s tvojim tekućim, niti ga gledaju, niti znaju što imaš. Diners ti dolazi doma kao račun, plaćaš ga kao režije npr.

Ali da, ja sam prebaciovao banku prije 2 tjedna. Na starom računu, da bi mogao otvoriti kredit u novoj banci, moraš imati minuse na 0, tj. ne smiješ imati ni odobreni ni neodobreni minus. Znači, moraš biti na 0 ili u plusu.


Citiraj:
Autor PR3DA70R Pregled postova
Damn, treba takve pare stvorit odmah u šutu. Shiet. To se nekako ne može iskombati dok se diže kredit da se izdvoji dio za predujam il tako nešto?

Tek sam u fazi potražnje. :/

Jel zna tko ako gledaju diners i slično? Ako imaš kakve rate koje još otplaćuješ.
Ja sam isto šparao mjesecima prije toga. Ujedno sam morao još dati i 4000kn za garažu dodatno, moraš imati za javnog bilježnika oko 5 000 - 10 000kn, i ako ne kupuješ novogradnju, moraš još imati i za porez na nekretninu 3% od vrijednosti nekretnine. Tako da, uglavnom, da išta kupiš kod nas moraš imati bar 5-10k EUR u kešu da bi uopće mogao do nekretnine, a tek onda dolazi kredit.

Što se tiče Dinersa, ne pitaju za to. Pitaju za minus odobreni i neodobreni, leasing, nekakve troškove nenadane itd.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 04.03.2021. u 10:57.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 11:09   #520
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Rate na tekućem, to da.

Diners nema veze s tvojim tekućim, niti ga gledaju, niti znaju što imaš. Diners ti dolazi doma kao račun, plaćaš ga kao režije npr.

Osim kad moraš donesti izlist transakcija na računu zadnja 3-4 mjeseca, pa te onda karaju zbog toga, zbog uplate na kladionicu, zbog uplate na loto.

Ja nisam imao taj slučaj, nisu me pitali u nijednom trenu da donesem izlist transakcija. Morao sam samo donijeti papir da sam zatvorio minus. Jer se isti vidi na hroku il kak se god sada to zove.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 11:27   #521
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Zadnje 3 plaće i potvrdu od banke da nemam nikakav minus (čak ni odobreni, 10 min posla u banci), ništa drugo nisam trebao.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 11:34   #522
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor simpleplan Pregled postova
Ja ću vjerojatno u jednom trenutku vratit APN, ali kako mi je uletila kupnja u vrijeme APN-a bila je grehota propustit.
Nesto mi je ostalo u glavi da ne mozes prijevremeno nista vracati dok traje subvencija? Jel to tocno?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 11:37   #523
simpleplan
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Nesto mi je ostalo u glavi da ne mozes prijevremeno nista vracati dok traje subvencija? Jel to tocno?
Subvencija+2 godine.

Pa dobij apn, i onda nakon prve rate ga otkazi
simpleplan je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 11:38   #524
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Nesto mi je ostalo u glavi da ne mozes prijevremeno nista vracati dok traje subvencija? Jel to tocno?
Kako kolega kaže.

2 godine nakon APN-a moraš plaćati po punoj cijeni.

Bilo to 5, 7 ili 9 godina, još dodaš 2 godine gore po punoj cijeni, pa tek onda probijanje kredita.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 12:07   #525
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zadnje 3 plaće i potvrdu od banke da nemam nikakav minus (čak ni odobreni, 10 min posla u banci), ništa drugo nisam trebao.
Tako sam i ja, ali znam neke koji su imali dosta problema, što su morali donositi i izliste transakcija i sl. Pa im se onda tamo našla koja uplata kladionice i eto problema.

U pravilu, tko je u lošijoj situaciji i ima manju plaću, više ga tlače u banci i obrnuto.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 12:24   #526
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Sasvim moguće.

Nisam o tome razmišljao, kod mene je sve bilo kroz pitanja.

Imaš ovo? Nemam. Imaš ovo? Nemam. Imaš leasing? Nemam. Imaš dugova? Nemam.

Kolika ti je plaća? Isplatne liste, ovolika.

Ok, možeš uzeti sam kredit u visini od toliko i toliko.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 12:57   #527
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
nakon toga je osobna bankarica poslala sve na kontrolu i čekao si odobrenje neko vrijeme, a vjeruj mi da su oni sve to jako dobro provjerili
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 13:29   #528
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A kako oni mogu znati moje uplate i/ili diners iz druge banke osim ako me traže ispis transakcija (što nisu)?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 13:30   #529
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Samo HROK provjeravaju. Ali, uopće ne sumnjam da postoji način kako da provjere ako baš žele i da svi međusobno sheraju podatke, zbog svog boljitka.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 13:44   #530
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Mene su u startu pitali za kreditne. I sasvim je logično da ti to gledaju jer na kreditnu moš napucat ogromne račune.

Ja kreditnu ni nemam, tako da mi je svejedno

Danas bio procjenitelj, kaže bankarica da oni (Zaba) od ovog tjedna primaju zahtjeve i kreću u obradu.

Jedino još ne znam da li da idem na eure ili kune. Kamata je ista

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 14:13   #531
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A kako oni mogu znati moje uplate i/ili diners iz druge banke osim ako me traže ispis transakcija (što nisu)?
Pa vide kreditnu karticu. Zato se i zove provjera kreditne sposobnosti, vide što imaš u drugoj banci, tj. koliko si zadužen. Jer Diners = kreditna zaduženost do dopuštenog limita po kartici
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 16:32   #532
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Samo HROK provjeravaju. Ali, uopće ne sumnjam da postoji način kako da provjere ako baš žele i da svi međusobno sheraju podatke, zbog svog boljitka.

Počni sumnjat.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 17:04   #533
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ide provjera, 4 dana traje, upravo dobio info.

Kada skupe sve info, ide provjera među bankama.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 17:13   #534
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
s obzirom da radim za stranu kladionicu, cijelu firmu mi ispituju kad dižu kredit za uplate na kladionice na tekućem računu.. i meni su gledali, nije bilo ništa pretjerano i kredit mi je odobren (za sve ima work arround, ništa preko tekućeg )
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 21:37   #535
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,926
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam isto šparao mjesecima prije toga. Ujedno sam morao još dati i 4000kn za garažu dodatno, moraš imati za javnog bilježnika oko 5 000 - 10 000kn, i ako ne kupuješ novogradnju, moraš još imati i za porez na nekretninu 3% od vrijednosti nekretnine.
Ja sam neuk, koja to usluga javnog bilježnika vrijedi toliki novac?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 22:19   #536
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ja sam neuk, koja to usluga javnog bilježnika vrijedi toliki novac?
solemnizacija ugovora i onda kad radis za APN povecava se broj kopija potpisanog ugovora sto automatski dize ukupnu cijenu JEDNE solemnizacije.

a sta je solemnizacija? za mene idiotluk, ali za dobar postotak ljudi u hrvatskoj sta jedva zna citati financijski ugovor nuznost nazalost. u biti ti objasni cijeli ugovor kredita članak po članak i onda ovjere potpisa svih potpisnika, itd.

nakon toga upisi u katastar i sl, pa ako ti to JB odradjuje, to se naplati isto neku sitnicu.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 23:22   #537
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Solemnizirani ugovor ima snagu ovršne isprave, npr. ako ne vraćaš kredit na vrime, banka samo digne ovrhu temeljem tog ugovora, tj upisa založnog prava na tvojoj nekretnini. Bez suda, naganjanja, odvjetnika, čekanja.


Meni je izašla 3000kn cca, plus 1000kn max za ostale ovjere,upise itd.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 07:14   #538
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
a sta je solemnizacija? za mene idiotluk, ali za dobar postotak ljudi u hrvatskoj sta jedva zna citati financijski ugovor nuznost nazalost. u biti ti objasni cijeli ugovor kredita članak po članak i onda ovjere potpisa svih potpisnika, itd.

Ja mogu rec da meni nisu nis objasnjavali. Prodavatelji su imali neka pitanja na koja uglavnom nisu znali odgovorit. Htjeli su naplatit sta ce mi isprintat novi zk i poslat postom. Svima koji printaju e izvadak treba dat mj dana zatvora Da ne ulazim dalje u to kako može ovjera koštat ovisno o cijeni na ugovoru, pa ovjeravas potpis isto prodavao ja auto od 2000kn ili zgradu. Opcenito smatram da javne biljeznike treba ukinut, jer nemaju nikakve odgovornosti, a nema ni neke koristi velike od njih.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 09:05   #539
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Ekipa, kredit u kunama ili eurima? S obzirom da nam je kuna čvrsto vezana uz euro, a kroz koju godinu ćemo u eurozonu, trebalo bi bit svejedno. Ili?

S kunama zapravo jedino mogu spušit nešto na tečaju jer će tečaj u trenutku realizacije kredita sigurno bit nešto veći od 7,53 po kojem će se radit konverzija kad uvedemo euro
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2021., 10:04   #540
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Za glasam za kunu. Već sada je kurs lošiji nego što će biti kod konverzije što znači da ćeš profitirati jer će ti kreda u HRK biti pretvorena u manje EUR.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na