Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.04.2003., 00:11   #1
damir b
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Fojnica
Postovi: 7
kingmax memorija

Koliko vas zna za Kingmax-ove module (u mom slucaju 256 DDR 333) ciji su cipovi ljubicaste boje? dogodilo se to da mi je uvaljen jedan takav na moj zahtjev da mi se umjesto 1 512 Kingmaxa uvali 2 sticka od 256. Ucinio sam to zbog toga jer sam nedavno nabavio EPOX 8RDA+, nforce2 chipset koji bolje tj brze funkcionira ukoliko se u dimm2 i 3 umetnu dvije identice (identicne) memorije (u mom slucaju 2 x 256). Baza je u tome da mi prodavac onako na papiru i nije uvalio cevap; obe memorije su apsolutno iste oznake s jednom razlikom: na malim chipovima u jednom slucaju pise -60 a u drugom -50. Da rezimiram - razlikuju se po toj oznaci, boji chipova (crna naspram ljubicaste) i sirini samog modula. Moze li mi tko objasniti o cemu se ovdje radi? Kakvi su to stickovi? (koje nigdje na internetu pa ni na Kingmaxovoj stranici nemogu naci? Dali funkcioniraju na istom naponu - i dali ih zbog nedeklarativnih razlika nforce 2 slabije iskoristava?
damir b je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2003., 00:17   #2
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
razumjem ja teba ali nisi morao postati i na problemi i na amd
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.04.2003., 01:15   #3
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
ispravka netocnog navoda iliti upozorenje...

da bi koristio dual ddr moras imati 1&2 ili 1&3 a ne 2&3...ovo je cak jedini slucaj u kojem ce raditi normalno...iako sam cuo na netu da mnogima u bilo kojoj postavci daje iste rezultate...ali pazi na to ipak


ako je jedan od chipova brzi od drugoga nazalost ces vriti na brzini sporijega...ne vjerujem da bi trebao imati nekih problema jel nisu identicni...

kak mislis siri?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2003., 12:47   #4
damir b
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Fojnica
Postovi: 7
na sto tocno mislis s tim 1&2, x&y; objasni malo - da me ekipa gdje danas idem psovat mater ne bi opet prevarila. Lipo sam od covika trazio da zamjeni moj novi 512 (kojeg sam kod njega uzeo) za ako treba dva polovna od 512 uz uvjet da budu identicni. On mi je uvalio po naljepnici dva ista modula, kao sto sam trazio, ali koji se, eto, razlikuju jos i po dimenzijama (ako je normalni,recimo,10x2,5 cm ovaj drugi je 10x2,2 cm ) i po boji modula. Nije mi cak dopustio da gledam sto radi s racunalom dok je montirao; sa smjeskom me je ispratio misleci da je uspjesno uvalio macka u vreci...
damir b je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2003., 12:49   #5
damir b
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Fojnica
Postovi: 7
ipravak: htio sam zamjenu za dva od 256...
damir b je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2003., 14:02   #6
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ispravka netocnog navoda iliti upozorenje...

da bi koristio dual ddr moras imati 1&2 ili 1&3 a ne 2&3...ovo je cak jedini slucaj u kojem ce raditi normalno...iako sam cuo na netu da mnogima u bilo kojoj postavci daje iste rezultate...ali pazi na to ipak

CCCC, još i širiš laži

Inaće na SVIM nf2 ploćama 2 DIMM utora su spojeni, dok je jedan razmaknut od ostalih ( ponekad je i kondenzator između , ali nije pravilo ).

1 modul MORA ići u razmaknuti DIMM , u jedan od ostala dva utora upikneš drugi modul.

Ako si sve složiuo dobro kod postanja poruka ispod frekve proca je: dual chanell enabled ( nisam ziher za toćan text, ali u tom kontekstu )

I to je to
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2003., 15:23   #7
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Paske
CCCC, još i širiš laži

ne sirim lazi nego sam samo rekao da je tip na jednom stranjskom forumu napisao da u svim slotovima dobiva isti memory bench rezultat...ja nisam isprobavao nego sam samo pokusavao upozoriti..i htio izbjeci bas ovo da ispadne da sirim lazi...ja nisam isporobavao posto mi radi u 1&3 bez problema...

a paske ti je objasnio kako treba pa stavi...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2003., 20:34   #8
Lignja
Re Di Calamara
 
Lignja's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 569
da se ja nadovezem na ovu temu 1&3 , 2&3
koja kombinacija sljaka , najbolje da si pogledas u manual od maticne (zivi horor)

nisam bas veliki poznavatelj nforcea , ali sam kumovao jednom slaganju konfe gdje je doticna ploca bila a7n8x deluxe...
i dual ddr se ostvarivao na kombinacijama 1&3 , te 2&3...
tek tolko da znate
__________________
xxx
Lignja je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2003., 22:54   #9
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
hmmmm

pa zar nije pravilo 1&3 ili 2&3 za Dual ?
mislim... 1&2 su za normal, a čuo sam da popuniti sve nije pametno.... ima ko pojma o tome ?
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2003., 00:04   #10
damir b
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Fojnica
Postovi: 7
i recite mi, da se rijesim neizvjesnosti, na koji se sve nacin moze covjek uvjeriti da mu memorija funkcionira na dual kanalu. Promijenio sam razmjestaj na 1&3 i cini mi se da se nigdje ne ocituje promjena 64 pristupa na 128. Moze li se negdje po windowsima ili kakvim programom takvo sto evidentirati?
damir b je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2003., 01:12   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by damir b
i recite mi, da se rijesim neizvjesnosti, na koji se sve nacin moze covjek uvjeriti da mu memorija funkcionira na dual kanalu. Promijenio sam razmjestaj na 1&3 i cini mi se da se nigdje ne ocituje promjena 64 pristupa na 128. Moze li se negdje po windowsima ili kakvim programom takvo sto evidentirati?
e vidis taj problem je i mene mucio..naime tek sa biosom 3305 sam primjetio tu poruku pri bootanju windowsa...moze biti da je pisala i na starijima samo kaj mi je promakla

inace najbolje ti je staviti jedan ddr i zvrtiti neki mem bench pa staviti oba...i ako su u dualu reza bi trebala biti osjetno veca...10-30% okvirno
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 02:53   #12
Fidelio
Registered User
 
Fidelio's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 15
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
e vidis taj problem je i mene mucio..naime tek sa biosom 3305 sam primjetio tu poruku pri bootanju windowsa...

Kod mene nekoc bijase isti problem!
__________________
: Samsung 959NF, 19”
: EPoX 8RDA+
: AMD XP 2400+, Thoroughbred
: Glacialtech Igloo 2500
: Sapphire ATI Radeon 9800pro
: Barracuda 80 GB, 7200 rpm
: 2 x 256 CorsairXMS, DDR333
: CHIEFTEC Dragon Black DX-01B-D
: Inspire 5300 5.1
: Win XP Profesional
Fidelio je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2003., 14:03   #13
Stipe
Head Of The Radio
 
Stipe's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 672
Re: hmmmm

Citiraj:
Originally posted by Horza
pa zar nije pravilo 1&3 ili 2&3 za Dual ?
mislim... 1&2 su za normal, a čuo sam da popuniti sve nije pametno.... ima ko pojma o tome ?
Problem je u tome što neke nForcice ne podržavaju da sva tri modula budu DDR400 već samo npr 2xDDr400 + 1x333.A što se tiče dual chanela treba popuniti 3 utor(odvojeni) i bilo koja dva
Stipe je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na