Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2014., 12:57   #1
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
Kooperanti

pozdrav!

ima li ovdje netko tko je radio kao kooperant za telekomunikacijske kompanije i kakva su mu iskustva?
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2014., 11:54   #2
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor colonelf Pregled postova
pozdrav!

ima li ovdje netko tko je radio kao kooperant za telekomunikacijske kompanije i kakva su mu iskustva?
Radim ja, sto te zanima?
bokinho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.01.2014., 12:23   #3
colonelf
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: hrvatska
Postovi: 48
zanima me tko je najuredniji po pitanju organizacije posla, cijena radova i redovitosti plaćanja?
colonelf je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2014., 17:55   #4
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor colonelf Pregled postova
zanima me tko je najuredniji po pitanju organizacije posla, cijena radova i redovitosti plaćanja?
imas privatnu poruku.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2014., 19:39   #5
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Kako su mi rekli Iskon ima samo kooperante, a i T-Com postepeno prelazi na njih. Tužno kako ih se ne zapošljava u matičnoj firmi već za sitne pare moraju raditi u takvim tvrtkama.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2014., 19:49   #6
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
iskon = t-com = combis... easy
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2014., 20:11   #7
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Nije Combis. Vidio sam mu nalog i neki "*teh" ima u sebi. U Rijeci je prema riječima djelantika tj. kooperanta samo njih troje (djelatnika) i pokrivaju cijelu Rijeku. Ili me on mulja ili je on podkooperant kooperanta.
Btw ovaj nije imao ni majicu, ni službeni auto (makar nisam vidio) ni ništa. Kao da mi se "mali Žarko-19g, sin od susjede" pojavio s ruterom u rukama i zvonca na vrata bez najave.
Na T-Comu sam bio do prije koji mjesec i uvijek je dolazio njihov djelatnik (40g cca) u službenom srebrnom kombiju kojeg sam vidio kako inače čakula ispred njihove baze na Kozali (živim blizu centrale/stare zgrade HPT-a).
Za svaki grad je valjda netko drugi.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2014., 20:15   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma naravno da nije combis... di bi oni imali ljudi za krajnje terenske slučajeve.

imaju oni svi svoje vanjske, t-com pogotovo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2014., 01:35   #9
Srky_ri
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 5
da i posao ide otprilike ovako....
prvo posalju koperante koji ne naprave nista onda dodju tehnicari od T coma....( znaci prica samo duze traje)

Čim se situacija pocela razvodnjavat sve otislo..kvragu
Srky_ri je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2014., 08:56   #10
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Meni jučer bio iz b.net kooperant za postavljat žice po stanu, bušenje, provjeravanje mreže i super uredno čovjek ko šta smo se dogovorili sve napravio počistio na kraju fino, jedina mala zamjerka šta je stavio bušilicu na parket i borer na njoj koji se vuko po parketu, naravno sam mu odma reko to i nije više stavljao na pod, tako da osim tog je čisto ok zadovoljan sam.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2014., 22:35   #11
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor Srky_ri Pregled postova
da i posao ide otprilike ovako....
prvo posalju koperante koji ne naprave nista onda dodju tehnicari od T coma....( znaci prica samo duze traje)

Čim se situacija pocela razvodnjavat sve otislo..kvragu
Cista laz.

Situacija ide ovako, kvarovi se filtriraju i kooperantima ide ono sto nije lagano za rijesit, ko je majstor majstor je i rijesit ce sta god bilo, ko nije nece,jednostavno. Nece se tcomovi tehnicari umorit, penjat na stup,mijenjat kablove i sl.ne boj se.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2014., 10:33   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
...ko je majstor majstor je...
upravo to... ovu subotu sam imao fuš od jedno 5h (od toga 3h na telefonu sa t-comom) i čim pređeš speedbump nazvan szk i dobiješ tehničara, ako je imalo čovjek kužist, sve se može riješiti.

u pitanju je bio poluispravan router kojeg oni vide sa druge strane da je sve ok i frajer je vidio da znam o čemu pričam i da nisam mulac i na slijepo rekao da dolazi danas sa drugim ruterom.

svi sretni i zadovoljni.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 12:28   #13
TommaZG
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Pozdrav. Dali ima jos koga da radi kao kooperant? Trebam par infoa. Hvala!
TommaZG je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 13:25   #14
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
mene isto zanima, dijagnosticiran je kod t-coma kvar na samom kabelu, pa me zanima koliko im obicno treba da to zamijene?
  Reply With Quote
Staro 22.10.2014., 16:39   #15
TommaZG
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Ma zanima me da mi netko da ime par firmi da vidim nesto.... znam da ima u sigetu brdo firmi u dvoristu od b neta, koji su kooperanti, al neznam ni jedna kako se zove.... hvala
TommaZG je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2014., 10:34   #16
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Meni su tcom kooperanti dolazili rjesavat pucanje veze nakon jedne prijave, popeli se iduci dan na stup, utvrdili katastrofu u kutiji, malo to sredili i rekli da treba novu kutiju da ce doc to rijesit. Prosla dva tjedna, opet isti problem, zvao tcom, iduci dan dolaze neki drugi kooperanti iz iste firme, vrse istu dijagnostiku, ne slusaju me da je problem u kisi i kutiji. Krive moje instalacije za koje tvrdim da sam potpuno promjenio na njihovu molbu. Nakon par testiranja bez mojih instalacija skuze da nesto ipak ne stima, pokunjeno se penju na stup,mijenjaju kutiju i vidi cuda se od tada radi kad pada kisa.. znaju svoj posao ali bi trebali tu i tamo poslusat dobronamjrni savjet.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2014., 23:51   #17
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor zbuzanic27 Pregled postova
znaju svoj posao ali bi trebali tu i tamo poslusat dobronamjrni savjet.
znaju....... ili ne .

ne znam, moja su iskustva bas mjesana. nekad naletis na covjeka koji ne ide dok ne rjesi, zna kako poceti i gdje, zna detektirati kvar, zna mene poslusati koji nisam baba od 88 godina koja klinca ne zna od struje, pogotovo ako krenem fino i jasno objasnjavati zasto sam zvao, sta se radilo, sta su radili ovi, sta su radili oni, itd itd.

posljednji slucaj sam imao sa ovim govnetom od dig receivera sto djele za maxTV preko satelita. djubre radi i radi i odjednom - mrtav. na bilo koji podrazaj je mrtav, ne reagira na tipke daljinca, ne reagira na tipke na samom receiveru - nula bodova dok mu ne iscupas adapter i spojis nazad. on se reboota i sljaka uredno.

nazovem ja prvi put SZK, sad ce oni nesto tamo-amo, iskljucite receiver i spojite ga nazad i ako bude problema - opet zovite. ja kazem tada tom iz SZK - bit ce problema, ja cu opet zvati .

drugi put ih opet zovem sutradan jer govno opet sere, javi se baba kojoj bi opalio zidarsku sljagu preko telefona. javi se, ja sve objasnim da sam zvao prije i ponovim cijelu pricu, ona me prebaci na cekanje i onu debilnu glazbu.
javi se nakon par minuta, napravila je refresh mog profila (preko satelita, ha? zbog toga je meni rec smrznut) i samo da ja iskljucim ga i upalim i da ce raditi.

ja opet - da, radit ce gospodjo, ali to nije rjesenje jer ga ja tako popravljam od treceg dana koristenja.
- samo vi to napravite, sve ce proraditi! i poklopi mi slusalicu!

ja lud, sta sam joj sve poskidao rodbine, prijatelja i poznanika, bolje da me nije cula.


okrenem opet SZK nakon 15 min smirenja, javi se lik, sve objasnim (jer me poslusao) i sam on kaze da to nije u redu, prijavi kvar, dolazi u roku 48 sati netko iz vanjskih firmi (posto nisam siguran da je tcom uopce zaduzen za satelitski program), pita i taj sta je problem - objasnim ukratko, ovaj vadi novi receiver i malo jos popricamo i popljujemo generalno sistem.

i eno radi rec od tada, isto se zblesira svako malo, ali je tolerantno mu ubiti struju jednom u 3-4 dana. ali svaki dan po par puta malo nazivcira .


a prijasnja iskustva dok sam bio na tcom adsl-i i tv-u, to je prestrasno bilo . stvarno treba naletiti na tehnicara koji slusa jer onda mozda i dodes negdje. ovako kada oni nalete, oni znaju sta je, ""poprave"" u roku 7 minuta i bjeze dalje (doslovce sjedaju u auto odmah iza) i samo s vrata - SAD CE TO RADITI 100%!..........

znas da ces uskoro opet okretati jebeni 0800 9000 .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2014., 17:44   #18
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Do sada sam imao 4 razlicita maxtv receivera i svi su tako rikavali da je jedino iskljucivanje iz struje pomoglo. Ali dok radi, radi dobro sa sva 4 satelita.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na