Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.08.2005., 15:00   #1
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Question Općenito o mobilcu...

Malo sam razmisljo o kupnji nekog polovnog mobilca.. cisto u svrhu brzeg procesora od ovog u sigu.. pa me zanima isplativost projekta mjenjanja procesora.. s tim da je ovaj koji imam star 2 mjeseca i ima 3 godine garancije...
pa recimo koji mobilac bi trebo kupiti (konkretno..jezgra, Mhz i slicno) da pri FULL OC brzini radi znatno brze nego ovaj moj Sempron. Da napomenem, imam Socket A.
I kakvi su mobilci sa zagrijavanjem u odnosu na obicne..bilo bi mi logicno da se manje griju. Cooler imam i vise nego dovoljno dobar za OC...

I trebalo bi uzeti u obzir da imam "s*ebanu" memoriju.. pod TO mislim: jako sareni brand, razlicitih nazivnih brzina i slicno..sve vam pise u sigu.. i inace kod OCa ne mogu bas spustati latencije.. kombinacija je preubojita )

ako sam totalno zabrijo slobodno me posaljite nekam
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2005., 15:08   #2
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
ja mislim da se ne isplati dati jedno 500kn za mobilca, bolje ušparaj nešto para, prodaj to što sada imaš i uzmi s939
Crash009 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2005., 15:21   #3
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Nista ne mjenjaj, imas Semprona 3000+ na 2400Mhz i to ti je sasvim dosta, s mobilcem neces nesto puno izvuc jel trebas onda i ostale komponente imat vrhunske da bi se to nesto osjetilo (npr, ram, ploca, napajanje...), bolje ostani na tom sto jesi ili kao sto ti kaze kolega Crash prijedji na s939 pa ces osjetit razliku.
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2005., 15:37   #4
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
bas naprotiv...mobilac radi sa svime i manje se zagrijava od ostalog...a kloka se bolesno...dok za sempron trebas imat dobru plocu
al kao sto su ti rekli sada ti s ne isplati kupovat mobilca...prije god...jos kak ti al sada nikako...

ps mobilac novi dodoe 700 u ducanu
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2005., 16:05   #5
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
Citiraj:
Originally posted by Srky
Nista ne mjenjaj, imas Semprona 3000+ na 2400Mhz i to ti je sasvim dosta, s mobilcem neces nesto puno izvuc jel trebas onda i ostale komponente imat vrhunske da bi se to nesto osjetilo (npr, ram, ploca, napajanje...), bolje ostani na tom sto jesi ili kao sto ti kaze kolega Crash prijedji na s939 pa ces osjetit razliku.
STA FALI MOM NAPAJANJU ?!?! a i ploca je dobra... al zato RAM necemo komentirat

znaci ne isplati se... hvala na savjetima
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2005., 16:40   #6
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
pa ništa ti ne fali ni napajanju, a ni konfi, zato pusti neka radi kako je sada, pa ga prodaš kad skupiš love da nadodaš za neku s939 pilu...
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 02:30   #7
dautanecII
el_nino
Moj komp
 
dautanecII's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb-Tresnja
Postovi: 353
Citiraj:
Crash009
ja mislim da se ne isplati dati jedno 500kn za mobilca, bolje ušparaj nešto para, prodaj to što sada imaš i uzmi s939
ja sam svog starog Bartona 2500 prodao(trebalo ga gurat za 11x200 na 1,875V) za 400kn,i od frenda uzeo mobilca-500kn,drugi svijet,ali ak covjek ima semprona koji mu ide na narecenom taktu i voltazi,mislim da mu zamjena fakat i ne treba!
kaj se tice 939,apsolutno,evo bas bi mogo ubost A8V za 600kn,ali kaj vrijedi kaj jos moram dat soma(bar) za proc!

btw.Denzil koja ti je temp.(idle/full) ?
dautanecII je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2005., 11:47   #8
Denzil
Secret Undercover Agent
Moj komp
 
Denzil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Parallel Universe
Postovi: 1,127
ako te zanimaju mogucnosti proca pogledaj ovaj thread. Jako je dugacak pa sam ti dao odma link na stranicu sa konkretnim rezultatima. Jedina razlika je sta sam tada imao BOX cooler na procu i malo slabije hladenje kucista.
Danas ti nemrem rec tocno kolke su temperature pri postavkama iz siga jer sam vratio clock na default kad su bile one vrucine i nisam odonda vratio pa se ne sjecam ) al mislim da mozes okvirno usporedit onu tablicu na linku koji sam ti dao s cinjenicom da sam imam bakrenog Zalmana i jos bolji protok kroz kuciste.
Ak ti sve ovo nije dosta reci i budem podigo clock i sve ostalo, takionak vise nije vruce, pa ti napisem.. (al kroz par dana jer danas idem na neki manji poslovni put i vracam se u nedelju)
__________________
"I can resist everything except temptation"
Denzil je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na