Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2021., 22:01   #11641
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
Ostavi kako je.
U vezi prije - sada, dovoljno da ti je susjed na istom tk kabelu uzeo / dobio brži net ... promjenjena situacija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 19:12   #11642
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Tako je. Ja sam na iskonu prije brdo godina na poslu imao skoro 60mbit/10mbit. Sada je 30/6 i čekam optiku, službeno je link degradirao, nesluzbeno, zakačilo se jos par korisnika
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2021., 11:57   #11643
bloodlike
Premium
Moj komp
 
bloodlike's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: OS
Postovi: 216
Smiješni, rekli doći instalirati optiku u 11mj zovem sada kažu 6 mj sl godine... Pričam sa Srbima što peremo online oni većinom svi imaju već optikum uz to naravno i manje pingove na recimo njemačkim serverima. E moj t com kakam vam se po glavi. Lp
bloodlike je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 12:49   #11644
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Citiraj:
Autor bloodlike Pregled postova
Smiješni, rekli doći instalirati optiku u 11mj zovem sada kažu 6 mj sl godine... Pričam sa Srbima što peremo online oni većinom svi imaju već optikum uz to naravno i manje pingove na recimo njemačkim serverima. E moj t com kakam vam se po glavi. Lp
Meni optika iznad ulaznih vrata od stana pa cekam vec 3 mjeseca da dodu spojiti. Jutros rekli doci u 9 i nema ih. Uzas su. Lokacija zagreb.

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2021., 15:36   #11645
Dr. Strange
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2020
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 813
Citiraj:
Autor nikoss Pregled postova
Meni optika iznad ulaznih vrata od stana pa cekam vec 3 mjeseca da dodu spojiti. Jutros rekli doci u 9 i nema ih. Uzas su. Lokacija zagreb.

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
Ja sam čekao 8 mjeseci da obave zadnji dio posla, znači od onog malog ormarića pred ulazom pa do routera u kući, šta reći više....
Dr. Strange je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 22:19   #11646
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,252
Šaljivđije iz HTa mjenjaju Hibridbox uslugu. Paket prometa prvi sad iznosi 200GB ali nakon potrošnje se brzina vraća na paricu ako se ne uzme sljedeći 100GB paket
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 22:28   #11647
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Šaljivđije iz HTa mjenjaju Hibridbox uslugu. Paket prometa prvi sad iznosi 200GB ali nakon potrošnje se brzina vraća na paricu ako se ne uzme sljedeći 100GB paket
Ja sam na Hibridboxu odavno na parici jer preko nje imam 16Mbps, a ako ukljucim hibridni mod, onda mi brzina pada na 8Mbps. Tako da sam izvadio SIM karticu i surfam preko bakra. Toliko o tome...

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 09:41   #11648
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor bloodlike Pregled postova
Smiješni, rekli doći instalirati optiku u 11mj zovem sada kažu 6 mj sl godine... Pričam sa Srbima što peremo online oni većinom svi imaju već optikum uz to naravno i manje pingove na recimo njemačkim serverima. E moj t com kakam vam se po glavi. Lp
Centar Velike Gorice.
Prosle godine su spojili sve, osim jednog dijela u centru.
Tad su rekli da ce biti osmi-deveti mjesec prosle godine. Pa produzili na 11, pa prebacili na 2. ove godine. Pa prebacili na 6. ove godine. Pa prebacili na 10-i ove godine. Pa sad zadnje, 4-i mjesec iduce godine.....
Fun, fun, fun.....

A navodno sve zbog gradjevinskih papira, koji su ocito nekome se zaljepili na dno ladice.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 11:13   #11649
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Citiraj:
Autor Nick7 Pregled postova
Centar Velike Gorice.

Prosle godine su spojili sve, osim jednog dijela u centru.

Tad su rekli da ce biti osmi-deveti mjesec prosle godine. Pa produzili na 11, pa prebacili na 2. ove godine. Pa prebacili na 6. ove godine. Pa prebacili na 10-i ove godine. Pa sad zadnje, 4-i mjesec iduce godine.....

Fun, fun, fun.....



A navodno sve zbog gradjevinskih papira, koji su ocito nekome se zaljepili na dno ladice.
Ja sam u okolici Velike Gorice. Napokon mi dovukli optiku do kuće, smotali ju na fasadu i rekli prikapčanje do 05.11.2021. Mislio sam da je to to, najgori dio građevinskih radova gotov, optika povučena direktno od mene do centrale.
Kad ono čudo, da bi me spojili, treba proširiti kapacitet centrale i na to se čeeeeka. Tako da i ja čeeeekam. Do kada? Kažu do kraja godine. Vidjet ćemo.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 17:55   #11650
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Vi u VG bar znate da će biti.

Mi na 30 km od vas ni nemamo u planu optiku.
Patimo se sa 30/7 dok neki u mojoj okolini nemaju ni stabilni osnovni paket 4/0,5 u 30tim godinama 21. stoljeća.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.11.2021., 19:59   #11651
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Mislim da pokušavaju pokriti što veći broj korisnika na optiku ali samo "na papiru". Masovno objavljuju namjere gradnje sa datumom završetka projekta "do kraja 2023" ili još kasnije.
Pretpostavljam da bi obeshrabrili konkurenciju da krene sa svojim projektima na tim područjima.
Ameri to zovu "land grab".
A1 je npr. u roku od 3 mjeseca pokrio cijeli sjeverni Črnomerec iako im je u namjeri gradnje pisalo "do kraja 2022".
Da ne govorim o tome da su u biti bili prvi koji su krenuli u svjetlovodizaciju područja sa obiteljskim kućama krajem 2018-e i time prisilio Tcom da stane s FTTC i krene s FTTH do kućanstava.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 21:45   #11652
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 755
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Mislim da pokušavaju pokriti što veći broj korisnika na optiku ali samo "na papiru".
Ne, nego nema tehnicara koji bi odradili sva ta ukljucenja u nekom brzom roku. nit njihovih, nit vanjskih..
okarm je offline