Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.08.2023., 12:55   #2791
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Raspitaj se ako imas frenda pravnika ili ti se da guglati. Poprilicno sam siguran da je ovo kazneno djelo. Znaci ne prekrsaj neko kazneno.

Ako sam u pravu, posta ce ti ti to zataskavati, ignorirati i najbolje sto mozes napraviti je preuzeti paket nekako ako je jos uvijek kod njih i ne ici pravno na njih. U suprotnom bi mogao ispusiti tj vozat se po sudu godinama.

Pa krivotvorenje potpisa bi trebalo biti kazneno djelo

Priča dobila rasplet 2 dana nakon što sam bio u pošti. Poštar se naravno nije javio iako su mu kolege ostavili moj broj telefona i ispis trackinga.
2 Dana nakon toga dojurio je na mopedu, iskrcao hrpu koverti i taj paketić u sandučić i odjurio prije nego sam stigao do njega. Naravno da su i te koverte stare po mjesec dana
Pitam se sada koliko sam puta dosad već tako "potpisao" primitak paketića
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 13:42   #2792
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
GLS vozači koje vidim lokalno svi voze GLS vozila. DPD s druge strane izgleda kao da koristi uglavnom kooperante.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 14:46   #2793
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Danas u lokalnim novinama članak o kaosu u lokalnoj Pošti. Ljudi sami dolaze podignuti poštu jer sve dolazi sa debelim zakašnjenjem. Ako uopće i dođe. Npr. došle su im opomene za neplaćene račune, a sami računi nisu.
Glasnogovornik Pošte nešto trkelja kako će se situacija poboljšati ovaj mjesec jer je potpisan ugovor o povećanju plaća za sve djelatnike i kako nitko neće u poštare.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 14:51   #2794
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Sami podignuti da, ali znam za slučaj gdje se starija žena zaputila u poštu po račun za struju koji nije došao. Dali su joj kutiju da si traži poštu pa si je sama našla
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 14:57   #2795
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Ja svoje doma prebacujem na digitalne racune gdje god mogu, ovo je katastrofa zadnji mjesec od opomena do kasnjenja. Barem u Puli... Ukratko, ako mozete ne imati posla s postom, to bi bio vrh!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:13   #2796
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Moja iskustva s poštom su bez greške, i prije i u zadnje vrijeme, uopće ne vidim da se išta pogoršalo.
Sve stiže brzo, šalju obavijesti na mejl, viber... nude preusmjeravanje na paketomat koji mi je najbolja stvar ikada, rade prikup odma idući dan kad naručim, itd.

Jedini zajeb u zadnje vrijeme je da su mi umjesto na paketomat ostavili paket u pošti jer nisam bio doma iako sam preusmjerio na paketomat.
Poslao mejl na SZK isti dan i tražio da se dostavi na paketomat jer nemam vremena čekati u pošti i stvarno su odma odnijeli gdje treba i poslali PIN.

Vjerujem da je to do područja, negdje rade dobro, negdje očito baš i ne.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:32   #2797
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Očito je istra problem, evo i kod kolege u PU i kod mene malo sjevernije.
Ne bi imao ništa protiv da uvedu paketomat ili da me zovu da si dođem u poštu po pošiljku. Čak bi mi i odgovaralo. A ne da mi poštar potpisuje umjesto mene ili da 2.5 mjeseca čekam važne papire kao što mi se dogodilo
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:40   #2798
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Mene su za amazon pakete zvali i rekli da izaberem postansi ured gdje zelim preuzeti paket. Paketomat nije bio ni opcija, nabijem ih na kolac. Platis postarinu 10 eura i onda skupljam pakete po posti, nabijem i njihov ugovor s Amazonom isto na kolac.

I kod mene je sve bilo divno krasno do prije mjesec dana. Stvar je do lokacije i dostavljaca. U Puli ih je bilo 25+, a sada ih je ostalo manje od 10, ako je vjerovati gospodji u posti.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 15:53   #2799
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Nego, kako da mi zaj... poštu da im amazon raskine ugovor i sklopi s nekim drugim?
Italija ima one amazon paketomate, najbliži mi je kod starog diskonta točno na bivšoj granici sa slo. Ne znam za Sloveniju. Samo što ne kupujem iz IT, ali bilo bi fora registrirati se tamo, odeš, pokupiš, usput kupiš kavu i paštu i doma
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 17:35   #2800
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Mene su za amazon pakete zvali i rekli da izaberem postansi ured gdje zelim preuzeti paket. Paketomat nije bio ni opcija, nabijem ih na kolac. Platis postarinu 10 eura i onda skupljam pakete po posti, nabijem i njihov ugovor s Amazonom isto na kolac.

I kod mene je sve bilo divno krasno do prije mjesec dana. Stvar je do lokacije i dostavljaca. U Puli ih je bilo 25+, a sada ih je ostalo manje od 10, ako je vjerovati gospodji u posti.
Podigni ih na skladištu kao i ja što radim godinama
Zanimljivo da kada je paket došao nisu ga dostavljali dva dana pa sam ja otišao po njega. Dok za prikup su se pojavili sutradan.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 20:30   #2801
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Nego, kako da mi zaj... poštu da im amazon raskine ugovor i sklopi s nekim drugim?
Italija ima one amazon paketomate, najbliži mi je kod starog diskonta točno na bivšoj granici sa slo. Ne znam za Sloveniju. Samo što ne kupujem iz IT, ali bilo bi fora registrirati se tamo, odeš, pokupiš, usput kupiš kavu i paštu i doma
pa jel nemaš opciju da odabereš ko će prevozit paket sa amazona (pretpostavljam.de) ja odaberem GLS jer u mom gradu dostavljač je cool faca i ako trebam, dostavi mi na posao...često mu "uvalim" few quid za fer uslugu

E,da prije cca mjesec dana očekivao sam paket preko pošte i dobijem SMS da me paket čeka u pošti - tražio sam da ne ide dostava na adresu. reko, idem ga podić neću čekat poštara da mi ostavi listić, samo se nadam da palteruša neće reć da moram imat listić da bi podigao paket. stvarno, nije trebao, pogledala SMS da vidi broj paketa i to je sve. eto, brže i manje stresa za poštara...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 20:36   #2802
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Nema te opcije na .de i .it, imas standard (~10e) i expedited (~30e) shipping. Ako si pehista kao ja i pozelis zaobici hp odabirom skupljeg shippinga - mogao bi se razocarati jer paket moze doci opet hp-om true story!

Expedited shipping je cesto UPS i sl. Amazon pere ruke od toga, otvoreno sam im pisao i trazio povrat para za skuplji shipping. Objasnjenje je bilo - sustav automatizmom radi odluku kako ce paket biti poslan. Moj paket je narucen sa .it, pa je sustav valjda mislio "i hp je jednako brz za te kratke relacije, evo mu ga na". 30 jebenih eura za obicnu hp dostavu, doslo mi je da se ubijem.

Da nisi mislio na shipping sa mailboxa (odabir kurira)?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 20:55   #2803
Daten
Premium
Moj komp
 
Daten's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 394
Čudo je ova naša pošta..



11.7.2023. poslao sam paketomatom iz Zagreba kabel u Šibenik isto na paketomat.
Danas je 1.8.2023., zadnji status je 13.7.2023. "pošiljka vagana"
__________________

Daten je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 07:53   #2804
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Nema te opcije na .de i .it, imas standard (~10e) i expedited (~30e) shipping. Ako si pehista kao ja i pozelis zaobici hp odabirom skupljeg shippinga - mogao bi se razocarati jer paket moze doci opet hp-om true story!

Expedited shipping je cesto UPS i sl. Amazon pere ruke od toga, otvoreno sam im pisao i trazio povrat para za skuplji shipping. Objasnjenje je bilo - sustav automatizmom radi odluku kako ce paket biti poslan. Moj paket je narucen sa .it, pa je sustav valjda mislio "i hp je jednako brz za te kratke relacije, evo mu ga na". 30 jebenih eura za obicnu hp dostavu, doslo mi je da se ubijem.

Da nisi mislio na shipping sa mailboxa (odabir kurira)?
evo baš ovih dana čekam da elektrowelt24 dostavi woofer na mailbox pa ću onda detaljnije pogledat šta nude za dostavu u HR.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 08:08   #2805
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor axo Pregled postova
Podigni ih na skladištu kao i ja što radim godinama
Zanimljivo da kada je paket došao nisu ga dostavljali dva dana pa sam ja otišao po njega. Dok za prikup su se pojavili sutradan.

To ti ne funkcionira uvijek i u svakoj pošti. Mene su više puta odbili kad sam došao u poštu s ispisanim trackingom da je paket kod njih. Reko pokupim ga tamo pa lakše i brže i meni i njima. Dalje je kako naletiš na kojeg djelatnika. Često dobio odgovor da moram čekati da poštar dostavi obavijest i onda od idućeg radnog dana se može pokupiti. Jer paket koji stoji kod njih nekoliko dana još nije prošao proceduru uvođenja/zaduživanja štogod i oni ga ne mogu izdati. Birokratski postupak mora se poštivati
To je bilo još i prije ovih zadnjih kroničnih usporenja.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 08:36   #2806
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
@xlr
Ako naručuješ dosta toga, tebi bi se možda isplatilo uzeti nekakav PO Box vani. Doduše, tu je i pitanje troška puta obzirom da imaš šta jahati do granice.
Dok HR još nije bila u EU, lokalna ekipa je masovno naručivala robu na poštu u Jelšanama (30 km od mene) sa napomenom 'Poste restante' na pošiljci. Pošiljka dođe kod njih i čeka 15 dana da je podigneš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 12:34   #2807
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,797
Pored tih 10-30 eura sto placam postarinu, najbolje da jos przim bengu za pokupiti pakete Mailbox je uvijek dostupna altetnativa ako troskovi nisu problem.

Axo, nisu me jednom odj. Nema paketa dok ih postar na rasknjizi, a salterusa ne sortira. U oba slucaja su me odj*. Zadnji primjer je bas takav. Telefonski mi rekli da ce paket biti u uredu iza 16h. Naravno, dosao sam tek drugi dan iza 16, za svaki slucaj... Kaze teta dodji sutra, tu su mi paketi moram ih pregledati. Jbga, rade samo dvije zenske u uredu, a red je do vrata. Sutradan dosao sms i normalno uzeo paket.

Moralna pouka price - ako cekate amazon paket u ured, pricekajte finalni sms/mail gdje ce reci da je paket stigao u ured.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 12:40   #2808
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Ukratko: možemo odjebati sve amazone osim DE gdje kupovina ide isključivo preko mailboxa
Dobro da ja čekam jedan iz IT i jedan iz ES što neću dočekati nego ide refund i zajebancija s poštom i vraćanjem.
c-shadow je online   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 13:20   #2809
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
evo baš ovih dana čekam da elektrowelt24 dostavi woofer na mailbox pa ću onda detaljnije pogledat šta nude za dostavu u HR.
eto nude GLS 32 ili standard 40€
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 16:23   #2810
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Paket je velikih gabarita?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2023., 16:34   #2811
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Ja njih zajebem, čim vidim na trackingu da je došao u PU, odem na skladište i podignem ga jer mi je blizu.
Ne ode pošiljka iz skladišta.
Ak mi nije hitno onda čekam da ga oni dostave.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 08:02   #2812
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Paket je velikih gabarita?
pa onak pol kubika, ali je 25kg
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 12:54   #2813
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
S tim omjerom vjerojatno dominira volumen. Ali mi se 32 ili 40€ za takvo nešto ne čini puno.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 13:18   #2814
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
S tim omjerom vjerojatno dominira volumen. Ali mi se 32 ili 40€ za takvo nešto ne čini puno.
gotovo je sad, već sam platio..GLS mi dostavja
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 03.08.2023., 15:09   #2815
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Još malo teatra apsurda. Žena je preporukom sa povratnicom dobila dopis u kojem je pod stavkom 'Na znanje' jer dopis ide drugome. Taj drugi još uvijek nije primio svoj dopis iako je prošlo više od 7 dana u međuvremenu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 17:58   #2816
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Jel postoji sansa da je DHL greskom ispisao da je paket vracen posiljatelju u Njemacku? A treba meni doci u Hrvatsku. Tj preuzima ga HP kad uđe u Hrvatsku
__________________
Thinkpad T430 running Manjaro
rodriguez je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 19:04   #2817
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
nisam mislio da ću ovo ikad napisati, ali jučer u 18h kliknuo nešto na ekupi, u 20h stigla viber poruka od HP-a, danas oko 11h stigao paket..

ponovilo se
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 19:56   #2818
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Zavisi od grada do grada, kolega Colop mi je rekao da u Splitu nema prolema.
Nego, kakva je situacija s pošiljkama veličine pisma, jel i to na udaru?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2023., 21:32   #2819
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,941
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jel postoji sansa da je DHL greskom ispisao da je paket vracen posiljatelju u Njemacku? A treba meni doci u Hrvatsku. Tj preuzima ga HP kad uđe u Hrvatsku
Meni se jednom dogodilo da su u DHL uredu u HR skenirali sve pošiljke koje su taj dan pristigle u ured te su greškom sve pošiljke sprovedene kao da su dostavljene istom primatelju od jedne od tih pošiljki Bilo im je to jedno veselo jutro.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2023., 07:57   #2820
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Jel postoji sansa da je DHL greskom ispisao da je paket vracen posiljatelju u Njemacku? A treba meni doci u Hrvatsku. Tj preuzima ga HP kad uđe u Hrvatsku
Evo ja sam jučer završio muku po DHL/HPu. Isto iz nemčije, paket je po trekingu došao u Zagreb za manje od 24h i onda je staja, bez promjene statusa, 7 dana (4 radna) i onda se status promijenio u "pošiljka spremna za preuzimanje u poštanskom uredu".
Ja sam to ignorirao još par dana i onda jučer otišao tamo i kad stvarno, paket koji je označen za dostavu na kućnu adresu PREMIUM DHL metodom sam ja morao pokupiti sam i još k tome platio 0,40€ ležarine!!!!!

Malo je reći da sam im se mamice i dakako cijelo vrijeme bio u kontaktu sa prodavačem koji mi je jučer nakon ovog fijaska vratio 30€ od pošiljke za moje "patnje"
Ali još čekam poštu da mi se izjasne.
Godišnji su im, 50% djelatnika im je na bolovanju, a nove ne mogu naći jer nitko neće raditi za 550€ taj posao.

Tako da da, postoji šansa za sve kaj si pitao, ali ja bi rekao ne od strane DHLa nego od strane HPa.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na