Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2021., 14:35   #11641
VooDooZG
Neprilagođen
Moj komp
 
VooDooZG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 159
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@VooDooZG
U međuvremenu pogledaj koje rezolucije prima TV preko HDMI ulaza,
nekad ni svi ulazi nisu isti (koji pod standard HDMI - ja).

Stari STB je slao 720 ili 1080p60 a ovaj novi po defaultu 4k rezoluciju,
u postavkama STB - a nađi pod teh. postavke i smanji rezoluciju.

Trebaš se igrati i pogoditi koja kombinacija daje najbolju sliku,
svakako pogledaj na AD i HD kanalima.

Kažem ti da sam to isprobao već sa nižim rezama jer sam htio da TV radi upscaling inače svi HDMI-i su mu 4k 10bit HDR, čak sam mu i isključio UHD colors na tom HDMI da nebi u tom bio problem ali opet ništa ...

Jednostavno imam osjećaj kao da oversample-a sliku pa ju smanjuje pa onda na kraju neki čušpajz izbaci -- mislim nije slika loša i u tome i je najveći problem kak da ja ovima iz STB-a objasnim kakva je slika prije bila a kakva je sad,, ali je razlika kao da nije jednako oštra kao da je jednostavno niže rezolucije ili ne znam bitrate-a, kao da gura s manje podataka ali u većoj rezi ...

Kužiš onaj stari je bacao fullHD kak spada i TV je to fino upscale-ao po svom algoritmu na 4k i ko bog, nije bio kao 4k HDR na Netflix-u ali je bila osjetno bolja od ove koju sad imam ..
VooDooZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 14:44   #11642
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Zvao opet jer sam još u 2. mjesecu prijavio ono da nema snimanja nekih Cinestara i HBO-a, pa kada zvao su mi rekli da su oni u uredu isto sada probali pa ni njima na novom Kaonu nema snimanja na HBO-u i Cinestar Premieru.
Onda ostaje pitanje zašto u pdf-u "Interaktivne usluge" na A1 webu piše da se ti kanali mogu snimati.

Prijavio sam još da mi na modulu ne otvara SK1 na 208, već samo SK1 HD na 44.
Rekli da bi trebalo otvarati i SD verziju (naučen sam otvarati 208), kao da mora tehničar doći na što ja kažem da to nije no modula već do dozvole, jer modul izbaci da mi SK1 SD nemam pretplatu.
Trebao doći jučer u 12h tehničar pa se nitko nije ni pojavio ni nazvao, u 13h ja zvao zašto nitko nije došao "provjeriti će i javiti" pa cijeli jučer dan nikog nije bilo.

Ja imam ovakvo tv sučelje na Kaonu i dobro mi je:



Neki su rekli da nemaju sličice dolje ali ja ih imam kada mijenjam kanal., trenutno koristim Filmski Mozaik paket.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2021., 15:14   #11643
data202
Premium
 
data202's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb, HR
Postovi: 182
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Zvao opet jer sam još u 2. mjesecu prijavio ono da nema snimanja nekih Cinestara i HBO-a, pa kada zvao su mi rekli da su oni u uredu isto sada probali pa ni njima na novom Kaonu nema snimanja na HBO-u i Cinestar Premieru.
Onda ostaje pitanje zašto u pdf-u "Interaktivne usluge" na A1 webu piše da se ti kanali mogu snimati.

Prijavio sam još da mi na modulu ne otvara SK1 na 208, već samo SK1 HD na 44.
Rekli da bi trebalo otvarati i SD verziju (naučen sam otvarati 208), kao da mora tehničar doći na što ja kažem da to nije no modula već do dozvole, jer modul izbaci da mi SK1 SD nemam pretplatu.
Trebao doći jučer u 12h tehničar pa se nitko nije ni pojavio ni nazvao, u 13h ja zvao zašto nitko nije došao "provjeriti će i javiti" pa cijeli jučer dan nikog nije bilo.

Ja imam ovakvo tv sučelje na Kaonu i dobro mi je:



Neki su rekli da nemaju sličice dolje ali ja ih imam kada mijenjam kanal., trenutno koristim Filmski Mozaik paket.
Ovo je stari Kaon, a sučelje samo prilagođeno za nove pakete valjda. Na novom je potpuno drugačije sučelje, a i poredak kanala je drugaciji.

A što se tiče SK programa, SK1,2,3 u SD formatu nisu uključeni u nove pakete nego isključivo HD verzije, odnosno na novom STB-u su HD kanali zamijenili poziciju SD kanala, tako da je to u redu da ti ne radi ni na modulu, s vremenom će ih vjerojatno i zamijeniti zauvijek. A tebi na starom Kaonu, a novim paketima rade i dalje obje verzije programa?

Isto tako na novim paketima uopće nigdje nema NG HD i NG Wild HD nego samo SD verzija, sto su s*ebali i to sam čak prijavio na forumu, ali nije se ništa promijenilo još.
data202 je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2021., 15:05   #11644
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
Citiraj:
Autor M3do Pregled postova
Javim baš koju sam ponudu dobio nakon što me kontaktiraju. Pardon, AKO me kontaktiraju. Jer iako bi po svim pravilima trebali potvrdit sa mnom da doista želim deaktivirat uslugu - uopće me ne bi iznenadilo da taj korak jednostavno preskoče.

Čini se da onih 199kn za TRIO nije najniža cijena jer sam uspio dogovorit još niže.



Kontaktirao me agent koji se zaista poprilično potrudio oko toga da ostanem kod njih i ponudio gornju ponudu koju bi bilo šteta odbiti. Još razmišljam hoću li uzeti dodatni prijemnik ili ne jer mi se čini da se ovo poprilično isplati.
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2021., 15:15   #11645
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor M3do Pregled postova
Čini se da onih 199kn za TRIO nije najniža cijena jer sam uspio dogovorit još niže.



Kontaktirao me agent koji se zaista poprilično potrudio oko toga da ostanem kod njih i ponudio gornju ponudu koju bi bilo šteta odbiti. Još razmišljam hoću li uzeti dodatni prijemnik ili ne jer mi se čini da se ovo poprilično isplati.
Ovo je fakat bezobrazno dobra ponuda, to trebas odmah uzeti dok se nisu predomislili.
Naknadno lako uzmes za drugi, treci TV jos dodatno CAM modul za 15 kn mjesecno.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 21:43   #11646
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
I oko mene su se potrudili pa ja imam 199kn + 15kn modul.
Ja mislio da sam ja dobro prošao a očito nisam.

A tjednima sam se cjenkao kao baba na placu.
No drago mi je radi tebe, još možeš spustiti tu cijenu za 10-30kn ako povežeš neku osobu koja ima mobilnu.

Svaka čast.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 21:51   #11647
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
I oko mene su se potrudili pa ja imam 199kn + 15kn modul.
Ja mislio da sam ja dobro prošao a očito nisam.

A tjednima sam se cjenkao kao baba na placu.
No drago mi je radi tebe, još možeš spustiti tu cijenu za 10-30kn ako povežeš neku osobu koja ima mobilnu.

Svaka čast.
a jesi i ti povezao koju uslugu ili osobu kad si dobio ponudu od 199 kn ili...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 21:58   #11648
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mi smo isto zadovoljni sa cijenom na kraju (uračunat Mozaik tj 10 kn popusta po kućanstvu):

Kod mene: 179.00 kn Net+TV (200 mbps + osnovni sporcki)

Kod staraca: 279.00 kn Net+TV (200 mbps + 2 STB-a za 2 TVa + sva 3 paketa televizije, tj SVI dostupni programi)
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 21:59   #11649
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ugovor mi je u biti 219kn ali imam jednu poznanicu pa je na tu cijenu -20kn "mozaik" popust.

Ja sam čak prodajnu predstavnicu A1 (koja je ostavila papir u susjednoj zgradi) s jednog dummy broja kontaktirao koju mi cijenu za Trio, kao da prelazim s HT-a pa mi rekla 249kn.
Inače novi korisnici i prelaz s HT-a ima uvijek najnižu.

Ja sam uspio dobiti od A1 prije 2 godine, prva 3 mjeseca 1kn, ostalih 9 mjeseci 85kn, druga godina 220kn. (+15kn modul kasnije)

Pa sam sada produžio za 199kn + modul. Dosta skuplje, šteta što još nisam spustio na 169kn kao kolega.

EDIT: Brko što ne uzmeš i telefon, samo je 10kn skuplji a imaš neograničeno zvanje bez uspostave
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 22:04   #11650
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Mi smo isto zadovoljni sa cijenom na kraju (uračunat Mozaik tj 10 kn popusta po kućanstvu):

Kod mene: 179.00 kn Net+TV (200 mbps + osnovni sporcki)

Kod staraca: 279.00 kn Net+TV (200 mbps + 2 STB-a za 2 TVa + sva 3 paketa televizije, tj SVI dostupni programi)
Na koju foru si dobio popust na starce i njihovu uslugu, a kaj su i oni dobili popust na tvoju uslugu ili...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 22:18   #11651
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
EDIT: Brko što ne uzmeš i telefon, samo je 10kn skuplji a imaš neograničeno zvanje bez uspostave
Koji će mi qrac još i fiksni telefon uz sve one minute koje ne potrošimo u mobilnim tarifama, također bez uspostave (svi smo na bonbonu)?

Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Na koju foru si dobio popust na starce i njihovu uslugu, a kaj su i oni dobili popust na tvoju uslugu ili...
Bojim se da ne razumijem pitanje. Misliš kako smo oboje dobili 10 kn popusta za Mozaik? Pa tako nam je rekala gospodična iz A1 SZK. Da ako se umozaičimo, da svakome ide 10 kuna dolje.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 22:30   #11652
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Bojim se da ne razumijem pitanje. Misliš kako smo oboje dobili 10 kn popusta za Mozaik? Pa tako nam je rekala gospodična iz A1 SZK. Da ako se umozaičimo, da svakome ide 10 kuna dolje.
OK, dobio sam odgovor.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 23:06   #11653
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,019
Citiraj:
Autor Brko Pregled postova
Mi smo isto zadovoljni sa cijenom na kraju (uračunat Mozaik tj 10 kn popusta po kućanstvu):

Kod mene: 179.00 kn Net+TV (200 mbps + osnovni sporcki)

Kod staraca: 279.00 kn Net+TV (200 mbps + 2 STB-a za 2 TVa + sva 3 paketa televizije, tj SVI dostupni programi)

Je li svatko dobiva svoj račun ili ide sve na jedan?
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2021., 23:15   #11654
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Svatko svoj. Ipak su to 2 odvojena kućanstva
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2021., 11:16   #11655
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222