Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.01.2017., 21:28   #2401
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Iako nisu sve ATX ploče potpuno jednakih dimenzija, do takvih situacija da ne idu u atx case nebi trebalo dolaziti... Inače koji case imaš?

Pazi ovo

Citiraj:
Dimensions of a full-size ATX board are 12 × 9.6 in (305 × 244 mm)
Znači ona je sa svojih 30.5 cm x 19.1 cm unutra...

Ugl. u najgorem slučaju ako ne žele zamjeniti mbo bez penala, uzmi full tower case (jer koliko vidim i case misliš uzimati).
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 21:33   #2402
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
Ma nisam ni napisao da ne ide u ATX case. Trenutno uopće nemam kućišt,u procesu sam kupovine komponenti. Zasad sam uzeo procesor i evo danas, matičnu. Ostatak za 7 dana.

Kužim da je unutra, ali zar nisu ATX dimenzije jasno definirane?
Da, planirao sam uzet nzxt s340 ili phanteks p400.
Uz to i rx 480, a dužina te kartice je 24cm. Očaj.

Poslat ću mail jel mogu zamjeniti + nadoplata za neku drugu ploču, uopće nije stvar da ne želim uzeti nešto od njih, samo mi ovo ne odgovara baš.

Zadnje izmijenjeno od: M3do. 27.01.2017. u 21:39. Razlog: maknut quote
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 21:39   #2403
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ugl. to ti sigurno ide i u midi kućišta poput Phanteks kućište Enthoo Pro M, TT Suppressor F51 itd. koja podržavaju i E-ATX

Ugl. ja mislio ti probao pa ne ide...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 22:42   #2404
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Prošla tekma...

Uglavnom zbunio si sebe i nas. Nemoj ništa mijenjati, ploča ima standardne ATX dimenzije i ide u ATX case...

Dokaz

https://pcpartpicker.com/builds/by_part/xLPzK8

Case - fractal 2300...

Dakle kupi case koji god si planirao...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 22:45   #2405
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Koliko sam skužio njemu je problem da mu je premali(a) i da će biti kao hrenovka u hodnik, if you know what i mean
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 22:54   #2406
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
@alfa_r - upravo tako


@manuel - sve me strah kako će to izgledati, ali ajd. malo je perverzno gledat malu ploču u velikom kućištu s prozorom

pričekat ću mail od adm-a da vidimo što će napisati.
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 23:11   #2407
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Koliko sam skužio njemu je problem da mu je premali(a) i da će biti kao hrenovka u hodnik, if you know what i mean
Ja to uopće nisam skužio

Vidim sad, nije mi koncentracija bila baš na nivou

Mislim da ti to neće biti kao "hrenovka u hodniku". Jednom zgodom sam složio najmanju moguću matx mbo (h81m-r od asusa) koja je skoro kao itx u midi ATX tower od anteca i izgledalo je skroz ok iako sam očekivao taj simptom (žao mi što nisam slikao). Doduše to je nešto manji case za midi standard, ali i ti phanteksi p400/p400s su ti dimenzijama manja "midi" kućišta. Pogledaj samo dimenzije

Inače imaš i fractal design c - koji je malo uži case i općenito manji dimenzijama. Samo pohvale ima u recenzijama

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 27.01.2017. u 23:18.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2017., 23:47   #2408
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
Pa još ja gledam i nije mi jasno kako se ne kužimo. Pišem jedno, mislim drugo, shvate me treće

Fractal design c mi je izvan budzeta ipak. Prvo je bilo oko 400kn pa 600, sad će ispast oko 640


Brutalno offtopičarimo već haha
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 07:52   #2409
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ma jednostavno pitaj, zamoli, da ti zamjene za bolju,veću i amen. Ako hoće zamjeni ako neće ostavi si to i amen.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 11:25   #2410
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
Poštovani,

Uzeo sam danas kod Vas matičnu ploču za koju se, kad sam došao doma, ispostavilo da je neka čudna verzija ATX ploče.

ATX ploče bi trebale biti dimenzija 305x244mm, a ova je nekakvih 305x190mm.
Ploča mi nikako ne odgovara i volio bih je zamjeniti za neku drugu iz Z170 serije, znači skuplju.

Zanima me postoji li mogućnost zamjene proizvoda za neki drugi uz doplatu s moje strane?

Lp

Ivan

------------

Poštovani,

svratite do našeg servisa, dečki će pregledati ploču i dogovoriti s vama moguću zamjenu,

Lp,
Marko


-------------

Poštovani,

S obzirom da ste mi malo izvan ruke, zanima me što se događa u slučaju da sve bude ispravno s pločom i kutijom?
Moram li i u tom slučaju platiti 20% cijene ploče (zbog povrata), ukoliko odaberem drugu uz nadoplatu?

Lp

Ivan

-------------

Poštovani,

nažalost to ćemo moći odlučiti tek kada vidimo ploču,
U svakom slučaju naplaćujemo manipulativne troškove povrata od 62,5 kn
te 10-30% umanjenje cijene ovisno o stanju ploče,

Lp,
Marko


--------------
--------------

--------------
--------------
Toliko o tome. Moje novce više vidjet neće. A razmišljam još da im pošaljem i mail gdje im takav odnos prema kupcu nabijem na kožicu.
Lani sam u HGspotu kupio dva joysticka u jednoj ambalaži. Nigdje na ambalaži nije pisalo da su vezani jednim kabelom. Došao idući dan, vratili mi novac. Ambalaža je bila skroz otvorena jer je ona plastična koju moraš razrezat.
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 11:38   #2411
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor M3do Pregled postova
Toliko o tome. Moje novce više vidjet neće. A razmišljam još da im pošaljem i mail gdje im takav odnos prema kupcu nabijem na kožicu.
Lani sam u HGspotu kupio dva joysticka u jednoj ambalaži. Nigdje na ambalaži nije pisalo da su vezani jednim kabelom. Došao idući dan, vratili mi novac. Ambalaža je bila skroz otvorena jer je ona plastična koju moraš razrezat.
U ADM uvijek uzimati sa neta i kad žele umanjiti cijenu zbog ambalaže pozvati se na članak koji dopušta pregled stvari.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 28.01.2017. u 13:01.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 12:33   #2412
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Jesi kupio ploču u poslovnici ili preko neta? Koliko je dana prošlo? Jel ambalaža oštećena i ima li tragova korištenja na ploči?
shar je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 12:54   #2413
warhead
Registered User
 
warhead's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor sNNooPY Pregled postova
kakva su vam iskustva kod njih?
imaju definitivno najnize cijene, i trebo bi sad uzet par komponenata pa ono...da cujem vasa misljenja.
Bježi od njih, sa njima osobno imam vrlo loše iskustvo. Prodaju komponente sumljive kvalitete tj. moja prva konfiguracija koštala je nekih 14 tisuća kuna, i nije ni prošlo tjedan dana kad mi se PC počeo smrzavati, restartati odnesem kod njih PC i nakon par dana mi jave kako je neispravna grafička i matična. Ok garancija to pokrila, zamjenili oni to i sve ok.. pomislio hajde svakom se može dogoditi da mu uleti po koja pokvarena komponenta. Poslije dvije godine odlučim se za obnovu PC-a, pa kod navedene firme kupim matičnu+cpu+memoriju i opet malo radilo pa se smrzavalo i konačno jedan dan PC se samo ugasio. Pomislio otišlo napajanje, odnesem kod njih PC. Prošlo tjedan dana nitko se ne javlja, nazovem ih a oni meni imate račun za matičnu jer je neispravna. Rekao sam im da mail pošaljem a kako sam sve preko njihove stranice kupovao ulogiram se i pošaljem im screenshot...i opet tjedan dana muk, zovem ih a oni mi odgovore to nije račun to je ponuda i po zakonu moram mu dostaviti račun i tako on meni drži bukvicu..kažem mu ok imam račun koji sam dobio ali ne vidim razlog zašto toliko odugovlačiti kod njih je PC dva tjedna već a on mi kaže imamo gužvu. Ok pošaljem mu račun i prođu još dva tjedna zovem ih opet i pitam što s mojim PC? Odgovor je bio u stilu znate imamo imventuru..itd..pa dobro kad bi mogao očekivati svoj PC? Na što mi odgovori mi smo poslali zahtjev za servis vaše matične ploče i cpu-a. Cpu je neispravan? Da, potvrdio mi. Prošlo jedno 5 dana od tog poziva i zovu me kako će biti gotovo računalo u ponedjeljak. Naravno nisu zvali, nazvao sam ih i rekao kako ovo nema smisla. Želim povrat novca za navedene komponente, na to mi odgovori kako nemam pravo jer oni imaju rok za servis prema dobavljačima 2 mjeseca i tek onda mogu potraživati svoja srestva. Rekao sam da se moram posavjetovati sa odvjetnikom pa da se čujemo. Da skratim u poslovniku naven je rok od 45 dana i nazovem ih i kažem im da nije 60 dana već 45 dana, na što je odgovorio ne znam odakle vam to,ali vaše računalo bit će gotovo kroz koji dan. Došao je i taj dan,javili mi da je računalo popravljeno tj. zamjenili su matičnu i cpu. Čak mi čovjek na servisu napomenio "čuvajte kutiju od matične jer bez nje ne vrijedi garancija" (pogledao ga i nekako se suzdržavao).

Zaključak meni osobno ne isplati se trošiti vrijeme ovdje jer spuste cijene za nekih 20-40 kn ali poučen ovim iskustvo taj popust nije zato jer oni imaju manju maržu već što nabavljaju nekvalitetnu robu.

P.s. - Zaboravio sam napomenuti kako su periodu dok mi je računalo bilo na servisu postavili novi web shop. I bila je krasna poruka za sve postojeće korisnike. Ukratko registriraje se opet. Naravno da nije bili informacija o mojim prošlim transakcijama.

Eto toliko o ovoj firmi, već odavno ne kupujem tamo ništa i to bi svakome preporučio.


Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk
warhead je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 12:54   #2414
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
Kupljeno doslovno sinoć oko 18h, nažalost u poslovnici.
Ambalaža je skroz nova, nigdje poderano, baš sam pazio na to jer sam frik za ambalaže
Nisam je ni stavio u kućište jer ga još nemam, mislio sam ga isto uzet kod njih, ali nakon ovog neću sigurno.
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 14:18   #2415
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
nekaj tu ne stima, nemreju ti otic i ploca i maticna i cpu u istom kucistu...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 15:22   #2416
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
Ja pa imam dobra iskustva
Sastavio jedno desetak pc-a
Svi rade, nema brige

A ovo sa vracanjem... atx maticne
Moj prijedlog...
Kupio, nisi tamo pogledao, kako i vecina bi to ucinila
Sljedeci dan, vratis se.. malo razgovora... ja mislio... ovo mi se ne sviđa, moze doplata za skuplje, hvala bok
Ali neee
Ides prvo ovdje krmit i plakat, pa preko maila nesto ispipavat, opet ovdje plakat
Da me krivo ne razumijes, al prvo ti je gore korak morao biti
Onda ovdje napisat.. bilo tako i tako.. super / not super i bok.
A firma ko firma, ima pravo naplatit zamjene... pa kamo bi dosli da svatko dođe, kupi ode na 3 dana pa se vrati da mu ne pase. 90% njih i rasturi ambalazu, ti si u ovih 10%
I kako da oni to dalje prodaju? Bi ti kupio u poderanoj ambalazi, ziher ne..
Makar ti pokusao covjek objasnit da maticna nit nije izašla iz kutije

Da skratim, posjet trgovini i normalni pristup, malo se ponizit i problem rijesen.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 15:23   #2417
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Puno toga ne štima u ADM-u i nažalost svaki dan sve više...

@M3do - s obrzirom da si si sam kriv, jer nisi čitao niti gledao nešto što ti je očito od životne važnosti a fala Bogu već pun kufer dana kupuješ taj komp... prvo si mogao sve lijepo istražiti, drugo si mogao pročitati par stranica i o ovoj trgovini...pa bi ti sve bilo lakše i jednostavnije... Sada jednostavno pregrmi to i uživaj sa tom pločom, jer ništa joj ne fali i ploča je ok.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 15:49   #2418
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
Ma je, sve to stoji. Moram malo biti ljut i na njih i na asrock (jer dimenzije ne pisu na siteu) i na sebe. Ali znaš kako to ide kod nas, uvijek ćemo okrivit sve druge prije sebe.

Neka, ploča će ostat kod mene, lekcija naučena i idemo dalje. Ne mislim se više vraćat na to, dapače, gibam iz ovog topica jer sam se krenuo vrtit u krug.
Sve pet
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 16:21   #2419
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Nije kriv Asrock tu ni malo, jer većina tih jeftinijih "ATX" ploča su takve dimenzije...pronjuškaj malo pa budeš vidio da ih je jako puno

A dimenzije pišu svuda

Citiraj:
Form Factor - ATX Form Factor: 12.0-in x 7.5-in, 30.5 cm x 19.1 cm
- Solid Capacitor design
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 16:41   #2420
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
heh.. i sad je trgovina kriva ..
Po mailu si tu napisali defualt šprancu..
u 4 oka je sasvim druga spika.. i to je trebalo u startu napravit.. pa onda dalje tu nešto tipkarit..

Bogme ja u čakovcu neznam dučana, a da nije izašao u susret..
Došao, kupio, vratio se.. objasnio da sam zeznuo, jel može ovo ono.. i dogovorili se
Sigurno ima i propusta.. ali kako i uvjek to biva kod nas.. napuhne se u nebesa
ajd živili..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 17:42   #2421
M3do
Premium
 
M3do's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 87
Ma gle, pomirio sam se s tim i što sad. Ostavit ću si ploču, bit će mi full weird u početku, ali eto, htio sam podijelit iskustvo. Nisam oduševljen takvim načinom poslovanja, dok drugi jesu. Svaka osoba ima pravo na svoje mišljenje, sto ljudi - sto ćudi. Sto žena, dvjesto sisa.
Pozdravljam vas iz ove teme
M3do je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 17:57   #2422
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Ne vidim uopće razlog da bude u 4 oka drugačije, pa ako možeš i hoćeš izaći u susret napisati ćeš to i preko maila. Ne kužim kakve su to šprance, i zašto bi to uopće postojala praksa ako je nešto novo i nekorišteno te kupljeno prije manje od 24h. Jasno, ako si koristio, prčkao, drkao, rasturio sve pa sada ideš vračati...onda ok...Ali sada najbolje da sve trgovine koje su ok i izlaze u takvim sitnicama u susret, jednostavno to kopiraju i svi lijepo sve naplačuju a nas kupce ko jebe. Najbolje da ti kada hoćeš vratiti nešto odmah i kažu, jebi se, imaš internet, što ne čitaš! Jednostavno, nama i trgovini, svi sretni...

Ma fak udri 50% manipulativnih troškova jer sam ja glup i ne znam surfati internetom prije nego skoknem u trgovinu kupiti nešto. A onda mi lupi još 25% jer sam glup pa sam to prihvatio.

Ni ni čudo da smo počeli svi biti picajzle i gledati na sve živo, pa čak trčati u banku, čekati 2h na šalteru da bi uplatio ponudu neku, čekati par h da to trgovini sjedne, pa par h da trgovina naruči pa da dođe kod njih, sve samo da imam pravo na jednostavan povrat ako nešto ne štima. Nekada i frenda odvjetnika furam u džepu kada idem po robu, čisto da se nađe tamo...u drugom mi je nabildani frend ak slučajno prodavać bude bahat...

Takav je život danas...Ak nisi sve prije kupnje proučio, nahebao si na veliko. Sve u svemu, razne politike trgovina mi nekada dižu živce, i sve bi bilo jednostavno da je politika svima ista
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 18:35   #2423
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor M3do Pregled postova
A najgore od svega, to nigdje ne piše.
Gdje god pročitam - ATX.

Dimenzije nisam tražio detaljnije na netu jer sam očekivao da je ATX = ATX.
Pa pišu ti dimenzije na službenim stranicama.


@Fripper

A gle, mogu izać u susret a nemoraju. Ostaje da je ovo zajeb kupca i pošto je uzeo u trgovini, nema nikakva prava. Sve je dobra volja prodavača. A kako se i sam uvjerio, ADM nema volje izlazit u susret i tu priča staje. Niti moraju, niti imaju moralnu obvezu, jer kako sam i napisao, kupac se sam zeznuo jer nije pročitao specke na službenim stranicama.

Što se tiče ATX=ATX, to je format ploče, raspored rupa, pozicija I/O limića i ostalo, nikako veličina, tj. veličina je do maksimalno koliko je propisano.
__________________
Sent from AS/400.

Zadnje izmijenjeno od: Pupo. 28.01.2017. u 18:42.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 18:44   #2424
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ne kužim kakve su to šprance, i zašto bi to uopće postojala praksa ako je nešto novo i nekorišteno te kupljeno prije manje od 24h.
Kako bi ti utvrdio jel matična korištena u ta 24 sata ili ne?

Citiraj:
]Jasno, ako si koristio, prčkao, drkao, rasturio sve pa sada ideš vračati...onda ok...
Ako si je koristio, ona je polovna, pa te opet pitam kako to provjeriti?
Kupac mora doći u trgovinu i neke stvari se moraju na licu mjesta raditi i slažem se s dadoremixom oko toga.
Zajebi ti email, preko njega neki zaposlenik piše osnovnu politiku čisto da se "papirnato" ogradi u startu, kad dođeš u trgovinu onda je priča drugačija jer je dogovor usmen.

Citiraj:
Ali sada najbolje da sve trgovine koje su ok i izlaze u takvim sitnicama u susret, jednostavno to kopiraju i svi lijepo sve naplačuju a nas kupce ko jebe.
Isto ćeš pričati kad ti dođeš poslije njega u trgovinu i dobiješ umjesto novog artikla njegov koji je on raspakirao i možda koristio?
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 19:02   #2425
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Kako? Pa nije valjda da nikada nisi otvarao matične?

Vidi se da li je izvađena iz folije... Na nekima se folija čak i mora potrgati. A opet i što da je izvadio i onda vratio? Nije ju 3 dana koristio, ubijao ocom na farmi sa piličima pa da se vidi da je korištena...

Da je ubacivao proc, opet se i to vidi...

p.s. mene boli tuki ako je nešto korišteno, jer ako imam od dana kada sam kupio garanciju, koga briga? Zašto bi se opterečivao jer korištena 1 dan ili 30 dana? Bar ja tako gledam, garancija, ostalo mi nije važno...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 19:32   #2426
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Velika vecina ne razmislja tako i ne bi bili spremni prihvatiti proizvod i sa NAJMANJIM tragovima koristenja ili cak samo otvaranja ambalaze. S druge strane svi bi htjeli da mogu bez penala vratiti sve sto pozele. Tako da razumijem trgovine da se zele zastititi i slazem se da se mozda moze rijesiti u 4 oka jer na mail ces dobiti genericki odgovor sa politikom trgovine.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 19:36   #2427
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Kako? Pa nije valjda da nikada nisi otvarao matične?

Vidi se da li je izvađena iz folije...
Evo prije 3 dana sam baš kupio i montirao Asus H81M-Plus u jedan PC, kutija matične nema nikakve plombe, a folija je s jedne strane potpuno otvorena i nema nikakvog kidanja.
Tako da - ne, ne vidi se jel otvarana i korištena, iako ne mogu tvrditi za sve modele.

Citiraj:
p.s. mene boli tuki ako je nešto korišteno, jer ako imam od dana kada sam kupio garanciju, koga briga? Zašto bi se opterečivao jer korištena 1 dan ili 30 dana? Bar ja tako gledam, garancija, ostalo mi nije važno...
Ti to tako gledaš, ja ne jer ne kupujem proizvode na oglasu koji su "kao novi" nego kupujem iz trgovine i ne želim da je bilo tko prije mene to koristio, makar samo da izvadi iz kutije.
Možda sam nekada čak i kupio proizvod koji je netko koristio, a da to ne znam, ali želim da me trgovina što je više moguće zaštiti od takvih gluposti, a to se može jedino ako ne dopuštaju ljudima povrat.
Nemoj gledati samo svoju guzicu nego i budućih kupaca i trgovine.

Ti misliš da nije u redu da ti odbijaju primiti nazad proizvod, a ja mislim da nije u redu prema budućim potencijalnim kupcima da vraćanja proizvoda postane rutina jer ćemo onda svi dobivati polovne predmete.
Kažem, ovu njegovu matičnu bi ja osobno primio nazad jer vjerujem da nije korištena, ali to sigurno ne bi naglašavao na sva zvona jer će onda svi iskorištavati takvu politiku i imati će dnevno vraćeno 20 artikala jer su ljudi "samo probali".
Zato ADM u e-mailu kaže da će naplatiti, ali takve stvari se ne pitaju e-mailom jer je to službeni odgovor, a njemu treba neslužbeni dogovor, ako shvaćaš...
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 20:06   #2428
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Mislim da nije u redu da se odbijaju ovakve svari a prihvačaju puno gore jer moraju zbog zakona (14 dana). A sigurno ima više takvih slučaja nego ovakvih di se može izači u susret i nitko ne gubi, ni kupac, ni trgovina a niti ti kao budući kupac..
I naprotiv, slažem se da se mora paziti na prihvačanje povrata, ali mora se malo i popustiti a ne uvijek isto i uvijek samo uzimanje još para kupcu.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 20:18   #2429
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Mislim da nije u redu da se odbijaju ovakve svari a prihvačaju puno gore jer moraju zbog zakona (14 dana). A sigurno ima više takvih slučaja nego ovakvih di se može izači u susret i nitko ne gubi, ni kupac, ni trgovina a niti ti kao budući kupac..
Slučajeva kupovine i povrata nazad u roku 14 dana poštom je jedno 500x manje nego kod kupnje u trgovini.
Neusporedivo manje ljudi kupuje online nego u fizičkim trgovinama, gnjavaža je pakirati i slati nazad za razliku od samo donijeti u trgovinu, moraš plaćati poštarinu, većina ljudi ni ne zna za dotične zakone itd...

Citiraj:
I naprotiv, slažem se da se mora paziti na prihvačanje povrata, ali mora se malo i popustiti a ne uvijek isto i uvijek samo uzimanje još para kupcu.
Najžalosnije je što on nije ni probao vratit "jer mu je daleko", a ti pričaš o uzimanju para.
Ovakve stvari se inače ne pišu po forumima nego se rješavaju u trgovini, već sam ti objasnio zašto.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2017., 23:02   #2430
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
uvijek kupio u trgovini, nikad problema. crknuta ploca zamijenjena u roku 3-4 dana. preporuke u svakom slucaju.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na