Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2016., 00:17   #1
CroatiaEU
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Sony TV, twin tuner i B.net

Pozdrav svima!

Planiram uskoro kupiti TV za novi stan u koji uskoro selim. Kako je udaljenost od kauča od TV-a neka 4 metra, planiram uzeti dijagonalu 60 ili 65 inča. Budžet max. 15000 kn.

Iako sam u početku bio za Samsung SUHD, nekoliko prodavača mi je preporučilo Sony.
Prednosti Sony-ja koji su oni naveli su:
  • Nove tehnologije ostalih proizvođača su prisutne u Sony-ju već duže vremena i ostali praktički kopiraju Sony. Mislim na upscaling i ostale pokušaje poboljšanja slike/boje na UHD rezoluciju.
  • Sony ima android operacijski sustav za koji postoji hrpetina aplikacija. Jedan prodavač mi je čak rekao da on ima doma Sony i da je instalirao Popcorn aplikaciju i gleda filmove u HD ili Full HD formatu tako da dohvaća stream preko torrent-a. To mu u biti radi ta Popcorn aplikacija. Kod nekih drugih proizvođača (npr. Philips) koji imaju android ovo nije moguće jer su te mogućnosti zaključane. Sony-jev android ti daje potpunu slobodu. Tako mi je barem rečeno.
  • Primijetio sam da Sony-jevi modeli imaju DVB-T2/C/S2 MPEG4 twin tuner. Twin tuner sam kod drugih proizvođača našao samo u najskupljim modelima. Twin tuner bi trebao omogućiti snimanje jednog kanala na hard disk spojen preko USB-a na TV, dok se na ekranu TV-a prikazuje drugi kanal. Trebao bi teoretski omogućiti i PAP (gledanje 2 kanala istovremeno na jednom ekranu).
PITANJE 1: Kakva su vaša iskustva, vlasnici SONY televizora? Pogotovo me zanimaju negativna iskustva, ako ih je itko imao. Da li itko od vas ima ijedan od novih modela sa twin tunerom i da li se zaista mogu sa tim raditi sve navedene funkcionalnosti (snimanje/gledanje, gledanje/gledanje 2 različita kanala istovremeno)?

U novom stanu ću imati B.net kabelsku digitalnu televiziju. Dobit ću od njih kabelski HD digitalni prijamnik Albis SG 9300 koji ću na TV spojiti preko HDMI sučelja. Moja ideja je kupiti Conax modul, karticu iz digitalnog prijemnika staviti u Conax modul i modul spojiti na TV preko CI sučelja. Ovako se nadam riješiti par stvari: B.net-ovog digitalnog prijemnika i njegovog daljinskog upravljača te možda dobiti i nešto kvalitetniju sliku. Već sam našao na forumu dosta post-ova koji kažu da je ovo moguće, iako bi se mogle pojaviti neke komplikacije, stoga neću pitati ništa vezano za to.

PITANJE 2: Ukoliko TV zaista ima DVB-C twin tuner i spojen Conax modul s B.net-ovom karticom, da li ću moći na tom TV-u snimati/gledati tj. gledati/gledati 2 B.net-ova kanala istovremeno? Da li itko ima ikakvog iskustva sa ovim? Da li je uopće tehnički tj. u teoriji moguće s jednom B.net karticom (u Conax modulu) i twin DVB-C tunerom istovremeno dekodirati 2 kanala?

Hvala svima na pomoći i pozdrav!
CroatiaEU je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2016., 10:18   #2
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,352
Odgovor 1:
Bnet više ne daje taj STB, niti daje kartice novim korisnicima niti ćeš moći koristiti navedeno.
Ne, nećeš moći gledati 2 kanala istovremeno.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2016., 21:20   #3
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 641
ODGOVOR BR.1...

Iako nemam Sony nego Samsung od prije 2 godine sa twin tunerima princip snimanja i kasnijeg gledanja funkcionira 100%. Kako za zemaljski, kabelski ili satelitski prijem. Jedan kanal gledaš, dok se drugi snima.
Doduše može se snimati u mom slučaju samo na usb ili hdd koji je direktno spojen u tv. Možda Sony daje mogućnost da se odabere mrežni disk za snimanje. Samsung bez rootanja to ne može.
PAP ili PIP isto može, ovisi o specifikaciji tv-a, odnosno jeli implementirana opcija u tv sustav.

ODGOVOR BR.2...

Moguće ofkors, ali kod nekog drugog providera...nemoguće je to kod Bnet-a.
Kako ti je kolega napisao, Albis SG9300 nema kartica tako da nećeš imati šta staviti u CONAX. Sad samo dijele receivere koji su spojeni lan kabelom na mrežu i kupe autorizacijske ključeve sa bnet servera.

Ako želiš tu opciju allternativno predlažem satelitski maxtv ili zemaljski evotv. Oni daju module za tv.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2016., 14:44   #4
CroatiaEU
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Hvala vam na odgovorima!

Ante M, imam još par pitanja za tebe, ako nije problem..

- Koji model Samsunga imaš? Da li imaš PAP ili PIP i ako da, za koje kombinacije input-a ti radi? Pitam jer mi se čini da Sony primjerice ne podržava 2 HDMI input-a (vidi https://community.sony.com/t5/4K-Ult...ts/td-p/547532 ili http://community.sony.com/t5/4K-Ultr...ay/td-p/462264).

- Kako točno daješ input signale twin tuneru? Kod mene će biti situacija da ću imati B.net-ov digitalni prijemnik koji ću preko HDMI-ja spojiti na TV. Čini mi se da za to neću koristiti nijedan od twin tunera od TV-a jer će signal obrađivati i dekodirati B.net-ov prijemnik.

Zadnju informaciju koju su mi rekli iz B.net-a je da ću dobiti KAON VM1200 digitalni prijemnik. Vidim da on ima HDMI izlaz (koji ću spojiti na TV), ali vidim da ima i antenski izlaz koji sam eventualno mislio spojiti na jedan od twin tunera.
Da li bi to funkcioniralo za istovremeno snimanje/gledanje 2 različita kanala.

Čak razmišljam da dam nešto sa strane B.net tehničaru, pa da mi možda proba spojiti još i priključak od zajedničke antene od zgrade na RADIO utičnicu, pa da na twin tuner spojim taj signal. Da li bi to šljakalo?
CroatiaEU je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2016., 17:09   #5
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 641
Imam Samsung iz 2014, može se miksati sa 2 hdmi inputa slika sigurno, znam da sam probao i da može. Kao i kombinacija tv input / hdmi input .Kako to nikad ne koristim nisam dalje istraživao.

Sa Kaona imaš loop out, njega spojiš na antenski ulaz od tv-a. Ako ti je antenski ulaz od tv-a twin dvb-t2/c ( važno jer može biti i single t2/c tuner ) onda ćeš moći gledati i snimati direktno na tv-u, ali samo programe koji su u nacionalnim dvb-t muxevima jer jedino njih bnet pušta slobodno, tj nekodirane u svojoj mreži.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2016., 18:19   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,617
Dodatak na zadnje pitanje od CroatiaEU,
u pravilu se ne miješa / ne kombinira ZAS i Bnet jer nastane "kupus" (različiti signali na istim frekvencijama).
Ako te interesiraju baš radija, preko Bnet STB - a možeš slušati xyz radija (zaboravio precizan broj).

Nisi naveo precizno koji TV si kupio i kako mu je izveden taj twin tuner.
Međutim ti možeš Bnet coax kabel spojiti samo na njihov STB, a na TV dovesti coax sa ZAS - a, sve ovisi kako je instalacija izvedena u tvojoj zgradi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.10.2016., 14:31   #7
CroatiaEU
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3
Hvala još jednom na odgovorima!

Nisam još kupio TV. Prije sam želio saznati što više informacija o mogućnostima novoga TV-a i B.net-a.

Sada kada kažeš da Samsung sigurno podržava 2 HDMI inputa da rade u PAP-u, i to model iz 2014, i još ima twin tuner, nekako više ne naginjem toliko Sony-ju. Kod Sony-ja mi je dobro što je Android, što mi daje puno više aplikacija.

Ante M, da li tvoj Samsung ima twin tuner sa jednim ulazom, ili svaki tuner ima svoj ulaz? Da li bi mi plz mogao reci šifru modela?

Nikky, ne interesira me radio, nego sam mislio samo iskoristiti taj RADIO priključak na maski da se preko njega spajam TV na ZAS coax.
Da, to je sada pitanje kako je izvedena instalacija.. Ako ide samo jedan coax do te utičnice (koja u sebi ima izlaze za TV, RADIO i SATELIT), onda će mi b.net tehničar vjerojatno samo taj coax preusmjeriti da signal dolazi iz b.net-a, umjesto iz ZAS-a. Pretpostavljam da će to napraviti na coax-u koji ulazi u stan i splitta se po sobama, tako da mi je u svakoj sobi b.net umjesto ZAS-a. Pitanje je sada da li je investitor razmišljao o tome da se može npr. koristiti istovremeno kabelska i satelitska i da li je ostavio dovoljno bužira da ide više od jednog coax-a.

Što se tiče ovog "kupus"-a (različiti signali na istim frekvencijama), pretpostavljam da se to može lagano riješiti stavljanjem prioriteta na signale koji su na istim frekv. To mi recimo ima Windows Media Player koji trenutno koristim da gledam nekodirane i analogne b.net kanale na PC-u, tako da vjerujem da bi i noviji TV-ovi to trebali imati.
CroatiaEU je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na