Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2013., 12:11   #1
Artyom
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Epox matična ERROR kod 7F

Pozdrav. Nedavno sam dobio matičnu ploču Epox Ep-9NPA3 Ultra (socket 939), Amd Athlon 64 i nekoliko pločica DDR rama pa sam htio složiti neku slabiju konfu koju bi mogao koristiti preko vikenda dok sam na selu. Imao sam Ispravno napajanje od 400W i Ati HD 4350 gddr2 grafičku, Spojio sam to sve zajedno i "jumpstartao" matičnu odvijačem (nisam imao kućište), sve se odvijalo normalno samo grafička nije davala nikakav output znači sve je na ekranu bilo crno, btw Zaboravio sam naglasiti da matična ima 2 Osam segmentna displaya koji prikazuju razne error kodove i ti displayevi su meni prikazivali kod 7F. Malo sam googlao i otkrio da je 7F kod EPox matični error povezan sa grafikom. Pomislio sam da je grafička mrtva pa sam ju probao staviti u svoje primarno računalo koje koristim cijelo vrijeme i grafička je radila bez problema! Nije mi ništa bilo jasno dok nisam probao pokrenuti matičnu bez grafičke. Kad sam pokrenuo bez grafičke error Kod 7F se opet pojavio ali ovoga puta puno brže! Vratio sam grafičku, ponovno pokrenuo i 7F se pojavio ali ne brzo kao kad nema grafičke pa sam time zaključio da problem nije do PCIe x16 utora pošto matična konta kad je grafička unutra a kad ne. Jedino što mi je preostalo je to da matična možda ne prihvaća PCIe 2.0 grafičke nego PCIe 1.0! Ako netko zna o čemu bi mogla biti riječ puno bi mi pomoglo, Hvala unarpijed!
Artyom je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2013., 12:20   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Probaj naći / posuditi PCI grafu, stari serviserski štos,
ako sa njom dobiješ sliku onda provjeri sve postavke u Bios - u,
a zaključak oko podržanih grafi ćeš naći na netu, vrlo vjerojatno igraju samo PCIe 1.0,
probaj i drugi klan (nVidia).
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.03.2013., 12:30   #3
Artyom
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Hvala na pomoći
Nadam se da će raditi!
Artyom je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2013., 11:43   #4
Bambusha
Premium
 
Bambusha's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čepin
Postovi: 297
Epox 9NPA+, error 7F.

Pojavljuje se samo kad priključim (SATA kabal) novi optički pogon (LG GH24), kad ga isključim, sve opet šljaka savršeno.

Google nepomaže, svi trakeljaju nešto o grafičkim karticama i isključivanju logo-a pri startanju računala, no grafa je ispravna, a logo se neprikazuje, bateriju sam vadio već.

Jedino što mi pada na pamet još je update BIOS-a, ali nebih to radio ako netko možda ima ideju zašto se to događa.
__________________
Intel G1610; ASUS B75M-LX Plus; 4096 MB; Intel HD; Hitachi 7K1000.C 500 GB; LG GH24NS95; Silverstone Strider Essential 400 W; Logitech K200; Logitech B110; Logitech X-240 2.1; Philips 200V4LAB 20" DVI; Windows 7 64-bit Professional
Bambusha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na