Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.05.2008., 21:58   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Dvojba oko procesora

Naime ima proc koji mi je u sigu i sada me kopkaju ti novi quad core Phenomi....tocnije zapeo mi za oko ovaj...Phenom X4 9850 Black Edition, quad core, 2.5GHz, SckAM2+.
Sada, mjenjati proc koji imam u sigu sa ovime ili ne?
Komp koristim iskljucivo za igranje i to je to.....
Isto tako me zanima dali bih dobio neki pomak u performansama kada bih mjenjao memoriju za neku tzv. High-end tj. neku koja radi na visim taktovima ili da ovu skupa sa procom malo OC....ako je to moguce....ako to dozvoljava maticna, proc i mema....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 22:05   #2
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
prakticki nis ne bi dobio novom memom jel imas 4gb a lako ju kloknes na nekih 900mhz iako ti netreba jel neces osjetit razliku,a procesor imas odlican tak da isto nebus osjetil nekakvu razliku,bar ne u igrama.
Majo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.05.2008., 22:11   #3
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Da si malo potrazio po forumu, zadnjih dana ti je postan link koji pokazuje da cetverojezgreni procesori nemaju preveliku prednost (a ponekad i nikakvu) nad dvojezgrenim.

Al samim time sto uopce razmisljas o nabavci jaceg procesora, iako vec imas jednog od najjacih na svijetu (za desktop), sumnjam da ce ti taj link sto znaciti, buduci da si vjerojatno uvidio da ne mozes bas svaku igru igrati na max u 50+fps-a, pa si i taj problem odlucio rijesiti nabavkom novog procesora.
Utoliko, potpuno te podrzavam. Zbog takvih kao ti, meni su ovi mainsteam procesori jefitniji, NHF.

Naravno, nadam se da gledas na nove ati i g200 graficke, one su ti oko 15% brze. To moras kupiti, ako hoces igrati sve na maks.

Pozdrav,
High-End pc components sales manager.
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 23:01   #4
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Da si malo potrazio po forumu, zadnjih dana ti je postan link koji pokazuje da cetverojezgreni procesori nemaju preveliku prednost (a ponekad i nikakvu) nad dvojezgrenim.

Al samim time sto uopce razmisljas o nabavci jaceg procesora, iako vec imas jednog od najjacih na svijetu (za desktop), sumnjam da ce ti taj link sto znaciti, buduci da si vjerojatno uvidio da ne mozes bas svaku igru igrati na max u 50+fps-a, pa si i taj problem odlucio rijesiti nabavkom novog procesora.
Utoliko, potpuno te podrzavam. Zbog takvih kao ti, meni su ovi mainsteam procesori jefitniji, NHF.

Naravno, nadam se da gledas na nove ati i g200 graficke, one su ti oko 15% brze. To moras kupiti, ako hoces igrati sve na maks.

Pozdrav,
High-End pc components sales manager.
Hmm....bas i nisi u pravu.
Pitanje je bilo...isplati li se kupiti taj quad posto razlika u cijeni i nije bas neka?
Isto tako me i zanimalo za memoriju posto je mema danas uistinu jeftina, a ne kao prije kada smo tzv. high-end memu kupovali po cca 900 kn 512 MB. Npr. Kigmax HC ddr 500 je bila cca 900 kn 512 MB....a naravno bilo je i skupljih.
Sto se tice moje graficke....ne planiram je mjenjati jos duze vrijeme jer sam sa ovom sasvim zadovoljan.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 23:08   #5
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Imas prejak komp uzivaj u njemu nemoj se zamarati glupostima
Majo je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2008., 23:42   #6
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
@win32, Majo ti je sve dobro rekao, za igre ti bude taj tvoj Athlon dobar još jedno vrijeme....da ideš na 4 jezgre, pošto gejmaš nikad ti ove 2 jezgre nebi bile iskorištene, a ni da radiš u nekim teškim programima, tak da po meni neisplativi upgrade sa tvoje situacije....
....kaj se tiče meme imaš 4Gb, a to da kupiš memu s većom brzinom u igrama nećeš osijetit, a i postavlja se pitanje gdje to uopće osijetiš....koji opće OS imaš, dal su ti prepoznate 4Ggige ???
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2008., 10:04   #7
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
@win32, Majo ti je sve dobro rekao, za igre ti bude taj tvoj Athlon dobar još jedno vrijeme....da ideš na 4 jezgre, pošto gejmaš nikad ti ove 2 jezgre nebi bile iskorištene, a ni da radiš u nekim teškim programima, tak da po meni neisplativi upgrade sa tvoje situacije....
....kaj se tiče meme imaš 4Gb, a to da kupiš memu s većom brzinom u igrama nećeš osijetit, a i postavlja se pitanje gdje to uopće osijetiš....koji opće OS imaš, dal su ti prepoznate 4Ggige ???

E vidis....to cijenim....tocno lijepo sroceni odgovor na moj post, u kojemu sam dobio sve info koje su mi trebale, a ne neka podjebavanja.....bez uvrede.
Upravo o tome si razmisljam....o jezgrama.....jer ne vidim prednost quad proceva nad dual core kod igranja.....a bas apsolutno nikakvim programiranjem se ne bavim!
OS koji koristim je Vista Ultimate + "famozni" SP1...naravno 32-bit.....ali mislim da danas opet stavljam gore XP iz jednoga razloga, a to je sto mnoge igre koje imam ne mogu na Visti pokreniti...niti kada podesim da bude kompatibilna sa ovime ili onime.....a ipak komp mi sluzi za igranje. Isto tako nisam fan onih svih "dida-mida" i svjetlucavih stravrcica po OS-u i nisam jedan od onih koji su stavljali "Vista transformation pack" na XP i to im je bilo bas super jer sve "bljest" i tako to....tako da ipak i nevidim nakon cca 2 mj. drezenja sa Vistom neke njene prednosi u odnosu na XP (osim sto trosi puno memorije), a i na XP-u ipak znam puno vise "caka".....eh, nes' ti staroga konja....
No, da se ostavimo OS-a koji je ipak za neki drugi topic....dosli smo do zakljucka da se meni kao tzv. "gejmeru" ne isplati prelaziti na quad....
Eto, jedino me kopkaju ti rami jer ne znam koliko se ovi bas moji daju OC.....a rami su danas pa i oni tzv. "high end" ipak jeftini...
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2008., 10:23   #8
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
dobro si zaključio i vjerujem da će ti mnogi s ovog, a i ostalih foruma odgovoriti isto, za gejming u današnje vrijeme ti nisu potrebne 4 jezgre....

...šta se tiće OS-a, nemaš 64bitnu verziju, tak da ti 4Gb rama niti nije prepoznato....po tvojoj priči mi se čini da neznaš tu stavku....možda se varam....

...za rame ti nemogu reći kakav im je Oc potencijal, jer to jednostavno treba probati....

....nikad nisam koristio Vistu, a sad svako kaže drugačije, jedni pljuju po njoj jer troši puno resursa i žale se da je slaba za gejmanje, drugi ju pak dižu u nebesa, a sve se svodi na to kako ju podesiš (tweakove)...

....moj savjet ti je da uzmeš 2x1Gb Kingmax 800Mhz, to bi te došlo kakvih 250kn, lupi si gore Xp (na njemu ti bude dosta 2Gb) i uči se klokat, lagano ih diži, vjeruj mi, ja sam bio zaprepašten kad sam vidio dokle idu....imaš i poseban thread baš o Oc-u tih kingmaxića....link

...odluka je na tebi....
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2008., 10:44   #9
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
da je DVD u gnjezdu,radilo bi bez problema.
-->
Jel ti to njemu predlažeš sa konja na magarca?Budimo realni,ići sa 4gb na 2gb zbog 150mhz u najboljem slučaju je u najmanju ruku glup potez
I usput,vista savršeno radi.A ako ti igra ne radi,pogodi u čemu je problem.
Hint-->da je DVD u gnjezdu,radilo bi bez problema.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2008., 11:00   #10
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
dobro si zaključio i vjerujem da će ti mnogi s ovog, a i ostalih foruma odgovoriti isto, za gejming u današnje vrijeme ti nisu potrebne 4 jezgre....

...šta se tiće OS-a, nemaš 64bitnu verziju, tak da ti 4Gb rama niti nije prepoznato....po tvojoj priči mi se čini da neznaš tu stavku....možda se varam....

...za rame ti nemogu reći kakav im je Oc potencijal, jer to jednostavno treba probati....

....nikad nisam koristio Vistu, a sad svako kaže drugačije, jedni pljuju po njoj jer troši puno resursa i žale se da je slaba za gejmanje, drugi ju pak dižu u nebesa, a sve se svodi na to kako ju podesiš (tweakove)...

....moj savjet ti je da uzmeš 2x1Gb Kingmax 800Mhz, to bi te došlo kakvih 250kn, lupi si gore Xp (na njemu ti bude dosta 2Gb) i uči se klokat, lagano ih diži, vjeruj mi, ja sam bio zaprepašten kad sam vidio dokle idu....imaš i poseban thread baš o Oc-u tih kingmaxića....link

...odluka je na tebi....
Hehehe...hvala na odgovoru, ali nije da ne znam OC...hehehe.....prvi komp mi je bio Atari pa onda znas koliko dugo prckam po kompovima i koliko ih je proslo kroz moje ruke....
Makar eto, nisam nikada probao OC ddr2 memu i ovaj Athlon koji sada imam posto sam do negdjeprije koristio jos "obicni" ddr....no danas cu se time poigrati ako cu imati vremena...nisam bas ljubitelj tih "default" vrijednosti hardveraja!
Od kada sam dao prije cca. 3 god za Kingmax HC ddr500 dao nekih 1800 kn za 2 x 512 MB i kako sam se razocarao, od onda vise ne kupujem taj Kingmax.....znam da nije neki razlog, ali eto...zgadili mi se....nisam ih mogao nista OC, a kao na defaultu su trebali raditi na 500 MHz!
Isto tako ne bih stavljao manje memorije nego imam, mozda jedino neku brzu koja se da dobro OC, ali da je i dalje u kompu upiknuto 4 GB. Hmmm...vidjeti cemo danas kako se ova moja ponasa kada se OC, makar nekako sumnjam u njen "potencijal".
Isto tako u vezi ram-a....znam da 32-bitni OS ne prepoznaje 4 GB, ali eto....meni sada na Visti sa SP1 lijepo pise "Memory: 4 GB", dok nisam imao SP1 nije bilo tako...e sada, to moze biti i ono "...pise na plotu xxx pa ga ne xxx"
I da..ne znaci ako sam ovdje kao "novi" da sam bas tolika neznalica.....a nije bas ni da sam popio svu pamet svijeta u vezi kompova!
Zahvaljujem ekipa na odgovorima i usitinu cijenim kada mi netko da normalan odgovor, a ne neke gluposti o kojima tu uopce nije rijec....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2008., 11:02   #11
karlito
sam svoj aka
Moj komp
 
karlito's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 789
da je DVD u gnjezdu,radilo bi bez problema.
predlažem mu da se na magarcu uči klokat, a onda kad se usavrši, tek onda nek sjedne na konja..., ništa više...
...budimo realni 2Gb mu je dosta za Xp, a i sam je rekao da prelazi na Xp...i nisam
mu preporučio ove Kingmaxiće zbog veće brzine već zbog niske cijene, a on nek sad napravi kako ga volja....

Edit: @win32, dakle sad kužim tvoj slučaj, samo ti bezbrižno Oc-aj pa javi kako je prošlo....iz tvoja prva 2 posta sam dobio sasvim drugi dojam, sorry....LP
-->
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Jel ti to njemu predlažeš sa konja na magarca?Budimo realni,ići sa 4gb na 2gb zbog 150mhz u najboljem slučaju je u najmanju ruku glup potez
I usput,vista savršeno radi.A ako ti igra ne radi,pogodi u čemu je problem.
Hint-->da je DVD u gnjezdu,radilo bi bez problema.
predlažem mu da se na magarcu uči klokat, a onda kad se usavrši, tek onda nek sjedne na konja..., ništa više...
...budimo realni 2Gb mu je dosta za Xp, a i sam je rekao da prelazi na Xp...i nisam
mu preporučio ove Kingmaxiće zbog veće brzine već zbog niske cijene, a on nek sad napravi kako ga volja....

Edit: @win32, dakle sad kužim tvoj slučaj, samo ti bezbrižno Oc-aj pa javi kako je prošlo....iz tvoja prva 2 posta sam dobio sasvim drugi dojam, sorry....LP
__________________

karlito je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2008., 11:03   #12
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
da je DVD u gnjezdu,radilo bi bez problema.
Hehehe...da, zasto mi ne radi....
Da imam mogucnsti i malo visi standard, svaka igra bi radila na mojoj "kupljenoj" Visti Ultimate koju sam legalno instalirao...znaci, u situaciji sam kao i vecina ostalih gradana ove drzave.
-->
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
JA ako ti igra ne radi,pogodi u čemu je problem.
Hint-->da je DVD u gnjezdu,radilo bi bez problema.
Hehehe...da, zasto mi ne radi....
Da imam mogucnsti i malo visi standard, svaka igra bi radila na mojoj "kupljenoj" Visti Ultimate koju sam legalno instalirao...znaci, u situaciji sam kao i vecina ostalih gradana ove drzave.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2008., 11:06   #13
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor karlito Pregled postova
predlažem mu da se na magarcu uči klokat, a onda kad se usavrši, tek onda nek sjedne na konja..., ništa više...
...budimo realni 2Gb mu je dosta za Xp, a i sam je rekao da prelazi na Xp...i nisam
mu preporučio ove Kingmaxiće zbog veće brzine već zbog niske cijene, a on nek sad napravi kako ga volja....
Ma ne, tu je samo doslo do maloga nesporazuma posto imam malo postova i nedavno sam registriran pa ekipa misli da sam neki mladahan decko kojemu je ovo jedan od prvih kompova i koji ne zna kako malo jace "potjerati" hardveraj.....a zapravo je totalno suprotno.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2008., 10:29   #14
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
E evo ja ti nesto mogu reci neznam kolko ti moze pomoc al eto,imam quad phenoma 9500 imo sa 2 gb 2x1 gb kingmax,iso sam to kloknut ono digo sam procesor na 2.75ghz tada radi sa stock coolerom skroz stabilno bez rusenje bez icega tlb bug patch je iskljucen.naklokao sam malo graficku i tako sve super proslo dobi sam dobar score u 3dcmaru06,kupio sam jos 2 gb x1 rama i sada imam 4.kupio sam odlican cooler zalman9500 led bolji od stocka najmanje 15% stavio sam jos dadatno 2 x 120 ventilatora u kuciste da puse unutra za svaki slucaj.I jos da napomenem amd phenoma 9500 sam digo na nevjerojatnih 3.0ghz sa prijasnjim stanjem znaci sa 2 gb rama sa stock sve,i tamo je radilo bez vecih problema 3 sata sam radio na 3.0ghz i onda mi se povisila temp
i restarto se.pa sam kupio ovo sta sam kupio.I nemogu ga dici vise niti blizu 3.0ghz,dapace nemogu vise niti 3dmark06 proc jel mi se zablokira komp i 10 sec nakon toga restarta,cak i kada napravim sve isto kao i sa stock coolerom i 2gb rama bez dodatne ventilacije,iskreno mislim da je problem u tih 4 gb rama neznam stvarno,a sta se tice poboljsanja otom potom nista posebno mozda malo brza ucitavanja i to je to.Da napomenem bez oc prolazi sve i sve radi savrseno

Zadnje izmijenjeno od: m&n. 20.05.2008. u 10:51.
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2008., 12:15   #15
overlord
Premium
 
overlord's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Slavonski brod
Postovi: 73
a jbg onda si trebao uzeti iste rame..

a win32 ako imas viska novaca slobodno kupi drugu memoriju.. uzmes neku xxx seriju i da vidis..
__________________
Nema zene do rakije!!
overlord je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2008., 11:10   #16
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor Majo Pregled postova
Imas prejak komp uzivaj u njemu nemoj se zamarati glupostima
sve je rečeno
Bravo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na