Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2017., 11:58   #1
Morrison
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 4
Solarna energija i rudarenje

Vidim da postoji Solarcoin. Piše da je škola u Kaštel Lukšiću stavila solarne panele i da sad zarađuju Solarcoine. Kontaktirao sam ih, ali ne odgovaraju na poruku.

Nije mi jasno tko ti daje te Solarcoine? Da li to daje HEP (nije vrag da su oni tako napredni)? Naime, ne kužim kako ti možeš isporučiti struju ikome ako je prvo ne predaješ HEP-u pa da HEP dalje izvozi.

Zna li netko detalje u vezi Solarcoina. Evo, ja bi stavio solarne panele na krov pa da zaradim 1 solarcoin ili 3.6 kn po kilovatu. Bila bi to lijepa para, samo kako izvesti?
Morrison je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 12:04   #2
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa jesi procitao na njihovoj stranici: https://solarcoin.org/

Da vidim da imaju Hrvatsku zelenu sto me strasno izenandilo, obicno kasnimo 100 godina za necim.

I mene sad ovo zanima. Cak si mislim da ti ne palca HEP, nego isto nesto valjda kao rudaris, samo neznam tko to verificira.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2017., 12:09   #3
Morrison
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 4
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Pa jesi procitao na njihovoj stranici: https://solarcoin.org/

Da vidim da imaju Hrvatsku zelenu sto me strasno izenandilo, obicno kasnimo 100 godina za necim.

I mene sad ovo zanima. Cak si mislim da ti ne palca HEP, nego isto nesto valjda kao rudaris, samo neznam tko to verificira.
Da, čitao sam solarcoin.org, ali nisam uspio shvatiti kome se isporučuje struja. Sigurno nećeš staviti kolektore pa struju puštati sebi u bojler ili temo peć, a da ti netko još i plaća za to. Očito se ta struja isporučuje nekome. S obzirom da bežični prijenos struje još nije zaživio, tj. funkcionia samo pomoću uređaja u muzeju Nikole Tesle, onda ispada da se struja isporučuje preko HEP-ove infrastrukture. Ili ima neki drugi štos?
Morrison je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 12:28   #4
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Neznam dal mozes ti sam sebi isporuciti struju... Po zakonu mislim.

mislim da svu struju moras isporuciti HEPu, onda je on dade tebi i onda viska ti jos plate, ili tako nekako, moguce da sam u krivu.

Znaci HEP-u moras isporuciti. E sad, jesu li oni usli u taj program mjerenja sto je doslo preko solarne a sto ne... hmmmm?

Ako netko ima nekog u HEPu nek javi ako moze sto iskopat iz ovog. Ovo bi mi mogla biti sljedeca investicija. Kupis te panele stavis na krov i prodajes struju HEPu, jos dobis i poticaj ak se ne varam od drzave i jos kopas solarcoin.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 12:50   #5
Morrison
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 4
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Neznam dal mozes ti sam sebi isporuciti struju... Po zakonu mislim.

mislim da svu struju moras isporuciti HEPu, onda je on dade tebi i onda viska ti jos plate, ili tako nekako, moguce da sam u krivu.

Znaci HEP-u moras isporuciti. E sad, jesu li oni usli u taj program mjerenja sto je doslo preko solarne a sto ne... hmmmm?

Ako netko ima nekog u HEPu nek javi ako moze sto iskopat iz ovog. Ovo bi mi mogla biti sljedeca investicija. Kupis te panele stavis na krov i prodajes struju HEPu, jos dobis i poticaj ak se ne varam od drzave i jos kopas solarcoin.
Možeš isporučiti sam sebi ako se ne spajaš na hepovu mrežu. Znači možeš spojiti kabel u svoj akumulator i onda iz akumulatora uzimati struju za svoje uređaje. Možeš i dorektno bez akumulatora, ako imaš neki uređaj koji je pogodan za takav način rada. Ali spajanje za spajanje na HEPovu mrežu moraš dobiti dozvolu.

I ja mislim da će mi ovo biti iduća investicija. Trebat će HEP-u poslati mail. Javio sam se u Zelenoj energetskoj udruzi pa čekam da mi odgovore.
Morrison je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 13:04   #6
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ajd, vidim da si nov, kad nesto saznas javi. Sad je zima, pa nema toliko sunca, ali treba se pripremiti za ljeto.

no ti paneli su skupi... treba tu dobiti poticaj od drzave, znam da su davali prije.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 13:20   #7
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
davali su..
Ali koliko sam ja to pratio.. sama rodbina i veze i brzi su dobili poticaje
Navodno se ti poticaji svake godine daju i odmah prvi dan sve ode
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 13:25   #8
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Da, todoric je mislim za 2 godine bio uzeo sve poticaje

Mozda ce u 2018. biti bolja situacija
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 13:46   #9
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
davali su..
Ali koliko sam ja to pratio.. sama rodbina i veze i brzi su dobili poticaje
Navodno se ti poticaji svake godine daju i odmah prvi dan sve ode
Naravno, gledalo se tko prvi preda na pošti, pa je 01.01. do 00:07 na pošti na Bajakovu koja jedina radi 0-24 bila predana cjelokupna kvota.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2017., 16:09   #10
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Kakva je situacija s gotovim baterijskim sustavima (minus solarni paneli) ala Tesla Powerwall? Ima li čega od Mitsubishia, Samsunga i sličnih?

Znam da je Nissan planirao raditi svoju komercijalnu verziju powerwall od refurbished baterija iz prve generacije Leafa, ali su to odgodili na još neko vrijeme budući da su baterije u njima degradirale manjim tempom nego što se očekivalo.
Matth€w je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2017., 16:21   #11
antimon
Premium
Moj komp
 
antimon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: U naslonjacu
Postovi: 104
Mene isto zanima ovo što je Matth€w napisao. Da li će se recimo taj teslin moći dobaviti kod nas?
antimon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na