Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2010., 17:53   #1
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Štednja električne energije

Vjerovatno je dosta vas slušalo ili čitalo nešto o CESu održanog ove godine. Bilo je stvarno zanimljivih stvari, od 3D televizije, raznoraznih gadgeta, i drugih uređaja. No osim toga, dosta se govorilo o Green Technology, iliti ga "zelena tehnologija". Jedna stvar mi je posebno privukla pažnju, a ta je ona o štednji el. energije. Netko će reći pa ništa novo, o tome se stalno piše i bruji. Ali u svemu tome nema baš nekih konkretnih i pametnih stvari, osim onih klasičnih savjeta kao što je isključivanje uređaja poptuno iz struje, tj. nekorištenje Sleep moda kod televizije, monitora i sl. uređaja. Međutim, meni se tu posebno istekla firma Embertec, koja nudi sustav smanjenja potrošnje el. energije.
Evo link da ne pišem previše o tome, koga zanima će pročitati i shvatiti o čemu se radi. http://www.embertec.com
Mene zanima kakva su vaša iskustva s time, da li imate takvo nešto, i što uopće mislite o svemu tome. Evo još link o CESu za one koji neznaju što je to. http://www.racunalo.com/zanimljivost...etu-u-bro.html i official site: http://www.cesweb.org/
aekspert je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 18:43   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Isključivanje računala iz struje, TV-a i slične gluposti ne pušim. Stavim si komp u standby, okinem na daljincu gumb (ili fizički) i eto mi ga upaljenog za sekundu. A za onih "par volti" kaj je trebalo (odnosno struje) da drži RAM pod naponom me boli briga.

"čuvanje okoliša", globalno zagrijavanje, velike investicije u startu u nešto, što se vrlo često nikad ne vrati, what`s the point. Te zelene gluposti su tak i onak samo još jedna "industrija" koja želi prodati svoj proizvod. Bilo da se radi o firmi ili čovjeku (see Al Gore)
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 18:52   #3
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Usteda struje se radi stednim ili LED sijalicama, ovo sto ces ustedjeti ili spasiti plavi planet "zelenim" komponentama ili gasenjem iz stby-a je zanemarivo.

Isti ti mufloni koji su zatrovali planetu enormnim zagadjenjem nam sad prodaju muda pod bubrege "zelenim" tehnologijama.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 18:56   #4
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Usteda struje se radi stednim ili LED sijalicama, ovo sto ces ustedjeti ili spasiti plavi planet "zelenim" komponentama ili gasenjem iz stby-a je zanemarivo.

Isti ti mufloni koji su zatrovali planetu enormnim zagadjenjem nam sad prodaju muda pod bubrege "zelenim" tehnologijama.
Pa ono. 1. rule of business.

1. Zaradi pare ne mareći za posljedice
2. Zaradi pare sanirajući te iste posljedice

i tako u krug!
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 18:56   #5
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Da u deset života isključujem uređaje iz mreže umjesto držanja na stand by-u ne mogu uštedit energije i umanjit zagrijavanje zemlje koliko jedna tvornica/rafinerija može syebat u minuti rada. Tako da te fore ne pušim ni u snu.

Ista fora ko hibridi tipa Toyota Prius. Da je 30 godina vozim non-stop ne bi mogo ispravit zagađenje koje je ista uzrokovala svojom proizvodnjom.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:00   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Da ne pričam da sam danas ujutro vidio prave posljedice globalnog zagrijavanja na -7, (ili prije Božića na -20) ili prije 5 godina cca. kada je cijelo ljeto skoro kiša padala.
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:14   #7
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Ista fora ko hibridi tipa Toyota Prius. Da je 30 godina vozim non-stop ne bi mogo ispravit zagađenje koje je ista uzrokovala svojom proizvodnjom.
hehe podsjetio si me na par spika sa Priusom...

uzmes M3 i Priusa... priusa gazis kolko god mozes gazit po nekoj cesti/autocesti... a sa M3 ga samo pratis... Prius trosi i zagadjuje vise nego M3

I baterije koje Prius koristi se proizvode u Indiji ili tako nesto, uglavnom u vrazjoj materi dalje od Europe i Amerike gdje se najvise prodaje... i samo prijevoz tih baterija s brodovima radi vise zagadjenja nego sto ga ti smanjis voznjom priusa u 20 godina.

Tolko o "eko" pi_darijama, zato ne kupujem nikakve green gluposti, vise "smanjim" zagadjenje tak da bacim plasticnu bocu u boks namjenjen plastici umjesto da istu plasticnu bocu frknem susjedu u dvoriste.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:21   #8
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
vise "smanjim" zagadjenje tak da bacim plasticnu bocu u boks namjenjen plastici
Plastika i papir reciklažom zagađuju više nego da ih se samo baci.
http://forum.pcekspert.com/showpost....45&postcount=8
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:27   #9
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893


Susjed ce popizdit....
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:32   #10
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Wow. Jedino korisno što sam saznao iz vaših 7 postova je to da je reciklaža PET ambalaže i papira štetnija od samog odlaganja. Istina je da sam tražio vaše osobno mišljenje, ali bar da ste naveli nekakav argument zašto ste protiv toga, ali baš ništa. Ako već živim u zabludi, razuvjerite me...
aekspert je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2010., 19:33   #11
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,746
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
hehe podsjetio si me na par spika sa Priusom...
uzmes M3 i Priusa... priusa gazis kolko god mozes gazit po nekoj cesti/autocesti... a sa M3 ga samo pratis... Prius trosi i zagadjuje vise nego M3
I baterije koje Prius koristi se proizvode u Indiji ili tako nesto, uglavnom u vrazjoj materi dalje od Europe i Amerike gdje se najvise prodaje... i samo prijevoz tih baterija s brodovima radi vise zagadjenja nego sto ga ti smanjis voznjom priusa u 20 godina.
Prius More Enviromentally Damaging Than BMW M3

__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:35   #12
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Argument protiv je taj da nas opet prave sobaricama, jel' ti treba jos?
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:40   #13
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Vjerovatno je dosta vas slušalo ili čitalo nešto o CESu održanog ove godine. Bilo je stvarno zanimljivih stvari, od 3D televizije, raznoraznih gadgeta, i drugih uređaja.
naravno, no to ovdje ocito nikog ne zanima

Citiraj:
No osim toga, dosta se govorilo o Green Technology, iliti ga "zelena tehnologija".
posto su neki clanovi jos u proslom stoljecu ni to ih ne zanima

Citiraj:
Evo link da ne pišem previše o tome, koga zanima će pročitati i shvatiti o čemu se radi. http://www.embertec.com
Mene zanima kakva su vaša iskustva s time, da li imate takvo nešto, i što uopće mislite o svemu tome.
iz ocitih razloga, nazalost, nemam, te naravno podrzavam


Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Wow. Jedino korisno što sam saznao iz vaših 7 postova je to da je reciklaža PET ambalaže i papira štetnija od samog odlaganja. Istina je da sam tražio vaše osobno mišljenje, ali bar da ste naveli nekakav argument zašto ste protiv toga, ali baš ništa. Ako već živim u zabludi, razuvjerite me...
tako tipicno za balkan(i onda se meni prigovara kakvi su mi postovi)
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:52   #14
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Argument protiv je taj da nas opet prave sobaricama, jel' ti treba jos?
Ne trebaš više. Totalno si me razuvjerio, samo ne u vezi topica, već o korištenju ovog foruma. Nisam ovaj Topic otvorio jer mi je bilo dosadno, nego zato što sam u nedoumici i nisam dovoljno informiran, a puno je lakše kada ti drugi kažu svoja iskustva jer odmah možeš odprilike znati što možeš i što trebaš očekivati. Očekivao sam ozbiljne odgovore od ozbiljnih i stručnih ljudi kakvima se većina vas drži i vjerojatno i jest, a ne klaunovske odgovore.
aekspert je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:54   #15
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
ozbiljnih i stručnih(?) ljudi kakvima se većina vas drži i vjerojatno i jest, a ne klaunovske odgovore
to doticni dosta cesto cini(a ima i drugih raznih klauna svih profila)

gotovo ce svatko izgubit interes kad procita takvu kolicinu gluposti(od kojih se neke cak i po zivot opasne!)
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 19:57   #16
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Ne trebaš više. Totalno si me razuvjerio, samo ne u vezi topica, već o korištenju ovog foruma. Nisam ovaj Topic otvorio jer mi je bilo dosadno, nego zato što sam u nedoumici i nisam dovoljno informiran, a puno je lakše kada ti drugi kažu svoja iskustva jer odmah možeš odprilike znati što možeš i što trebaš očekivati. Očekivao sam ozbiljne odgovore od ozbiljnih i stručnih ljudi kakvima se većina vas drži i vjerojatno i jest, a ne klaunovske odgovore.
Sta si tocno ocekivao? Da cijeli forum gasi kompove u svrhu ustede 50 lipa dnevno? Koje brdo gluposti. Ustedis 50 lipa na dan... to je sta, ajmo rec 180 kuna godisnje. Od silnog paljenja i gasenja ce ti kroz godinu dana riknut neka komponenta u prosjeku. Nju platis najcesce vise od tih 180 kuna, znaci radis smece jer si staru bacio i jos vise smeca jer se nova komponenta morala proizvest. Stand-by mod je najblize gasenju sto ja svoje komponente tjeram. Nedo bog da palim/gasim pojacalo od 3000+ soma kuna 10 puta dnevno, kad ga ne zeli popravljat ni sam zastupnik ako krepa. Ovako radi, ugasim ga kad me nema doma tjedan dana, to je to.

Samo da dodam, proizvodjaci racunalne opreme rade na "zelenizaciji" hardvera, komponente trose manje, al' tehnologija napreduje tolko da se to svejedno povecava (potrosnja, jel)... Uzmi prije 10 godina prosjecnu potrosnju watta starih procesora i lupi prosjek, i uzmi to isto danas. A danas podrzavaju smanjenje takta, gasenje jezgri i ko zna koje vrazje matere.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:00   #17
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Da znate koliko u industriji potrosimo struje bezveze, sto ne stignes ugasiti strojeve bas odmah kada prestane potreba za istima, sto ti se ne da zaustavljati 150kWh motore kada znas da ce ti trebati za 5 minuta ionako a treba im skoro 15 sekundi ipak da postignu okretaje, tko ce to cekat?
Ili kao moji susjedi u drugoj firmi koji i kada bas nista ne rade drze nesto da zuji (u tom slucaju "nesto" vuce barem 20kWh) cisto da ako netko od sefova prodje dvoristem ne ide provjeriti zasto je tako tiho.....
Prestali bi razmisljat o tome hoce li iskljucivanje standbya na TVu spasiti planet ili ne. Ionako planetu nece biti nista, samo ce ljudi pokrepat. Gadno ali planet ce se ionako oporaviti kroz par K godina. Tako da bez brige

a prius test je osim sto je totalno neposteno postavljen s obzirom na namjenu i uvjete u kojima hibrid uopce moze pokazati ekonomicnost jos stavio i m3 u povlasteni polozaj s gledista otpora zraka. Nije katastrofa niti bi ga spasilo po tim mjerilima ali je standardni TG materijal. Mozes se nasmijati ali nemoj ih citirati u wikipediji
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:05   #18
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Ne trebaš više. Totalno si me razuvjerio, samo ne u vezi topica, već o korištenju ovog foruma. Nisam ovaj Topic otvorio jer mi je bilo dosadno, nego zato što sam u nedoumici i nisam dovoljno informiran, a puno je lakše kada ti drugi kažu svoja iskustva jer odmah možeš odprilike znati što možeš i što trebaš očekivati. Očekivao sam ozbiljne odgovore od ozbiljnih i stručnih ljudi kakvima se većina vas drži i vjerojatno i jest, a ne klaunovske odgovore.
Ozbiljan odgovor je da moderno racunalo u Stand-by modu trosi manje od 1W, cak i manje od 0.5W ... dalje racunaj sam kolika je to usteda/steta.

BTW to je recimo kao da drzis upaljenu zarulju od 60W svaki dan 12 minuta duze, a zapitaj se koliko ti svjetala, televizora i ostalih el. naprava stoji upaljeno po kuci
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:05   #19
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Da znate koliko u industriji potrosimo struje bezveze, sto ne stignes ugasiti strojeve bas odmah kada prestane potreba za istima, sto ti se ne da zaustavljati 150kWh motore kada znas da ce ti trebati za 5 minuta ionako a treba im skoro 15 sekundi ipak da postignu okretaje, tko ce to cekat?
Ili kao moji susjedi u drugoj firmi koji i kada bas nista ne rade drze nesto da zuji (u tom slucaju "nesto" vuce barem 20kWh) cisto da ako netko od sefova prodje dvoristem ne ide provjeriti zasto je tako tiho.....
Prestali bi razmisljat o tome hoce li iskljucivanje standbya na TVu spasiti planet ili ne. Ionako planetu nece biti nista, samo ce ljudi pokrepat. Gadno ali planet ce se ionako oporaviti kroz par K godina. Tako da bez brige
nismo ni mislili da ova zemlja u tome prednjaci

Poticanje energetske efikasnosti
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:21   #20
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Wow. Jedino korisno što sam saznao iz vaših 7 postova je to da je reciklaža PET ambalaže i papira štetnija od samog odlaganja. Istina je da sam tražio vaše osobno mišljenje, ali bar da ste naveli nekakav argument zašto ste protiv toga, ali baš ništa. Ako već živim u zabludi, razuvjerite me...
Zašto bi netko tebe trebao razuvjeravati iz nečeg što vjeruješ
Pazi, naglasak je na vjeruješ!
Jedan od razloga zašto danas nemaš nuklearku u HR (zašto bi imali jeftinu struju) je u tome kaj ljudi recimo u Slavoniji vjeruju kako je nesigurna, misle da će biti novi Černobil etc. A onda se zeleni jave vezano uz skladištenje otpada iz iste i imaš situaciju u kojoj se skoro pa nijedna vlada zbog izbora koji bi došli nakon neće odlučiti za tako nešto koliko god bilo efikasno riješenje. (naravno ima i drugih interesa u igri ali ono). Nedo Bog da slučajno napravimo "veliku" NE i da izvozimo susjedima još struju. Tko bi to vidio :P

Vezano uz reciklažu i slične stvari. Ne želim pisati kilometarske postove i još jednom da naglasim razuvjeravati ljude.
Neki su kao već prije spomenuti Al Gore napravili cijeli biznis iz plašenja ljudi za globalnim zagrijavanjem, tzv. zelenim temama etc. A jedino kaj imaju za reći su stvari za koje ne postoje nikakvi znanstveni dokazi (ne teorije, ne teorije)
Pa pogledaj bar ovo. Nije nikakva referenca, ali je zanimljiv pristup sa suprotne strane
http://www.youtube.com/watch?v=zzLebC0mjCQ

Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
nismo ni mislili da ova zemlja u tome prednjaci

Poticanje energetske efikasnosti
"Uz povećanje energetske efikasnosti, što često dovodi i do smanjenja potrošnje energije te uštede novca, cilj projekta je i izravno smanjenje emisije stakleničkih plinova, koji pridonose efektu globalnog zatopljenja, u okoliš"

Znači, cilj projekta je teorija u koju treba vjerovati, a za koju nema skoro nikakvih znanstvenih DOKAZA.

=

Koga briga za taj projekt

Poanta "zelenih" tehnologija je da između ostalog smanje potrošnju električne energije (čitaj manje košta za napraviti), korištenje alternativnih jeftinijih materijala (čitaj manje košta za napraviti) etc. A to se oduvijek događa u industriji. Jedino sada to reklamiraju kroz "zelene tehnologije".

Plazma TV-i su nekad bili kao ogromni potrošać električna energije. Sada sa neoPDP plazmama nisu. Zašto je do tog došlo. Normalnim slijedom razvoja neke tehnologije kroz neki vremenski period. (a što je proizvođać dobio, tanje plazme kojih sada mogu više proizvesti i transportirati do krajnjeg korisnika za manju cijenu). Čisti biznis. Ništa drugo.
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:26   #21
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
EU se ne bi slozio
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Ozbiljan odgovor je da moderno racunalo u Stand-by modu trosi manje od 1W, cak i manje od 0.5W ... dalje racunaj sam kolika je to usteda/steta.

BTW to je recimo kao da drzis upaljenu zarulju od 60W svaki dan 12 minuta duze, a zapitaj se koliko ti svjetala, televizora i ostalih el. naprava stoji upaljeno po kuci
a koliko je racunala u svijetu?
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:33   #22
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor thopok Pregled postova
EU se ne bi slozio
Ne bi se ni papa (zajedno sa više ljudi nego što živi u EU) složio kaj sam ja imao seks prije braka pa koga briga!
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:41   #23
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Krivo sam se izrazio. Nisam trebao reći da vjerujem u to, ali sam svakako tražio tuđa mišljenja kako bi lakše stvorio svoje. Otvorio sam topic kako bih saznao o toj tehnologiji više, a ne kako bih uštedio 180kn, kako je netko izračunao. Također, osim mene postoji još ljudi koji posjeduju računalo. Pa ako čemo tako, 180*100 000? Sad sami zaključite koliko je to, i koliko je to relevantno za ovaj topic.
Koliko sam ja shvatio, zaključak topica je slijedeći: 1 čovjek ne čini razliku, 1 čovjek ne može spasiti svijet, pa hello kada bi svi tako razmišljali gdje bi svijet došao. I gle ti tog čuda, upao sam samom sebi u usta, jer kad se osvrnem oko sebe vidim da to više nije fikcija, već istina i naša surova i brutalna realnost. Zato i imamo takvu državu, ako smo već spomenuli državu. I stvarno još jednom moram napomenuti kako su me razočarali neki korisnici. Ajde razumio bi da neki klinjo sa 10 postova dođe i pravi se pametan, ali odrasli ljudi s par tisuća postova. Baš od tih ljudi očekuješ neku ozbiljnost, jer po njima se vidi kakav je forum, zar ne? Ipak oni tu provode najviše vremena i najviše sudjeluju u temama i diskusijama. A ako je nekome smiješno, ili misli da sam pretjerao, nek slobodno zaobiđe ovaj topic.
aekspert je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 20:48   #24
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ako je jednom čovjeku svejedno za tih 180 kuna godišnje recimo, onda je svejedno i 100.000 puta 1 čovjeku. Ja sam se barem dotaknuo globalnih stvari. I sam si potvrdio da vjeruješ u to, jer da ne vjeruješ dao bi konkretne podatke na koju to foru šteti okolišu.
  Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:06   #25
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
ovo me podsjetilo na ovo:
http://www.blackle.com/

The AC je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:06   #26
aekspert
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 22
Ma hvala tebi na uloženom trudu, kao i drugima na kvalitetno potrošenim minutama. Može lock.
aekspert je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:11   #27
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Koliko sam ja shvatio, zaključak topica je slijedeći: 1 čovjek ne čini razliku, 1 čovjek ne može spasiti svijet, pa hello kada bi svi tako razmišljali gdje bi svijet došao. I gle ti tog čuda, upao sam samom sebi u usta, jer kad se osvrnem oko sebe vidim da to više nije fikcija, već istina i naša surova i brutalna realnost. Zato i imamo takvu državu, ako smo već spomenuli državu.
to je isto primijeceno na izborima i kod donacija



Citiraj:
Autor aekspert Pregled postova
Otvorio sam topic kako bih saznao o toj tehnologiji više, a ne kako bih uštedio 180kn, kako je netko izračunao.
a dokaz koliko smo "napredni" je i to da se nismo susreli s doticnom
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:14   #28
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Zašto bi netko tebe trebao razuvjeravati iz nečeg što vjeruješ
Pazi, naglasak je na vjeruješ!
Jedan od razloga zašto danas nemaš nuklearku u HR (zašto bi imali jeftinu struju) je u tome kaj ljudi recimo u Slavoniji vjeruju kako je nesigurna, misle da će biti novi Černobil etc. A onda se zeleni jave vezano uz skladištenje otpada iz iste i imaš situaciju u kojoj se skoro pa nijedna vlada zbog izbora koji bi došli nakon neće odlučiti za tako nešto koliko god bilo efikasno riješenje. (naravno ima i drugih interesa u igri ali ono). Nedo Bog da slučajno napravimo "veliku" NE i da izvozimo susjedima još struju. Tko bi to vidio :P
Po tebi Slavonci ispadaju neki praljudi ha?
Ak toliko voliš Nuklearne elektrane što ne bi jednu napravili kod Zagreba,ili još bolje u centru Zagreba?To je tako sigurna tehnologija i nema uopče zračenja ni ničeg,ma milina živa
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:15   #29
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
A da se vratimo u pećine i zabranimo struju? Jadan Tesla.

Dobro, šalim se malo. Nije loše biti ekološki svjestan, ali problem je što pojedinac vrlo malo može promijeniti, 99% svjetskog zagađenja ne ovisi o pojedincu, ma kako svjestan bio (ili nebio).

Osim toga, struju treba forsirati jer je iznomno čista energija, a prave uštede moraju se postići efikasnijim i čišćim načinima proizvodnje i smanjivanjem gubitaka kod distribucije struje (supervodiči).
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 21:22   #30
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Po tebi Slavonci ispadaju neki praljudi ha?
Ak toliko voliš Nuklearne elektrane što ne bi jednu napravili kod Zagreba,ili još bolje u centru Zagreba?To je tako sigurna tehnologija i nema uopče zračenja ni ničeg,ma milina živa
Isprike. Napisao sam
"recimo u Slavoniji ", ali nisam naglasio recimo (neš ti 2D komunikacije).

Spomenuo sam Slavoniju zbog rijeka koje mogu poslužiti za hlađenje nuklearke. S obzirom na obrazovanje (bolje reći znanje) velike većine ljudi u HR tak je svejedno di ju stavio kaj se tiče reakcija neobrazovane rulje.

I uz elektranu nema uopće zračenja, te je najefikasniji način za proizvodnju električne energije.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na