Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2019., 10:02   #44071
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor vga killer Pregled postova
https://driving.ca/volvo/xc90



Početna cijena 60k tak da prestanite srat ako ni guglat neznate
Isto vrijedi i za tebe ...

https://www.volvocars.com/en-ca/build/suv/xc90

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 10:08   #44072
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ja nikad ne puštam ekipu koja se iz trake pored mene žele ubacit u moju traku ako nisu dali žmigavac. Neću i bok. Isto tako Horvaćanska npr, dvije desne trake su za most a dvije lijeve za ravno. I čekam u koloni u desnoj traci, dolazim do semafora i onda se počnu mudraci pojavljivat u lijevoj traci (za ravno) i hoće se ubacit. Neću te pustit. Zašto? Jer si krkan. A na kružne tokove bi stavio kamere i lijepo slao doma čestitke svim krkanima koji su nesposobni dat žmigavac prilikom izlaska s njega.
Guzve po Selskoj, Horvacanskoj i Savskom prema Jugu su ovih dana KAOTICNE. Prilicno sam siguran da jako pridonosi ekipa koja se iz skroz lijeve prebacuje u trake prema mostu na Selskoj i isto tako na Horvacanskoj...

Neko vrijeme sam bio bez auta pa sam na stanici busa direkt kod ukljucivanja na most gledao situaciju..Ljudi po 45 minuta idu od Slavonske do mosta u koloni i onda neki krkan misli da je pametniji od svih jer iz skroz lijeve na kraju prelazi u traku za most i u tom procesu sprijeci da 3-4 auta vise produ na semaforu. Ekipa trubi, ne pusta, dere se kroz prozor "sta da ja cekam ko budala???"
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 10:09   #44073
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
70 postova o kanackim cjenicima... Bas ga mrzite #pcekspert.ca
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 10:16   #44074
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Isto vrijedi i za tebe ...

https://www.volvocars.com/en-ca/build/suv/xc90

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Prvo i osnovno, prije 2 godine je kupovo, opreme se mijenjaju.
Ima sliku kak izgleda čelav, kakvog ga je i on vidio i izgleda zakurac. Pogotovo za per koje traze za njega.


Najveci problem je ovdje vaša glupa dvostruka mjerila.

Da bilo tko veli da izgleda zakurac, pol vas bi se složilo s time.
Gabre veli da izgleda zakurac, odmah drvlje i kamenje.
Seronje ste i to ste pokazali već tisuću puta
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 10:28   #44075
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Ti si isto pomiješao terapiju ili imaš doma nekih problema?

Ja sam se složio da ne vrijedi razlike u cijeni nego sam se referirao da smiri tenzije.

Nisam znao da je prije 2 godine kupovao tako da je to onda ok.

Uostalom svatko za svoje pare kupuje što želi .

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 10:46   #44076
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Bez brige, nemam, samo mi je dosadno na poslu i idete mi na jetra jer je svaki put ista priča.

Ova tvoj zadnja bi trebala bit bit svega.
On je napiso zakaj nije i tu bi trebao biti kraj priče, a ne da se cijeli forum udruži da mu se dokaže da je u krivu.

Auto u socijala edišnu izgleda bzvz, ima 4 djece i nije mu praktičan, skuplji je, itd...amen.
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 10:50   #44077
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ne, najgore je "ja bi kupio...".

Užasno nezahvalno reći to čovjeku koji je već kupio auto i vozi ga već 2 godine...

Kada taj isti "ja bi kupio..." kaže "ja sam kupio" taj i taj auto iz nekog razloga, razumijem. Ali čovjek 2 godine već vozi auto i sada već 4 stranice čitam o mjerenju pimpeka...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:05   #44078
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Dosta smjesna rasprava, meni je jedino zapelo za oko da je njemu basic model ruzan jer okolo ima ruznu crnu plastiku etc... a to je u biti primijum feature na tom volvu meni isto preruzno, al sta je tu je

https://imgur.com/a/Guh1JZV

Inace se isto slazem, u toj kategoriji kosta previse za ono sto daje ako se gleda obiteljski auto (XC90 nema smisla sa 4 dijece).

Kad smo vec ko Volva, sad mi je jos zanimljivo kako S60 dodje vise od V60. Inace je bilo 2-3k EUR na SXX verziju i dobije se karavan ekvivalent.
Moram se negdje zaletiti i pogledati oba, bas me zanima sta su u S60 nakrcali sto V60 nema da je takva razlika u cijeni.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:08   #44079
S7ryder
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Pa jel ima ksenonska? Ksenska su jeftinija za održavati, a upitno je koliko bolje svjetle LED od ksenona.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk

Da, ima xenon plus. No bez led nemam one zmigavce ni ova predivna prednja svijetla (DRL) al jbg. Moram uskladiti svoje želje na polovnom autu.

https://cimg5.ibsrv.net/gimg/www.aud...9590ba9a56.png
S7ryder je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:13   #44080
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
@gogzs
Baš i nemaš gdje jako gledati. Prodavaonice/zastupstva Volva u HR se mogu nabrojati na prste jedne ruke. U ZG je tamo negdje na istoku grada. Generalni zastupnik za HR se nalazi u Ljubljani.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 11:18   #44081
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@gogzs
Baš i nemaš gdje jako gledati. Prodavaonice/zastupstva Volva u HR se mogu nabrojati na prste jedne ruke. U ZG je tamo negdje na istoku grada. Generalni zastupnik za HR se nalazi u Ljubljani.
Moto Ris mi je 5 minuta od doma. No vidim da ih cijela Europa dobiva na kapaljku pa je mozda i do toga.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 12:01   #44082
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
To je normalno za dsg. Niti jedan kojeg sam vozio ne salta glatko u nizu.
A obzirom na kilometre nije ni čudo. Jesu li ikad mijenjane lamele?


Gesendet von meinem TA-1012 mit Tapatalk
Passat B5.5 nema DSG, dobio ga je tek u B6 generaciji.

Vjerojatno bi prvo promijenio ulje (ili čak napravio flush) u mjenjaču, a onda išao dalje sa dijagnostikom ako se problem nastavi. Automatici u tom modelu nisu bili česti i sjećam se da je popravak kompliciran i skup, ako uopće nađeš nekoga da se time bavi i da se kuži.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 12:09   #44083
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Dosta smjesna rasprava, meni je jedino zapelo za oko da je njemu basic model ruzan jer okolo ima ruznu crnu plastiku etc... a to je u biti primijum feature na tom volvu meni isto preruzno, al sta je tu je

https://imgur.com/a/Guh1JZV

Inace se isto slazem, u toj kategoriji kosta previse za ono sto daje ako se gleda obiteljski auto (XC90 nema smisla sa 4 dijece).

Kad smo vec ko Volva, sad mi je jos zanimljivo kako S60 dodje vise od V60. Inace je bilo 2-3k EUR na SXX verziju i dobije se karavan ekvivalent.
Moram se negdje zaletiti i pogledati oba, bas me zanima sta su u S60 nakrcali sto V60 nema da je takva razlika u cijeni.
Pratim raspravu ima već 4 stranice i ne kužim o kojoj plastici se priča i sad vidim ovo, pa jebote s time auto izgleda ko Dacia Duster.
T0X1C je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 12:15   #44084
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Problem s automaticima je da na njih dosta piše : sealed for life što nikako nije točno... dosta ekipa ne mijenja ulje nikad
Pogledaj što se preporuča za taj mjenjač, da li samo flush ili drain/fill

Mene baš u mom čeka sad ovih dana treća izmjena ulja, za sad radi ko urica, auto sad ima 220k km.
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 12:20   #44085
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Na drugom kraju spektra su noviji Audijevi automatici - mijenjanje ulja svakih 60k km.

A BMW, iako ima lifetime fill, kod svakog servisa provjere boju ulja. Ako potamni, moraš mijenjati.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 13:07   #44086
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Na drugom kraju spektra su noviji Audijevi automatici - mijenjanje ulja svakih 60k km.

A BMW, iako ima lifetime fill, kod svakog servisa provjere boju ulja. Ako potamni, moraš mijenjati.

Jesi siguran u to ?

ZF (proizvodač mijenjača) kaže da bi se ulje trebalo mijenjati na xy tisuća kilometara.
BMW autokuće kažu da se ulje u mijenjaču ne dira, i nisam čuo da BMW autokuće provjeravaju ulje u mijenjaju

Čovjek je na forum.hr postao sliku računa za promjenu ulja, u ZF servisu negdje u DE,i cijena je poprilična
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2019., 13:12   #44087
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Ste ikad vidli ulje mjenjača koji je prošao 100k km?
jed2i je offline