Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2018., 12:48   #5371
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ne znam jel' ovo već bilo, meni novo


Šteta da ih ne vidim za druge brandove. Potencijalno DIY riješenje - tempered glass s ljepljivim samo rubovima, i onda ljepilo po sredini
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 14:39   #5372
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Tmepered glass... odma diskvalifikacija od mene

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 14:42   #5373
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Svojevremeno sam to gledao. Baš mi se i nije davalo 45$ za specijalno staklo. Za tu lovu kupim kilu no-name stakala pa ih mijenjam kada riknu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 14:51   #5374
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Ima ih po Aliu četa . I kod njih piše tempered Druže Brko
I ne koštaju 45 dolarjeva već od 5-15 .


@coconut Nema teorije da bih umjesto ovakvog stakla od recimo 8 USD uzeo četu vulgaris pa se igrao s rubovima i ino.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 15:23   #5375
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor schetz Pregled postova
Ima ih po Aliu četa . I kod njih piše tempered Druže Brko
I ne koštaju 45 dolarjeva već od 5-15 .


@coconut Nema teorije da bih umjesto ovakvog stakla od recimo 8 USD uzeo četu vulgaris pa se igrao s rubovima i ino.
Druže Schetz, ovaj thumbnail od videa koji si linkao, piše TMEPERED a ne tempered zato velim da su DSQ na PM saljem kako ja to vidim

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 15:23   #5376
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Ja sam za svoj Note 8 narucio ovo:

https://m.ebay.com/itm/New-Full-UV-G...gAAOSwDzFbR9jc


Javim dojmove kad stigne.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 15:32   #5377
schetz
Premium
 
schetz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,554
Saće vidimo Druže Brko kad kolegi Quidzz stigne . To sve jedna tvornica dere ionako .A njegovi pravilno i pišu



Držim fige da bude dobro.
schetz je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2018., 15:45   #5378
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Whitestone Dome Glass je prava stvar. Znam iz prve ruke. To savrseno stoji na mobitelu. Skupo je staklo ali opet puno jeftinije nego dati cca 2500kn za novi ekran ( S8, S8+, S9, S9+, Note 8 itd ).

Ovo sto sam ja uzeo s ebaya je ista stvar. Javim kad instaliram.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2018., 21:43   #5379
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
jeeej, evo i mene u zmazung klubu, nakon koliko mjeseci kemijanja, recenzija, jubitiranja, narucen S9. Ovom prilikom zahvaljujem Z3 sto me tako dobro i besprijekorno sluzila zadnjih 3 i pol godine
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 08:37   #5380
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Ovo sto sam ja uzeo s ebaya je ista stvar. Javim kad instaliram.

Obavezno javi. Ja isto nemam ništa na svom Noteu 8 već 10 mjeseci, a ako je ovo vrijedno spomena naručit ću
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 09:07   #5381
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Vi s noteom 8 ste trebali uzet i neki kasko za to.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 10:02   #5382
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Nemoj tako


Ionako razmišljam o tome da će taj glass smetat maskama pa moram prijeći na one naljepnice što se zaljepe iza, da se ne grebe ako ništa drugo.


Ali onda ako padne, gotov je.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 10:55   #5383
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
nabavi neprozirnu naljepnicu, pa nećeš znati
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 11:01   #5384
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
nabavi neprozirnu naljepnicu, pa nećeš znati
Word! Sto ne znas, nije se niti dogodilo Moj ima iza dbrand skin godinu i pol i sve me strah skinuti ga. Padao je, svasta je prosao, ali uvijek je imao bumper (gola ledja) ili case.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 07:30   #5385
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Vidiš, dobra ideja je i bumper staviti + naljepnicu iza.


Ali, smeta li bumper tempered glassu? Konkretno, onom gore kojeg je naveo QuidZz?
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 08:08   #5386
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Ne znam ja ka možete imat note 8 golog ? Moj je od prvog dana u orginalnom samsunvovom flip coveru i to clear view verzija te uz to folija na ekranu. Vadio ga par puta za stavljanje u gear vr naočale i onak kad je gol to je tanko, klizavo ma katastrofa.

Uvijek se pitam kak netko može imat samsunga S ili Note seriju bez clear view maske ?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 08:18   #5387
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Evo ja imam, sto te konkretno zanima?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 19:52   #5388
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
#1 ekipa koja kupi premium i fura ga okolo bez ičega jer žele da ostane premium i u ruci i estetski kada je na stolu.
#2 ekipa koja kupi sve žive zaštite jer kane prodati po najvišoj mogućoj cijeni kasnije. veliki postotak bi najrađe u ekipu #1 ali pare su pare.
#3 ekipa koja kupi sve žive maskice jer ih je prpa da će jedan pad biti koban. u pravu su jer svima se to desilo, ali velika većina iz te ekipe bi najrađe bila u ekipi #1.
#4 ekipa koja nikada nema ništa jer ih boli kurac za premium, mobitel, službeni, domaći, stari, novi, susjeda, todorića, hdz ....
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 20:16   #5389
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 987
hahahahaha
Dobra i na mistu
Osobno spadam u br.2, a i br.3
Imam masku za dobru zastitu, na ekranu nemam nista al imam osiguranje, a volija bi da nemam nista. A opet treba ga i sacuvat da ga sta bolje utopim
Kriv sam
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 21:20   #5390
razjaren
Promatrač
 
razjaren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2015
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 28
Pa ja spadam u ekipu broj 1 ( s tim da ne mora biti uvijek premijum mob ... uvijek je bez zaštite ), i ne vidim ništa loše u tome.
Nisam nikad ( gotovo nikada) nosio zaštitu na mobitelima i ne želim jer to onda nije to ... jednostavno sam mišljenja da ako sam nešto masno platio da u tome i trebam uživati u potpunosti. Puno toga može utjecati na odluku za korištenjem zaštite ( osim onog što si naveo u svom postu ) još bih dodao i uvjete na radnom mjestu.
Naravno ovo je samo moje mišljenje i drugi imaju vjerovatno drugačije .. i ja to poštujem, niti osuđujem niti želim da mi sude.
razjaren je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 22:02   #5391
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mene je S7 koštao 800 kn pa ga imam sa kaljenim staklom i RingKe Fusion kejsom a neki su kineze više platili
Netko voli sa zaštitom, netko bez i stvarno nema nekog smisla o tome debatirati... stvar navike i stvar ukusa.

I da, ne čuvam ga idućem vlasniku jer ga ni ne mislim prodat. Mislim ga imat dok ne crkne jer mi je bomba i ovako 2 ipo godine star

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2018., 00:19   #5392
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Bez zaštite je uvijek bolje :O

Zna li tko za neki provjereno dobar ROM za S6, AOSP Po mogućnosti, i da još uz to radi Google cam na njemu?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2018., 00:33   #5393
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
To su pričali mnogi pa su upoznali čika Tripišu

Imaš debloated orginal ako se ne varam.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2018., 09:41   #5394
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mene je S7 koštao 800 kn pa ga imam sa kaljenim staklom i RingKe Fusion kejsom a neki su kineze više platili
Netko voli sa zaštitom, netko bez i stvarno nema nekog smisla o tome debatirati... stvar navike i stvar ukusa.

I da, ne čuvam ga idućem vlasniku jer ga ni ne mislim prodat. Mislim ga imat dok ne crkne jer mi je bomba i ovako 2 ipo godine star

Sent from Usreo Mobara
Taj mob je čudo. Kamera i dalje u vrhu a sve vrti bez beda. Žena ga ima i ne želi S8 haha. Pametno.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2018., 15:39   #5395
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Kupio sam pred nekoliko tjedana AccuBattery Pro app za 15 kn i app stvarno radi odlična mjerenja i istraživanja glede baterije.
Kapacitet mi je pao na 2340mAh tj na 79%, ali i dalje u debelo zelenom.

Još uvijek bez problema izgura cijeli dan. Ono što ga kolje je kad je na podatkovnoj mreži i kad je jedna ili 2 crtice signala, ali to ubija od prvog dana. Dok na WiFiju izdrži vikend ako sam doma.

Kamera i dalje bomba. Imam ne znam ni sam koliko desetaka tisuća fotki i GB materijala sa tog moba.

I nakon 2 i pol godine, izgleda kao da je jučer unboxan a ide svuda sa mnom, u more, u planine, u avione, u snijeg...jedino još u podmornici nije bio nikad duže neki mob nisam imo do sada. Vjerujem da ima boljih mobitela sada, no ovaj dok dela dela. Nagodinu ga još počastim baterijom i novom SD karticom od 128GB. Šajbi imam još 9 komada i 2 kejsa u rezervi

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 14:21   #5396
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Flešnuo sam SEE forware i dobio opciju VoLTE calls. To sam enejblao. Na što sad da obratim pozornost ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 15:07   #5397
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kupio sam pred nekoliko tjedana AccuBattery Pro app za 15 kn i app stvarno radi odlična mjerenja i istraživanja glede baterije.
Kapacitet mi je pao na 2340mAh tj na 79%, ali i dalje u debelo zelenom.

Još uvijek bez problema izgura cijeli dan. Ono što ga kolje je kad je na podatkovnoj mreži i kad je jedna ili 2 crtice signala, ali to ubija od prvog dana. Dok na WiFiju izdrži vikend ako sam doma.

Kamera i dalje bomba. Imam ne znam ni sam koliko desetaka tisuća fotki i GB materijala sa tog moba.

I nakon 2 i pol godine, izgleda kao da je jučer unboxan a ide svuda sa mnom, u more, u planine, u avione, u snijeg...jedino još u podmornici nije bio nikad duže neki mob nisam imo do sada. Vjerujem da ima boljih mobitela sada, no ovaj dok dela dela. Nagodinu ga još počastim baterijom i novom SD karticom od 128GB. Šajbi imam još 9 komada i 2 kejsa u rezervi

Sent from Usreo Mobara
Kod mene slicna situacija sto se tice moba, baterija je sad je na cca 2200mAh (barem tako kaze app). Do nedavno mi je to predstavljalo problem, ponekad sam mora i 2 puta dnevno puniti, onda mi je puka film i odlucim rootati, nakon 2 i po godine sto imam mob . Mogu reci da mi nije nimalo zao, stock-like rom uz custom kernel i undervolt mi sada omogucuju cijelodnevno koristenje bez nadopunjavanja... Imam osjecaj da sam ovo napravija prije 2 god da bi ima cca 8h sot-a . Isto tako, nikad duze nisam ima neki mob do ovog. Prije bi nakon maksimalno godinu dana isla prodaja ili zamjena. Vec sam se pocastija sd karticom od 128Gb ima 9mj, takodjer razmisljam od novoj bateriji ali ovaj root me omeo u namjeri... Nedavno sam zamalo zagriza za s9, no ipak razum je predvlada . Cekam nesto zanimljivije i osjetno bolje u svakom pogledu od s7-ice da bi opravda sebi kupovinu. Mozda s10 dogodine, ko zna
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 19:47   #5398
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kod mene slicna situacija sto se tice moba, baterija je sad je na cca 2200mAh (barem tako kaze app). Do nedavno mi je to predstavljalo problem, ponekad sam mora i 2 puta dnevno puniti, onda mi je puka film i odlucim rootati, nakon 2 i po godine sto imam mob . Mogu reci da mi nije nimalo zao, stock-like rom uz custom kernel i undervolt mi sada omogucuju cijelodnevno koristenje bez nadopunjavanja... Imam osjecaj da sam ovo napravija prije 2 god da bi ima cca 8h sot-a . Isto tako, nikad duze nisam ima neki mob do ovog. Prije bi nakon maksimalno godinu dana isla prodaja ili zamjena. Vec sam se pocastija sd karticom od 128Gb ima 9mj, takodjer razmisljam od novoj bateriji ali ovaj root me omeo u namjeri... Nedavno sam zamalo zagriza za s9, no ipak razum je predvlada . Cekam nesto zanimljivije i osjetno bolje u svakom pogledu od s7-ice da bi opravda sebi kupovinu. Mozda s10 dogodine, ko zna
Iz prve ruke ti mogu reći da S9 nije veliki korak na bolje od S7 (još sam prešao sa flat na edge ekran, jaoo). S10 bi mogao biti. Ako te ne svrbi lova, pričekaj. Ja sam imao i i7 i Matu prvog, kratko V30 i sve su to super mobaći ali nekak mi je samsung best buy. Onako realno. Naravno, ne kupovati odmah kad izađe. Padne mu cijena solidno i to relativno brzo. Mislim svi ti mobiteli imaju neku prednost nad drugima ali mi zamzung nekak jako dobar all rounder.

Nego, ženi je S7 sam od sebe počeo kratko vibrat. Samo ponekad. Poisključna su sva sranja koja bi mogla bit povezana s tim a wipe cache nije pomogao. Onda sam našao neku bluetooth opciju i to ugasio neki feedback valjda. Za sad je ok. Imao ko još takav slučaj?

Zadnje izmijenjeno od: MarioR. 09.09.2018. u 20:04.
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 10:05   #5399
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Jedina vidljiva razlika između S7 i S9 je bolji fotić i više interne meme/RAM. Sve drugo su nijanse. Nekako nisam uvjeren da će S10/X donijeti neke revolucionarne promjene u odnosu na S9. Obzirom da produžujem pretplatu svake 2g., dočekat ću S11 kod novog ugovora.
Ono što mi je vrlo veliki minus u odnosu S9 na S7 je famozni edge ekran. Ne podnosim ga i ne vidim neke koristi od njega u odnosu na flat. Ima više minusa nego pluseva: teško nalaženje poštenog zaobljenog kaljenog stakla, veća mogućnost oštećenja ekrana zbog njegove veće površine u odnosu na flat,...
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 10.09.2018., 14:59   #5400
Doom
Émile Flournoy
Moj komp
 
Doom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Okokolo Pule
Postovi: 1,498
Galaxy S6 baterija

Prije par dana nabavih S6 na kojemu je baterija navodno zamijenjena za novu "Samsungovu" u servisu prije pola godine.

Ali:
Phone info pakazuje 664 ciklusa pražnjena i 56% health, dok je AccuBatery app u ovih par dana izračunao battery health od 48%.

Po ovome bi bio siguran da je baterija za otpis da nisam izvrtio GeekBench battery benchmark.
Vrtio se 2h 46min i daje 1393 rezultat, što je tek malo ispod prosjeka od 1700.
Za vrijeme trajanja testa mob je bio spojena na kućni Wi-Fi, primio sam dva maila i u poazdini su se syncalo 4 email računa i još cca 6 aplikacija tipa Airbnb koje se periodično refreshaju.

Pa sada...neznam dali mi se isplati dati 150 kn za novu PolarCell bateriju + 10 Euro za original zadnje staklo sa sealom i sam ju promjeniti ili je ovo normalan rezultat za S6.

Baterija kod normalne upotrebe jako brzo gubi kapacitet. Kada ga napunim na 100%, nakon 10 min nezahtijevne upotrebe odmah izgubi par %.
Pola sata youtube videa pojede 20-ak %.

Evo, danas sam ga napunio 100% i bio vani 2h, vratio se doma i na WiFi-ju je još cca 1h. Tri tel poziva, malo fb-a i instagrama i evo je na 77%.

AccuBatt poakzuje SOT od 27 min (15%)

-----------------

Što kažete na ove rezultate ? Ako je normalno, onda je lošije od starog S5.
Doom je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na