Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2017., 21:42   #9481
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
55" na rate jerbo 40" nije TV nego monitor
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 23:12   #9482
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,328
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pratim već neko vrijeme informacije na toj stranici i uspoređujem sa specifikacijama koje daju proizvođači.

Jedino ako ima veze s EU i US razlikama (50i / 60i i 50p / 60p), ali ne vidim kakve veze paneli imaju s time. Paneli za EU su 50 ili 100Hz.
Upravo je razlika u tome; US modeli su 60/120 Hz a EU 50/100.
Što se tiče točnosti informacija, neznam kaj bi ti rekao, otkuda oni vuku sve to, no čini mi se da su vjerodostojni.
Možda se radi o pristupu bazama podataka za servise ili servisnima manualima.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 23:27   #9483
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
HDTV mora podrzavati 1080p na 60Hz. Paneli u EU naravno takodjer podrzavaju 60/120Hz.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 08:09   #9484
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Učio sam da u Sancta Domenici imaju 5g garancije. Pa vas ja sad pitam, u čemu je razlika ova dva modela, 7005 i 7077?
Koliko vidim na brzinu razlika je i u osvježavanju panela - 7005 ima 200Hz dok 7077 ima 400Hz.

Imaj na umu (mada vjerojatno već znaš) da to nije Android već "običan" smart i da nema Kodija i sličnih stvari ukoliko ti to treba.

Mada odi radije na 55" pa na rate, 40" će ti brzo postati tjesno ako imaš prostora za veći tv
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2017., 12:50   #9485
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ups, editirao sam. Ista dijagonala, cijena i feature.

Još ratujem sa sobom da li ići na 40" keš ili 55" na rate
OMG 55"! 😊

Poslano sa Galaxy S7
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 18:36   #9486
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Jel gledao itko u ronisa ovu akciju sharp televizora...svi dolaze s 5god garancije.. Sad valja li tu ista? Npr. Ovaj model...

https://www.ronis.hr/tv-sharp-lc-40c...6352E/product/

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 09:53   #9487
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Trebam savjet...

Trenutno sam u fazi preseljenja, imam još neke radove, te je između ostalog u planu kupovina novog TV-a.

Minimalno 49", iako naginjem na 55"

Buđet oko 5700kn

Namjena: filmovi, serije, gledanje motoGP utrka, povremeno steam stream gaming (fifa itd).

Smart tv mi nije bitan jer bi svakako isao rpi3 ili android box, važnija mi je kvaliteta prikaza.

Ovaj tjedan pod hitno trebam kupiti perilicu rublja pa sam mislio možda odmah i TV. Pa me općenito zanima, da li pričekati još cca 3-4 tjedna za tv. Da li bi bilo kakvih akcija zbog nadolazećih blagdana a koje bi se isplatilo čekati?
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 10:38   #9488
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Danas je nemoguce prioritizirati kvalitetu prikaza ispred smart TV-a cisto jer bilo koji TV kojemu prikaz nesto vrijedi je vec u toj klasi gdje je smart standard. Zasto bi uzimao kineske android boxove sa touch suceljem kada mozes imati pravi Android TV OS, sa jednim daljinskim. Po meni, za taj budget Philips 55PUS6412 za 5300 u Elipsu.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 11:48   #9489
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Danas je nemoguce prioritizirati kvalitetu prikaza ispred smart TV-a cisto jer bilo koji TV kojemu prikaz nesto vrijedi je vec u toj klasi gdje je smart standard. Zasto bi uzimao kineske android boxove sa touch suceljem kada mozes imati pravi Android TV OS, sa jednim daljinskim. Po meni, za taj budget Philips 55PUS6412 za 5300 u Elipsu.
Ako ima android koji radi ok, može biti samo plus, nisam pratio previše kako rade noviji tv-i sa androidom, tako da je svaki savjet dobrodošao.

Kada bi gledao ponudu u sancta domenici, što bi preporučio ?(za sad mi više odgovaraju zbog načina plaćanja)


Tnx
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 17:48   #9490
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Neću se praviti puno pametan jer i ja tražim savjete, ali sam između sonya i TCL-a, čim uspijem probati TCL negdje pod svojim uvjetima. Philips i Samsung sam testirao par modela u dućanu i Sony ih ubija. Naprosto klasu ozbiljnija slika za istu cijenu.

Sve s 5g garancije, naravski, ne znam jel sonyu ta akcija završila, sancta domenic ajoš uvijek izlistava kao aktualnu iako je trebalo završiti prekjučer.

Mislim da bi moglo biti nekih dealova polovicom mjeseca kad krene Black Friday tjedan, odlučio sam to čekati.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 18:45   #9491
lappptop
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Za aktivnosti gledanja filmova i u rangu od oko 5-6 tisuća kuna svi preporučuju PHILIPS 49PUS6412.
Dobra mi je tekla, ali mi je ružna. Sony mi je puno ljepši TV općenito.
Pa molim vas pomozite i recite ima li neki model Sonya u ovom cjenovnom rangu koji se može mjeriti s navedenim Philipsom? Dakle oko 6 hiljada. Mnogo hvala!
lappptop je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 22:00   #9492
RS_BuRnOuT
Premium
Moj komp
 
RS_BuRnOuT's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Kž\Vž
Postovi: 455
Citiraj:
Autor RS_BuRnOuT Pregled postova
Ako ima android koji radi ok, može biti samo plus, nisam pratio previše kako rade noviji tv-i sa androidom, tako da je svaki savjet dobrodošao.

Kada bi gledao ponudu u sancta domenici, što bi preporučio ?(za sad mi više odgovaraju zbog načina plaćanja)


Tnx
Kad bi birali između ova 4, koji bi odabrali (ako isključimo cijenu).

https://www.displayspecifications.co...ison/b24531ee9
RS_BuRnOuT je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 07:49   #9493
Prof.Chaos
Premium
Moj komp
 
Prof.Chaos's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 85
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Neću se praviti puno pametan jer i ja tražim savjete, ali sam između sonya i TCL-a, čim uspijem probati TCL negdje pod svojim uvjetima. Philips i Samsung sam testirao par modela u dućanu i Sony ih ubija. Naprosto klasu ozbiljnija slika za istu cijenu.

Sve s 5g garancije, naravski, ne znam jel sonyu ta akcija završila, sancta domenic ajoš uvijek izlistava kao aktualnu iako je trebalo završiti prekjučer.

Mislim da bi moglo biti nekih dealova polovicom mjeseca kad krene Black Friday tjedan, odlučio sam to čekati.
Ako si iz ZG-a imas TCL televizore izlozene u Emmezeti na istoku grada kod City-a. Meni onako iz perspektive obisnog korisnika imaju odlicnu sliku.
Pogledaj si ove modele: U55P6046 , U55C7006 , U55X9006
Ja cu definitvo uzeti njihov Qled U55X9006 koji je 9000kn.

edit: sad sam vidio da si iz Sibenika
Prof.Chaos je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 08:05   #9494
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Uzeo Sony 55xe8096 za 7k u emezzeti zapad Testirao protiv TCL 55 c70 i bilo je jako blizu kad sam poisključivao sve processing tehnike. Možda bi s duljim testiranjem došao do drugog zaključka, ali tcl je stvarao probleme s playbackom s sticka, nikakva slika s 720p. Sony nije imao problema i eto

Tcl xees x2 55" je 8500kn za cash (preko računa) u Smartsona, mislio sam i ja da je najbolja ponuda, i možda jest. Ali osim crnih koje nisu idealne ovo mi je sasvim dobar tv.

Zadnje izmijenjeno od: Odinarius. 03.11.2017. u 08:31.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2017., 18:27   #9495
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Testirati televizore u ducanu je prilično nezahvalno. Zapravo tamo se ističu primjerci koji imaju vecu svjetlinu slike i tesko je procjeniti realno. Npr doma sam nedavno imao sony 43wd755 (va panel) i nakon njega sada imam samsung 40mu6402. Bez obzira na razliku u rezluciji u ducanu su oba izgledala slično kada se prikazivao testni film. Medjutim doma je to razlika poprilična u korist samsunga tj samsung ima vidljivo bolji prikaz crne boje iako oba imaju va panel.
Dakle samsung 40mu6402 slika jako pristojna, vrlo dobar kontrast za lcd. Dobra uniformiranost ekrana. Čak i kao monitor bi mogao posluziti jako dobro jer ima nekak taman dpi sa 4k rezolucijaom na 40". Jedino mi na 4k rezoluciji i sa grafom radeon r7 250 nije ponudio 60hz vec najvise 30hz. Jel to do grafe, hdmi kabla ili tv ne da 60hz na toj rezoluciji ne bi znao. Ono sto bi volio na samsungu bolje je vidljivi kut, valjda su me crt i plasma ekrani razmazili u tom pogledu
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 00:28   #9496
vex385
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: brdovec
Postovi: 79
Pozdrav,
u planu mi je ovih dana moj stari Philips 42" dati starcima,a sebi uzeti nesto novo.

Idealna neka velicina bi mi bila 49"

platio bi kešom (cca 3500kn do nekih 4100kn)

Važna mi je dobra reprodukcija filmova sa usb-a ali je i komp spojen sa tv-om da mogu na emulatoru ponekad odigrati nešto.

Dal da idem na Full HD ili na ultra HD (kak uopce nas program izgleda na UHD-u,u trgovinama bas i nemaju naše programe)

našao sam par modela:

https://www.nabava.net/televizori__2...-led__30197431

Ovaj grundig gore je najjeftiniji i cini mi se cisto dobar,vidio sam ga uživo i isprobao USB i sve vrti i slika mu je ok,ima po istoj cijeni i 6621 model koji je navodno nesto bolji ali je i garancija manja.

https://www.nabava.net/televizori__2...-led__43493171

Ovaj gore Lg mi se isto cini pristojan,ima web os koji mi je nepotreban ali po karakteristikama se cini dobar. (skuplji je oko 500tinjak kn od Grundiga).

Vidim da ima dosta Sharp televizora,ali jako malo znam o njima,nemaju ni neku bas regionalnu web stranicu.Kakvi su Sharp tv-i,kako pokrecu s USB-a multimediju? Cijenom ima 49" - 50" od 3400kn za Full Hd pa do 4300 za UHD i Ronis trenutno daje 5 godina na njih (nadam se da nije preko osiguravajuce kuce jamstvo)

Prijedlozi i sugestije su dobrodosli,sta uzeti

edit: i naravno mora imati T2 sa HEVC-om
vex385 je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 12:51   #9497
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Testirati televizore u ducanu je prilično nezahvalno. Zapravo tamo se ističu primjerci koji imaju vecu svjetlinu slike i tesko je procjeniti realno. Npr doma sam nedavno imao sony 43wd755 (va panel) i nakon njega sada imam samsung 40mu6402. Bez obzira na razliku u rezluciji u ducanu su oba izgledala slično kada se prikazivao testni film. Medjutim doma je to razlika poprilična u korist samsunga tj samsung ima vidljivo bolji prikaz crne boje iako oba imaju va panel.
Dakle samsung 40mu6402 slika jako pristojna, vrlo dobar kontrast za lcd. Dobra uniformiranost ekrana. Čak i kao monitor bi mogao posluziti jako dobro jer ima nekak taman dpi sa 4k rezolucijaom na 40". Jedino mi na 4k rezoluciji i sa grafom radeon r7 250 nije ponudio 60hz vec najvise 30hz. Jel to do grafe, hdmi kabla ili tv ne da 60hz na toj rezoluciji ne bi znao. Ono sto bi volio na samsungu bolje je vidljivi kut, valjda su me crt i plasma ekrani razmazili u tom pogledu
Ovo je nažalost potpuno točno. Nakon 2 dana testiranja kući, shvatio sam da Sony 8096 nije za mene. Zadovoljan sam svime osim crnom. U uvjetima podruma koji je u potpunom mraku navečer slika je vrlo svijetla, i crni dijelovi kojima dosta nedostaje do potpunog mraka, baš puno. U svemu ostaom (upscaling, pokret, softver itd.) sam potpuno zadovoljan. IPS panel naprosto ne zadovoljava moje uvjete. U nekoj dnevnoj sobi s više svjetla to ne bi bilo bitno, ali ovdje je jako bitna stavka.

Razmišljam da ju vratim i doplatim do jačeg modela 8505 loji ima VA panel, što bi značilo bolji kontrast i crnu uz iste prednosti. Mada, u tom cjenovnom rangu, ima i drugih konkurenata... A i moram kupiti u drugom dućanu zbog velike razlike u cijeni.

Odlučiti ću do ponedjeljka.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 12:57   #9498
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Smanji svjetlinu, nebi trebala biti ista u potpunom mraku kao i danju. Bias light bi isto puno pomogao. Naravno uz sve to VA panel je jos bolji.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 13:04   #9499
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,160
Držim cinema pro mod (najtamniji), adaptive light jer smanji svjetlinu jako. Bolje jest, ali na skroz crnom ekranu (recimo kad izaberem prazan ulaz) još vidim da to nije to. Imam i neke opcije za kontrast, ali one zapravo posvijetle.

E sad, da li se va panel isplati razlike u cijeni i gnjavaže oko povrata... Blah.

Testirat ću još.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 16:29   #9500
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,794
Imao ips tv, doduse neki jeftiniji lg (ali kalibrirao sam ga uvjetima doma) i nedavno presao na sony sa va panelom (podesio sve itd). Nebo i zemlja, a brightness mogu cak i pojacati jer mi ne kvari crnu. Meni se isplatilo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 16:50   #9501
vex385
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: brdovec
Postovi: 79