Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2019., 12:23   #451
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
decki, jel ima smisla zveknut 120krznenih na Thermal Grizzly Kryonaut? trenutno koristim i imam jos zaliha noctua NT-H1.
Nope. Dok imaš Noctua paste, kupovanje bilo čega je bacanje para, osim ako te baš ne veseli.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 12:26   #452
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
nikad me ne veseli otvarat novčarku
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2019., 12:28   #453
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
zavisi ko napise i sta napise. zato i imamo forum, da si pomazemo, ucimo, razmjenjujemo.
review-i su super i ja citam na kile kako stignem, ali da im sljepo vjerujem, bogami ne, pogotov zadnjih godina kad znamo kako sve to skupa funkionira.
u svakom slucaju odustajem. ostajem na noctua-i kad je vec imam punu tubu.
ne budes slijepo vjerovao jednom reviewu, ali ako 5 reviewa sto velikih stranica sto youtube kucnih usporedbi ima slicne rezultate, to je to.
  Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 15:00   #454
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
decki, jel ima smisla zveknut 120krznenih na Thermal Grizzly Kryonaut? trenutno koristim i imam jos zaliha noctua NT-H1.

ovu pastu sam neki dan stavio na CPU i GPU (valjda je to GPU) svog starog laptopa, taman mi ostalo malo i namazao sam s time, u full full tankom sloju sam imao za oba... kako mogu znati da nisam pretanak sloj paste nanio? čitao sam prvi post/sticky i koliko sam skužio, bolje staviti malo manje paste, nego da je bude previše, ali šta nije realno da je bolje više staviti i da će se sav onaj "višak" koji nastane između hladnjaka i CPU-a istisnuti sam od sebe van pritiskom, tj. šarafljenjem?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 15:46   #455
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Nije to izrada kolača pa ćeš višak polizat

Naravno da malo zezam, poanta je pogoditi pravu mjeru da paste bude dovoljno kako bi odradila svoju funkciju a to je provođenje temperature a da je nema previše jer tada može biti čak manje učinkovita.

Višak i "curenje okolo" može biti nezgodno / opasno ako se radi o smjesi koja je električno vodljiva (neke jesu a neke nisu).

Jesi li dobro napravio znati ćeš po testu opterećenja i praćenju temperatura,
ne treba ništa fancy, dovoljan je onaj iz Everest / Aida64 cca 10 - ak min.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 16:30   #456
Chainvelocity
Registered User
Moj komp
 
Chainvelocity's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Belišće
Postovi: 54
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije to izrada kolača pa ćeš višak polizat

Naravno da malo zezam, poanta je pogoditi pravu mjeru da paste bude dovoljno kako bi odradila svoju funkciju a to je provođenje temperature a da je nema previše jer tada može biti čak manje učinkovita.

Višak i "curenje okolo" može biti nezgodno / opasno ako se radi o smjesi koja je električno vodljiva (neke jesu a neke nisu).

Jesi li dobro napravio znati ćeš po testu opterećenja i praćenju temperatura,
ne treba ništa fancy, dovoljan je onaj iz Everest / Aida64 cca 10 - ak min.

Grizzly Kryonout nije elekticki vodljiva tako da je siguran, Condonout je. Sto se tice GPUa moze ako ima liquid metal premazati tanki sloj umjesto standardne paste, dosta to ljudi radi.
Chainvelocity je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2021., 17:07   #457
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije to izrada kolača pa ćeš višak polizat

Naravno da malo zezam, poanta je pogoditi pravu mjeru da paste bude dovoljno kako bi odradila svoju funkciju a to je provođenje temperature a da je nema previše jer tada može biti čak manje učinkovita.

Višak i "curenje okolo" može biti nezgodno / opasno ako se radi o smjesi koja je električno vodljiva (neke jesu a neke nisu).

Jesi li dobro napravio znati ćeš po testu opterećenja i praćenju temperatura,
ne treba ništa fancy, dovoljan je onaj iz Everest / Aida64 cca 10 - ak min.
The maximum measured temperature was 95*C (203*F)
The maximum measured CPU throttling was 24% kaže upravo AIDA64

Ništa, rastavim ponovo pa mazanje paste, a?
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2021., 10:44   #458
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236

Zadnje izmijenjeno od: Bodisson. 22.06.2021. u 10:56. Razlog: <delete, krivi thread>
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2021., 14:33   #459
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Pozdrav ekipa, planiram si promjenit padove na svojoj MSI 2080 Ti Trio pa me zanima vase misljenje. Pronasao sam na netu netko je mjerio ili mozda dobio od MSI dimenzije padova i uglavnom ima dimenzije nekih padova koje su 1,75mm. Da li ce biti problem ako stavim 2mm padove na to mjesto. Stavljam kvalitetne od Cool Sierre, ne cajniz.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 18:49   #460
kiki85
Banned
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Jel ti garancija istekla pa da ju možeš otvarati? Jel imaš problem s temperaturama pa da ju ideš otvarati ili se radi o klasičnoj brizi za hardverom više nego za npr vlastito zdravlje? Možeš koristiti 0.25mm veće padove, neće smetati.
kiki85 je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 07:52   #461
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor kiki85 Pregled postova
Jel ti garancija istekla pa da ju možeš otvarati? Jel imaš problem s temperaturama pa da ju ideš otvarati ili se radi o klasičnoj brizi za hardverom više nego za npr vlastito zdravlje? Možeš koristiti 0.25mm veće padove, neće smetati.
Garancija nedavno istekla. Pa temp. su narasle za nekih 5C od prije godinu dana u isti uvjetima pod istim opterećenjem. Nije prvi put da to radim na takvim grafama pa nije ni problem, no ostalima nisam padove zamjenio jer nisu htjeli.
A ova je baš moja pa reko da riješim sve odjednom kad već idem servis radit pa me čisto informativno zanimalo da li će biti problem sa mrvicu većim padovima.
Ove Trio su poznate da su sfušali pastu i sam sam svjedok po pol čipa bude bez paste, ili bude nekakva prečudna. Hvala na info.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2021., 09:40   #462
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
ako već rastavljaš onda i dobro očisti cijelu karticu izopropilnim.
ja sam ga imao u spreju, i dobro pošpricao po cijeloj kartici i lagano sa školskim kistom sve očistio. a heatsink malo ispolirao sa nekom spužvicom koju sam dobio sa rockit delid alatom. pasta CM mastergel. temp pale sa 75 na 65 tokom gejmanja.
mada sam prešao sa i5 3570k na ryzen 3700x pa je grafa manje pod opterećenjam.
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2021., 01:22   #463
kiki85
Banned
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: zagreb
Postovi: 86
Pojasni logiku prelazak na jači procesor pa grafa pod manjim opterećenjem?
kiki85 je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 10:22   #464
mierdadeltorro
Premium
Moj komp
 
mierdadeltorro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zadar
Postovi: 224
Citiraj:
Autor kiki85 Pregled postova
Pojasni logiku prelazak na jači procesor pa grafa pod manjim opterećenjem?

tako mi se čini.
isto kućište, ventilatori, ma čak i iste igre, isti monitor.
prije je temp uvijek išla na 75C, pa i kad bi ventilatori bili na 100% ne ide ispod 70C kod gejmanja. sada uglavnom ne prelazi 65C.
jedino ako je CM master gel, pasta toliko bolja od one koja je prije bila (mislim da je arctic mx5)
mierdadeltorro je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2022., 11:06   #465
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Ipak je do paste. Sa jačim procom dobiješ više fpsa i to je to.
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 13:48   #466
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
poz.
provjerio uprav na bratovom kompu (ASRock Z270 Extreme4+i5-7600k (non OC)) kojeg moram sredivat i potencjalno upgrejdat. stavljena je Noctua NT-H1 ispod Scythe Ashura coolera pred ravno 10g.

99.9% sam siguran da nisam nikad dirao i ripejstao.
jos uvjek to dela .
jel kojim slucajem koga zanima kakva slika kad budem skidao cooler ?


btw jos uvjek imam Noctua NT-H1 tubu. pojma nemam jel stara isto 10g il je novija jer sam slagao pred pag g dosta kompova. jel mislite da je to za koristit il bolje ne rizikirat?

meni zgleda dobra jos, al ko ce ti ga znat.



na mom 2500k OC je isto ta pasta ispod windale-a 4 vec od 04/2019. temp normalne.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2023., 14:45   #467
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,099
Kako su odavno prosla vremena, kad si imao volje i vremena, svake godine stavljati novu pastu nakon ciscenja na x uredjaja. Tako sam nasao dvije Silver 5-ice u jumbo spricama. Cine se mekane, kad sam istisnuo mrvicu osusenog pocetka, ali nemam najnoviju peticu, pa ne znam kakva je na dodir bila?

Stoje, ha, rekao bih od 2014.

Kaj Veli Artic, generalno govoreci, koliko vele da je upotrebljiva?

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2023., 20:23   #468
Demisku
Premium
Moj komp
 
Demisku's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kako su odavno prosla vremena, kad si imao volje i vremena, svake godine stavljati novu pastu nakon ciscenja na x uredjaja. Tako sam nasao dvije Silver 5-ice u jumbo spricama. Cine se mekane, kad sam istisnuo mrvicu osusenog pocetka, ali nemam najnoviju peticu, pa ne znam kakva je na dodir bila?

Stoje, ha, rekao bih od 2014.

Kaj Veli Artic, generalno govoreci, koliko vele da je upotrebljiva?

...

Izgleda kao da si ovo prekardašio https://www.arctic.de/en/faq/detail/...mal-paste-last

Ja bih rekao, ako ti nije komplicirano probat to što imaš pa vidjeti po bechu šta temp kaže u usporedbi s ostalima na tom cooleru i clocku.
Moj osjećaj je da, tak dio koji ti se čini još uvijek kao pasta tj. nije suh, trebao bih biti unutar 5% od nove paste.
Demisku je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2023., 13:24   #469
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,909
jel ima ko ovdje iskustva sa liqued metal "pastama"?
zanima me, prije neg krenem proucavat, da ne gubim vrijeme, dali je problem kad proc/maticna/socket stoje okomito da taj metal ne iscuri tokom vremena? ono bar par godina jer sigurno nebu msvake godine de-lid-ao i stavljao nanovo.
kako uopce stvari stoje nakon sto se de-lid "popravi", ocu rec koji lepak preporucen, a da se moze opet skinut sa alatom.
alat ako bude, bit ce der8auer Delid-Die-Mate 2.



mozda se odlucim na de-lid kaby-lake-a od brata jer je noctua nh-d14 na putu pa rekog zasto ne , a ako idem na to, treba stavit i dobru "pastu" .
jel treba oko jezgre izolirati sa kakvim lakom?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na