Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2021., 20:19   #3091
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Za info prg stavi neki prastaru aidu, prije se zvala Everest (gledaj god. izdanja).

Za w98 drv. pogledaj linkove šta sam ranije stavio,
na jednom je u opisu pisalo da je i za w98 (paket za više os -eva).
Will do, u tom trenutku je vec pao nuke tadasnje 98ice tako da nije imalo smisla Ali sad imam filing da bi mogao naci nekim cudom opet u krivom chipsetu pravi driver kao i za XP... Ce da vidimo.

Edit: Kada sam znao kaj trazim (non-pro IGPU driver) našao sam ga od prve. Vrlo cudno kako se grafa deklarira svugdje sa hw id-em od pro verzije, a odbija raditi sa driverima za pro vec "standard" vezijom. I onda se nakon instalacije se opet deklarira kao pro verzija... Svasta Uglavno sada na w98 sve radi više manje kao sto bih i ocekivao od sustava sa takvim hw setupom kakav je unutra

Zadnje izmijenjeno od: Alien_200581. 04.03.2021. u 09:20.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 00:22   #3092
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Joj nemrem prešutiti ovo, predobra je prilika A di ga se trlja i kako, i tko je otkrio tu metodu
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Eh sad njega, to se ne pita javno

Ali morate priznati da tema širi pozitivu na max. a toga nam fali u ova luda vremena.
Upravo tako, neke stvari nisu za javnu raspravu!! Ali ako baš eto želiš znati, uzmeš krpicu i glancaš dok se ne ulašti visokim sjajem kao ovaj sa slike. Onda ga jednostavno aktiviraš i kažeš mu svoju želju

(Šala bi možda čak bila i smješnija da sam se za razliku od drugih foruma ovdje potrudio staviti commbadge kao avatar, al' sad je kasno )



Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Pa računam to kao cijelu konfiguraciju, ali jezgra je mobo, adapter za mobilni proc i grafa. Ram i procesor se daju za sitne pare nabaviti. Ostatak nije bitan ili jednostavan za priskrbiti
Jesi probao, provjerio na AmiBay forumu?

U protivnim ti još jedino mogu predložiti dečke na TechPowerUp, da se možda tamo registriraš i pitaš ... možda netko ima i/ili želi prodati.
  Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 12:48   #3093
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Sad sam pogledao ovaj adapter šta je kolega De5tr0yer bio stavio,
ti bokca €189

Par stranica ranije kolega Roy je pitao / tražio za Dallas RTC modul,
pa je ispod bila "otvorena" varijanta (lakše promijeniti bateriju) a isto skupo (€ 28) > https://www.ebay.de/itm/Dallas-DS128...e/143946801307
ili
https://www.ebay.de/itm/GW-12887-1-D...e/274503108836
Kod jednog od zvaničnih distributera je ispod 9€ komad. LINK
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 12:53   #3094
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
@Milentije
€189 je 478 > 479 adapter,

za RTC modul smo bili stavili link na taj zatvoreni modul,
ovaj sa linka (skupi) je otvoren pa je lakše naknadno promijeniti bateriju.

Un ti bokca, C128 + 1570 se prodaje za cca €340 > https://www.amibay.com/showthread.ph...-Fully-Working


Je i nije puno, moram pogledati gdje je završio moj

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.03.2021. u 13:00.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 13:05   #3095
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
A tek da vidiš cijene na ebayu za originalnog debeljka C64
Npr. ovako nešto
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 13:10   #3096
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Milentije
€189 je 478 > 479 adapter,

za RTC modul smo bili stavili link na taj zatvoreni modul,
ovaj sa linka (skupi) je otvoren pa je lakše naknadno promijeniti bateriju.

Un ti bokca, C128 + 1570 se prodaje za cca €340 > https://www.amibay.com/showthread.ph...-Fully-Working


Je i nije puno, moram pogledati gdje je završio moj
Ja sam uporedio cijenu ovog "originalnog" (zatvorenog) sa ovom scijenom od 25-30 €. Nisam upratio da ste ranije stavljali link i za ovaj "originalni".

Imam i C64 i C128. Nisu radili sigurno više od 15 godina. Moram ih nekako ponovo provjeriti, pa ako su ispravni moglo bi se unovčiti.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 18:25   #3097
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
@Alien
Evo jedan (možda ne toliko lud) prijedlog za onog mališana: Tiny Core Linux
http://tinycorelinux.net/
malo opisa > http://domoticx.com/diskimage-tiny-core-linux-software/
ima više načina instalacije / moda rada, CorePlus varijanta je "najbogatija".

Druga "normalnija" linux varijanta bi bila Linux Lite 2.0 32bit > https://www.linuxliteos.com/forums/r...inal-released/
poanta starije verzije od aktualne je u tome (negdje našao) da podržava VIA C7 cpu, pitanje je jesu li ga izbacili u novijoj verziji.
Kako postaviti VESA display mode > https://www.linuxliteos.com/forums/v...n800-graphics/

Sve skupa ako ti se da igrati, mogao bi poslužiti kao torent mašinica, print server ili nešto slično
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 19:04   #3098
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@Alien
Evo jedan (možda ne toliko lud) prijedlog za onog mališana...
Actually, Tiny Core je bio prvo što je jadnicak uspio izvrtiti, to je bio jedino kaj se dalo puknuti gore na 128 MB CF karticu i 256 Rama a da se ne skrši prilikom instalacije. Inicijalno sam mislio da stvarno nije za nista osim da bude mali terminal. Ali kada je ipak digao Core, to mi je bio triger za "pa ipak se nekaj da iz ovog malca skemijati", ajmo skupit jos malo dijelova iz ladica da ga se pojaca malo i nekaj sklepati.

Probat cu prvo ove adaptere kada stignu da vidim kako ce se ponasati sa diskom (vjerujem da ce raditi bez problema) i onda mozda stvarno probam ovaj Linux Lite. Core je lijepo radio inicijalno tako da bi letio nakon pojacavanja hw-a, ali mi je ipak malo prebazičan. Razmažen sam jer sam koristio do sada samo Ubuntu koji znas i sam jako lijepo izgleda, sve je šajni i priti A malo me kopka i Mint jer primjecujem da ga ekipa jako hvali, iako mislim da cu to morati na nekom drugom stroju, mislim da je ovaj ipak malo na knap.

Trenutno sam digao opet 98icu (primarno samo da opalim image particije pa da nema vise instaliravanja i 100 restartova jer to u retro stilu traje par sati haha), i puknuo gore par igara. Sad se ponasa konacno kao sto sam i ocekivao. Plafon su mu Quake 1 i 2 (ipak sve to jadan vrti softverski bez 3d helpa), sve iznad toga je previse ali ostale stvari rade solidno.

Print server ne trebam hvala bogu (jos), u kuci zena najvise stanca haha, ja zazirem od toga cim vise mogu jer imam traume od posla pa nemrem vidit te papirusine

Ali neki mini torent hmmm... Mozda cak i da. Cek ne toliko za dload, nego vise mozda regat se opet negdje i malo nabijat rating. Prije par godina sam popusio acc sa dobrim rejtingom radi neaktivnosti (malo predugi GO hahaha) i nakon toga mi se nije dalo vracati u te vode. Ali ovaj mališan bi bio super za tako nesto. Zapravo mislim da bi se svasta dalo sa njim, posebno ako bi se otkantalo GUI i vrtilo nekaj barebone instalacije sa specificnim svrhama. Svakako ne bude zavrsio na reciklaži, mali je i kompaktan za spremiti, tako da stvarno nema razloga da ga se rjesavam, pogotovo kad ima potencijala za svakakve experimente hehe
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2021., 19:12   #3099
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Jesi probao, provjerio na AmiBay forumu?

U protivnim ti još jedino mogu predložiti dečke na TechPowerUp, da se možda tamo registriraš i pitaš ... možda netko ima i/ili želi prodati.
Nisam širio potragu od povremenog šnofanja oglasnika, hvala na linkovima, budem korak dalje napravio
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 01:34   #3100
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Muči me prošlost ovih zadnjih nekoliko dana, pa idem kroz stare slike, i gledam ljude i razne događaje od prije 16, 17 godina.

A kako se neke od slika zanimljive, a i prikladne za ovu temu, odlučio sam ih zakvačiti ovdje na forum. Stoga ... uživajte!

Sastavljanje mojih prvih konfi (od nule)



Slide Projektor, imam ga i dan-danas, te povremeno koristim


Sve ove fotografije koje gledate napravljene su na... (imam ga i dan-danas, stoji mi u ormaru kao uspomena na jednu osobu)


Sharp linija koja je eto nekim čudom preživjela do danas ... iako je više ne koristim i zamijenjena je Pioneer komponent HiFi sistemom


Adison. Kojeg ste već vidjeli, a i budete ga se nagledali kroz sljedećih mjesec dana


Jedna od rijetkih fotki na kojima se vidi stražnja strana Adison konfe


Stavio sam sliku ove mašine ovdje u temu prije par dana... Ali ovako izgleda naprijed


CoolerMaster AeroGate se mogao podesiti u plavoj konfiguraciji...


... crvenoj


... ali i zelenoj


Asus P4T matična, iz konfe iznad:


Epson Stylus Color 580


Koristio se naravno VHS...


A onda se prešlo na HiFi Stereo


Samo mali nered iza stola


SUPER Woofer!


Koristio se Sony Ericsson T630


A kako mobiteli nisu svirali glazbu, obavezan dodatak je bio i MP3 player Kad malo bolje razmislim, mislim da jednog još imam kod sebe...


Moj prvi, "pravi" bežični miš. Model kojeg sam imao prije je koristio IC vezu, i to je radilo više problema nego koristi... (slika ispod)


Tehnički gledano, prvi bežični miš, kupljen 2001. godine.


Moj PRVI DVD-RW pogon ... kao i većina hardvera onog vremena, napravio ga je BTC
free photo host

Moj DRUGI DVD-RW pogon (BTC je eksplodirao ... duga, ali istinita priča)


A kao što već i ptice na grani znaju, nedavno sam tražio BTC CD-ROM pogon(e), čak nudio i besplatnu Voodoo2 u zamjenu za isti. Ali, da li sam rekao da sam imao jednog i bio dovoljno glup da ga bacim?


Zapravo, ne jednog ... već OBA modela! Ali zanimljivo je i to da ovaj Matrox VGA adapter kabel za G450 DualHead imam i dan-danas, a ovo dolje "MLN" napajanje danas napaja Adison konfu, za koju sam i tražio navedene BTCove.


A kad je printerima i skenerima odzvonilo, jednog se dana prešlo na "All-In-One" aparate (koje koristim i danas)


Kupio sam polovni HDD sa garancijom od 10-ak dana ... crknuo je par dana nakon! Ali sam barem po prvi put imao prilije jednog rastaviti i vidjeti kako to izgleda unutra:


Dosta vremena kasnije, došli smo i do S775 ere. A ovo je bio Thermaltake BlueOrb FX, cooler za kojeg sam mislio da bude hladio jednako onako kako i izgleda (cool), ali je jako razočarao po performansama. Ipak, bio je jedinstven po dizajnu sve dok motor ventilatora nije crknuo, a plastika se zapalila i rastopila. Matična je naravno spasila stvar i ugasila komp prije nego što je došlo do trajne štete, ali sam Orb je bio gotov.
  Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 07:50   #3101
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Slike su super, ali mene više zanimaju priče sa požarom i explozijom btc-a . Tako da daj malo "elaborate on those". Siguran sam da i ostale zanimaju detalji.

Moj osobni vrhunac karijere je bila instalacija maticne bez standoffa (i popratni smradovi i bijeli/ostali dimovi), nista ovako zabavno
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 10:17   #3102
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,938
Printeri se nikada, ali NIKADA ne stavljaju na krevet, tepih....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 10:25   #3103
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 12:58   #3104
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Printeri se nikada, ali NIKADA ne stavljaju na krevet, tepih....
Zanimljivo... Misliš zbog očitog razloga, curenja tinte? Ili postoji neki drugi razlog?

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
E, ali ovaj moj nije bio laserski... Običan HP InkJet, a u trenutku slikanja na krevetu nije ni imao instaliran cartridge. Jasno se može vidjeti na jednoj od fotki da je caddy, nosač u kojeg se stavlja ispisna glava prazan. U stvari, upravo ga je to na kraju i koštalo "glave", otišli su kontakti i više nije prepoznavao cartridge (i počeo bacati nasumične greške), zbog čega je završio na e-otpadu.

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Slike su super, ali mene više zanimaju priče sa požarom i explozijom btc-a . Tako da daj malo "elaborate on those". Siguran sam da i ostale zanimaju detalji.

Moj osobni vrhunac karijere je bila instalacija maticne bez standoffa (i popratni smradovi i bijeli/ostali dimovi), nista ovako zabavno
Ne, ne. Nije bilo požara sa BTCom... Samo je eksplodirao. A Thermaltake BlueOrb FX se "zapalio", ali to nije toliko zanimljivo jer svi možemo pretpostaviti što se dogodilo.

Najvjerojatnije je pregorio motor ventilatora (jer je dan prije još normalno radio i vrtio, kao i dobar dio dana nakon toga, kad se ovo dogodilo), a kako nisam obraćao pozornost na unutrašnjost kompa sve dok se ovaj nije usmrdio i počeo zaudarati na izgorenu plastiku, stvar se zakomplicirala i lopatice ventilatora su se doslovce rastopile na Pentiumu 4 kojeg sam imao i koristio u ono vrijeme. Da nije bilo thermal throttling-a, kao i shutdown temperature zaštite u BIOSu, cijela stvara bi izgorila.

Nego, da odgovorim na pitanje o BTC DVD-RW pogonu... Imao sam taj DVD-RW valjda nekakvih tjedan dana, nisam ga stigao ni iskoristiti za ono zbog čega sam ga kupio, kad sam stavio jedan stari "Traxdata Gold" CD unutra, jer sam želio igrati Sim City 3000. CD je bio star, i prošao je dosta toga kroz godine ali nije nikad imao ili radio nekakve probleme.

Vrtio ga je neko vrijeme, igra je radila OK i onda u jednom trenutku, bez ikakve najave ili naznake da se to bude dogodilo - čuo sam glasnu eksploziju "plastičnog" zvuka. Spustim pogled dolje ispred kompjutora i vidim gomilu šrapnela i ljuskica od CDa kako još ispadaju iz BTCa, a sama ladica uređaja je bila izbijena van, polu-izvučena i puknuta.

Sjećam se da je u ono vrijeme eksplozija CD i DVD pogona bila mit. U stvari, taj mit je bio toliko jak da su ga se čak dohvatili i legendarni MythBusteri. Postoji epizoda posvećena eksploziji CDa, gdje su zaključili da je moguće, ali malo vjerojatno.

Ono što se dogodilo je zapravo bio slijed nesretnih događaja... Traxdata je bio star, često korišten i najvjerojatnije pun mikro pukotina, koje nisu vidljive golim okom. E sad, kako je brzina 52x CD-ROM pogona negdje oko 27,500 okretaja u minuti, možeš pretpostaviti što se dogodilo. Disk je počeo rezonirati, gravitacijske (centrifugalne) sile su ga rastrgale na komadiće, i razletio se u tisuće komadića plastike i folije, koji da nisu bili zatvoreni u metalno 5.25" pakiranje izazvali bi ozbiljne ozljede. Šteta na BTCu je bila terminalna, laser je bio zdrobljen, mehanizam ladice puknut i nasilno otvoren od inercije diska, a sva elektronika uništena.

Odnio sam BTC u servis "Feniks Kompjutora" gdje sam ga i kupio, te rekao čovjeku da mi je eto pogon eksplodirao i da tražim zamjenu jer je ovaj očito bio pokvaren

Tip je okrenuo DVD naopako jer je čuo zveckanje unutra, i u tom trenutku je ispao komad CDa, gdje se jasno moglo vidjeti da flomasterom piše "Sim City 3000", ali nije ništa komentirao. Rekao mi je da budu razmotrili moj zahtjev za reklamacijom, te mi nakon nekog vremena dali nov, zamjenski pogon kojeg ste vidjeli na slici ... LG. Isto tako, nedugo nakon ovog incidenta, stavljena je klauzula da jamstvo NE VRIJEDI u slučaju štete prouzročene neispravnim medijem. Sumnjam da sam bio JEDINI koji je došao reklamirati istu štetu, uzrokovanu istim problemom ali isto tako nije nas baš bilo ni puno... U protivnom ovo ne bi bio "mit", i pričalo bi se o tome u časopisima, bilo bi negdje nekakvo upozorenja na posljedice korištenja starih CD & DVD diskova.

Citiraj:
Autor The Sydney Morning Herald
Stadje found that today's high-speed 52x CD-ROM and 16x DVD drives stress the delicate plastic-and-metal disks they read. In lab tests at Atlas Copco Controls, spinning optical disks at top speeds - up to 30,000 revolutions per minute (rpm) - resulted in severe damage to the ceiling and the protective metal sleeve that encased the test spindle. At 52x CD-ROM speeds (27,500rpm) disks shatter in a "rain of plastic particles", shooting out long, sharp, knife-like shrapnel at half the speed of sound: "The result was a pile of shimmering plastic chips," he says.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 06.03.2021. u 13:14.
  Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 13:28   #3105
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
@Trekkie

Te mikro pukotine na CD/DVD medijima su često nastale neispravnim vađenjem iz kutije. Ekipa bi ih čupala držeći za obod diska, one kvačice u sredini kutije bi držale, disk se savija i onda dobije pukotine koje se radijalno šire iz sredine. Gomile takvih CDova sam vidio okolo, a i DVDa, posebno iz videoteke. Dodaj tome uređaj koji vrti disk jako brzo, još ako je isti malo razbalansiran (sjeti se naljepnica koje su gore znali stavljati), eto nezgode
Znam da ti je BTC prirastao srcu, ali to nisu bili kvalitetni uređaji.
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 14:02   #3106
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
@Trekkie

Te mikro pukotine na CD/DVD medijima su često nastale neispravnim vađenjem iz kutije. Ekipa bi ih čupala držeći za obod diska, one kvačice u sredini kutije bi držale, disk se savija i onda dobije pukotine koje se radijalno šire iz sredine. Gomile takvih CDova sam vidio okolo, a i DVDa, posebno iz videoteke. Dodaj tome uređaj koji vrti disk jako brzo, još ako je isti malo razbalansiran (sjeti se naljepnica koje su gore znali stavljati), eto nezgode
Znam da ti je BTC prirastao srcu, ali to nisu bili kvalitetni uređaji.
Ma, apsolutno. Ni ne tvrdim da je BTC dobra marka ... upravo to i je razlog zbog kojeg danas više ne mogu pronaći tih CD pogona. Bili su glasni (pogotovo onaj moj CD-ROM, BCD 40XH kojeg sam pokazivao i spominjao više puta), lagano se kvarili, i znali zapinjati - s time da su zupčanici koji voze laser čak znali i preskakati uz onaj jedan "KRRRR-PRRRRR" zvuk

Ali upravo u tome i je "šarm" ... Naravno da danas imam Plextor, Pioneer, Hitachi i mnoge druge brandove koje bi MOGAO staviti u taj Adison, i bolje bi radili posao. Ali stvar je u tome što tamo ne pripadaju, jer nije takav bio kad je došao iz prodavaonice, a i nisam nikad imao ništa od navedenog. Tako da mu šroteks BTC daje karakter i naravno (ono najbitnije) sentimentalnu vrijednost
  Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 18:23   #3107
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Okie dokie, idemo dalje... Ima zainteresiranih možda za stari HiFi? Na kraju krajeva, i to je stari "hardware" za kojim se slinilo...

Kroz godine sam prošao kroz dosta toga... Od Kenwood linije koja je bila u obitelji godinama


Sve do Saba kompleta


(Sve zajedno)


Kao i Sansui


...Dual


Da bih na kraju (trenutno) završio sa Pioneer-om


A izmjenjivali su se i kazići... Od vintage Kenwood-a, (nije na slikama), Aiwe, pa sve do duplog Kenwooda, Sabe, Duala i Pioneera, bilo je uistinu svega i svačega!


Pa i gramofona - Shure M94E, na Kenwood-u KD-1600


... Dual DN239 na CS415 (Audio Technica, AT-3600/AT-91)


... i trenutno, Audio Technica AT-LP140XP (sa AT-95EX glavom)


I da završim sa nešto malo neobičnim. Gledanje "YouTube-a" prije nego što se to moglo na mobitelu...
  Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 18:48   #3108
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova

I da završim sa nešto malo neobičnim. Gledanje "YouTube-a" prije nego što se to moglo na mobitelu...
Trebam tak neš za jedan projekt
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 19:09   #3109
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor JoZ@ Pregled postova
Trebam tak neš za jedan projekt
Onda požuri dok nije otišlo
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 19:33   #3110
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Nice! Potpuno nov primjerak koliko sam shvatio?

Moj nije na prodaju ... čuvam ga, povremeno i koristim kad treba testirati neki VHS rekorder, ali mi uglavnom stoji kao ukras. Potpuno ispravan i očuvan naravno, čak imam i coax adapter za njega u ladici!
  Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 20:47   #3111
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ne, ne. Nije bilo požara sa BTCom... Samo je eksplodirao. A Thermaltake BlueOrb FX se "zapalio", ali to nije toliko zanimljivo jer svi možemo pretpostaviti što se dogodilo.
Exactly, zanimao me BTC Predpostavljao sam da je nesto slicno ovom kaj si napisao, cuo sam par situacija kad je cd grunuto ali za pogon nisam bio cuo do sad. Cool story
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 21:47   #3112
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Exactly, zanimao me BTC Predpostavljao sam da je nesto slicno ovom kaj si napisao, cuo sam par situacija kad je cd grunuto ali za pogon nisam bio cuo do sad. Cool story
Danas i je (cool), ali vjeruj mi onda baš i nije bilo...

Još je najmanje to što me prepao prasak, sama eksplozija, nego nisam znao da li budu priznali jamstvo zbog "piratskog" CDa, a nije da sam imao love za bacati ... dosta sam dugo štedio za taj upgrade
  Reply With Quote
Staro 06.03.2021., 23:29   #3113
bilicvitak
Banned
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Postovi: 476
bilicvitak je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 00:34   #3114
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Obzirom da ti piše "Kupujem" u potpisu, pretpostavljam da ga budeš uzeo?
  Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 09:09   #3115
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Treba poslati upit koliko MH/s ruje, cisto da dignes tlak selleru
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 10:31   #3116
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 906
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jel ima tko 9700Pro?

To je roba
Ima se svašta. 😁
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 11:16   #3117
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Referentni dizajn. To je to .
Za dug i sretan život R300 čipa preporuča se skidanje stock hladnjaka i okamenjene "žvake" te stavljanje nekog period-correct aftermarket hladnjaka. Ako stoji u vitrini kao kolekcionarski primjerak, onda nije bitno.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 07.03.2021. u 11:26.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 12:38   #3118
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
@Trekkie

Te mikro pukotine na CD/DVD medijima su često nastale neispravnim vađenjem iz kutije. Ekipa bi ih čupala držeći za obod diska, one kvačice u sredini kutije bi držale, disk se savija i onda dobije pukotine koje se radijalno šire iz sredine. Gomile takvih CDova sam vidio okolo, a i DVDa, posebno iz videoteke. Dodaj tome uređaj koji vrti disk jako brzo, još ako je isti malo razbalansiran (sjeti se naljepnica koje su gore znali stavljati), eto nezgode
Znam da ti je BTC prirastao srcu, ali to nisu bili kvalitetni uređaji.
tak je, ja sam imao dvije takve nezgode. yamaha cdrom je prezivio, ali liteon przilica nije.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 12:39   #3119
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Treba poslati upit koliko MH/s ruje, cisto da dignes tlak selleru
Ma kakvo rudarenje, mene samo zanima da li može podignuti Crysis?

Citiraj:
Autor okarm Pregled postova
tak je, ja sam imao dvije takve nezgode. yamaha cdrom je prezivio, ali liteon przilica nije.
Uff! Da nemaš možda sliku ili dvije tih destrukcija? Žao mi je jedino što nisam mogao fotkati taj BTC osobno, ali bio je pod jamstvom - čak i kad je postao krš. Pa bi skidanje naljepnice i otvaranje kućišta uništilo jamstvo, ali samim time i šanse da dobijem nov, zamjenski uređaj...
  Reply With Quote
Staro 07.03.2021., 15:48   #3120
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Na temu "razletanja" cd / dvd - ova, jedno vrijeme su bili cool slot-in verzije pogona.
Poznati su slučajevi katapultiranja medija jer nebi dobro zahvatio medij ili bi mehanizam zapeo / oslabio.
Kasnije se odustalo od takve verzije mehanizma za komp ili lap, zadržala se samo u auto radijima ...

Ako nekom treba stari drajveri, sw za stari hw neka pogleda > https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=46&t=79448
Nikky je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na