Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.05.2013., 18:31   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
ogrebotina na kameri smartphone-a

Imam par sitnih ogrebotinica na masci tj. staklu kod kamere na svom htc one x-u pa dal mi netko može preporučit, dal to mogu s nečim maknut, dali postoji kakva pasta il nešto da je netko uspješno maknuo s tim da mi preporuči.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 18:33   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Uzmite meku suhu pamučnu krpicu i nanesite malo paste za zube, te laganim kružnim pokretima polirajte površinu stola gdje su nastale ogrebotine.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2013., 22:03   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Probao sam nije pomoglo, dal bi displex classic pasta možda pomogla ima ko kakvih iskustva s tim ?
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2013., 09:27   #4
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
ja osobno imam dobra iskustva sa displexom, pod uvjetom da ipak ogrebotina nije preduboka. Polirao sam display na nekoliko starijih telefona i na autoradiju. Rezultati su bolji ako uzmeš vatu.
Bezecinho je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2013., 10:19   #5
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Nije duboka ogrebotina to je onak par sitnijih ogrebotinica, samo ne znam hoće mi uspjet to na kameri od smartphone-a, mislim nije na leći onoj unutra nego na staklu od maske ta ogrebotina. Poslao sam mail ovima u njemačku šta proizvode taj displex i rekli su mi da to samo uspieva na acrylic staklima da mi na ovom kao neće uspjet pa reko rađe da pitam sigurno je netko probao i ovako nešto šta bi ja htio pa da mi javi iskustva.

Btw možeš mi objasnit kako si ga nanosio i s čim točno, dal mogu s onom krpicom šta sam dobio za čistit touchscreen ? I kolko dugo si trljao ? Vidio sam par videa po pol sata su trljali to na staklu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2013., 16:06   #6
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Ja sam nanio direktno na display i lagano sa vatom trljao dok nisam skinuo ogrebotine. uglavnom to ti je slično kao klasična polir pasta. Mislim da ćeš uspjeti s time, a ako ne, svaki autolakirer ti može dati malo polir paste za poliranje farova automobila, (to je specijalna pasta baš za plastične farove) i s time ide ziher...
Bezecinho je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2013., 21:37   #7
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
aha, al nije staklo far, misliš da bi s tom pastom išlo ? U svakom slučaju probat ću se displexom pa javim.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2013., 16:10   #8
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Nije ni displex pomogo, probat ću još ovih dana trljat malo pa editiram ako bude kakvih promjena.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2013., 02:04   #9
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Ako nemas garanciju,kupi na ebayju camera lens za one x i zamijeni. Pazi da ne ostetis. Ne treba skidati poklopac koliko vidim. Ali mozda je tvrdo ljepilo pa treba malo zagrijati.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2013., 10:11   #10
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
uzeo sam novu masku cijelu za one x, puno isplatljivije nego samo mijenjat staklo, mislim nije nešto posebno ogrebano to niti smeta kameri, al ja sam picajzlast pa meni sve smeta hoću da je sjajno i čisto tako da ću ovo zamjenit skroz pa ovu staru masku prodat.

EDIT:
Probao na frendovim HOX-om koji je imao male ogrebotine skida bez problema ko novo je staklo iznenadio sam se, al na veće ogrebotine neće skinut kolko god trljo. Ako su manje trljaš 15min i već ode predobra stvar.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 22.06.2013. u 17:13.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na