Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2007., 12:13   #121
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Aha...tako stvari stoje, dobra volja kažeš...
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 13:12   #122
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Kad dodjes u vemil odbij preuzeti tu grafu , napisi pismenu zalbu i cekaj da dobijes odobrenje za zamjenu . nemas sta izgubiti ...
Router je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2007., 13:48   #123
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Neznam u cemu je problem...
Meni je riknula grafa nakon 1 godine, garancija pokriva 2god.
Odnio u -Hgspot-, rekli pocekaj 7-10 dana da vidimo.
Osmi radni dan ih zovem i vele mi da imam pravo na iznos kartice koju sam onda kupio po toj cijeni, bilo je 960,00kn, i da kupim sto zelim u njihovom ducanu za tu lovu.
Doplatio i kupio drugu novu karticu, od drugoga proizvodaca, potupno drugi cip(prije ati sad nvidia).

Dakle, ako se moze se moze, trazi potpunu cijenu kartice.
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 13:48   #124
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Može to napraviti, ali pravno neće ništa postić s time.
Jedino ako mu Ve-Mil ide na ruku, ali zbog takvih pacijenata, ispada da su firme loše, a ubiti su korisnici problem.

Bilo bi dobro da proučite kako funkcioniraju reklamacije, pa da onda prestanete mahat serviserima ja oću ovo ja oću ono...
Mene reklamacije ne zanimaju , znam zakon o potrosacu i za svoje novce cu raditi tako da ja maksimiziram svoje zadovoljstvo a ne tamo neka firma.Za svoje nove mahati cu kolko ocu , jer Ja sam kupovao kod njih i ovi su ti koji ovise nazalost o mojim novcima(ne osobno o mojim , ali o kupcima ) i ako me netko oce zednog preko vode - onda ce me cuti .
Firme neke nisu samo lose , nego su katastrofalne po tom pitanju , za vemil bi cak rekao da je najgori jer ne samo da su bolesno spori u rjesavanju vec u 99% slucajeva pokusavaju doslovno ti nesto uvaliti sto ili je popravljeno ili stoji 1000 godinana lageru jer je jednostavno lose.
Ja uvazavam praksu ako nesto crkne da dobijem isto takvo novo , zapakirano i nekoristeno , ali hocu to dobiti u nekom noramlnom roku , a sve preko 3 dana cekanja u bilokojem ducanu je za mene puno posebice ako isti taj artikl imaju na lageru.
Router je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 13:57   #125
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor daytripper Pregled postova
Neznam u cemu je problem...
Meni je riknula grafa nakon 1 godine, garancija pokriva 2god.
Odnio u -Hgspot-, rekli pocekaj 7-10 dana da vidimo.
Osmi radni dan ih zovem i vele mi da imam pravo na iznos kartice koju sam onda kupio po toj cijeni, bilo je 960,00kn, i da kupim sto zelim u njihovom ducanu za tu lovu.
Doplatio i kupio drugu novu karticu, od drugoga proizvodaca, potupno drugi cip(prije ati sad nvidia).

Dakle, ako se moze se moze, trazi potpunu cijenu kartice.

Baš to što si rekao, što nitko nije ni obratio pažnju što si rekao...
"...i vele mi da imam pravo na iznos kartice koju sam onda kupio po toj cijeni..."

Oni su ti to dozvolili, i ponudili ti. To što su to oni napravili, ne daje nikome na pravo da otiđe u Ve-mil i traži svoje novce nazad jer on to želi...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 14:03   #126
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Mene reklamacije ne zanimaju...

Ja uvazavam praksu ako nesto crkne da dobijem isto takvo novo , zapakirano i nekoristeno , ali hocu to dobiti u nekom noramlnom roku , a sve preko 3 dana cekanja u bilokojem ducanu je za mene puno posebice ako isti taj artikl imaju na lageru.
TI uvažavaš??? Sry kolega, ali LOL. TI?

Dobit novo možeš, ako već znaš zakone, samo u određenom vremenskom roku otkako si je kupio. Jel ti znaš, da tvoj POKVARENA VGA, kad ju predaš na reklamaciju, da ona ode proizvođaću, on ju ILI popravi, ILI pošalje novu ("u komadu papira" - testira i kaže da je OK)

Dođe netko treći, reklamira isti model, i dobije ovu tvoju koju si reklamirao, tako funkcioniraju reklamacije s proizvođačem. To što neke firme daju NOVO, ili rade nešto drugo, to je njihov problem i njihov trošak, kao i njihova dobra volja.

Kao i ako ti vrate novce koje si platio, i ako ti daju novu zapakiranu bolju karticu. Sve to ovisi u trenutku reklamacije, stanju skladišta, i stanju RMA skladišta. (pogotovo ako reklamiraš VGA koja je stara recimo godinu dana)
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 14:04   #127
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Tocno tako, prvo se stvar popravi, pa ako se ne moze popraviti dobis istu takvu(ne slicnu takvu), ako je nema vise(iz bilo kojeg razloga) imas pravo na cijenu za koju si prvotno kupio tu stvar i da ju potrosis u ducanu za nesto drugo.
Jednostavno da jednostavnije ne moze biti.
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 14:12   #128
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
i ja opet moram rec: sve pise u prvom postu ovog threada...
cak su i objasnjeni odnosi kako zasto i zbog cega (ne)mogu dobiti povrat novca, zamjena za drugi artikl, ma sve, i to ukratko da krace ne moze.
za sve: RTFM sa pocetka threada, pa onda pitaj ak ne kuzis (kao swarm)
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 14:21   #129
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
TI uvažavaš??? Sry kolega, ali LOL. TI?

Dobit novo možeš, ako već znaš zakone, samo u određenom vremenskom roku otkako si je kupio. Jel ti znaš, da tvoj POKVARENA VGA, kad ju predaš na reklamaciju, da ona ode proizvođaću, on ju ILI popravi, ILI pošalje novu ("u komadu papira" - testira i kaže da je OK)

Dođe netko treći, reklamira isti model, i dobije ovu tvoju koju si reklamirao, tako funkcioniraju reklamacije s proizvođačem. To što neke firme daju NOVO, ili rade nešto drugo, to je njihov problem i njihov trošak, kao i njihova dobra volja.

Kao i ako ti vrate novce koje si platio, i ako ti daju novu zapakiranu bolju karticu. Sve to ovisi u trenutku reklamacije, stanju skladišta, i stanju RMA skladišta. (pogotovo ako reklamiraš VGA koja je stara recimo godinu dana)
Da , JA jer su to moji novci koje sam morao zaraditi , nisam ih nasao na cesti .
Drago mi je da se tu gustas , jer onda lijecis svoje frustracije tu , a bolje tu nego na svojim kupcima .... bar neko da prodje bolje .
Ja imam svoje , vozim po svojem , nedam nikome da me navlaci i zeza za moje novce a posebno ne raznim isfrustrirani 'serviseri' . Inace , doba planske ekonomije je davno iza nas , trgovine su izgubile status svetih krava i danas kupci ipak imaju neka prava a preko odgovarajucih institucija kod nas i neki utjecaj .
A ona tvoja usporedba kupnje auta i kupnje recimo Vga - e to je LOL
Router je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 14:47   #130
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Volim extreme, da ljudi shvate o čemu pričam, a za tvoj info, u većini slučajeva i sam izađem kupcu na ruku ukoliko je pristojan, ako se bahati, neće ništa dobit. Dobit će službeni dopis od komisije da mu je ponuđeno to i to, on je odbio, i riješena stvar.

Svoj dio po zakonu kao firma u tom slučaju je svoje odradila, to što ti oćeš nešto drugo, je samo Tvoj problem

I dobro si rekao, tvoji su novci, i ti si RAZMISLIO prije nego li si kupio proizvod ŠTO kupuješ. SAM si došao u dućan (nitko te nije prisilio) i sam si odabrao svoj proizvod, koji te je služio određeno vrijeme... Sve si SAM napravio, zaradio tako i POTROŠIO.

Nemreš yebat a da ti ne uđe isto je i ovo, nemoš kupit nešto a da ne potrošiš novac.
Netko kupi bolju stvar, netko lošiju. Ali nemoš svoju pravdu izvlačit tamo di nije mjesto.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.09.2007., 14:56   #131
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
"...Inace , doba planske ekonomije je davno iza nas , trgovine su izgubile status svetih krava i danas kupci ipak imaju neka prava a preko odgovarajucih institucija kod nas i neki utjecaj..."

Jest, postoje institucije, i sam sam im se obratio kao korisnik i potrošač... Samo malo pročitaj još jednom zakone, i porazgovaraj s tim institucijama, pa ćeš se informirati što možeš a što ne kao potrošač.

"....Ja imam svoje , vozim po svojem , nedam nikome da me navlaci i zeza za moje novce..."

Problem je u tvojoj glavi, nitko te ne navlači. Ja priznajem, jer sam i sam to doživio i vidio, da zaista postoje odvratni servisi, i ekipa svašta radi... I to me ljuti!!! Ali način i postupke koje ti opisuješ da te netko navlači, nije navlačenje. Ako ti rikne kartica, dobit ćeš drugu i riješena stvar. Jednostavno da jednostavnije ne može biti... Ako se neke firme useru, ili neke veće firme kojima se neda zayebavat i slušat govna od ljudi koji vuku špranjcu kao ti, vrate im novac i bok. Jer se ne spuštaju na tako nisku razinu... Ljudi profesionalno rade svoj posao, i onda im dođe neki pingvin s južnog pola, i dere po svom.

Kažem, mnogima se neda slušat govna, i nemaju vremena, jer izgube vrijeme (a ono je novac) koje mogu uložit u druge kupce, vrijednije od takvih pingvina, pa im je u konačnici manji trošak (globalno) pigvinu vratit novac, nego li mu pokazat da mu je pelena sva usrana od govana...

-> Žalosno je što takvi pingvini misle da su oni bili u pravu, i da su se firme PRESTRAŠILE njihovih riječi, prijetnji itd...
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 15:00   #132
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,507
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Volim extreme, da ljudi shvate o čemu pričam, a za tvoj info, u većini slučajeva i sam izađem kupcu na ruku ukoliko je pristojan, ako se bahati, neće ništa dobit. Dobit će službeni dopis od komisije da mu je ponuđeno to i to, on je odbio, i riješena stvar.

Svoj dio po zakonu kao firma u tom slučaju je svoje odradila, to što ti oćeš nešto drugo, je samo Tvoj problem

I dobro si rekao, tvoji su novci, i ti si RAZMISLIO prije nego li si kupio proizvod ŠTO kupuješ. SAM si došao u dućan (nitko te nije prisilio) i sam si odabrao svoj proizvod, koji te je služio određeno vrijeme... Sve si SAM napravio, zaradio tako i POTROŠIO.

Nemreš yebat a da ti ne uđe isto je i ovo, nemoš kupit nešto a da ne potrošiš novac.
Netko kupi bolju stvar, netko lošiju. Ali nemoš svoju pravdu izvlačit tamo di nije mjesto.
Ovo ti stoji , nesto slicno i ja razvlacim po svojim postovima - ali Je li pravda cekati mjesec dana nesto bez cega ti komp ne radi ili cekati 10 dana da se provjeri jer nesto radi ili ne radi ? Jer pravda platiti 7600gt kojem padne cijena i pokvari se pa dobiti 7600gs jer sad kao isto vrijedi ? Jer pravda ne obavijestiti kupca sa stanjem reklamacije ako se dogadja nesto bitno poput zamjene za nesto ? ako to sve je pravda , onda sam u krivu .
I otkad je sramota boriti se za svoje ? i dobiti ono sto zasluzujes .
Router je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 15:14   #133
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Istina je to što govoriš. Recimo, tu gdje ja radim, kupca se u većini slučajeva nazove. Ponekad se ne nazove ukoliko dobije puno bolju ili novu stvar, ako neće nek kaže na licu mjesta, al malo je takvih. (jer dofura VGA staru godinu dana, a onda dobije novu novcatu, primjer: 6600GT, dobije 7600GS ili GT (ovisi o zalihama))

Reklamacije se riješavaju isti dan, dan poslje, max 3 dana... Ovisi o raspoloživosti, ako nemamo robe, ne mogžemo ti ništa dati, u tom slučaju ćeš čekati dok ne dođe roba, pa makar bilo 44dana... Iako već nakon 20 dana, gledamo da se kupcu ponudit neka opcija, ukoliko je imamo...

Ukratko, napravit ću skoro sve da kupac bude zadovoljan, ukoliko to mogu, ukoliko će me prcat, gnjavit, dosađivat, radit pritisak, prijetit, lagano će biti od***. (sve dok je posao reklamacija u skladu s zakonom - a to je uvijek). Bitno je da firma odradi svoj dio (kao Servis) po zakonu (ponudi zamjenu - bolju, ili ovisi o situaciji što može ponudit)...

I ako ti je proizvod neispravan, nemaš pravo tražiti povrat novca. Jedino unutar 8 ili 14 dana otkako si kupio robu. Nedavno sam imao osobni spor s jednom firmom, gdje sam s udrugom potrošača pokušao izvući korist za sebe...

(radilo se o zapakiranom slušalicama, za koje sam htio povrat novca nakon 6 dana)
(gnjaveći sam dobio novce, iako po zakonu nisam trebao, jer je proizvod ispravan, ali smiješno je da ih otvorim, skurim, i idem reklamirati i ONDA tražit novce)
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 15:24   #134
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Teško je generalizirati o reklamacijama, jer kad dobiješ robu na reklamaciju, prije nego li se krene raditi zamjena, servis...

...Treba pogledati sve činjenice i po njima odlučiti što je najbolje napraviti (najbrže), a da svi budu sretni i zadovoljni (idemo to tako reći, da ne duljim).

Može doć 3 ljudi s istom karticom, isti dan, i svakom od njih reklamacija može biti riješena na drugačiji način. Jer ovisi dosta faktora i činjenica oko odluke kako riješiti reklamaciju.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 19:39   #135
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Sa_Stilom Pregled postova
Samo čujem da će po novom zakonu ukoliko ti rikne recimo HDD koji ima 5god jamstvo, koji ti rikne nakon 4god, i ako dobiješ nov novcat disk, da dobijaš novo jamstvo.
To je već tako dugo po zakonu. Ja sam još prije par godina dobio u više navrata novi mobilni telefon i garancija mi je bila produžena na godinu dana od dana kada sam dobio novi uređaj, a ne otkada sam kupio 1. pokvareni.

To je najnormalnija stvar i zaštita potrošača. Ukoliko netko na tržište izbacuje proizvode na koje daje X godina garancije, onda velika večina tih proizvoda i mora izdržati tih X godina.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 19:40   #136
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Ja uvazavam praksu ako nesto crkne da dobijem isto takvo novo , zapakirano i nekoristeno , ali hocu to dobiti u nekom noramlnom roku , a sve preko 3 dana cekanja u bilokojem ducanu je za mene puno posebice ako isti taj artikl imaju na lageru.
Sve što ti piše u garantnom listu (30-ak, 40 dana) je normalni rok i ne možeš im ništa. Možda pokušavaju popraviti proizvod, a to može trajati, pogotovo ako se dijelovi naručuju.
gog je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 19:45   #137
gog
Premium
Moj komp
 
gog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Router Pregled postova
Ovo ti stoji , nesto slicno i ja razvlacim po svojim postovima - ali Je li pravda cekati mjesec dana nesto bez cega ti komp ne radi ili cekati 10 dana da se provjeri jer nesto radi ili ne radi ? Jer pravda platiti 7600gt kojem padne cijena i pokvari se pa dobiti 7600gs jer sad kao isto vrijedi ? Jer pravda ne obavijestiti kupca sa stanjem reklamacije ako se dogadja nesto bitno poput zamjene za nesto ? ako to sve je pravda , onda sam u krivu .
I otkad je sramota boriti se za svoje ? i dobiti ono sto zasluzujes .
Je pravda je, piše u garantnom listu

Evo, meni je laptop od kojeg zarađujem i bez kojeg ne mogu na servisu već 2 tjedna. Otišla je mrežna kartica i nadao sam se da će ukoliko idu popravljati uzeti podatke, naručiti dijelove i vratiti mi laptop da ga koristim uz wireless ili pcmcia ethernet karticu dok dijelovi ne stigne, no nisu i kaj da radim, snašo sam se već nekako.

Ukoliko mi ne poporave u garantnom roku (mislim da je 40 radnih dana otkada je uređaj preuzet) tražit ću novi i amen.

edit: molio bih admina da spoji ova moja 3 posta da ne spammam
gog je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 20:09   #138
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
pa ja sam reko: "to mora biti za garanciju posto nije bilo strujnog udara, ako se zapalio sam od sebe. napajanje nije valjalo i to je to." gdje sam pod napajanje mislio za napajanje u samom monitoru (svaki elektricni stroj ima napajanje).
Motas me ko travu Kakve sad pak veze ima napajanje monitora?!

AAAAA kuzim! Ti predlazes da ja nastupam ko zadnja njubara, jelda?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 21:39   #139
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Sa_Stilom, evo što će pacijent reći.
Tebi je to smiješno, no moglo se. Čovjek je rekao da je samo trebalo napomenuti to prije i da ne bi bilo problema (prije nego su naručili karticu).
Da i drugi znaju za ubuduće, što se tiče Ve-mila.
Ti si mi čudan, smiješan čak, ne znam što te tako piknulo bolje rečeno zabilo nož. Eto, čini se da je potpuno O.K. i normalno ako je čovjek rekao da može. Previše se dižeš na stražnje noge i frustriraš i pridaješ ljudima lijepe atribute.
I mene živciraju pacijenti sa druge strane pulta, no barem u mom slučaju nisu ispali Ve-milovci.
Popuši koju cigaretu/drmni malo iz pljoskice i bit će sve uredu

Dobio sam grafu, nova, neotvarana. Promijenio pastu, tutnuo u komp pa ćemo vidjeti dalje što će se dogoditi.
Sve je ipak ispalo O.K. od Ve-mila, poslali su SMS da je rješeno (ne znam ima li to veze zato što ih se zvalo i pitalo da li je gotovo ili ne, reći ćemo da - nije), dobio potpuno novu karticu, a sad da li ću opet imati problema sa njom, vidjet ćemo.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 22:19   #140
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Eto sve super sve 5.
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 22:39   #141
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,939
Gospon Sa_Stilom, zamolio bih za malo pristojnosti i realnije gledanja na situaciju. Ovo je javni forum, a ti očigledno osobno iskustvo nabijaš ljudima oko sebe i pokušavaš ispraviti krive drine. Ne kažem da te ne kužim, no to nije razlog za nazivati nekoga pacijentom.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2007., 23:41   #142
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Slažem se s tobom
__________________
MC
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 14:20   #143
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Kao direktor tvrtke koja uz bavljenje informatikom prodaje i opremu htio bih se osvrnuti na par stvari u ovoj temi.

2) Komponenta je zamijenjena novom ali trgovac ne daje novu garanciju nego produzava staru.

K: buduci da trgovac daje novi uredaj on ima vlastitu garanciju.
Sa proizvodom ste duzni preuzeti, originalnu ambalazu, upute na hrvatskom jeziku, deklaraciju i PRIPADAJUCI mu jamstveni list.
Jednostavno ga trazite ne dozvolite da ga trgovac baci u smece jer on je vase vlasnistvo. Inace stari jamstveni list Vam ne služi ničemu jer on nije za taj uređaj. Zovite inspekciju.



Komponenta je neispravna ali ne moze biti popravljena niti zamijenjena.

K: Komponenta pod valjanom garancijom pod time da je zahtjev za garanciju zasnovan na uvjetima sa jamstvenog lista, uvijek moze biti popravljena ili zamijenjena novom, ako nemoze, zovite inspekciju.

Trgovac ponovo nece pratiti zakon vec ce reci:
a) povrat novca ne mozete dobiti
K: Povrat novca nemožete dobiti za neispravnu komponentu ali za ispravnu komponentu ga možete dobiti unutar zakonskog roka.

b) ZADNJU CIJENU u cjeniku mozete potrositi u nasem ducanu.
K: to racunovodstveno nemoze tako jednostavno, treba raditi povratnice, pojavljuje se visak, koji se virtualno ne vraca, vec se napise da je nova komponenta izasla iz sustava na isti dan kad i stara, cesto izmjenama starog racuna, sto je takoder nezakonito, to je teska zavrzlama, pogotovo ako prelazi 1. dan u mjesecu ili dan inventure, da ne govorim da ako to radite knjige Vam nikad ne stimaju. Stvarno jadan pokusaj trgovca da zadrze to malo para na kojima su vec zaradili. Zovite inspekciju.


c) mozete dobiti zamjenu za drugu u istom cjenovnom rangu, s tim da je cijena ona zadnja cijena.
To nema nikakve veze s vezom, neznam ni kako bi zakonski objasnio zasto mi je artikal za sifrom 00024 izasao iz sustava kao garancija na artikl 00032.

To je kombinacija slova B zapravo gdje Vas primoravaju da kao zamjenu uzmete artikl iz iste kategorije proizvoda. U tom slucaju fale pare u kasi danas, koje treba nadomjestit na nacin da sam sebi na tekuci racun sa racuna svoje tvrtke isplatite povrat od starog artikla te novac stavite u kasu iz svog depa. Totala zavrzlama i k tome nezakonito.

To Vam je razlog zasto niti jednoj trgovini u HR ne stimaju knjige, i zasto svaka veca firma ala Ve-mil ili Hgspot unatoc Ve-milovom ERPU i Hgspotovom ERPU Pantheon ima jos i vojsku racunovoda koji svaki dan muljaju samo da bi se od jadnog korisnika zadrzala kuna vise.

A ostale tvrtke koje nisu toliko sretne da ERPom vode svoje poslovanje e njima knjige nakon tih sranja ne stimaju 10000%.

Slobodno im zazovite inspekciju zatvorit cete ih.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 14:56   #144
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
oke, sve to stoji, stvarno je u pravu ali ja sam zapravo opisao ono kako realno stvari stoje, jer tako kako si opisao meni nisu htjeli napraviti, kad sam zaprijetio inspekcijom, hop, odmah su mi popravili grafu...
inace, izgleda da moras imati i koju godinu preko 30 da bi te ljudi shvatili ozbiljno, sto je prilicno zalosno, svi misle, "imas 17-18-19 godina pa te mozemo preveslat", a kad vide da zoves inspekciju odma bude rijeseno...
i sve u svemu sam naznacio sto bi TREBALO biti i sto je USTVARI stanje kod toga svega.

sve mi se cini da ce i meni za 2 tjedna ponovo trebat inspekcija:S
nikako mi se ustvari ne svidaju ti nasi computer shopovi...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 20:18   #145
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Odnos trgovina prema kupcima ti je na neki nacin odraz stanja u drustvu.

Kad sam ja zapocinjao imao sam neki san, da ljudi pri kupovini racunala plate extra u zamjenu za bolje uvjete garancije, kao sto bi bio dolazak kod kupca i zamjena komponente novom na licu mjesta unutar 24h itd dosta toga.

onda sam takoder htio da ako se pokvari notebook unutar garancije, da se daje zamjenski na koristenje dok se ovaj ne popravi ili zamijeni.

naravno za to sve je trebalo podici cijene samog uredaja ili nadoplatiti prilikom kupovine za takve opcije.

Ukratko niti jedna prodaja takve vrste nije prosla, ljudi ce radije kupiti memoriju za 500kn tamo gdje je nemogu zamjeniti ako im se pokvari nego kod mene za 501kn gdje cemo je mi zamjeniti novom na vasoj lokaciji unutar 24h.

Svi su pomalo krivi. A kupci su sami izabrali.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 20:40   #146
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor gospar Pregled postova
Odnos trgovina prema kupcima ti je na neki nacin odraz stanja u drustvu.

Kad sam ja zapocinjao imao sam neki san, da ljudi pri kupovini racunala plate extra u zamjenu za bolje uvjete garancije, kao sto bi bio dolazak kod kupca i zamjena komponente novom na licu mjesta unutar 24h itd dosta toga.

onda sam takoder htio da ako se pokvari notebook unutar garancije, da se daje zamjenski na koristenje dok se ovaj ne popravi ili zamijeni.

naravno za to sve je trebalo podici cijene samog uredaja ili nadoplatiti prilikom kupovine za takve opcije.

Ukratko niti jedna prodaja takve vrste nije prosla, ljudi ce radije kupiti memoriju za 500kn tamo gdje je nemogu zamjeniti ako im se pokvari nego kod mene za 501kn gdje cemo je mi zamjeniti novom na vasoj lokaciji unutar 24h.

Svi su pomalo krivi. A kupci su sami izabrali.

istina, imati san i realizirati ga nije uopce jednostavno, bas zbog takvih. a osim toga, svi gledaju da sto vise ustede u nasim krajevima...
nema sad vise=bolje vec sto manje a posljedice nisu previse bitne.

naravno da ducan ne stavlja velikim slovima na ulaz da kod njega zaebavaju kupce kod garancije i slicne (ne)pogodnosti...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 23:49   #147
killerbee
Wannabe Pilot
Moj komp
 
killerbee's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: High In The Sky
Postovi: 486
Mogu li reklamirati matičnu Asus P5N-E SLI jer s E4400 nemogu preko 3.0GHz a ploča podržava do 450 FSB-a, sve smo probali, Razer mi je dao hrpu savjeta i na kraju nismo ustanovili zašto nejde. Hoće li priznati garanciju?
__________________

killerbee je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2007., 23:59   #148
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor gospar Pregled postova
Kad sam ja zapocinjao imao sam neki san, da ljudi pri kupovini racunala plate extra u zamjenu za bolje uvjete garancije, kao sto bi bio dolazak kod kupca i zamjena komponente novom na licu mjesta unutar 24h itd dosta toga.
Nije to san, meni je to stvarnost. Ali, to odabiru oni koji imaju novca.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 16:09   #149
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
ja sam dao dve meme u biti kit na servis u ve-mil, jedna je zezala,rekli su par dana prošlo je 2 tjedna al ajde nazvali su da je jedna mema riknula i da su došle nove i da su zamjenili. pitam tamo jel su mi dali cijeli novi kit ili je samo jedna zamjenjena,kažu naravno novi kit a ambalaža ona moja koju sam dao.
al pošto nisam picajzla i bitno mi je da radi odem doma , izvadim te meme i ako su one bile novi kit onda sam ja svečenik od rođenja,prljave i korištene al opet ako rade baš me briga,evo radile su 3 dana i opet jedna riknula bez da sam davao voltaže,klokao extremno i sl. u normalnom radu jedna se samo ugasila.i sad opet na drugi kraj grada i čekanje tjednima a meme od 1400 k.
trebao sam ih odmah tamo pogledati i njih odmah pitati jel to novo. a sad opet ovako moram biti fin, čekati i sl.
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2007., 17:44   #150
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ja sam dao dve meme u biti kit na servis u ve-mil, jedna je zezala,rekli su par dana prošlo je 2 tjedna al ajde nazvali su da je jedna mema riknula i da su došle nove i da su zamjenili. pitam tamo jel su mi dali cijeli novi kit ili je samo jedna zamjenjena,kažu naravno novi kit a ambalaža ona moja koju sam dao.
al pošto nisam picajzla i bitno mi je da radi odem doma , izvadim te meme i ako su one bile novi kit onda sam ja svečenik od rođenja,prljave i korištene al opet ako rade baš me briga,evo radile su 3 dana i opet jedna riknula bez da sam davao voltaže,klokao extremno i sl. u normalnom radu jedna se samo ugasila.i sad opet na drugi kraj grada i čekanje tjednima a meme od 1400 k.
trebao sam ih odmah tamo pogledati i njih odmah pitati jel to novo. a sad opet ovako moram biti fin, čekati i sl.
da, to je greda kad kupujes raritetne dijelove, moras cekat ko da kupujes iz australije robu...
preostaje samo da se strpis i da ti oni tu garanciju svaki put produzuju za vrijeme provedeno na servisu, to je zakonski tako, i nemoj nikako prihvatiti drugacije.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na