Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.10.2006., 12:05   #31
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
ako ti je ploča u dućanu di si kupio, onda ih nazovi, reci da si provjerio da u M Sanu ima zamjenskih ploča i ako ti neće oni to obaviti, uzmi sve nazad i direktno u M San. Račun je dovoljan, mislim da će biti najbrže ako sam to obaviš. U kojem dućanu si uopće kupio ploču? Nadam se da nije Info Gama jer su oni donedavno sami uvozili neki Asus na koji nema garancije osim njihove;

Ova prepiska je od jučer, nisam sam mijenjao nego znam dečke u servisu pa sam provjerio..
slazem se s Lesom.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2006., 14:40   #32
patakmeister
N6 Brušeno- N12 Turpijano
Moj komp
 
patakmeister's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Kuća
Postovi: 321
nek ti daju istu ploču! ako nemaju nek ti daju onu koja je iste cijene kao i ta! Ja sam imao sličan problem pri reklamaciji diska. Umjesto diska od 160 gb davali su mi onaj od 80GB umjesto da daju prvi veći koji je bio 250GB! Nakon natezanja oko toga da se mjenja roba za robu dobio sam veći jer su iste prodajne cijene!
patakmeister je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2006., 17:33   #33
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Citiraj:
Autor patakmeister Pregled postova
nek ti daju istu ploču! ako nemaju nek ti daju onu koja je iste cijene kao i ta! Ja sam imao sličan problem pri reklamaciji diska. Umjesto diska od 160 gb davali su mi onaj od 80GB umjesto da daju prvi veći koji je bio 250GB! Nakon natezanja oko toga da se mjenja roba za robu dobio sam veći jer su iste prodajne cijene!
A ja sam super prošo sa svojim diskom u Nobilisu kad su skužili da nemreju popravit disk i da nemaju takvog rekli su mi da im kažem bilo koji hard koji imaju i da će mi dat (uz povrat love ili uz nadoplatu ovisi o cijeni) Tak ja fino dao ~160kn i umjesto IDE 80GB WD koji sam imao dobio WD SATA2 160GB
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2006., 19:29   #34
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor mitzek Pregled postova
nikad,ali nikad pa ni onda, nebu dobil kolko je platil..
mozda cca 75% od cijene,jel ce mu brijat o marzama,amortizacijama,nepostivanju uputstava od strane proizvodaca,drzanja do 45 dana na servisu prije zamjene,glede i unatoc inspekciji..
Ja sam uredno dobivo povrat pune cifre natrag.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2006., 20:20   #35
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor Freek Pregled postova
Ja sam uredno dobivo povrat pune cifre natrag.
u kojem ducanu?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2006., 20:48   #36
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
hg spot vjerojatno
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 11:05   #37
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
u kojem ducanu?
Zakonski, uopce nije bitno u kojem ducanu. Ako se radi povrat novca, bitno je sto pise na racunu u trenutku izdavanja, nikakve "kasnije" cijene istog proizvoda nisu relevantne.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 11:47   #38
Freek
Premium
Moj komp
 
Freek's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb/Dubrava
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Zakonski, uopce nije bitno u kojem ducanu. Ako se radi povrat novca, bitno je sto pise na racunu u trenutku izdavanja, nikakve "kasnije" cijene istog proizvoda nisu relevantne.
Upravo tako, kolko piše na računu tolko moraš dobit. Nema tu nikakvih padanja cijene, zastarjela grafička,70% od cijene i sličnih fora. Kolko piše tolko MORAŠ dobit.
Freek je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 16:14   #39
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
da, tak sam ja i mislio... a ne po zadnjoj trzisnoj cijeni...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 18:37   #40
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
ne znam smijem li pitat u tuđem topicu, no...

kako funkcionira zamjena ispravnog hardvera u HG-šrotu?? Mislim vratit monitor star 2 dana...nisam ni približno zadovoljan monitorom pa bi tražio povrat novca i kupio drugi...

problem je što (kako u HG-u kažu) ga treba slat M-San-u (ja budala kupio Zmazunga....) da oni provjere pa odobre povrat novca...je li imao tko slićan slućaj? mogu li uopće dobiti povrat novca?
__________________
I noga u guzicu korak je naprijed!
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.10.2006., 18:53   #41
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Ako se javis u roku od 8 dana. Ali oni mozda imaju neke druge rokove. Pogledaj u garanciji i nazovi ih. Ako imas originalnu ambalazu nema frke. A pogotovo ako uzmes neki drugi kod njih i nadoplatis.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 19:12   #42
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
Citiraj:
Autor daytripper Pregled postova
Ako se javis u roku od 8 dana. Ali oni mozda imaju neke druge rokove. Pogledaj u garanciji i nazovi ih. Ako imas originalnu ambalazu nema frke. A pogotovo ako uzmes neki drugi kod njih i nadoplatis.
da, naravno da mislim uzet drugi monitor od njih, samo da mi odbiju cijenu ovog. kompletnu ambalažu i opremu imam (pred 2 dana sam ga kupio). razgovarao sam danas s njima (u HGspot-u) i rekli su da mogu donijet monitor da će mi ga oni rado zamijenit, no da to ovisi o M-Sanu...jer je on kao dobavljač. sad me muči hoće li M-san odobrit...a ništa, nosim ga danas navečer natrag u HG, pa ću čekat...

kontaktirao sam M-san, serviser mi je rekao da će oni provjerit da li je monitor ispravan pa ako je mogu dobit povrat novca. on mi je pak rekao da se moram sa HG-om dogovorit...

i tu sam ostao zbunjen.
__________________
I noga u guzicu korak je naprijed!
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 19:25   #43
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Reci ti onima u hgspot da imas njihov racun i da se oni porazgovaraju s Msanom. Njima se neda trositi vrijeme i to ti je fora. Ako ti Msan veli da je ok monitor, nazovi hgspot i rijesi stvar. Ovima u Msanu reci da je hgspot pristao na zamjenu. Hgspot je u odnosu prema tebi druga strana kupoprodajnog ugovora, sve kaj imas reci njima. Probaj se dogovoriti s deckima u servisu(hgspot), oni ti najbolje znaju. Ovi na salterima i telefonima su cisti crap, za ubit vrijeme i nista vise.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 19:27   #44
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Ovi u msanu samo odgovaraju za robu. Ti se moras dogovoriti s hgspotom za novi racun i garanciju. To su valjda mislili u Msanu. Jer kao krajnji kupac si u odnosu na hgspot a ne ma msan. Msan je samo veleprodaja.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 19:45   #45
dDario
Premium
Moj komp
 
dDario's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,567
Ako nisi već odnio monitor, možda ga možeš odnjet direkt u Msan. zovi HGspot i Msan i pitaj.
Skratiš vrijeme koje treba HGspotu da pošalje monitor u Msan i dobije ga natrag, a to zna biti i po tjedan dana.
__________________

IBM T43 > Centrino M750 > 2GB DDR2 > 60GB > DVD-RW > 14" XGA
Atom 230 > D945GCLF > 1GB Buffalo > 120GB > DVD-RW > HP L1940
Atom 330 > D945GCLF2 > 2GB G.SKILL > 160GB > DVD & DVD-RW > SM720N


E1400 > G31-M7 TE > GB DDR2 > 80GB > DVD & DVD-RW > SM720N
E1400 > G31-M7 TE > 2GB DDR2 > X1600Pro > 250GB > DVD & DVD-RW > SM932B


X4 9950 > AM2NF3-VSTA > 2x2GB G.SKILL > Parhelia 256 > 2x 640GB > DVD-RW > 2x SM205BW
E6300 > ASUS P5B > 2xGB kingmax > X1900AIW > 2x320GB > DVD-RW & DVD-RW > LG 194WT

dDario je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 20:46   #46
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ja ne vidim u čemu je problem. Imaš ZAKONSKI rok od 8 dana u kojem možeš monitor vratiti i tražiti ili drugi ili novce nazad. Nikakav njihov garantni list ili bilo šta drugo to ne može pobiti. On ti može ako želi dati duži rok, ali nikada kraći. I nemaš ti šta s M-sanom raditi. Najbolje da su ti rekli da se javiš proizvođaču monitora da vidiš hoće li ti odobriti. Ti si kupio u Hg-spotu i ti tražiš svoje pravo od njih. A to kako će se oni s M-sanom obračunat je njihov problem, ne tvoj
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 20:48   #47
GrannyKiller
pazi babu!
Moj komp
 
GrannyKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Karlovac
Postovi: 269
too late...već sam ga odnio u HG...rekli su da će mi javit idući tjedan.
__________________
I noga u guzicu korak je naprijed!
GrannyKiller je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 21:51   #48
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
M San tu nema ništa s tobom. HG Spot ti ga je prodao, ti koristiš zakonsko pravo da vratiš isti u roku od 8 dana. Nedaj se navući na priču da to ima ikakve veze sa M Sanom. Nema. Ni najmanje.
HG ti po zakonu mora pristati, a M San prema HG Spotu može i ne mora. U krajnjem slučaju nije tvoj problem.

Citiraj:
Ako nisi već odnio monitor, možda ga možeš odnjet direkt u Msan. zovi HGspot i Msan i pitaj.
Skratiš vrijeme koje treba HGspotu da pošalje monitor u Msan i dobije ga natrag, a to zna biti i po tjedan dana.
dDario, monitor nije neispravan, nego GK nije zadovoljan s njim....ovo što si napisao vrijedi za servis...
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2006., 23:31   #49
Vedran_Links
Premium
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 55
Ne postoji zakon koji kaže da se proizvod može vratiti u nekome roku osim pri kupovini na daljinu gdje se mogu vratiti samo određeni proizvodi. U prodaji Hardwarea itd tj robe koja nema stabilnu cijenu nije trgovac obavezan niti na daljinu mjenjati. Pri povratu artikla ukoliko se to radi kupac se NE SMIJE odnositi kao vlasnik pošto vlasnik postaje tek kada prođe taj rok. Svaka firma ima neki svoj princip poslovanja koji kupac pri kupovini potpiše pri preuzimanju robe pa se ujedno i slaže sa uvjetima poslovanja same tvrtke. Pri povratu novca za artikal firma nije obavezna novac isplatiti odmah nego u roku od 30 dana a ako to ne napravi onda je duža platiti kamatu za vrijeme odgađanja povrata novca. Zakonska najviša kamta godišnja u HR je 15%. Znaći ukoliko trgovac vrati novac za godinu dana mora platiti 15% na cijenu prodanog proizvoda.

Pri rješavanju reklamacija a pošto se roba stalno izmjenjuje dozvoljeno je reklamaciju riješiti na nekoliko načina. Jedan od ovdje bitnih je da se može dati ekvivalent robe koja ima iste performanse ili bolje. Znaći nije dozvoljeno dati lošiju komponentu nego samo istu ili bolju u zamjenu. Primjer. ASUS je brandirani proizvođač, ploča ima svoje karakteristike, prodavač Vam može ploču zamjeniti sa drugim renomiranim proizvođačem ali ploča treba biti ekvivalentna ukoliko se naravno proizvod neda popraviti. Polako firme organiziraju servise pa će se roba vrlo brzo svugdje popravljati. Vjerujem da je kupcu draže dobiti novi zamjenski artikal nego svoj popravljeni i rabljeni natrag.
Treća opcija je povrat novca. Kako još nitko nema amortizaciju artikla u postocima po mjesecima što je na području EU normalna stvar u dosta slučajeva se uzima solomonsko rješenje povrata novca po zadnjoj prodajnoj cijeni tog artikla. Nažalost svima bi bilo najbolje da se komponente ne kvare ali se kvare ;-(
Vedran_Links je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 10:29   #50
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Vedran_Links Pregled postova
Ne postoji zakon koji kaže da se proizvod može vratiti u nekome roku osim pri kupovini na daljinu gdje se mogu vratiti samo određeni proizvodi. U prodaji Hardwarea itd tj robe koja nema stabilnu cijenu nije trgovac obavezan niti na daljinu mjenjati. Pri povratu artikla ukoliko se to radi kupac se NE SMIJE odnositi kao vlasnik pošto vlasnik postaje tek kada prođe taj rok. Svaka firma ima neki svoj princip poslovanja koji kupac pri kupovini potpiše pri preuzimanju robe pa se ujedno i slaže sa uvjetima poslovanja same tvrtke. Pri povratu novca za artikal firma nije obavezna novac isplatiti odmah nego u roku od 30 dana a ako to ne napravi onda je duža platiti kamatu za vrijeme odgađanja povrata novca. Zakonska najviša kamta godišnja u HR je 15%. Znaći ukoliko trgovac vrati novac za godinu dana mora platiti 15% na cijenu prodanog proizvoda.

Pri rješavanju reklamacija a pošto se roba stalno izmjenjuje dozvoljeno je reklamaciju riješiti na nekoliko načina. Jedan od ovdje bitnih je da se može dati ekvivalent robe koja ima iste performanse ili bolje. Znaći nije dozvoljeno dati lošiju komponentu nego samo istu ili bolju u zamjenu. Primjer. ASUS je brandirani proizvođač, ploča ima svoje karakteristike, prodavač Vam može ploču zamjeniti sa drugim renomiranim proizvođačem ali ploča treba biti ekvivalentna ukoliko se naravno proizvod neda popraviti. Polako firme organiziraju servise pa će se roba vrlo brzo svugdje popravljati. Vjerujem da je kupcu draže dobiti novi zamjenski artikal nego svoj popravljeni i rabljeni natrag.
Treća opcija je povrat novca. Kako još nitko nema amortizaciju artikla u postocima po mjesecima što je na području EU normalna stvar u dosta slučajeva se uzima solomonsko rješenje povrata novca po zadnjoj prodajnoj cijeni tog artikla. Nažalost svima bi bilo najbolje da se komponente ne kvare ali se kvare ;-(
"Pri povratu artikla ukoliko se to radi kupac se NE SMIJE odnositi kao vlasnik pošto vlasnik postaje tek kada prođe taj rok."

E sad da se ne mijesam. Nas su na pravnom fakultetu ucili da vlasnik stvari postajes ako imas stvar u posjedu i valjanu pravnu osnovu stjecanja. Posjed se stjece onoga trenutka kad je stvar dana u neposredan posjed(predana u ruke), a valjana pravna osnova stjecanja je u ovomo slucaja isplata kupovnine, ako se ne varam.
Prava kupca: Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavaoca o nedostatku moze: 1. zahtijevati od prodavaoca da nedostatk ukloni ili da mu preda drugu stvar bez nedostatka
2. zahtijevati snizenje cijene
3. izjaviti da raskida ugovor
U svako od tih slucaja kupac ima pravo i na NKNADU STETE.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 10:50   #51
Vedran_Links
Premium
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 55
daytripper - ovo se odnosi na trenutak kada bez razloga kupac vraća artikal tj artikal nema nikakav nedostatak.
Vedran_Links je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 10:52   #52
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Vedran_Links Pregled postova
Ne postoji zakon koji kaže da se proizvod može vratiti u nekome roku osim pri kupovini na daljinu gdje se mogu vratiti samo određeni proizvodi. U prodaji Hardwarea itd tj robe koja nema stabilnu cijenu nije trgovac obavezan niti na daljinu mjenjati. Pri povratu artikla ukoliko se to radi kupac se NE SMIJE odnositi kao vlasnik pošto vlasnik postaje tek kada prođe taj rok. Svaka firma ima neki svoj princip poslovanja koji kupac pri kupovini potpiše pri preuzimanju robe pa se ujedno i slaže sa uvjetima poslovanja same tvrtke. Pri povratu novca za artikal firma nije obavezna novac isplatiti odmah nego u roku od 30 dana a ako to ne napravi onda je duža platiti kamatu za vrijeme odgađanja povrata novca. Zakonska najviša kamta godišnja u HR je 15%. Znaći ukoliko trgovac vrati novac za godinu dana mora platiti 15% na cijenu prodanog proizvoda.

Pri rješavanju reklamacija a pošto se roba stalno izmjenjuje dozvoljeno je reklamaciju riješiti na nekoliko načina. Jedan od ovdje bitnih je da se može dati ekvivalent robe koja ima iste performanse ili bolje. Znaći nije dozvoljeno dati lošiju komponentu nego samo istu ili bolju u zamjenu. Primjer. ASUS je brandirani proizvođač, ploča ima svoje karakteristike, prodavač Vam može ploču zamjeniti sa drugim renomiranim proizvođačem ali ploča treba biti ekvivalentna ukoliko se naravno proizvod neda popraviti. Polako firme organiziraju servise pa će se roba vrlo brzo svugdje popravljati. Vjerujem da je kupcu draže dobiti novi zamjenski artikal nego svoj popravljeni i rabljeni natrag.
Treća opcija je povrat novca. Kako još nitko nema amortizaciju artikla u postocima po mjesecima što je na području EU normalna stvar u dosta slučajeva se uzima solomonsko rješenje povrata novca po zadnjoj prodajnoj cijeni tog artikla. Nažalost svima bi bilo najbolje da se komponente ne kvare ali se kvare ;-(
"Pri povratu artikla ukoliko se to radi kupac se NE SMIJE odnositi kao vlasnik pošto vlasnik postaje tek kada prođe taj rok."

E sad. Nas su na pravnom fakultetu ucili da vlasnik stvari postajes ako imas stvar u posjedu i valjanu pravnu osnovu stjecanja. Posjed se stjece onoga trenutka kad je stvar dana u neposredan posjed(predana u ruke), a valjana pravna osnova stjecanja je u ovomo slucaja isplata kupovnine, ako se ne varam.
Prava kupca: Kupac koji je pravodobno i uredno obavijestio prodavaoca o nedostatku moze: 1. zahtijevati od prodavaoca da nedostatk ukloni ili da mu preda drugu stvar bez nedostatka
2. zahtijevati snizenje cijene
3. izjaviti da raskida ugovor
U svako od tih slucaja kupac ima pravo i na NAKNADU STETE.
Osim toga, prodavaoc odgovara kupcu i za stetu koju je ovaj pretrpio na drugim svojim dobrim zbog nedostatka stvari, i to prem ocim propisima o odgovornosti za stetu.
Kupac je vlasnik, samo čl.520 ZOO-a: Slucajevi obveze cuvanja
1. Kupac kojemu je stvar urucena, a on hoce da je vrati prodavaocu, bilo sto je raskinuo ugovor, bilo da je zahtijevao drugu stvar umjesto nje duzan ju je cuvati s paznjom dobrog domaćina i u tu svrhu poduzeti potrebne mjere. Znaci paznju vecu od toga kao da cuvas vlastitu stvar. Mislim da je to Vedran mislio.
Prodavaoc ostaje vlasnik u iznimnom slucaju. cl. 540 ZOO-a Prodaja s zadrzavanjem prava vlasnistva
1. Prodavaoc odredene pokretne stvari moze posebnom klauzulom ugovora zadrzati pravo vlasnistva i poslije predaje stvari kupcu, sve dok kupac ne isplati cijenu u potpunosti. Navedeno ima ucinak samo ako je ucinjeno u obliku javno ovjerene isparave, prije stecaja ili pljenidbe stvari, koje se provodi temeljem te isprave u slucaju zakasnjena isplate.

U svemu ostalome se slazem s Vedranom. Ipak covjek ima iskustva tom poslu.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 10:53   #53
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
sory, dupli post.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 10:58   #54
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Citiraj:
Autor Vedran_Links Pregled postova
daytripper - ovo se odnosi na trenutak kada bez razloga kupac vraća artikal tj artikal nema nikakav nedostatak.
Kupac je vlasnik... Mogu pogledati u Zakon o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima, ali mislim da sam u pravu.Izuzetak je jedino ako se radi o kupnji na pokus, na probu.

Kupac je vlasnik, samo čl.520 ZOO-a: Slucajevi obveze cuvanja
1. Kupac kojemu je stvar urucena, a on hoce da je vrati prodavaocu, bilo sto je raskinuo ugovor, bilo da je zahtijevao drugu stvar umjesto nje duzan ju je cuvati s paznjom dobrog domaćina i u tu svrhu poduzeti potrebne mjere. Znaci paznju vecu od toga kao da cuvas vlastitu stvar.
Mislim da je to Vedran mislio.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 11:15   #55
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Gle sto pise u Zakonu o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima
Predaja u samostalni posjed
Članak 116.
(1) Vlasništvo pokretne stvari stječe se predajom te stvari stjecatelju u samostalan posjed na temelju valjano očitovane volje dotadašnjega vlasnika usmjerene na to da njegovo vlasništvo prijeđe na stjecatelja, ako zakonom nije određeno drukčije.


Makar, ovdje je temelj ZOO i njegove odredbe o Kupoprodaji. Zakon o vlasnistvu samo je opcenita norma u ovom slucaju.
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 13:59   #56
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
hm... mislim da je trip u pravu... u svakom slucaju jest... hm...
mozemo ovak raspravljat do sutra, a da se ne slozimo. kod nas je u hrv jos uvijek na papiru jedno a u stvarnosti drugo...
ali eto, bar sreca za mene, zvao servis rekli da ce mi nabavit novu istu plocu, samo sad moram cekat do kraja tjedna jer nabavljaju iz inozemstva...
i da, mogo bi neki sticky za ovo.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 14:35   #57
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Slazem se. To bi moglo trajati do unedogled. Mozda da bi iskustvo Vedrana iz Linksa pomoglo, vezano za komponente i prodaju, ipak covjek radi taj posao. Dobro da ces dobiti plocu. Nadam se da je ovaj thread pomogao.
Pozdrav
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2006., 14:57   #58
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Citiraj:
Autor GrannyKiller Pregled postova
da, naravno da mislim uzet drugi monitor od njih, samo da mi odbiju cijenu ovog. kompletnu ambalažu i opremu imam (pred 2 dana sam ga kupio). razgovarao sam danas s njima (u HGspot-u) i rekli su da mogu donijet monitor da će mi ga oni rado zamijenit, no da to ovisi o M-Sanu...jer je on kao dobavljač. sad me muči hoće li M-san odobrit...a ništa, nosim ga danas navečer natrag u HG, pa ću čekat...

kontaktirao sam M-san, serviser mi je rekao da će oni provjerit da li je monitor ispravan pa ako je mogu dobit povrat novca. on mi je pak rekao da se moram sa HG-om dogovorit...

i tu sam ostao zbunjen.
tebe se ne tiče M-San niti bilo tko drugi. HGšrot je od Msana kupio monitor ti si od HGa kupio i isključivo se s njima dogovaraš. Ono što oni rade je odugovlačenje, fino im dođi s monitorom i na normalan način reci, imam 8 dana u kojem mogu vratiti robu, evo izvolite ovo vam vraćam i sa duzimam drugi. nemoj se derati ili šiziti dok oni ne počnu kakati s Msanom, i njihvom odobravanju, tad samo obajnsi da se teb ne tiče tko je dobavljč, ti si to kod njih kupio a ne kod Msana.

Račun koji si potpisao je defatko kupopradjni ugovor i zaključen pravni posao s njima. Velim ostani hladan i pribran, i nemoj se tad preveslat s idejama o zastupniku koji odobrava itd.

Kakve su to budalaštine da proizvod furaš zastupniku?? reklamaicje se ostvaruje tamo gdje je kupljeno osim ako nije naglašeno da se reklamcija ostavruje negdje drugdje-što je isto HR specifikum.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2006., 11:21   #59
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Isus Pregled postova
tebe se ne tiče M-San niti bilo tko drugi. HGšrot je od Msana kupio monitor ti si od HGa kupio i isključivo se s njima dogovaraš. Ono što oni rade je odugovlačenje, fino im dođi s monitorom i na normalan način reci, imam 8 dana u kojem mogu vratiti robu, evo izvolite ovo vam vraćam i sa duzimam drugi. nemoj se derati ili šiziti dok oni ne počnu kakati s Msanom, i njihvom odobravanju, tad samo obajnsi da se teb ne tiče tko je dobavljč, ti si to kod njih kupio a ne kod Msana.

Račun koji si potpisao je defatko kupopradjni ugovor i zaključen pravni posao s njima. Velim ostani hladan i pribran, i nemoj se tad preveslat s idejama o zastupniku koji odobrava itd.

Kakve su to budalaštine da proizvod furaš zastupniku?? reklamaicje se ostvaruje tamo gdje je kupljeno osim ako nije naglašeno da se reklamcija ostavruje negdje drugdje-što je isto HR specifikum.
Prouci zakone u RH. Tocno je definirano tko je odgovoran za jamstvo, kome se roba nosi i koji su postupci. Rok za 8 dana, osim za kupnju opreme na daljinu, ne postoji. U svemu gore navedenom je tocno samo to da uredno moze odnijeti robu u HGS i dalje ga se ne tice.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 01:04   #60
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Proučio sam zakone RH, i studiram pravo. Fora je u tome da jasno da HG ostvaruje garanciju u Msanu, no to ostvaruju oni a ne krajnji kupac ( bio to ti, ja ili netko treći) . Rok vraćanja je 8 dana u tom roku kupac ima pravo na zamjenu robe bez pitanja, opet kao nije drugačije naznačeno. Ako s ene varam rok od 8 dana je u zakon u o zaštiti potrošaća ali nisma sihuran i za robu kupljenu u dućanu. HG se mora onda maltetirat s Msanom, no mene kao krajnjeg kupca se to ne tiče. Normalno je da se roba nosi na reklamciju gdje je kupljena, osim kao nije drugačije naznačeno.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na