Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2018., 16:34   #1
Yaxyo
Dok je nama nas :)
Moj komp
 
Yaxyo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 369
Smart Home & Home Automation

Pozdrav,
gradim si dio kuce te si planiram odmah sloziti automatizaciju struje. Da li tko ima iskustva sa time? Ono sto trazim je nacin kako hardverski automatizirati paljenje/gasenje trosila (vise manje svjetla). Softver sam izradujem.
Imao sam svojevremeno ideju sloziti putem Arduina i Solid State releja no onda imam vise komplikacija poput problema sa neovisnim fizickim prekidacem te nisam bas presretan takva rjesenja stavljati u produkciju .

Ono sto sam nasao je da Schneider nudi rjesenje:
https://www.schneider-electric.com/e...88006#tabs-top

E sad, ono sto mene zanima je sto mi tocno treba od toga? O kojoj lovi pricamo i na sto pripaziti. Potrosaca nemam puno, bit ce ih mozda 10ak s kojima bih volio upravljati.
Ono sto mi je bitno da uvijek imam prekidac neovisan o sustavu s kojim mogu regulirati potrosaca. Nesto tipa dupla sklopka. Spojio bih svoju aplikaciju na primjerice ovo sto Schneider nudi no paralelno zelim imati mogucnost paljenja/gasenja i putem prekidaca. No ne na nacin da je serijski spojeno te da cijela prica ne radi ako je na prekidacu spustena sklopka.
ZigBee i slicna rjesenja mi nisu opcija. Zelim sloziti sve zicano i kacit se na to svojim softverom.
__________________


Yaxyo je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na