Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.12.2017., 00:06   #121
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor Timmay Pregled postova
Moze li odgovor na pitanja?

BTW, na zapadu je kolicina paketa nemjerljivo veca pa NEMAJU bas takvih takvih problema.
Dobit ces za par dana
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 13:37   #122
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Iz barem nekog respekta prema korisnicima daj zabranite makrtniškom odjelu da postaju ovakve gluposti na društvene mreže u ovim situacijama.

onak čiste osnove marketinga i to tamo netko ne zna. Dostave kasne na sve strane ili se pogubile, a na fejsu takve pizdarije od postova kao da je sve najbolje, umjesto da se barem javno tamo ispriča ljudima ili nešto. Ali ne, bolje postati "Jeste li već odabrali svoje drvce?" i sretne ljude na slici i brisati komentare od ljudi, nego ili šutjeti ili pisati status kakav je.
xGAME je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.12.2017., 13:48   #123
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Sad mi baba rekla da mjesec dana čeka neke vrećice za usisavač,nije ni trebalo pitat koja dostavna služba je u igri
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 15:13   #124
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,524
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Iz barem nekog respekta prema korisnicima daj zabranite makrtniškom odjelu da postaju ovakve gluposti na društvene mreže u ovim situacijama.

Mozda i to vozaci pisu, mamicu im
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 21:11   #125
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
Nisam nit zaposlenik nit imam kakve veze s Overseasom, ali nikada problema nisam imao.
Narucujemo dosta privatno, a i sigurno mi poslovno dodje 2-3 paketa mjesecno.

Uredno uvijek nazovu pitaju kada mogu doci, bla bla, sve dogovorimo, cak i ako nisam na adresu ako je usput pokupim negdje putem i to je to.
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2017., 23:48   #126
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,408
očito da je ogroman faktor vozač u cijeloj priči, nekog nazove i sve bude fino kak treba, nekom ni ne dođe doma a stavi da je bio i nema nikog
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 01:22   #127
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Overseas ima jako veliki problem s upravom i administracijom. Poznajem cure koje su pobjegle iz Overseasa zbog mobbinga, sustavnog zlostavljanja i prekomjernog neplacenog rada i ostvarile se u drugim firmama u Hr i inozemstvu (sada su tamo top djelatnice). Problem krece od vrha, tj samih vlasnika, hr uprave pa prema nize. Odluke i nacin rada koji se tamo provodi je horor po onome sto cujem, a i sto vidim. Dostavljaci nisu nista bolji - Samobor npr, dvojica su dali otkaz jer su radili po 14h dnevno za 3500kn (da, jesu), jedan je potrgao nogu na ledu dok je tovario paket i na bolovanju je te je ostao samo jedan sofer za cijelo ovo podrucje. Siroce je radio dan i noc da razveze sve po Samoboru i okolici, cak je besplatno tj u privatnom aranzmanh i na svoj trosak razvozio pakete u subotu (kad mu je day off) jer mu je bilo zao ljudi da ne dobiju pakete za Bozic. Overseas boli k za takve vrijedne ljude.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 09:44   #128
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Overseas ima jako veliki problem s upravom i administracijom.
Ovo naprosto nije istina! Pa zar ti nije više puta na ovim stranicama napomenuto da su vozači krivi za sve? Usput, gledajući tvoje postove na forumu, vidljivo je da nisi stručnjak za dostavu i odakle ti onda pravo da uopće komentiraš? Ziher ti nije došla četkica za zube ili kindl na vrijeme pa sad bezveze kmečiš!


Mislim, uz ovo sve oko OE ovih dana, goc_mails je čak uspio napravit i dodatnu anti reklamu za svoju firmu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 09:57   #129
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Gdin Guls
Moram onda dobro porazgovarat s jos dvojicom kurira koji voze taj teren jer ih gdin.H ne vidi pa mora da ne dolaze na job...a i pogledat cemo zajedno njegovu platnu listu.

@ fanatik

Onaj komentar za kindl i cetkicu za zube je bio sarkastican jer je kolega prije napisao da svima treba dat otkaz jer nije dobio paket...

Jebote ocito vi svi radite u firmama koje su bezgresne; mozda u pik vrbovcu gdje stavljaju pokvareno meso? Bnetu koji mi vec 2god ne moze osigurat internet kak spada? Teleoperaterima (imam sva 3) a kojima ne mogu uspostavit poziv jer je mreza opterecena? Poreznoj kojoj sam ja morao 3mj slat upite kad ce mi poslat uplatinicu za porez na stan da bi mi poslali opomenu pred ovrhu jer su oni u evidenciji uvidjeli kako postoji dug na moje ime? Ili ste mozda jedni od ovih sretnika kaj jucer/danas rade pa su vasi poslodavci unatoc tome mraaak.

3500kn garantirano nema apsolutno nitko tko nije ukrao nesto.
I po 40 puta tko je rekao da su vozaci za sve krivi??
__________________
A bu bu....

Zadnje izmijenjeno od: goc_mails. 26.12.2017. u 10:11.
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 10:10   #130
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Ajd plz prokomentiraj onda i ovo iz Gulsovog posta; mobbing, sustavno zlostavljanje i prekomjerni neplaceni rad.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2017., 10:25   #131
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Znam o kojim se curama radi koje su zbog "mobinga" otisle ali isto tako znam da su te cure imale u svom uredu frizider, kuhalo, toster pa cak i akvarij. Doduse imale su seficu koja nije bas "komunikativna" i cak vec 5mj nije na toj poziciji. Prekovremenih ima ali nema toliko da netko moze rec da radi 12-13-14 sati. Sati se placaju, doduse ne svi ali ja ne znam u kojoj firmi se plati svaki sat.

S druge strane imao sam ljude koji su dali otkaz a rade 7 sati.

Takoder moram napomenut da se nikad ali nikad ne radi nedjeljama, praznicima niti je ikad kasnila placa. Da mi je znat koliko firmi moze to rec.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 10:33   #132
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Overseas ima jedino problema sa manjkom radnika.

Nije problem plaća, problem je što jednostavno vozaći od brdo posla ne stignu sve.

Treba zaposliti još radnika, podignite cijenu paketa za 5kn i imati će te za nove radnike. Ne morate biti najjeftiniji, jer bolje je da imate cijene kao ostali ali da zato radite sve kako treba.

Isto tako treba malo stisnuti vaše kooperante okolo, i njima dati uvijet da zaposle više radnika a ne da gazda sve pobire sebi a potplačuje radnike i ne želi zaposliti nove.

U par dana možete opet postati najbolji, samo malo mozga u glavu upravi i vlasnicima jer garantiram da ovako budete završili kao CityEx a to nije dobro niti za vas a niti za vaše poslovne partnere.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 10:39   #133
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Kao sto rekoh, to i je plan pocetkom sljedece god. Maknut neke kupce, nekima dic cijenu (tu svi pricaju o nekih 40kn pa na vise-da je tako dostavljali bi u helicima).
Takoder je plan otvoriti dva nova centra sto je total novi 15tak ljudi.
U administraciji ce bit velike promjene no otom potom
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 10:50   #134
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Znam o kojim se curama radi koje su zbog "mobinga" otisle ali isto tako znam da su te cure imale u svom uredu frizider, kuhalo, toster pa cak i akvarij. Doduse imale su seficu koja nije bas "komunikativna" i cak vec 5mj nije na toj poziciji. Prekovremenih ima ali nema toliko da netko moze rec da radi 12-13-14 sati. Sati se placaju, doduse ne svi ali ja ne znam u kojoj firmi se plati svaki sat.

S druge strane imao sam ljude koji su dali otkaz a rade 7 sati.

Takoder moram napomenut da se nikad ali nikad ne radi nedjeljama, praznicima niti je ikad kasnila placa. Da mi je znat koliko firmi moze to rec.
Ne kužim, kakve veze to što su imale frižider, kuhalo, toster i akvarij ima s ičim a pogotovo s mobbingom? Kaj, trebale su imat rešetke na prozoru i lance na nogama? Bogte, u svakoj normalnoj firmi dopustiš ljudima da to imaju, ne navodiš to kao neki izgovor. Isto tako mi nije jasno zašto mislite da je neplaćanje prekovremenih sati (pa bio to i jedan sat) normalno? Mislim ono, kakvu poruku time šalješ radniku? Ukratko, jebi se radniče. Danas ti neću platit jedan prekovremeni sat, sutra 3 , preksutra 5. Ako ti se to ne sviđa, dobit ćeš otkaz. A živimo u državi kakva već je pa ljudi trpe. To što se isto radi i po drugim firmama, ne znači da je to NORMALNO.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 10:51   #135
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,989
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Overseas ima jedino problema sa manjkom radnika.

Nije problem plaća, problem je što jednostavno vozaći od brdo posla ne stignu sve.

Treba zaposliti još radnika, podignite cijenu paketa za 5kn i imati će te za nove radnike. Ne morate biti najjeftiniji, jer bolje je da imate cijene kao ostali ali da zato radite sve kako treba.

Isto tako treba malo stisnuti vaše kooperante okolo, i njima dati uvijet da zaposle više radnika a ne da gazda sve pobire sebi a potplačuje radnike i ne želi zaposliti nove.

U par dana možete opet postati najbolji, samo malo mozga u glavu upravi i vlasnicima jer garantiram da ovako budete završili kao CityEx a to nije dobro niti za vas a niti za vaše poslovne partnere.

CityEx je legao zbog Pošte, jer su uzgubili onaj spor di su presudili pozitivno za monopol na uslugu.

Ja sam dosta u Vz radio s OS-om i super su bili decki, nikad problema. Al su kad je dosao GLS svi presli kod njih. Znao sam ih sresti i pitam kak je, kaze veca placa a duplo manje paketa, idu kuci uvijek u radnom vremenu. Pametno dosta.


Vezano za UPS, mislim da tu nije nikakav napredak jer je posao dobila ona famozna Rhea koja je imala bolesne tarife za uvoz i obradu paketa.

@Fanatik

Ni kod nas nema kuhala na jobu i nitko ni ne razmislja da bi ga nabavio.
Vezano za ostale radnike i radnike opcenito, kad mi je postala tlaka ići na posao u bivšoj firmi, dao sam otkaz. Pa nisam ovca da me şišaju.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 11:01   #136
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Jebote ocito vi svi radite u firmama koje su bezgresne; mozda u pik vrbovcu gdje stavljaju pokvareno meso? Bnetu koji mi vec 2god ne moze osigurat internet kak spada? Teleoperaterima (imam sva 3) a kojima ne mogu uspostavit poziv jer je mreza opterecena? Poreznoj kojoj sam ja morao 3mj slat upite kad ce mi poslat uplatinicu za porez na stan da bi mi poslali opomenu pred ovrhu jer su oni u evidenciji uvidjeli kako postoji dug na moje ime? Ili ste mozda jedni od ovih sretnika kaj jucer/danas rade pa su vasi poslodavci unatoc tome mraaak.
Konkretno moja firma da posluje kako vi poslujete i da se odnosi na isti nacin sa klijentima, ubrzo ih nebi vise imala, znaci propala bi a posluje 20+ godina. Pretpostavljam da tamo radis dovoljno dugo da sad vec zaista i mislis da je ovo sto si nabrojao normala svuda, sto potvrdjuje i komentar o prekovremenim satima. Ne sumnjam da toga ima i da je to modus operandi u mnogim preduzecima kod nas ali to nikako nije opravdanje.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 11:08   #137
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Fanatik

Ne znam bas puno ljudi koje maltretiraju na poslu a s druge strane rade fritule u uredu i imaju po 3-4 pauze dnevno.Prekovremeni se placaju koliko to budzet dozvoljava i koliko je realno radnik napravio u svojoj smjeni. Ne znam dali si ikad bio bilo kakav voditelj ali broj sati koje neki misle da su odradili nije jednak odradenim satima.

Primjer: jedan iskusan vozac dode na posao u 6:30. Ode na svoju rutu, utovari pakete koji ga cekaju (da sam si poslozi redosljed jer to ni jedno racunalo ne moze pa se vi sprdajte i gledajte kralja queensa koji se vozi po uredenim ulicama gdje je svaka ulica pod pravim kutem), popusi cigaretu i popije kavu.
Ode na teren odveze 80adresa ko iz picke i vrati se u 14h nazad. Razduzi se i ode doma u 3. Ima pola sata prekovremeno dnevno i dobije par sto kuna vecu placu.

I onda imas radnika koji dode u 6:30. Prvo popije dvije kave. Utovari 50adresa i onda ode na teren. Vrati se nazad u 17h i kaze da nije stigo 11kom odvest. Razduzi se ali ne ode doma nego ceka evog frendića do 18h pa s njim kavu popije.
Ugl oboje su popili 8 kavi ukupno. Nisu zajedno odvezli ko onaj prvi i onda kaze radim od 6 do 18?
I cak ni taj nema 3500kn!
Administrator koji mu nesto prigovori dobije lagani odjeb od tog istog radnika.
Onda naravno nakon 5 takvih situacija ili radnik da otkaz ili ga dobije...
I nazalost dode drugi koji isto zivi a mamom i tatom a ima 28god i isto tako se ponasa. O tome ja pricam. Nisu vozaci za sve krivi nego vlada neka nonšalantnost vec godinama.

Prije kad si netkom isao dat otkaz ili opomenu, molio te da ostane.

Sad ti kaze, ko vas jebe okrene se i ode. Cak neki ukradu i atvari koje su zaduzili (mob, auto punjac i sl).

Toga nije nikad bilo...

@pupo

Ti neki iz gls-a su se vratili u ose. A city nije pao samo zbog poste. Dumpali su cijene. Vozili su za 9kn. Znam jer su nas ljudi zvali nakon njohovog odjeba i pitali jel im mi nudimo istu cijenu
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 11:33   #138
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
7 sati je 420 min. 420 min : 80 pošiljaka = 5 min i 15 sekundi po vožnji, izlasku iz vozila, isporuci pošiljke, upotrebi skenera, povrata u vozilo. Meni je ovo SF. Eventualno ako uđe u mamuticu, no i tamo dok dočekaš lift...
A što se tiče ostalog, kuknjave kolko ko misli da radi i koliko je odrađeno, bogte, pa vaša firma nema veze s ikakvim ustrojom i organizacijom onda.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 11:45   #139
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
7 sati je 420 min. 420 min : 80 pošiljaka = 5 min i 15 sekundi po vožnji, izlasku iz vozila, isporuci pošiljke, upotrebi skenera, povrata u vozilo. Meni je ovo SF. Eventualno ako uđe u mamuticu, no i tamo dok dočekaš lift...
A što se tiče ostalog, kuknjave kolko ko misli da radi i koliko je odrađeno, bogte, pa vaša firma nema veze s ikakvim ustrojom i organizacijom onda.
Apsolutno nije SF slobodno dodes jedan dan da ti pokazem njegovu rutu kak izgleda na gps-u. Ono sto dobro radi jest komunicira s ljudima. Nazove i ceka ga ekipa i onda ti ne treba ni 5 min.
I ne kuzim zasto izvrces moje rijeci. Ja samo kazem da mi mijerimo radni dan od kad je poceo utovar u kombi do momenta kad se razduzio. A neki pametnjakovici sami sebi vode satnicu pa zato kaze da ima 15 sati jer je uracunao to sto je cekao baku da dode po njega i odvede ga kući.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:06   #140
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Uvijek isto. "Barem ne tuku" se smatra u Hrvatskoj kao bonus, nešto kao povišica.

U Overseas Bjelovar su ljudi uvijek bili slomljeni. Premoreni i zgaženi. Laž je da nisu radili po 12+ sati, prokleta laž. Dogodilo mi se da sam rano ujutro došao vidjeti gdje mi je paket, a onda bih došao debelo nakon radnog vremena - nisu više primali stranke ali je ekipa i dalje morala biti na poslu jer je imala "papirologije" za riješiti i čekati dostavna vozila.

Jedna od stvari koja mi je zapela za oči, kada god bih rano ujutro došao (PRIJE radnog vremena) u centar po svoj paket (da ne čekam dostavu) ili kada bih predavao pakete, ekipa si nije izdvajala vrijeme da popuše ili da popiju kavu. Svi vozači tamo na okupu, da nema niti jednog pušača? Ne, svi su već bili debelo uz one svoje male čitače, zadubili se u posao, nije bilo vremena za cigaretu.

Znam da će kolega goc dodati - tko neće, ne mora raditi. To je OK i stvarno je problem u vozačima i ostalim zaposlenicima što pristaju na takve izrabljivačke uvjete OSa.

Ljudi koji su radili u OS su uvijek bili maksimalno ljubazni.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:13   #141
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Moze samo jedno pitanje? Kako to da uz takve lose uvjete rada gotovo nikad nemam prigovora na Bj. Nadalje zadnja inspekcija rada koja je tamo bila je ona prije cca 3godine kad smo potjerali jednog kooperanta upravo zbog sranja koja je radio s ljudima?
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:20   #142
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Sati se placaju, doduse ne svi ali ja ne znam u kojoj firmi se plati svaki sat.
Ovo je strašno, ne samo zato što se uopće događa, nego što se opravdava kao da je normalno.

U dvije bivše firme su mi 'ponudili' tj. očekivali od mene istu stvar, da odradim 9-10 sati a da budem plaćen za 8. Isti tren su postali bivši, i jedni i drugi. Danas isto čujem da kukaju kako ne možeš dobrog radnika više nać. Zanimljiva koincidencija.

A ako je zaista tako kao što pišeš, ne bi trebao biti problem napraviti tablicu s normama i voila, nema više radnog vremena nego se samo gleda učinak. Tako se stavi i u ugovor i nema problema, vrlo jednostavno. Samo za tako nešto treba biti i interesa od strane viših instanci.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:44   #143
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Cro_ryder
Prije par stranica sam napisao da nema norme odavno. Razlog je sto bi tek onda velika vecina pricala da je na poslu po cijele dane- prosijek adresa koje bi vozac trebao odraditi je 55-60. Ne samo kod nas nego i u drugim kurirskim sluzbama. Ako sad velika vecina ne moze odraditi ni 40 kak spada znaci da bi sa 55 bili 20sati na poslu.

Moze imat cu jos 200vozaca. Raditi ce 30 adresa a vas ce dostava kostati 90kn/kg.

Potpisujem bez problema
__________________
A bu bu....

Zadnje izmijenjeno od: goc_mails. 26.12.2017. u 12:52.
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:53   #144
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Prije mislim da će te vi propast a isprofilirat će se netko drugi sa boljom organizacijom posla.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 12:58   #145
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Prije mislim da će te vi propast a isprofilirat će se netko drugi sa boljom organizacijom posla.
Mozda. Ali sumnjam. Kako god sad vidim da je oko mene puno forumasa koji, ako se da zakljuciti po postovima, rade u firmama gdje imaju 15000kn placu, rade 6 sat u pidamama i hodaju bosi po grijanim podovima pa mozda se negdje ubacim
A nakon posla idu na prosvjede za jadnike koji rade u shopping centrima i ned i blagdanom te jadnike u Overseasu koji rade po 18sati dnevno za 2900kn.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:00   #146
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Moze imat cu jos 200vozaca. Raditi ce 30 adresa a vas ce dostava kostati 90kn/kg.
Ne treba ti još 200 vozača, treba ti par ljudi koji će odraditi logistiku tim vozačima, izračunati rutu i odrediti redosljed uručenja paketa te izračunati okviran broj pošiljki koji taj vozač može odraditi, +/- par posto.
Drugim riječima, treba vam mozga u administraciji, a ne fizičke snage na terenu.

U uređenim zemljama vozač je samo vozač, navigacija mu je prije smjene poštelena na koje adrese vozi i kojim redom.
U Americi je navigacija vozačima naređena tako da vozača uvijek vodi samo desno, jer su pametni ljudi koji rade u tim firmama izračunali da se gubi vrijeme na skretanje ulijevo, radi semafora i raskrižja.

Ali dobro, vama u overseasu je sve to znanstvena fantastika, najbolje prepustiti sve vozaču sa 3-godišnjom srednjom školom, neka on određuje koliko će mu trajati smjena, koliko će paketa isporučiti i koliko će kava popiti.
Jedino šta si ti sposoban izračunati je koliko svaki vozač popije kava, vidim da ti je to glavni argument za sve i da vodiš iscrpnu evidenciju toga.

Prepustili ste vozačima da vode kompletnu firmu, a oni bi trebali biti samo roboti koji rade ono što je netko njima pripremio.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:14   #147
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Ajde ti meni navedi dostavne sluzbe u hrvatskoj koje imaju navigaciju u koju "ubace" podatke i onda komp sve sam odradi a vozac samo vozi?
Postoje osnovni problemi zbog kojih to nije moguce ali vidim ti imas puno iskustva dok si gledao Kralja Queensa.
Br1. Kod vecih kupaca je nemoguce validirati adresu koju su napisali jer podatci idu kroz third party skladisne programe. Isti posiljatelj je za svoj ducan u areni centar uspio u 3 dana napisati 38razlicitih verzija adresa?
Br2.U nekim kvartovima kucni brojevi ne idu ni po jednoj logici dok u manjim mjestima pola ulica ne postoji na kartama.
O Dubrovniku bolje da ni ne pricam, oni imaju po tri adrese za jednu ulicu : prije rata, za vrijeme rata i poslije rata.
3. Probaj ic u zg samo desno pa ces zavrsit u savi.
4.nitko nije prepustio vozacima firmu ali ti si se iz nekog razloga nakacio na tu izjavu di kurir sam radi rutu. Nisi shvatio da je na njemu da fizicki slozi pakete redosljedom kakk ce ih vozit. Roba ga ceka na rampi za utovar za kvartove koje on vozi. On mora znat dali mu je bolje neke primatelje ostavit za kasnije (čitaj te pakete prve utovarit u vozilo) ili stavit na kraj vozila. Probali su švabe napravit program za nas balkance pa su brzo odustali.
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:27   #148
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
Ajde ti meni navedi dostavne sluzbe u hrvatskoj koje imaju navigaciju u koju "ubace" podatke i onda komp sve sam odradi a vozac samo vozi?
Jesi ti sam rekao da ste najveći u HR?
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
-firme nas koriste jer trenutno u rh nema nitko kapaciteta da odradi toliko paketa u jednom danu. Slusam gls ovakav,dpd onakav,in time mrak a zajedno nemaju paketa kao mi
Dakle, šta će jednom GLS softver/ljudi koji će to odrađivati?
Ali to je potrebno onim najvećima s najvećim prometom, pa mi nije jasno šta spominješ druge firme kad je u pitanju navigacija.
Hvališ se sa ogromnim brojem paketa koji ste preuzeli na sebe, a sa razvojem firme ste ostali u jugoslaviji.

Citiraj:
Br1. Kod vecih kupaca je nemoguce validirati adresu koju su napisali jer podatci idu kroz third party skladisne programe. Isti posiljatelj je za svoj ducan u areni centar uspio u 3 dana napisati 38razlicitih verzija adresa?
To znači da su ti programi smeće i mjenjajte ih.

Citiraj:
Br2.U nekim kvartovima kucni brojevi ne idu ni po jednoj logici dok u manjim mjestima pola ulica ne postoji na kartama.
O Dubrovniku bolje da ni ne pricam, oni imaju po tri adrese za jednu ulicu : prije rata, za vrijeme rata i poslije rata.
Kakve to veze ima s bilo čime? Ne mora navigacija dovesti vozača u dvorište kuće, dovoljno je da mu određuje REDOSLJED vožnje i da vozač zna da mora ići tamo nakon iduće pošiljke.

Zašto se događa da ljudi kukaju kako žive 500m od vašeg skladišta i ne dobivaju pakete danima??
Gdje vam je tu izračun rute koji će logično i smišljeno odrediti kojim redom se vozi?

Citiraj:
Probaj ic u zg samo desno pa ces zavrsit u savi.
Poanta je da netko u uredu brine o terenu i vozačima te računa kako biti što EFIKASNIJI na terenu, to očito još nisi shvatio, zato vam je firma smeće.

Citiraj:
Nisi shvatio da je na njemu da fizicki slozi pakete redosljedom kakk ce ih vozit. Roba ga ceka na rampi za utovar za kvartove koje on vozi. On mora znat dali mu je bolje neke primatelje ostavit za kasnije (čitaj te pakete prve utovarit u vozilo) ili stavit na kraj vozila. Probali su švabe napravit program za nas balkance pa su brzo odustali.
Bravo, i zato ste tu gdje jeste i niste sposobni raditi posao za koji ste plaćeni.
Upravo je to najveći problem u toj firmi, i dokle god će vozač sam određivati koje će "primatelje ostaviti za kraj" dotle će ljudi pizditi, zvati vas na telefon i dolaziti sami po svoje pakete.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:29   #149
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,596
Da, stvarno se radi o SF-u...



Koliko je to? 15 minuta posla po vozilu, ako i toliko...

Ujutro svaki vozač zaduži svoj GPS i vozi...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:30   #150
cro_ryder
cyborg
Moj komp
 
cro_ryder's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: hills of SB
Postovi: 233
goc_mails

Stav vam ne valja, općenito kao firmi. Dok se meni stranci ispričavaju mailom radi kašnjenja vaši zaposlenici nabijaju na k**ac korisnike po društvenim mrežama i cijela firma ignorira situaciju i ponaša se kao da je sve ok. Ako se takve neke osnovne stvari ne promijene i sve ponovno postavi na zdrave temelje bojim se da ćete proći baš kao što je fanATIk napisao.

Ja vama želim da riješite to kako god znate i to što prije i da se ova vaša 2017. zaboravi isto tako što prije. Koliko će za to biti u prvom redu volje, sami najbolje znate.


p.s. i da se one fore 'dostava nije uspjela jer nije bilo nikog doma' više nikad ne ponove.
cro_ryder je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na